Autor Wątek: Ibanez Thermion  (Przeczytany 3251 razy)

Offline logan v.2.0

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Ibanez Thermion
« 08 Paź, 2010, 18:15:40 »
Jako ze na dniach muszę podjąć ostateczna decyzje w sprawie nowego head'a podrzucam kolejny temat z tym związany.Wcześniej podpytywałem o Laboge,Blackstara...Jestem praktycznie nastawiony na Blackstara jednak jestem ciekaw czy ktoś miał bliżej do czynienia ze wzmakiem z opisu.W necie praktycznie nie ma nic ciekawego na jego temat, youtube-kilka biednych filmików.Akurat takiego Ibaneza wystawia Wojtek Hoffmann jednak jego test za bardzo mnie nie przekonuje...Jako ze każdy grosz ważny być może byłby to dobry wybór, reszta kasy poszłaby wtedy na jakieś konkretne głośniki do paki.AHA, klimaty a'la FFDP...;)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #1 08 Paź, 2010, 18:53:08 »
kilka razy słyszałem tego wzmaka na scenie i pod scena ( gitarnik z zaprzyjaźnionej kapeli LIDO gra na tym headzie i pace na eminenceach ) jest to typowy hi gain przypominajacy mi brzmienie kranka rev 1, najlepiej jak sobie posłuchasz Lido na myspace albo you tube może to coś pomoże
pozdr

Offline logan v.2.0

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #2 08 Paź, 2010, 19:42:30 »
W tym teledysku brzmi całkiem intrygująco... :headbang: ciekawe tyko czy jakieś inne cuda były używane przy nagrywaniu(kostki itd).W filmikach z żywego grania ciężko się dosłuchać akurat tego wzmaka.Mam wrażenie ze bas trochę za bardzo z przodu jest lub co potencjalnie dla mnie gorsze ibanez idzie tak kosmicznym dołem ze wchodzi w pasmo basu;)jednak coś mnie kusi żeby pomęczyć się  jeszcze 2 tygodnie aż Pan Hoffmann będzie w Pń i pojechać ograć u niego ten wzmak...

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #3 09 Paź, 2010, 23:16:34 »
niby amp miał być alternatywą mesy Dr ale moim zdaniem komuś coś nie wyszło:) jak dla mnie amp totalnie nie wart polecenia, muli strasznie , mało plastyczny:)
Cloud9
HeadUp

