Autor Wątek: POD GX + laptop + wzmacniacz = granie?  (Przeczytany 24629 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
POD GX + laptop + wzmacniacz = granie?
« 17 Paź, 2010, 14:21:03 »
Siema,

Jako że póki co nie mam wzmaka gitarowego a mam poda (studio GX) i lapa, to wymyśliłem sobie, że z tego cos skombinuje. I właściwie cała sytuacja jest prosta, ale nie do końca wiem, czy mogę bez problemu i ryzyka podpiąć Line Out z poda pod input we wzmacniaczu? Mam stary wzmak basowy, ktory w sumie idealnie nadałby sie jako nagłośnienie do poda. Nie zjaram sobie tym sposobem niczego? :D

Pozdr
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie no, jak. To tak jak byś podłączał kompa pod wzmaka - nie powinno być żadnych problemów.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ha, czyli bomba, tak myślalem, ale wolałem się upewnić. I jak bym coś zjebał, to by było na Was :D ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A nie jest tak, że wystarczy sama końcówka i paka?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak, ale ja nie mam końcówki i paki ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Ja bym tam użył słuchawek :P
mniut i piah

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ze względu na niewygodę rozwiązanie słuchawki + perkusja, wolę inne nagłośnienie :D
Chyba że słuchawki + mikrofon przystawiony do słuchawek ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Jesli masz petle efektow w tym wzmacniaczu, to proponuje wpiac sie w jej powrot.
Czasami w takich wzmacniaczach mozna znalezc jeszcze inne wejscia (preamp in, aux) poszukaj. :)

Jakby sie udalo pominac preamp wzmacniacza, bylo by lepiej. :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jest tylko input i line out :)
Nie mam gdzie szukac bo jest jeden panelik i tyle.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
wepnij gitarę, ustaw głośność. Ustaw poziom na podzie na 0 i powoli zwiększaj aż dojdziesz do takiej głośności jaka była z samą gitarą. Wyłącz symulację paki.

Sprawdzone i nic złego się nie dzieje. Podłączałem wyjście karty auido z lapka -> pętla wzmaka lampowego. Na lapku guitar rigi i podobne.

P.S. Kupujesz sterownik midi, zapinasz do kompa i możesz grać "handź fri"
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2010, 15:06:15 wysłana przez Donnie »

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Ja do grania w domu używam podobnego zestawu
                             
                                -->(USB) --> Komp
gitara --> Toneport Gx
                                -->(Line Out) --> Aux w wieży

Działa to świetnie, i do domowego grania nie wyobrażam sobie lepszego rozwiązania za te pieniądze.

Offline Marcins

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
kiedyś jamowałem z kumplem gdzie byłem podłączony w taki sam sposób toneport->laptop-> stary wzmacniacz . Dawało rade lepiej niż spider który stał obok;)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jak ktoś jest minimalnie ogarnięty w programowaniu to polecam to:
http://www.jesusonic.com/

Stary, nie rozwijany, ale jary. :)

Tylko oczywiście przed wejściem do lapka powinna być jakaś kostka żeby całość nie muliła.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
^ można też skorzystać z tego w Reaperze. Z tego co pamiętam coś tam mieli ostatnio dodać do specyfikacji.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Czyli jeszcze raz, bom ciemny :P

Jak mamy GXa (albo coś podobnego pokroju), to możemy go podłączyć sobie pod wejście do wzmaka / końcówki + paki, i sterując rzeczonym GXem za pomocą laptopa, grać sobie?

Pytam bo coraz bardziej motam się między opcją nagrywania, a grania gigów, a nie mam sił ani środków na kompletowanie dwóch osobnych zestawów do tego, zwłaszcza że jak na razie granie "live" stoi dużo dalej w lesie niż nagrywanie. Dlatego gdyby dało się od bidy zagrać coś na GXie (albo podobnym urządzonku), służącym głównie do nagrywania, byłbym wielce pocieszony :tak:

Czy lepiej jest skierować się w coś pokroju XTLa, gdzie odpada sprawa laptopa na gigi, a możemy przecież wpiąć go w kompa przez USB w razie nagrywania. Czy się mylę? ::)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

locco

  • Gość
Jak mamy GXa (albo coś podobnego pokroju), to możemy go podłączyć sobie pod wejście do wzmaka / końcówki + paki, i sterując rzeczonym GXem za pomocą laptopa, grać sobie?

