Autor Wątek: Test topowych 13stu high gainowych wzmacniaczy (The Monsters of High Gain)  (Przeczytany 16639 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Stwierdziłem, że ten link zasługuję na osobny temat. Jest to test trzynastu popularnych hi-gainowych wzmacniaczy. Na gitarze pogrywa Misha Mansoor (Periphery) i Ty Dietzler (Thousand Foot Krutch). Jak narazie zdążyłem odsłuchać Powerballa, Orange, Mese i 6534+ i ten ostatni mi chyba najlepiej robi.

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2010/Dec/The_Monsters_of_High_Gain.aspx
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
na razie jestem po blackstarze i brzmi obrzydliwie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

locco

  • Gość
w ogole wszystko chuj- diezel na orange? vht na 1/4 na masterze, 1/3 na pre i chujowych ustawieniach bez eq, ktore daje duza czesc soundu? na bambus, wiecej nie ogladam

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
diezel na orange?

Czemu nie skoro im brzmiało, a wybór mieli spory?

chujowych ustawieniach bez eq, ktore daje duza czesc soundu?

Nie wiem jak w CLXie, ale ogrywając ostatnio GP3 u Terrora wyłączyliśmy eq, bo według nas lepiej brzmiał bez niego.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Oj, coś koślawo Bulb zagrał, pewnie go tam trzymali cały dzień biednego i to przez to ;(

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
przeleciałem DRkę żeby się odnieść do reszty, potem VH4, Pittbulla, Rockerverba, 6534+ i Avengera.

DRka zajebista ale osłuchana do orzygania, VH4 fajny ale suchuteńki, Pittbull za sztywny, Rockerverb bułkowaty ale przyjemny, 6534 brzmi jak VH4 ;), a Avenger zajebisty.

Generalnie to stwierdziłem że wszystkie są super, ale żadnego nie pożądam ;)
Łe tej.

locco

  • Gość
diezel na orange?

Czemu nie skoro im brzmiało, a wybór mieli spory?

chujowych ustawieniach bez eq, ktore daje duza czesc soundu?

Nie wiem jak w CLXie, ale ogrywając ostatnio GP3 u Terrora wyłączyliśmy eq, bo według nas lepiej brzmiał bez niego.

no nie wiem, mi orange do diezla silnie nie pasi, na fatbottomie czy mesie za to..

w tych zabawkach preampy sie minimalnie roznia jednak, a co dopiero koncowki i paczki. u nas oba wzmacniacze graly "lepiej" z eq i mialy duzo wieksze jebniecie.

w kazdym razie test nie jest jakis superodjebany, wole ta serie:


gdzies w srodku graja na bialej plexie, ktora sie nazywa triamp, tritone czy jakos tak (bo paczki maja trojkatne i z trzema glosnikami) z tego co pamietam. brzmienie totalnie zajebiste

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Myślę, że potrzebnych jest więcej takich testów, jak mi w dupie koszula. Zakładamy Youtube Warriors Club?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
cholera, mi się framus cobra podoba najbardziej

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
nie chce mi toto sitko dzialac...
a szkoda. chcialem sobie posluchac. wiem, ze to chuja warte, jak i chuja warte jest pozniej komentowanie co jak i dlaczego, ale z ciekawosci chcialem obadac ktore z ukreconych rpzez kogos brzmien mi najbardziej przypasi, zeby miec punkt odniesienia jakis, albo w ogole po prostu dla przyjemnosci :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
diezel na orange?

Czemu nie skoro im brzmiało, a wybór mieli spory?

chujowych ustawieniach bez eq, ktore daje duza czesc soundu?

Nie wiem jak w CLXie, ale ogrywając ostatnio GP3 u Terrora wyłączyliśmy eq, bo według nas lepiej brzmiał bez niego.
Kręcić nie umiecie :P włączając EQ ustawiałem zawsze oba czyli to z kanału (u mnie eq włączone było tylko na trzecim) i eq. Czyli nie tak, że ustawiam zajebiste brzmienie na kanale i chce je jeszcze uzajebiszczyć dorzucając eq :) Tylko kręcę oboma naraz i wtedy można uzyskać naprawdę świetne brzmienie.

