Autor Wątek: jak przyjąć płatność zza granicy?  (Przeczytany 2904 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
jak przyjąć płatność zza granicy?
« 13 Paź, 2010, 17:48:01 »
udało mi się sprzedać gitarę czechowi i teraz pytanie jak przyjąć od niego płatność jaknajmniejszym kosztem?

paypal na dzień dobry podpierdoli mi 3,7% + pewnie 2% do skarbówy i chuj wie co jeszcze i siano skórczy mi się dość pokaźnie. jakie inne propozycje takie przelewu zagranicznego są?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
hmm to ciekawe, bo ja Pay palem wysyłałem i odbierałem kase za free, z tym ze to raczej nie wysokie sumy do 200$ były.
Była opcja prezent. Trzeba było wysłać kase na konto pay pal, wtedy się nic nie płaciło, albo z karty zdzierali, wtedy jakis mały procent.
Western Union jest, ale też płatne.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie wiem, ja wysyłałem PayPalem różne rzeczy i jakoś strasznie tej kasy nie wpierdala :P

Przelew międzynarodowy SPAS Standart to pokrycie przez Ciebie kosztów banków trzecich (czyli koszty przyjęcia takiego przelewu w Twoim banku - sprawdź w tabeli opłat).

Ja preferuję PayPal - skutecznie, szybko i w miarę bezboleśnie.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
wysyłanie siana w paypal jest darmowe.

odbierane jest płatne. przypomnijcie sobie akcje jak locco pisał że go obdarli na paypal.

a moneybookers?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Cytuj
Wysyłanie i odbieranie przelewów do krewnych i znajomych, finansowanych z salda konta PayPal lub rachunku bankowego  jest bezpłatne. Niewielka opłata może zostać pobrana w przypadku płatności transgranicznych. Ta opłata nie ma zastosowania w przypadku transakcji w euro między użytkownikami, których konta PayPal zarejestrowane są w krajach należących do Unii Europejskiej oraz transakcji w dowolnej walucie między użytkownikami, których konta PayPal zarejestrowane są w Polsce.
https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=W2hFM1cMJYHYhyRThvZ7vM2Jnnbjb2W2Hq02dxqYdYR11ChjLl1x!-269673090?locale=pl_PL&_dyncharset=UTF-8&countrycode=PL&cmd=_help&serverInstance=9012&t=solutionTab&ft=browseTab&ps=solutionPanels&solutionId=163043&isSrch=Yes
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
heh no właśnie miałem pisać o tym. czyli, że bezpiecznie mogę w ten sposób brać? przelew będzie z czech na niecałe 3K złotych..

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
A czemu ma być niebezpieczne? Jak dostaniesz kase na konto Paypal, to gość jej już nie wycofa przecież.
4string

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm. Moja sister jak mi przesyłała po prostu przelew na konto w Millennium to ją obciążało prowizją, nie mnie.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
jakby to kogo interesowało to przelew poszedł opcją krewni/przyjaciele -> prezent i udało się wszystko bez prowizji

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
tako i Andy przesłał ostatnio z Londonium, tylko przeliczyli na PLN po mniejszym kursie.
Paczki z głów!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
tako i Andy przesłał ostatnio z Londonium, tylko przeliczyli na PLN po mniejszym kursie.

dokladnie, poza tym koszty przelewu przez Pay-Pal ponosi wysylajacy, wiec to Czech zaplaci..

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Można ustawić tak żeby płacił odbierający ;)
mniut i piah

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
tako i Andy przesłał ostatnio z Londonium, tylko przeliczyli na PLN po mniejszym kursie.

dokladnie, poza tym koszty przelewu przez Pay-Pal ponosi wysylajacy, wiec to Czech zaplaci..
Kto ma za przelew zapłacić można wybrać.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
 No przecież napisałem :P
Nie nabijaj postów :P
mniut i piah