Autor Wątek: Wysyłka sprzętu(gitary) za granicę - jaki kurier  (Przeczytany 5072 razy)

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
Siemaa

Czy ktoś z was korzystał/słyszał/ mógłby polecić jakiegoś kuriera do wysyłki sprzętu(gitary) na Europę?

Chce puścić 2 wiosła na jakiś zagraniczny ebay, może jakoś przeżyje marże paypala i jakies tam ryzyko(nie ma to jak 1500zl w plecy i brak informacji ze wzgledu na "sledztwo w toku").
Interesuje mnie jednak wysyłka.

Do tej pory z Europy paczki do mnie przychodziły przez DHL. Kosztuje to róznie, 20-30 euro.
Wchodze sobie na stronkę http://www.dhl.com.pl/twojprodukt/
Wklepuje 110cm, 60,30, 7kg.
440zł.
O huj tu kurwa chodzi? Moze wchodze na zla strone?
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2010, 12:22:01 wysłana przez Łysy »

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
http://www.eurokurier.pl/?p=cennik gitarka <20 euro powinna wyjść (do Niemców, inne kraje drożej).

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
ems. czyli poczta polska. za wysylke pazdzierza w sporym flight case wyjebalem 280zika chyba, paczka dotarla do Szwecji w czasie i stanie nie budzacym zastrzezen.
jebac master volume.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
odświeżę wątek, znalazłem wysyłka za pośrednictwem UPS przez serwis kurjerzy.pl wychodzi koło 40 euro za wysyłkę, tylko zastanawiam się czy ryzyko zjebania paczki jest większe niż w przesyłkach krajowych.
Parę gitar z Niemiec kupiłem różnie spakowanych i nigdy nie było problemu ale tutaj ja wysyłam i nie chcę zajebać sprawy

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Paczki z głów!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
na kurjerzy.pl wyszło mi taniej ;)
Bardziej mi chodzi o czynnik ryzyka w porównaniu do wysyłki krajowej, czy z doświadczeń wiecie, że trzeba paczkę dużo, dużo staranniej przygotować?
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2011, 12:37:53 wysłana przez oz »

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
+1 jeden dla Eurokuriera. Wysyłałem sporo paczek do Rzeszy, Danii, Norwegii i problemów nigdy nie było. Cennik jest na ich stronie.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
http://www.tani-kurier.pl/
+1. Gutara poszła w ten sposób do Holandii (lotniczy case, który ważył w pizdu) za ~230zł z ubezpieczeniem.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Eurokurier +1. Co prawda wysyłałem raz, ale zero problemów, mogę polecić z czystym sumieniem.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Pack4You - rozsądne ceny, większość zwrotów Klaus Thomann realizuje właśnie przez tego przewoźnika.
Jak do tej pory nie budzą zastrzeżeń.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nonPresident

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam, jako że mam dużo doswiadczenia z wysyłaniem za granice (pracowałem w sklepie ze sprzętem sportowym) napiszę trochę ciekawych informacji może komuś się przyda.
Jakby ktoś nie wiedział to istnieją tzw. pośrednicy czy dystrybutorzy usług kurierskich. To firmy które negocjują z dużymi przewoźnikami marże przez co można czasami 2x taniej nadać paczkę. Do tego niektóre z tych firm zatrudniają wykwalifikowanych ludzi którzy będą nadzorować proces wysyłki (w gruncie rzeczy sprowadza się to do wykonanie telefonu że coś poszło nie tak i próba rozwiązania problemu, często można dostać zniżkę!). Teraz na rynku jest bardzo duża konkurencja więc jest w czym wybierać. Ja akurat najlepsze doświadczenia miałem z firmą polfast bo nimi wysyłaliśmy za granicę ale jak pisałem wcześniej jest na prawde dużo kurierów. Chętnie pomogę i doradzę więc pisać śmiało być może ktoś mi się kiedyś odwdzięczy radą :) Pozdrawiam
Sometimes you want to give up the guitar, you'll hate the guitar. But if you stick with it, you're gonna be rewarded.