Autor Wątek: ada mp1, mesa 50/50, marshall 1960 A  (Przeczytany 8220 razy)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
ada mp1, mesa 50/50, marshall 1960 A
« 15 Mar, 2008, 14:35:18 »
Chce w koncu zainwestowac trochu pieniadza w sprzet. Fundusz do dyspozycji bedzie oscylowal wokol 5000zl. Nie mam zbyt duzego doswiadczenia z tego typu sprzetami. Jedynie pozyczane ogrywane na koncertach. Troche sram w pory wydajac taka kase. Moze macie jakie propozycje? muza to mudvayne, pantera. Stroj do h. Poza tym zalezy mi na elastycznosci sprzetu bo probuje sie w klimatach funky, blues, jazz. co sadzicie o wymienionym w temacie setupie? znalazlem oferty gdzie zmiescilbym sie w 5000. Myslalem o koncowce marshall 9100 ale drogie pierunstwo. mesa 700zl tansza. Wiem ze najlpepiej ograc, posluchac ale nie zawsze jestmozliwosc. Dajcie znac. Respect

Yony

  • Gość
9100 i Mesa zagadają w sumie podobnie bo oba są na 6L6. Jeżeli dodasz do tego zestawu Sonic Maximizer i jakiś niedrogi multi (Midiverb 4?) to uzyskasz mega zajebisty sound. Wiem, bo sam miałem taki zestaw tylko z paczkami Orange.

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
zamiast ADY weź Sansampa PSA1, jest bardziej uniwersalny jeśli o to ci chodzi, a jakość brzmienia na pewno nie gorsza o ile nie lepsza. Miałem go w zestawie ze starą końcówką Engla i brzmiało to genialnie. Ten Engl to też klasa sama w sobie, warto go poszukać, piekielnie głośny bez zbytniej kompresji \6x6L6 + prostownik\ ciężki jak wagon węgla ale szybki, dynamiczny. Do tego Maximizer. Tak to wyglądało, i do tego też używałem 1960A
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
ze sie tak spytam i akurat tutaj.. bo wszedzie misie dubluje,triaxuje czy costam...
galek.. musisz wszedzie pisac ze modujesz ta ade? potrzebujesz pomocy czy cos? ja rozumiem ze jestes nowy i ze ja sie czepiam,ale 3 posty i 3 o tym samym ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
9100 i Mesa zagadają w sumie podobnie bo oba są na 6L6. Jeżeli dodasz do tego zestawu Sonic Maximizer i jakiś niedrogi multi (Midiverb 4?) to uzyskasz mega zajebisty sound. Wiem, bo sam miałem taki zestaw tylko z paczkami Orange.
Ty akurat miałeś modyfikowaną na 5881 (6l6), ale normalnie powinny być w tym miejscu EL34 czyli po rumuńsku "british sound" czyli Marsahall. 1960 A ma więcej dołu co nawet przy niskich strojach nie zawsze dobrze miksuje się z resztą zespolenia chyba , że pozbędziesz się jak wiadomo wszystkim niepotrzebnego gościa w zespole. Zwykle nazywa się basista lub Krzysiek basista.  :D
Prawda, że BBE robi cuda. Taki sprytny oszust ludzkiego słuchania. Tyż polecam szczerze.
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
9100 chyba zawsze były na 5881. Jak ma EL-ki to nazywa się... EL34 50/50 :)

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
No właśnie, że prawilny Marshall jest na EL34 , a nie 6L6. http://www.marshallamps.com/product_range.asp?productRangeId=8   :-X Tak się teraz nazywają.
Prawdopodobnie ten Twój był tzw. second wersion czyli pochodzi z czasów kiedy Marshallowi urawała się fabryka Tesla, która była dostawcą EL34. Zmusiło to do zmiany dostawcy na ruskich i zmianę lamp na wojskowe 5881. Możliwe też, że ktoś końcówkę przerobił, a dla Sprytnego Szymona to nie jest żadne wyzwanie.
Pierwotnie 6100 bazowały na EL 34. Wiem stąd, że pamiętam jak to było.  ;)

Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Men, ale 9100 to jest minimalnie insza końcówka od EL34, bo ona firmowo jest na 6L6 (5881)...

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Jeszcze raz.  :'( 9100 pierwotnie były na EL34, a później (teź firmowo, ale przez chwilę) na 6l6. Wiem bo jako były pracownik najstarszego bystrybutora Marshall ("MPG") pamiętam otwierane paczki. ;) Teraz są znów na EL34. I dobrze.
Kto kupi u niemca ten pedał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
ADA MP1

Zaczęty przez Yony Wzmacniacze i kolumny

1 Odpowiedzi
2671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2007, 13:36:25
wysłana przez el-biczel
1 Odpowiedzi
2508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 12:46:01
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
1853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 12:16:52
wysłana przez Vethuleion
9 Odpowiedzi
3414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2013, 17:28:50
wysłana przez ITHMW
2 Odpowiedzi
4600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2018, 20:14:59
wysłana przez Sphincter