Autor Wątek: Porównanie: MG Vulture vs. B-52 ST100A vs BASH Sidewinder vs. Laboga RadII duo  (Przeczytany 14599 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
chciałem w miarę obiektywnie porównać brzmienie tych wzmacniaczy i chyba w miarę mi to wyszło, wiadomo że w rękach innej osoby mogłoby wyjść to zupełnie inaczej.

No, właśnie ;) Ale i tak szacun, że się chciałeś trochę odciąć od jutubowych znawców.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Sam o APC myslalem, ale mi troche przeszlo jak porownalem specyfikacje i jego mozliwosci regulowania, ktore sa krotko mowiac mozerne w porownaniu do dobrych rackowych regulatorow (jak np. Furmann) :(

No fakt, nic nie zastąpi dobrego logo na przednim panelu i wysokiej ceny...

Myślę, że czytając specyfikację dałeś się nabrać na Output Regulation +/-10%, gdy tymczasem APC ma identyczne możliwości regulowania jak Furman (166V-280V).
http://www.apcmedia.com/salestools/ASTE-6Z7V32_R0_EN.pdf

Pozdr, M.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2010, 10:47:28 wysłana przez Marvel »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
A ja stanę w rozkroku (żebyście sobie mogli popodziwiać :D).

Otóż - z 1 mańki: najczęściej testujemy wzmak samą gitarą i każemy wtedy reszcie zamknąć japy, skręcić volume i wsadzić se pałki pod pachy.
2nd Mańka - od czasu grania w zespole inaczej patrzę na swoje brzmienie ( ::) ;)). Nie jest dla mnie problemem (i ma miejsce!) zmiana czegoś w torze sygnałowym jeśli brzmi lepiej w miksie, mimo, że sam brzmię IMO gorzej! Np. w gitarze Smagi był pierwotnie Merlin Eclipse i grał prze-dobrze! Ale w miksie - ginął. Teraz EMG81 jest tradycyjnie suche i skompresowane, ale.....! To samo ze wzmakiem, itd, itd.!

Ale, że są


to: ustawienia gałeczek są kluczowe! Mamy z Jareckim takie same wzmaki i byście się zdziwili, jak różnie potrafimy zabrzmieć (wpinając tę samą gitę w drugi wzmak na innych ustawieniach)!!!
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2010, 11:25:22 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Wg mnie różnica w cenie nie jest aż tak drastyczna, zwróć uwagę że takie APC musiałbyś mieć 2 szt. i już nie jest tak kolorowo, pozatym furman ładnie się w racku wkomponuję.

Zomballo

  • Gość
Mi się teścik bardzo podoba. Na moich spikerach Sajd i MG zamiatają inne wzmaki. Sajd ma ten fajny szwabski dół a MG jedzie starym dobrym buzzsawem. Najmniej podoba mi się B52 i Labuba aczkolwiek ta ostatnia to i tak gra całkiem znośnie.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Wg mnie różnica w cenie nie jest aż tak drastyczna, zwróć uwagę że takie APC musiałbyś mieć 2 szt. i już nie jest tak kolorowo, pozatym furman ładnie się w racku wkomponuję.
No co Ty mówisz koszt stabilizatorów furmana to http://www.thomann.de/pl/furman_p_1400_ar_e.htm power conditionery są tanie ale nie stabilizują w ogóle prądu tylko zabezpieczają przed przepięciami i filtrują a to zupełnie co innego. Sobie możesz kilkanaście takich APC kupić za to.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Zgadza się, ale mi chodzi właśnie o power conditioner...

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No to dlaczego porównujesz do takiego APC który nie ma z nim nic wspólnego?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie znam się na tym, ale czy przebieg, który wychodzi z takiego APC to jest sinus, albo coś do niego chociaż zbliżonego? Coś mi się obiło, że stosowanie UPSów itp. (tak, wiem, że to nie UPS) z wzmacniaczami lampowymi bywa niezalecane, bo ponoć walą przebiegiem kwadratowym, który jest niezbyt zdrowy dla lamp - więc jest 230V, 50Hz, tylko przebieg nie taki jak trzeba....

Marvel -> Czy taki kwadrat może zaszkodzić wzmacniaczowi? Czy APC jest bezpieczny dla wzmaka?

