Autor Wątek: NRotovibeD! czyli jest nas już trzech.  (Przeczytany 4567 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
NRotovibeD! czyli jest nas już trzech.
« 15 Lis, 2010, 21:38:43 »
coś się jesień zagęszcza w dniach nowych gratów ;)

Zamieniłem sobie Univibe na Rotovibe. Z pełną świadomością, że i tak głównie będzie dobrze wyglądał, bo rzadko wykorzystuję vibe. Ale Roto bardzo miło mnie zaskoczył :D



Generalnie to jest wajb sterowany pedałem i nic więcej. Ma dwa tryby, tryb chorus jest takim śmiesznym miksem phaser-autowah-chorus, a vibrato to vibrato (nie tremolo jak w fenderach). Oba są fajne, i oba nie cierpią na to co mnie najbardziej wkurwiało w Univibe - cykl przemiatania jest okrąglutki i regularny, a w Uni był strasznie kwadratowy i jakby zacinał się w jednej pozycji na sinusoidzie. Teraz tego nie ma i jest zajebiście!

Poza oczywistą regulacją tempa (nogą) mamy też regulację intensywności w postaci gały, a także ukryty ficzer dla szukaczy w postaci trimpota, ktory reguluje zakres. Ponownie nie ma o nim ani słowa w żadnych mediach, ale to już przerabialiśmy przy Phase 90 - tam tez Dunlop ani słowa o trimpocie.



Są dwie wersje Rotovibe (JH-4S oraz JD-4S), różnią się bebechami i paroma szczegółami z zewnątrz, nie ustaliłem jeszcze czy pedał który powinien być chromowany a u mnie jest czarny jest firmowy czy ktoś go sobie zmodował, ale to mało ważne. Jak patrzę we flaki nowego, to nie widzę w nim trimpota, więc najpewniej różnice w brzmieniu też są.

Sterowanie prędkością efektu na bieżąco jest zajebiste :D

Przy okazji pochwalę się fuzziakiem którego też niedawno kupiłem, zwie się Polish Love i nie mam pojęcia co to za jeden, ale wiem że mega fajnie gra. Pewnie jest lekko zmodowanym Fuzz Face albo innym dziadem, ale w sumie mam to w dupie, chociaż chętnie się dowiem ;) Efekcior jest dystrybuuowany przez Vintage Records, bajer polega na tym, że kazdy dotychczasowy egzemplarz (na razie jest ich sześć i wszystkie już zeszły) jest w innym kolorze, ma też inny kolor diody, więc w praktyce trudno będzie znaleźć dwa takie same. Mój jest w uroczym, świniowym kolorze i jest prototypem bez numeru seryjnego. Świniowy kolor ostatecznie mnie przekonał że bardzo chcę go mieć ;D



W sumie używam go tylko jako dopalacza, alternatywnie do Germanium OD, daje fajną masę w dolnym paśmie. Przełącznik działa na zasadzie lekko-mocno, na czystym kanale robi genialny szczurowaty, poszarpany burdel. Generalnie fajna kostka.

Gdyby ktoś kiedyś chciał taki, to mogę pomóc w zdobyciu, z tym że zaznaczam że obecnie na stanie nie ma żadnego. Będzie też zajebisty octavefuzz oparty na Gibsonie Brassmasterze, którego też bym bardzo chciał ale brakuje mi gotufki ;)



Jest nas teraz trzech - ja i dwa pedały pod stopami ;)
Łe tej.

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Kurna, jak jeszcze dojdzie octavia, to będzie 200% Jimi Hendrix zestaw :) Chciałem kiedyś coś w tym stylu skompletować, ale rozbiło się o finanse jak to często bywa.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
domin - to jest to polish love co mysle??? na basstalku kiedys chlopaki mieli ciezkie spusty na to :D
jebac master volume.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
z wierzchu wygląda zajebiście, chętnie bym zobaczył od środka :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Kurna, jak jeszcze dojdzie octavia, to będzie 200% Jimi Hendrix zestaw :) Chciałem kiedyś coś w tym stylu skompletować, ale rozbiło się o finanse jak to często bywa.

ej, mam ale nie umiem jej obłsugiwać, czeka na lepsze czasy ;D

domin - to jest to polish love co mysle??? na basstalku kiedys chlopaki mieli ciezkie spusty na to :D

dokładnie to. w sumie zapomniałem napisać - to w założeniu jest basowy fuzz, ale mam to w eiźdip.
Łe tej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
roto jest świetne jak uzbieram to też se kupię

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przygotuj się na pytania: "A po co ci dwie kaczki fo fo fo fo".

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
takie pytania pojawią się dopiero jeśli łyknę to do kompletu:

Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
I gdzie to przyczepisz? :D
mniut i piah

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
no właśnie nie wiem, właśnie sobie przypomniałem o Variphase że też by trzeba go kupić :(

"pedalboard" nabrałoby zupełnie nowego kolorytu ;D
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
no właśnie nie wiem, właśnie sobie przypomniałem o Variphase że też by trzeba go kupić :(
Odpuść sobie, zabawka wkurwia

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
just kidding :)
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
just kidding :)

ja musze wrocic do pomylu paru fx'ow w tej formie ;] tremolko z mixem pod noga, no kuurwa ;], vibe'a tez juz 100 lat robie, moze czas skonczyc...

fajne zabawki, gratulacje ;]

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
kurde, muszę trip do Posen wykonać ;) gratzy :)
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
5020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2009, 16:19:07
wysłana przez Radek M
34 Odpowiedzi
7174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2010, 01:20:04
wysłana przez lerielu
0 Odpowiedzi
1801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2010, 17:07:15
wysłana przez MUSICTOOLZ Michał
0 Odpowiedzi
1503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2010, 19:10:59
wysłana przez damiansx
11 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2013, 20:56:48
wysłana przez pshemo