Autor Wątek: [set EB 20-90 VI bass] - pytanka  (Przeczytany 2281 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
[set EB 20-90 VI bass] - pytanka
« 14 Lis, 2010, 12:50:25 »
Mam dwa szybkie pytanka odnośnie setu strun EB bass VI 20-90, o taki: http://www.ernieball.com/products/category-528-Nickel-Wound#/product/6-string-Slinky-Bass-Guitar-w-small-ball-end-29-5-8-scale-020w---090 stosowany w MM Silhouette Bass VI.

Pierwsze - jaka jest realna długość czynna (nie wiem jak to inaczej ująć) tych strun? Bo wyczytałem gdzieś że maksymalna menzura przez nie obsługiwana to właśnie te M-Manowe 29 5/8" - czyli co, w pewnej chwili kończy się druga warstwa owijki na najgrubszych strunach żeby wchodziły w normalne klucze i ani pół cala więcej nie pociągnie, czy jak to jest? Najlepiej byłoby gdyby ktoś miał je na stanie i po prostu zmierzył :)

Drugie, w sumie mniej wiązane ze strunami jako takimi - czy rzeczona menzura 29 5/8 jest jakimś "przedłużeniem" którejś ze standardowych menzur? 25,5 nie, bo tam jest 27, 28,625 a potem już 30+. 24 3/4 też kiedyś przeliczałem i za cholerę mi nie wychodziła podobna wartość... Pytam raczej z ciekawości, ale zawsze warto wiedzieć ;)

A pytam bo cały czas kusi mnie zmajstrowanie sobie ok. 30-calowej baso-gitary pokroju Fendera Bass VI, TeleBajoSexto czy właśnie MM Silo Bass, i działałoby to najpewniej na tym właśnie komplecie strun. Czy w ogóle zostawić to w trzy dupy i od razu zrobić 8kę do napierdalania randomowych zer? ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Czy w ogóle zostawić to w trzy dupy i od razu zrobić 8kę do napierdalania randomowych zer? ;D
+1 :D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nie kuś... bo mam w głowie bardzo mocno pierdolnięty pomysł na taką gitarę, ale się leczę ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
czyli co, w pewnej chwili kończy się druga warstwa owijki na najgrubszych strunach żeby wchodziły w normalne klucze

dokładnie tak. ale za tę część też możesz złapać kluczem i nawinąć. przecież tak np. w basach jest.


Drugie, w sumie mniej wiązane ze strunami jako takimi - czy rzeczona menzura 29 5/8 jest jakimś "przedłużeniem" którejś ze standardowych menzur? 25,5 nie, bo tam jest 27, 28,625 a potem już 30+. 24 3/4 też kiedyś przeliczałem i za cholerę mi nie wychodziła podobna wartość... Pytam raczej z ciekawości, ale zawsze warto wiedzieć ;)

taki poprostu zrobili sobie standard. nie ma to w ogole znaczenia. jedni uwazaja za standardowa skale barytonowa 27 cali, inni 28.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2007, 00:34:44
wysłana przez Tolein
21 Odpowiedzi
14138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 01:12:12
wysłana przez Bielack
4 Odpowiedzi
2762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 19:35:41
wysłana przez becek123
1 Odpowiedzi
2726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 15:42:11
wysłana przez Pneumonia2
5 Odpowiedzi
1367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2015, 18:24:52
wysłana przez Amal_68