Offline devilangel

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Presidents Of Noise strona oficjalna
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #4 05 Lip, 2011, 23:39:54 »
Jest kilka oklepanych recept na brzmienia i wzmaki, ale chciałem tego uniknąć i nie chciałem brzmieć wg sprawdzonych wzorców i bezpiecznie kupić np Mesę, Peaveya czy Kranka czy coś tam. Przetestowałem przez lata wiele pieców i ciągle coś mi się nie podobało, albo za suchy albo za dużo piachu albo siary. Byłem w końcu zdecydowany kupić po prostu Mesę, i przez przypadek trafiłem na Thermiona, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, ale przy pierwszym wydobytym dźwięku wiedziałem, że to będzie coś dla mnie:) Gram na tym piecu od 3 miesięcy i dopiero teraz zaczynam rozumieć jego ustawienia. Na początku faktycznie wychodził mi strasznie zamulony sygnał i myślałem, że będę go musiał szybko sprzedać, bo jest do dupy. Z czasem doszedłem do tego, że wraz ze zmianą głośności trzeba też poszukać odpowiedniej equalizacji. Metoda prób i błędów jest najlepsza, dobrze jest też potestować w różnych pomieszczeniach. Tajemnica tkwi w odpowiedniej proporcji gainu do mastera, u każdego będzie to pewnie inaczej. Jeśli chodzi o hi-gain to preferuję gruzowaty, agresywny, miażdżący sound i ten piec to daje.  Za dużo gainu wpływa na rozmycie ataku, ale dzięki temu można ustawić sound bardziej miękki albo bardziej wykonturowany, co kto lubi. Nie powiem jest bardzo specyficzny ale tak się złożyło, że takie brzmienie chodziło mi od dawna po głowie. Nawet przy niewielkim rozkręceniu gainu, brzmienie ma już sporo sosu. Wiem na czym gra Kędzior i to na pewno nie jest piec dla niego, ja jestem jednak bardzo zadowolony. Ma agresywny sound i o to mi chodziło. Jeśli macie w dupie standardy to ten piec jest na pewno świetną alternatywą do tego co się słyszy dookoła. Dla mnie bomba. Piec ma masę możliwości ustawień i jest bardzo elastyczny. Testowałem też kilka git z różnymi pickupami i wiadomo, to też ma niebagatelne znaczenie, bo wyciąga za każdym razem z przesteru inne pasma. 
Na luzie można grać na tym rocka, blesa, stonera, metal i a zwłąszcza brutalne, grube, tłuste dźwięki :)
Jakościwo moim zdaniem jest ponadprzeciętny, z tego co udało mi się dowiedzieć, jeśli chodzi o bebechy to nie ma lipy, porządna konstrukcja, rewelacyjny transformator, bardzo dobre podzespoły.
Jeśli ktoś lubi Marshalle albo Labogę to nie to jest piec dla niego, odradzam, chociaż drugi kanał ma ukryty trzeci jakby kanał, który brzmieniem trochę kojarzy się z Marszałkiem właśnie, nie korzystam z niego, ale może kiedyś:) Kanał czysty ma tą zaletę albo wadę, zależy od preferencji, że może być totalnie czysty, albo można go lekko dobarwić lekkim przesterem albo całkowicie zmienić w (umownie) amerykański crunch. Być może brakuje mu osobnych kanałów clean i crunch do pełnej uniwersalności ale ja tego nie potrzebuję. Kupiłem ten piec, żeby grać agresywny nisko nastrojony metal i jestem mega zadowolony. Kiedy się go porządnie odkręci to ma konkret kopyto i pazura. Nie żałuję tego zakupu, prędzej kupię kolejny piec niż sprzedam tego, właśnie dlatego, że jest inny niż te piece, które wybrałaby większość. Ja stawiam od zawsze na oryginalny charakter soundu i tutaj jestem całkowicie usatysfakcjonowany. Ten piec nie naśladuje innych, może gdzieś tam kojarzyć się z Mesą ale nią nie jest i bardzo dobrze.
Nie wiem czy komuś coś rozjaśniłem czy jeszcze bardziej zamieszałem, napisałem to spontanicznie, bo nigdzie nic nie można przeczytać o tym piecu i może komuś się przyda. Jeśli będę miał możliwość nagrania czegoś, to wrzucę je tutaj.

P.S.
Te próbki testów Wojtka Hoffmana mogą tak na prawdę zniechęcić, są kompletnie niereprezentatywne jeśli chodzi o przester a zwłaszcza dla siódemkowców i ósemkowców.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #5 05 Lip, 2011, 23:45:32 »
Dotarłem do końca z ciekawości. Ufff.

Spoiler

Offline devilangel

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Presidents Of Noise strona oficjalna
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #6 05 Lip, 2011, 23:47:30 »
Sam się zaskoczyłem, że tyle tego wyszło, sorry :)

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #7 17 Maj, 2012, 10:06:00 »
Po dłuższym ogrywaniu wzmaka na salce polecam - bo jest naprawde dobra ocją , trzeba go się nauczyć , dużo zalezy od paki i wiosła . na allegro nowy zestaw z dedykowana paka jest za okolice 4400 !!! I jest tio na prawę nieżła opcja :)
Cloud9
HeadUp

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #8 17 Maj, 2012, 12:17:44 »
Jemu się faktycznie to logo ibaneza tak chujowo świeci ?
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Ibanez Thermion
« Odpowiedź #9 19 Maj, 2012, 16:35:21 »
Ja wiem czy chujowo:)  Akurat mi sie podoba :)
Cloud9
HeadUp

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[FAQ] Ibanez 7 old

Zaczęty przez Yony F.A.Q.

3 Odpowiedzi
24294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2006, 17:45:03
wysłana przez nikt
5 Odpowiedzi
4676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2008, 23:01:27
wysłana przez Harvest
5 Odpowiedzi
6325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2009, 23:48:25
wysłana przez BartekL
16 Odpowiedzi
12026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2010, 22:23:00
wysłana przez Yony
6 Odpowiedzi
2006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 21:55:46
wysłana przez wlad84