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Spoiler
Sorka, moja pomylka, ten maikhowy to byl inny  :-[

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Marvel -> Czy taki kwadrat może zaszkodzić wzmacniaczowi? Czy APC jest bezpieczny dla wzmaka?
Aż tak dokładnie tematu nie zgłębiałem, ale zgłębię. Mam bartkowego proela w tej chwili, podepnę do oscyloskopu i się okaże, czy jest sinus czy prostokąt. Czy to zepsuje lampy? Nie sądzę, ale popytam jeszcze. Natomiast bywają miejsca (kluby, sceny) gdzie na prawdę prądu brakuje: oświetlenie, rollbary z piwem a na końcu wzmacniacze i się robi poniżej 200V... Żarzenie lamp mocy (preamp jest często stabilizowany) spada poniżej katalogowego minimum i to na pewno zdrowe nie jest. Brzmienie też się pogarsza przy niższym napięciu anodowym.

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mam takie coś ze światełkami, że se można chuj wie po co zrobić ciemniej/jaśniej. Wspaniale mi kondycjonuje power!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Furman dostarcza tym ciemniej/jasniej koeljna galke Tone.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Brzmienie też się pogarsza przy niższym napięciu anodowym.

Pozdr, M.
Nie wiem czy nie pochrzaniłem ale w Egnaterze te pstyczki od zmiany mocy działają następująco. Full/half odłączają coś w dwóch skrajnych lampach mocy nie znam się ale dwie nóżki w podstawce są zwarte i odłącza to co do nich dochodzi. Te cztery pstryczki powodują, że zmieniają się prąd anodowy? znowu nie wiem czy dobrze pisze ale te pstryczki zmieniają bias już nie pamięta z ilu na ile ale na lampach było jakoś tak: Na full jest około(nie pamiętam dokładnie) 460V na mid 375V i na min 280V albo jakoś tak mniej więcej. Mogłem pochrzanić chodzi o to, że jeżeli nie pochrzaniłem to brzmienie się nie pogarsza przy mniejszym anodowym.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2010, 20:42:11 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Temat jest szeroki więc siłą rzeczy w dyskusji muszą się pojawiać pewne skróty myślowe. O szerokości tematu niech świadczy fragment mojej biblioteczki na foto w załączniku. A i tak ludzie narzekają, że o gitarowych wzmacniaczach lampowych jest na rynku za mało książek. Chcę powiedzieć, że lampowy wzmacniacz to mocno skomplikowane ustrojstwo, w którym zachodzi wiele różnych zależności.

A w temacie Egnatera: ja pisząc o obniżeniu napięcia anodowego miałem na myśli preamp, a Ty piszesz o końcówce mocy. Myślę, że obaj mamy rację, bo w nowoczesnych wzmacniaczach to preamp odpowiada za kreowanie brzmienia a końcówka jest w miarę przezroczysta (co nie znaczy, że nie ma żadnego wpływu na brzmienie). Z kolei w końcówce wartość napięcia jest ściśle związana z mocą, dlatego powstały patenty typu Power Scaling działające na zasadzie płynnej regulacji wartości Ua, ale tylko dla końcówki.

Nie interesowałem się rozwiązaniami Egnatera, ale zakładam, że regulacja mocy wpływa na wartość napięcia w końcówce natomiast napięcie na preampie jest zawsze tak samo wysokie. Dlatego spadek napięcia w gniazdku spowoduje obniżenie wszystkich napięć: w końcówce (spadek mocy), na preampie (inne brzmienie) i na żarzeniu lamp (zatrucie katod z powodu niedożarzenia).

Swoją drogą, to szacunek dla Egnatera, że chciało im się wraz ze zmianą klasy pracy końcówki mocy zmieniać też napięcia. Bogner w XTC poszedł na łatwiznę i przełącznik Class A/AB dołącza tylko rezystor do katod lamp mocy, nie zmniejszając Ua, przez co użytkownicy płaczą jak widzą redplating.

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Merytoryczny użytkownik? Oczom nie wierzę! Chyba przestanę głupoty wypisywać. Ale mam nadzieję, że koledze Marvelowi przejdzie.