Co do testu to według mnie wszystko w nim brzmi kiepsko.
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 01:11:54 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Mi się test podobał głównie przez to, że został nagrany przy użyciu nisko zestrojonego wiosła, tego w tym HgainShootout brakowało. A z pieców najbardziej przypadł mi Peavey i Orange. Który przypadł Bulbowi widać po minie jak na nich gra ;)

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Wiekszosc probek niestety nie brzmi tak do konca, ale pewnie po takim czasie krecenia galami panowie ogluchneli;p zdarza sie. Mnie rozwalily framus cobra i engl pozdro;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
stronka wciaz za CH nie chce dzialac, ale pomyslalem inteligentnie i po prostu bezposrednio z jutuba obadalem filmiki. ciezko w sumie ocenic, niektore w ogole mi nie podeszly, a niektore sie podobaly i teraz stwierdzic, ktore najbardziej ciezko... ale chyba sklanialbym sie ku dieselowi :P choc jak znam siebie to jutro moglbym stwierdzic co innego.
na pewno te testy nie bylyby w stanie zawazyc nad hipotetyczna decycja ktory wzmak wybrac:P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Test ssie, nie ma Basha!

A najbardziej robi mi Framus.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
nie chce mi sie odpalac, kto wygral?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A zwyzięzcą okazał się Line 6 Spider.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
mnie najlepiej siedzi pitbull, nie wiem czemu..
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
A mi najlepiej pasił Framus :P - reszta sux.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Szczerze to ogrywałem Powerballa II i ssie przy jego pierwszej generacji, za huj bym nie zamienił (jakbym miał 1;) )

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Szczerze to ogrywałem Powerballa II i ssie przy jego pierwszej generacji, za huj bym nie zamienił (jakbym miał 1;) )

Dziwne, jak je ogrywałem ostatnio to różniły się tylko odrobinkę ilością gainu w kanale trzecim... Chyba, że mówisz o Powerballu I V1 (czyli wyprodukowane mniej więcej przed 2006)

BTW. Że PB tu ssie wcale się nie dziwię, tego wzmacniacza nie da się ładnie SMem zebrać, w ogóle nie wiem czy czymkolwiek się da ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 20:13:50 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
a mi się cholera podoba Diezel i DRka :( ale jak gra ten z dredziochami, bo to co gra ten kawa z mleczkiem to nie siada mi...
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 20:31:20 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Szczerze to ogrywałem Powerballa II i ssie przy jego pierwszej generacji, za huj bym nie zamienił (jakbym miał 1;) )

Dziwne, jak je ogrywałem ostatnio to różniły się tylko odrobinkę ilością gainu w kanale trzecim... Chyba, że mówisz o Powerballu I V1 (czyli wyprodukowane mniej więcej przed 2006)

BTW. Że PB tu ssie wcale się nie dziwię, tego wzmacniacza nie da się ładnie SMem zebrać, w ogóle nie wiem czy czymkolwiek się da ;)

Może miałem jakiś zjebany egzemplarz albo nie wiem - brakowało mi gainu, dokręcałem do końca i na 3 i na 4rtym kanale - i 3ci brzmiał mi o wiele lepiej niż 4rty :/ A w Powerballu mk1 gainu wystarcza mi na 3 inne wzmachy :P moze to ja już zjebany jestem. A ten test ... dziwny jakiś taki szczerze mowiąc :/

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
choć chyba najlepszy stosunek ceny do soundu ma w mojej opinii piwi ;P
Ssiecie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
38 Odpowiedzi
11942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 15:16:14
wysłana przez Page_Hamilton
18 Odpowiedzi
6444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 09:26:54
wysłana przez pshemo
2 Odpowiedzi
5648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2015, 17:15:06
wysłana przez chronix1
34 Odpowiedzi
7060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2016, 21:23:55
wysłana przez ITHMW