Gx nie sterujesz, bo to zachowuje sie tylko jak zewnetrzna karta dzwiekowa i przetwornik analogowo(jack)-cyfrowy(usb). Cala robote robi oprogramowanie. No chyba ze sie myle i sam gx to wiecej, niz wejscie-wyjscie z kompa ;)

Ja mam podobny pomysl, co reszta (gitara -> pod gx -> garageband i mainstage -> sterownik midi -> wzmacniacz) i wydaje sie to byc dosyc fajnym zestawem do grania nawet na zywo (sporo mozna zrobic jedak, jesli chce sie wiecej niz punk rockowe riffy), ale mam jedno "ale", o ktorym chyba nikt w tym topicu nie wspomnial. Latency- generalnie robi, czy generalnie nie robi ? Wspomne tylko, ze raczej djentowych i innych metalcorowych rzeczy nie gram ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
UX2 przetwarzał sygnał sam z tego co mu w POD farmie ustawiłeś więc obstawiam, że w GX przetwarzanie również odbywa się wewnątrz tego urządzenia.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

locco

  • Gość
Ale czy ty rozumiesz, ze zamiast GX moglbys miec inny boksik czy interfejs z tym samym programem typu PODFarm i brzmialo by to identycznie, bo GX to tylko wejscie, wyjscie, pot i maly przetwornik ADC/DAC ? Sam pod praktycznie nic nie robi!

Ja na przyklad uzywam go tez jako drugiej karty dzwiekowej do lapka jak chce miec dodatkowe porty (mam tylko jednego "malego jacka" ktory moze byc i wejsciem i wyjsciem) i nie ma to nic wspolnego ze sterowaniem i gitara ;)


E: Dobra, problem mamy z tym, czy wlasciwe przetwarzanie odbywa sie w warstwie sprzetowej interfejsu, czy komputera. Ja stawiam na komputer, chociaz to sa moje bardziej przypuszczenia amatora, niz konkretna i wyuczona wiedza ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2010, 15:45:32 wysłana przez locco »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To jeszcze raz Ci napiszę: przetwarzanie odbywa się w warstwie sprzętowej interfejsu(na pewno w przypadku ux2).
Z przypuszczeniami amatorów zapraszam na gitara.pl.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

locco

  • Gość
czyli podlaczysz atari i 10 reverbow pociagna oba?


E: btw, napisalem w innym watku zebys spierdalal z poradami, dodam do tego zaproszenia
 Na 12 bogów Kobolu, nie przesadziłeś przypadkiem?
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2010, 16:19:24 wysłana przez locco »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
czyli podlaczysz atari i 10 reverbow pociagna oba?
E: btw, napisalem w innym watku zebys spierdalal z poradami, dodam do tego zaproszenia
O ile transmisja USB nie jest szyfrowana, a z pewnością jest.
Jeżeli by nie była szyfrowana to można by się pokusić o wykonanie hosta na jakimś uC.

I pohamuj się trochę z wypowiedziami bo ci słoma wyłazi z butów.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

locco

  • Gość
znowu ty zaczales, czego administrator chyba nie rozumie. nawet jesli bym sie wczesniej mylil, to nie znaczy, ze musze i chce wysluchiwac porad, zaproszen i zwyklych kpin ze sloma w roli glownej

over and out

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Dex, zawsze mi się wydawało, że w TonePortach DSP jest natywnie na procku komputera. mogę się mylić oczywiście...

aktualnie na pierwszym miejscu mojej listy zakupów jest FCB1010, który jest mi potrzebny w zasadzie tylko (aż) do kontrolowania Mobiusa i kilku innych efektów na laptopie. miałem okazję pobawić się takim zestawem przez jakiś czas i banan na mordzie nie dawał się zetrzeć :)
Wiem, że napewno pod farm działa też jako wtyczka vst i wtedy pody studio robią tylko za interfejsy. Natomiast nie widzę większego sensu w teorii przetwarzania dźwięku wewnątrz poda  - skoro nie potrafi działać bez kompa i na dodatek jaki jest sens w używaniu wbudowanego zestawu słabego procesorka plus mało ramu jeśli dostępna jest stacja robocza z procesorem zazwyczaj już 2GHZ C2D + ze 2GB RAMu.

P.S.
Wg mnie żeby było sprawiedliwie, to pajaca powinien też dostać dexterek.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2010, 12:50:22 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Dex, zawsze mi się wydawało, że w TonePortach DSP jest natywnie na procku komputera. mogę się mylić oczywiście...

aktualnie na pierwszym miejscu mojej listy zakupów jest FCB1010, który jest mi potrzebny w zasadzie tylko (aż) do kontrolowania Mobiusa i kilku innych efektów na laptopie. miałem okazję pobawić się takim zestawem przez jakiś czas i banan na mordzie nie dawał się zetrzeć :)
P.S.
Wg mnie żeby było sprawiedliwie, to pajaca powinien też dostać dexterek.
A za co twoim zdaniem?

Proponuje wam doświadczenie - odepnijcie podczas działania TonePorta mu linie danych. U mnie UX2 dalej przetwarzał dźwięk.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Trzewia TonePortów pewnie niewiele odbiegają od tego co jest PODach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
15471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 21:24:49
wysłana przez guzie
Laptop do 4000 (+/- 10%)

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Hardware

29 Odpowiedzi
13177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2011, 17:56:22
wysłana przez g-zs
29 Odpowiedzi
16308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2012, 17:29:20
wysłana przez sharpi
7 Odpowiedzi
4187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2014, 23:54:09
wysłana przez Aston
0 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2014, 12:15:16
wysłana przez lukasb