Autor Wątek: Zmiana gitary - problem z wyborem lutnika  (Przeczytany 10555 razy)

Offline szczypiorek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Zmiana gitary - problem z wyborem lutnika
« 11 Lis, 2010, 08:46:52 »
Witam wszystkich :)
przymierzam sie do zmiany wiosla. teraz mam mm axis customowego, ale teraz chcialbym cos nieseryjnego. w Polsce bywam dosc rzadko stad moj problem z rozeznaniem w zakladach lutniczych. znalazlem w necie cos takiego i bardzo mi sie te prace podobaja... podzielcie sie co o tym sadzicie.
zamieszczam pare linkow:
http://www.bs-guitars.com/pl/custom_stradi.php
http://www.bs-guitars.com/pl/custom_ffb5as.php     to jest bas, ale bardzo czysta robota moim zdaniem.

Z gory dzieki za pomoc!!
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2010, 09:34:51 wysłana przez se7en »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Pomocy!!
« Odpowiedź #1 11 Lis, 2010, 09:14:09 »
przeczytaj sobie regulamin forum dziewczynko

Offline szczypiorek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
prawde mowiac nie zwrocilem uwagi na zly tytul ale dzieki za zwrocenie na to uwagi. nauczka na przyszlosc

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Wreszcie wiem z czym mi się to kojarzyło. BS Stradi który stał na allegro jakieś pół roku! Całkiem ciekawy burl na topu. Może być ciężko z opiniami, bo nie spotkałem jeszcze nikogo kto by miał jego wiosło. A trochę się po lutnikach kręcę. Pytanie co chcesz zrobić, ale standardowo to ja polecam Kanię :]
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline szczypiorek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
gralem na Kani ale glownie na gitarach akustycznych dlatego nie wiem czy elektryczne tez robi dobre. allegro tez czasem sledze ale tym sie nie sugeruje bo tam wszystkie wiosla dlugo wisza...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Wiem wiem. Nie miałem na myśli że kicha i dlatego nie kupił. Akustykach Kani? Ciekawe bo to akurat głównie spec od basów i kontrabasów elektrycznych :) Macałem z 20 kilka jego instrumentów i od czasu jak się u niego serwisuję zrobił coś koło jednej gitary akustycznej.
Co planujesz robić za wiosło? Szóstka czy siódemka?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Może Hathor ?? tylko u nich się dość długo czeka

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Te straty i tele od BS mają kształt jak SX'y, może gra się na nich fajnie, ale wyglądają jak paździerze imo.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
http://www.bs-guitars.com/pl/custom_stradi.php

Tego miałem w rękach. Wisiał w Guitar Heaven, chłopaki byli pod wrażeniem, mi kompletnie nie pasował. I niedopracowana bestia, kretyńskie połączenie gryfu z korpusem. Od lutniczej roboty chyba oczekiwałbym więcej.
Łe tej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
bardzo czysta robota moim zdaniem.

O. Czy na podstawie tych komicznie edytowanych rycin da się to ocenić? Nie chcę się wyłącznie niemerytorycznie przypieprzać, ale ta strona, kiepskie "zdjęcia", "dunkany" w opisie i twory w galerii custom - mnie - raczej by zniechęciły.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
może będzie to czepialstwo z mojej strony, ale ten temat wygląda mi na reklamę. Kolega pisze że rzadko bywa i nie zna się w zakładach polskich, ale po wpisaniu w google frazy gitary lutnicze Polska wychodzi masę innych zakładów i tematów, a o bsguitars nie ma nic i trudno na nich wpaść, nie wpadając na innych, zwlaszcza że konkurencja wygrywa zarówno pod wzzględem jakości zdjęć w galerii i samych informacji
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
m tam od nich dobrze robi tylko to:
http://www.bs-guitars.com/pl/custom_draco.php

a szczerze, to gdybym ja miał robić gitarę to wciąż się waham miedzy Kanią (niepokalana opinia) a Rolką (mało opinii, ale ze zdjęć oraz tego co widziałem w pracowni to mnie zabija jakość)
i always go full retard

Offline zyzio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Wyciągam temat na wierzch z pytaniem czy od czasu kiedy tu ostatnio pisano nikt nie miał w łapach czegoś od Pana Sklarczyka z BSGuitars? Trafiłem do goscia osatnio, polecił mi go kumpel z częstochowskiego RnR bo mieszka ów lutnik ok 35 km od Czestochowy.. Robił mi wymiane progów, ogóly set up, obniżenie akcji menzurę itd. Zrobił to wszystko mega profrsjonalnie, zaprosił na rozmowę, wyjasnił mi co i jak z moim wiosłem jest ok, co nie jest itd. Pokazał i dał pograć na robionym przez siebie Tele i drugim badylu zwanym Kobosh. Imo zrobione to wszystko z dużą dbałoscią, estetycznie i profesjonalnie - na tyle na ile sie znam.
Spytałem zatem o rząd wielkosci kosztów produkcji siódemki, decha superstrat pod Floyda i aktywną elektrownię. Powiedział że oczywiscie w zaleznosci od konfiguracji drewna koszt jego roboty i materiałów to ok 2500 - 2700 + oczywiscie koszt klamotów wiec cena dość zachęcająca.
Czy ktoś zatem moze jeszcze jakąs opinią na temat człowieka sie podzielić?
Ja ogólne wrażenia po wizycie mam bardzo dobre.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Co do modelu Stradi to w sumie po części wykonał ją ten człowiek: Stradi.pl . Jest to świetny lutnik. Znam go osobiście i proponuje także do niego zadzwonić o koszt wykonania takiej gitary :) Sam posiadam takową poza tym grałem dziś na kilku jego basach i gitarze i wróciłem do domu z szczeną na podłodze... Ogrywałem je chyba z 5 godzin. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3593 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 22:02:10
wysłana przez Dale Cooper
4 Odpowiedzi
3553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:16:57
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
8133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2015, 12:00:03
wysłana przez lwronk
19 Odpowiedzi
9427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2016, 06:45:24
wysłana przez qqryq
23 Odpowiedzi
18047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2016, 12:52:48
wysłana przez Tomek Martyniak