Autor Wątek: Jak mnie cos takiego wkurza :/  (Przeczytany 1665 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jak mnie cos takiego wkurza :/
« 09 Kwi, 2008, 12:05:20 »
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110237068183&_trksid=p3907.m32&_trkparms=tab%3DWatching


sprzedane dnia Mar-30-08 za US $4,999.99

http://cgi.ebay.com/2006-Paul-Reed-Smith-Private-Stock-Custom-22-Anthrax_W0QQitemZ170209143230QQihZ007QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

kup teraz za US $8,995.00 tydzien pozniej.


wiem ze byla podobna dyskusja na pigmeju ale to nie o to chodzi. wkurza mnie sztuczne zawyzanie cen wiosel przez kolekcjonerow a nie gitarzystow. Ta gitara byla na ebayu 4 razy w ciagu pol roku i za kazdy razem ta sama historia. ktos ja kupil za ok 5tys $ a potem chcial sprzedac w okolicach 10tys, po miesiacu rezygnowal i puszczal za tyle ile kupil i kolko sie zamykalo. efektem tego jest nakrecanie sie ludzi i znowu windowanie cen. juz teraz ESP JH3 potrafi byc sprzedane za 4tys $ kiedy to jest zwykly ESP standard z kilkoma dodatkowymi kreskami na lakierze

swoja droga piekny klocek :P

/koniec narzekania
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jak mnie cos takiego wkurza :/
« Odpowiedź #1 09 Kwi, 2008, 12:17:05 »
Wiesz, ja to widzę tak: mamy wolny rynek więc teoretycznie każdy może swój sprzęt wystawić za tyle ile chce. Ale z drugiej strony, osoby zainteresowane takim sprzętem na pewno doskonale się orientują ile on jest warty. Co innego czy to jest  fair, w końcu ktoś z braci gitarowej jest potencjalnym kupcem.
Ale zawsze jest wyjście - nikt nikomu niczego nie każe kupować. Tak jak piszesz, pewnie koleś po kilku razach obniży cenę.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Jak mnie cos takiego wkurza :/
« Odpowiedź #2 09 Kwi, 2008, 12:32:41 »
sorry ze zapytam ale ciekawi mnie to... ilu z was wieksozsc czasu oglada ciekawosctki na alelgro i ebayu? fakt ze jak czegos potrzebuje i sie napalam to szukam czegos wyjatkowego ale osobiscie sie juz uleczylem,za to widze ze sasiad,wspolokatorka i paru znajomych ma ciagle wlaczony ebay(uk) i allegro szukac "czegos"... caly czas na okraglo.. budza sie rano i na sniadanie CO NOWEGO :P
fakt to moze jakies hobby ale czy to was nie wprowadza z czasem w jakas deprehe? (kuzwa chcialbym to miec ale kasy nie mam,a tu taka okazja..grrrrr)

fakt ze kolekocjonerskie sprawy czasem sa godne pompowania :P -fakt,wolny rynek.. i dobrze!:P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Jak mnie cos takiego wkurza :/
« Odpowiedź #3 09 Kwi, 2008, 12:42:04 »
dr.evil ja ciagle siedze na ebayach i yahoo. jest to swietne zrodlo informacji o nietypowych instrumentach (mozna czesto pokorespondowac ze sprzedawca i dowiedziec sie wielu rzeczy), a oprocz tego graty ktorych szukam nie sa do kupienia nigdzie indziej jak na rynku wtornym. To nie jest taka prosta sprawa wklepac w wyszukiwarke 7CST i poprostu je dorwac. to wlasnie prawie 2 lata takiego sledzenia gield, for i aukcji.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Jak mnie cos takiego wkurza :/
« Odpowiedź #4 10 Kwi, 2008, 00:19:39 »
Mam bardzo podobnie jesli chodzi o sledzenie auckji, czasem z ciekawosci cos sie obserwuje zeby zobaczyc za ile pojdzie. Jesli chodzi o samych kolekcjonerow to wartosc kolecjonerska jest czasem duzo wieksza niz uzytkowa. Przez jakis czas polowalem na uv7 green dot sprawdzajac troche jak inne serie uv sie sprzedaja, ciekawe w sumie jest to, ze egzemplarze z 91 i 92 roku, ktore sa uznawane za duzo lepsze od pozniejszym i rzadsze, chodza za mniejsza kase niz nowsze z wielo czesciowym gryfem i moze troche ladniejszym wykonczeniem, ale tutaj jest sytuacja byc moze taka jest z rg550 i wersja wznowiona. Wracajac do uv, widzac czasem na allegro ma wrazenie ze w Polsce te gitary maja bardzo zawyzona cene (4,5tys na ogol) tak samo k7 nie wiem czy chodza za wiecej niz 800 euro, a u nas 4tysiaki.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Jak mnie cos takiego wkurza :/
« Odpowiedź #5 10 Kwi, 2008, 23:57:58 »
ja nie musze... Przemek mi podsyla linki :D

...a tak powaznie... z 2h dziennie, staram sie pilnowac