Autor Wątek: Podłączenie dwóch wzmacniaczy do jednej kolumny?  (Przeczytany 14487 razy)

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Panowie, proszę o skorygowanie lub wyjaśnienie.
Mam dwa wzmaki - obydwa mi się bardzo podobają i zastanawiam się czy da się podłączyć je obydwa do jednej kolumny:
1. Wzmacniacz VHT D60H
2. Wzmacniacz Marshall 2555
3. Kolumna VHT Deliverance.

Chodzi mi o to, że jak ją (kolumnę) przełączę na stereo (2x8ohm) to podłączając jeden wzmak (8ohm) do jednego wejścia i drugi (8ohm) do drugiego i wszystko spiąć jakimś sterownikiem, który będzie rozdzielał sygnał z gitary na dwa wzmaki.

Będę wdzięczny za wyjaśnienia, doświadczenia lub korektę. Z góry dziękuje. Na razie wszystko na etapie pomysłu.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Dobrze koledzy mówią, ale 100USD za ABY box? Trochę dużo. Może Sinner zrobi lepiej i taniej.

A ja z trochę innej beczki: ta kolumna VHT jest z litego drewna a nie ze sklejki i przewymiarowana? Jak to gada? Masz porównanie z innymi? Będę strugał jakąś paczkę właśnie i się zastanawiam, czy nie taką...

Pozdr, M.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
A chłop nie chce naraz grać z 2 wzmaków?

Jakby coś - piwo wzmacnia :D
Paczki z głów!

Offline xkumix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Marszałek nie na sprzedaż:)
Oczywiście chciałbym, żeby była możliwość wyboru A lub B i połączenia A i B. Jak to będzie brzmiało to pewnie dopiero za  jakiś czas się oakże.
Co do kolumny to nie mam pojęcia czy jest z litego drewna czy ze sklejki. Nie interesowało mnie to szczerze mówiąc, a porównanie (dłuższe niż konceretowe) mam tylko niestety do kolumn Marshalli. Muszę tez powiedzieć, że wzmak D60H jest dość specyficzny i 5 razy mi sie podoba a za szóstym nie bardzo (w sensie cały zestaw VHT). Nie mam na razie czasu na kombinowanie ale jak go znajdę to podłącze pod paczkę jeszcze Engla Blackmora a później swojego Marszczala. Zobaczę jak inne wzmaki na tej paczce się sprawdzają.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Polecałbym jednak jakiś A/B/Y z separacją masy - np. Radial - tani i dobry. Na Morleyu na bank będzie brum.

Marvel, czy spinanie dwóch wzmacniaczy jedną paczką nie jest niezdrowe dla wzmacniaczy (czy minusy wyjść głośnikowych wzmacniaczy w takiej paczce nie są ze sobą złączone i czy to nie ma negatywnych skutków?)...

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
(czy minusy wyjść głośnikowych wzmacniaczy w takiej paczce nie są ze sobą złączone i czy to nie ma negatywnych skutków?)...
Minusy też powinny być rozłączane przy przełączaniu na stereo wg. mnie. Natomiast popatrz czym się różni końcówka mocy stereo od dwóch wzmacniaczy? Przecież niczym, bo taka końcówka to dwa oddzielne wzmacniacze w jednej obudowie. Więc niezdrowo wg. mnie nie jest. Natomiast jak się przekombinuje to mogą być jaja z pętlą mas.

Pozdr, M.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Nie prawda! Czemu wszyscy go tak okłamujecie, przecież to nie ma prawa działać!!

Nie da się podłączyć obu wzmaków do jednej kolumny.
A jako że marschall nie nie jest na sprzedaż to musisz sprzedać VHT i to szybko!



...Najlepiej mi i tanio :D :D :D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A jak chcesz (jak dałeś znać) łączyć - to najlepiej mikser liniowy np. Rocktrona :)

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Polecałbym jednak jakiś A/B/Y z separacją masy - np. Radial - tani i dobry. Na Morleyu na bank będzie brum.

na morleyu nie ma brumu, rozbierałem takiego, w środku ma tylko 2 przełączniki odpowiednio ze sobą połączone i plytke do świecenia diód na zasilaniu z baterii. Bez baterii przełączanie też działa(bo jest mechaniczne). Sam efekt przełączania ścieżki dziala na zasadzie przepinania kabli, bez żadnej elektroniki, układów i krasnoludków.

Jeśli nie zależy ci na swiecidełkach i masz w domu lutownice, to kup na allegro 2 switche (10zł szt.),3 gniazda jack(1,50zł szt.) i naruchaj sobie pudełko. lutowania na 2 minuty, reszta to estetyka.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2010, 11:15:12 wysłana przez Quinix »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Właśnie chciałem zaapelować po raz kolejny o zaprzestanie kroczenia drogą kocobolstwa.

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
mozesz wyjaśnić pojecie kocobolstwo? google nic na temat temat tego słowa nie wiedzą... :facepalm:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Innymi słowy - tworzenie z bezinteresownej nudy kolejnych dodatków do wyborczej.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Quinix - już wyjaśniam


"Kocoboły is polisz defkor/wegetarian progresiw grajndkor band from Kielce/Masaciusets. "

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
"wegetarian progresiw grajndkor "

coś dla mnie ;)

a od siebie dodam, ze o ile a/b będzie działać poprawnie to do a+b mam pewne wątpliwości, ale jestem tylko domorosłym elektrykiem wiec chuja wiem  ;)
i always go full retard

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
"Kocopoły" jeśli już...
4string

Offline Quinix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
a+b zwyczajnie łączysz sygnał przez przełącznik, pamiętaj że prąd płynie zawsze do niższego potencjału wiec nie występuje żaden zwrot i prąd se nie wraca. Bez przycisku zwyczajnie połącz A+B z przewodem do wzmacniacza. Masa jest wspólna.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
UWAGA KURWA:

Czy dalej coś nie jest jasne, czy tylko internet jest w XXI. wieku substytutem kanalizacji?
Chuj mnie obchodzi, czy brumi, czy srumi. Kolo chce wpiąć DWA PIECE do JEDNEJ PACZKI. KURWA!!!
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2010, 00:27:11 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog


Ja mogę tylko polecić tego Morley'a ABY. Wszystko działa mechanicznie, bateria służy tylko do zapalania diod, nie pamiętam, żeby cokolwiek brumiło.

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Oooo czesc Kosa :D (sorry za OT)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
15490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 21:24:49
wysłana przez guzie
11 Odpowiedzi
5283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2012, 22:29:20
wysłana przez Sulphur
4 Odpowiedzi
2884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2012, 19:30:22
wysłana przez glowa-glowa
7 Odpowiedzi
14582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2014, 17:05:08
wysłana przez Yony
5 Odpowiedzi
3313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 22:40:48
wysłana przez g-zs