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Jest jeszcze druga opcja: inni "merytoryczni" wyjdą z ukrycia  :) A że tacy są, to wiem na pewno.  8)

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Sam o APC myslalem, ale mi troche przeszlo jak porownalem specyfikacje i jego mozliwosci regulowania, ktore sa krotko mowiac mozerne w porownaniu do dobrych rackowych regulatorow (jak np. Furmann) :(

No fakt, nic nie zastąpi dobrego logo na przednim panelu i wysokiej ceny...

Myślę, że czytając specyfikację dałeś się nabrać na Output Regulation +/-10%, gdy tymczasem APC ma identyczne możliwości regulowania jak Furman (166V-280V).
http://www.apcmedia.com/salestools/ASTE-6Z7V32_R0_EN.pdf

Mylisz procenty z woltami :D

Furman AR-2306:
"AR-2306: Provides regulation ±10 VAC"

To jest stabilizacja na poziomie +/- 4%.

Ofc, ze roznica cen jest kolosalna, ale za ta wieksza stabilnosc sie placi.

Podsumowujac:
Furman zapewnia napiecie w przedziale 230-250V (240v +/-10V)
APC w przedziale 216-264V (240V +/-10%).
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Wyjdźcie z szafy krypciochy! :D
Popatrz, kazałeś wyjść Sikorowi, to wyszedł.  ;D

Sikor, chodziło mi o 10% w przypadku APC. Specyfikacji Furmana nawet nie czytałem zakładając, że ma ok. 1%, gdy tymczasem popatrz, ma 4%.  :P

Faktycznie masz rację, że +/-10% to trochę śmiesznie duża tolerancja. Ja sobie to tłumaczę (mam taką nadzieję) że te 10% jest przy obciążeniu bliskim maksymalnego (1200VA). Jak jest na prawdę, to sprawdzę po prostu multimetrem...

Pozdr, M.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Wyjdźcie z szafy krypciochy! :D
Popatrz, kazałeś wyjść Sikorowi, to wyszedł.  ;D
;)


Cytuj
Sikor, chodziło mi o 10% w przypadku APC. Specyfikacji Furmana nawet nie czytałem zakładając, że ma ok. 1%, gdy tymczasem popatrz, ma 4%.  :P
Jest jeszcze inna firma niz Furman, ktora daje stabilizacje na poziomie 3%, ale nie pamietam nazwy. Cenowo to i tak Furman juz jest duzo za wysoko jak dla mnie.


Cytuj
Faktycznie masz rację, że +/-10% to trochę śmiesznie duża tolerancja. Ja sobie to tłumaczę (mam taką nadzieję) że te 10% jest przy obciążeniu bliskim maksymalnego (1200VA). Jak jest na prawdę, to sprawdzę po prostu multimetrem...
Daj koniecznie znac jak pomierzysz, jestem ciekawy.
APC jako stabilizator napiecia jest sredni, ale czy on nie dziala przy okazji jako filtr?
Jakby troche brudu z pradu usunal, to juz by sie oplacalo za ta cene podlaczyc do niego wzmaki w domu(?)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Jest jeszcze inna firma niz Furman, ktora daje stabilizacje na poziomie 3%, ale nie pamietam nazwy. Cenowo to i tak Furman juz jest duzo za wysoko jak dla mnie.

Na przykład Proel. Co prawda +/- 4%, ale cena dwukrotnie niższa (ST1000 ma sugerowany detal 1850).

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Za 350E na zachodzie widziałem, że można kupić, wysyłka pewnie z 20E więc wychodzi jakieś 1500zł.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
To jest sugerowany detal, a dział handlowy SoundTrade to fajne chłopaki, więc może być wygodniej kupić w Polsce i mieć gwarancję. Tak tylko podpowiadam w ramach lojalności do ulubionego byłego pracodawcy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
20132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2008, 14:12:33
wysłana przez m4ody
34 Odpowiedzi
12840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 14:49:52
wysłana przez the faulter
10 Odpowiedzi
7388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 15:00:16
wysłana przez the faulter
642 Odpowiedzi
141333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 22:41:52
wysłana przez Ghost_of_Cain
13 Odpowiedzi
6353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 15:05:04
wysłana przez Rot