Autor Wątek: Illuminator, grip master, cs-3 od bossa  (Przeczytany 1709 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Illuminator, grip master, cs-3 od bossa
« 15 Mar, 2008, 15:34:41 »
Oki , no to tak :

1. https://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=121177&grupa=119973 - do czego to sluzy ?

2. Czy cwiczac na grip masterze mozna nabrac szybkosci przebierania palcami? Nijak nie moge przejsc na granie 32-dwojek, a chcialbym umiec tak szybko grac.

3. Cs-3 compression sustainer od bossa - w ktorym miejscu nalezy go wpiac i co on tak wlasciwie daje? Tak w prostym jezyku, bo malo mi mowia opisy sklepowe.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
1. Zwykla lampka :)
2. Hmm mialem chwile grip mastera i osobiscie nie czulem zeby mi w czymkolwiek pomogl :)
3. No kompresuje i wydluza sustain :) Mozesz kombinowac ja bym podpial na poczatku.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Nadal malo mi to mowi o CS-3. Slyszalem probki na stronie bossa, ale nadal nie wiem co dokladnie on robi. Skoro on kompresuje dzwiek, to znaczy, ze tak jakby go wygladzal i wysrodkowywal, ze np. jak mamy za duzo gory, to on ja troche obnizy , a uwypukli basy?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Nie, kompresor raczej dynamike wyrownuje. To co za cicho podbija to co za glosno tnie . Tak w skrocie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
w bradzo wielkim uproszczeniu napisze Ci to jak to wychodzi w praktyce. Normalnie jak grasz na gitarce np rozlożone akordy, to jest różnice w brzmieniu pomiędzy poszczególnymi strunami w zależności czy udeżysz w struny mocniej czy słabiej. Używając CSa brzmienie będzoe mniej więcej na jednakowym poziomie głośności, bez rożnicy czy mocno szarpniesz za strunę, czy ją tylko muśniesz
B ( o ) ( o ) B S

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
O! Teraz juz panimaju. Hmm, w sumie niezla rzecz, ale narazie nie bede kupowal tego efektu. Innym razem moze.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak dla mnie taki cs mialby jedynie zastosowanie studyjne i to raczej tylko w przypadku cleanu
B ( o ) ( o ) B S