Autor Wątek: mikser pasywny - rozważania teologiczne  (Przeczytany 3405 razy)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
mikser pasywny - rozważania teologiczne
« 17 Lis, 2010, 16:59:30 »
zamysł jest następujący: poczebuję podłączyć pod jedno wejście trzy mikrofony (chodzi o nagranie studni i dwóch tomów na jednej ścieżce). domyślam się, że coś takiego http://allegro.pl/mikser-omnitronic-4-kanalowy-lh-010-i1323602914.html spełniłoby moje oczekiwania, lecz, jak na typowego polaczka przystało, kombinuję coby trochę przyoszczędzić. ;) zastanawiam się nad samodzielnym złożeniem takiego miksera, nie wiem tylko jak jest on skonstruowany - czy to po prostu cztery potki, cztery wejścia, jedno wyjście i wszystko odpowiednio poskładane? a jeśli nie to na jakiej zasadzie on działa i czy bez większych problemów da radę coś takiego sobie wystrugać?
do widzenia.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
bez wiekszych problemow wystrugasz sobie aktywny.

pasywny to gwarantowana chujnia i przesluchy miedzy kanalami.
jebac master volume.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a mógłbyś zarzucić jakimś schematem? jestem zupełnym noobem jeśli chodzi o elektronikę, czyli umiem zrobić split-coila na pushpullu i mniej więcej na tym moje umiejętności się kończą ;)
do widzenia.

Offline Żebrak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Jakiś czas temu robiłem amplimikser na pracę dyplomową. Miało się przydać w kapeli, ale końcówka mocy się zjebała. Brakowało mi czasu żeby przy tym grzebać i kupiłem taki 'sklepowy' mikser. Ten który robiłem leży u mnie w szafie i służy jako dawca organów, bo żal wyrzucać. Jak jesteś zaintesowany to się chętnie tego pozbędę. Kiedyś mikser miał 10 kanałów. Z tego co pamiętam to dwa już poszły na organy. Każdy z przedwzmacniaczy mikrofonowo/liniowych miał zajebiste parametry:
- 2 wejścia: mikrofonowe (jack steroeo), liniowe (jack mono),
- 3 punktowa regulacja barwy
- 2 kanały aux
- gałka od voluma na każdym kanale
- zasilanie +/- 15V
- wykorzystałem wzmacniacze operacyjne TL072

Całość jest zbudowana modułowo tzn. osobno przedwzmacniacze mikrofonowe, osobno moduł sumujący i chyba nawet gdzieś mam zasilacz, ale bez transformatora. Musiałbyś sobie tylko ten transformato skołować, obudowę, trochę polutować kabelki i masz odpierdolony mikser na maxa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4786 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2007, 13:33:25
wysłana przez Pan Sinner
7 Odpowiedzi
10669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2009, 18:11:47
wysłana przez BartekL
12 Odpowiedzi
5079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 10:32:24
wysłana przez xmortex
14 Odpowiedzi
6404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2012, 00:45:39
wysłana przez Mat
7 Odpowiedzi
2607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 13:31:05
wysłana przez benkai