Autor Wątek: Grover mini rotomatics 14:1 a grube struny  (Przeczytany 4064 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Grover mini rotomatics 14:1 a grube struny
« 19 Paź, 2010, 17:03:04 »
Hejka, zamierzam założyć do badyla jakieś grubasy, ale nie wiem jak daleko mogę się posunąć tzn. siodełko
już jest rozpiłowane i to z duuużym zapasem, ale nie wiem jak grube struny przejdą mi przez klucze. Nie chce
w ciemno kupować, nie mam od kogo pożyczyć, ani żadnych strun od basu na przymiarkę ;p Klucze jak w opisie Grover mini rotomatics 14 :1  (tak mi się wydaje bo maluśkie jakieś i żadnych dodatkowych oznaczeń
 o większym przełożeniu nie mają, więc założyłem że 14:1) Nie ukrywam że chce zakładać jak najgrubsze
(co najmniej 64)

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
suwmiarkę weź i zmierz otwór w kluczu i będziesz wiedział

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
64 to grube? :P Zdejmujesz owijkę i zakładasz, żaden problem.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
hmmmm zdjąc owijke.....ale nie będzie to mialo jakiegoś negatywnego wpływu na strojnie lub trzymanie stroju ? W sensie ze grubą strunę o mocnym naciągu w danym stroju będzie faktycznie na kołku od klucza trzymał cienszy drut niż sama struna ? W sumie w basie jest tak że sie struna zwęża ale nadal ma owijkę, jakby cienszą.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odwiń tyle, żebyś na kołku zawinął "nieobdartą" strunę ;)
I nie, nie będzie żadnych problemów.
mniut i piah

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja tez kiedyś miałem wielkie halo z dziurką, że za mała. Chciałem się bawić w odwijanie i inne takie głupoty, aż wziąłem pilnik i pomału pomogłem dziurce się powiększyć, a potem struną 74 pojeździłem chwilę po dziurce i już jest kul, jest wygodnie i ekstra. Klucze u siebie mam Grovery, nie pamiętam jakie. Z tego co pamiętam to 70 dało radę, a potem to już pomagałem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Z tego co kojarzę to normalne grovery (original rotomatics, rotomatics 18:1) mają dość duże dziurki - problem jest właśnie z tymi mini - są one mniejsze jak sama nazwa wskazuje i odbija się to jakoś na otworze. Ale sluszna rada z tym pilnikiem - używałes takiego hmmmm nie wiem jak to sie nazywa "technicznego" ? - takie w kształcie kolca zweżający się ku dolu ? BTW ingerując w taki sposób w klucze jest ryzyko że się je zjebie jak sie robi to pierwszy raz, czy raczej trudno jest to zjebac ?:)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja kupiłem sobie zestaw pilników z kosza w castoramie. Jeden z nich miał kształt stożka zwężającego się bardzo powoli i nim to robiłem.
Myślę, że jeżeli będziesz to robić ostrożnie, pomału i bez użycia nadmiernej siły to nie ma opcji żeby to zepsuć ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ja nic nie pilowalem i bez problemu zakladam 70 :) choc musze siodelko wymienic badz spilowac, bo nie daje rady :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
A ja 72 i co to ma do tematu? :P
mniut i piah

Orange

  • Gość
A ja mam laptopa na raty:)
Mam mini grovery we wiosle i do struny 68 był rozwiercany...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2007, 10:03:38
wysłana przez Harvest
32 Odpowiedzi
13023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2009, 12:08:40
wysłana przez Owczur
6 Odpowiedzi
3559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2010, 12:55:04
wysłana przez Frantick
47 Odpowiedzi
14078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2011, 10:40:34
wysłana przez sify11
51 Odpowiedzi
22733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 14:30:19
wysłana przez wuj Bat