Autor Wątek: Xotic BB preamp Mid Boost  (Przeczytany 6890 razy)

Offline angusyoung23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Xotic BB preamp Mid Boost
« 29 Wrz, 2010, 13:01:07 »
Witam.

Tak jak w temacie, czy ogrywał ktoś z Was go? Głównie chodzi mi o to, czy da się wykręcić takie samo brzmienie jak na zwykłym BB preampie. Kwestia jest taka, czy opłaca się dołożyć trochę kaski, żeby mieć więcej brzmień dzięki nowej gałce? Jak się na to zapatrujecie? Czym może raczej gorzej brzmi od podstawowego BB?
Głównie używałbym kostki jako dopałki do mojego Carvina Vintage 16 (brakuje mi niekiedy trochę gainu :devil:). Moja gitara - Flame LP III.

Pozdrawiam.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #1 06 Paź, 2010, 20:20:07 »
i jak tu sie nie wkurwiać, kilka tematów niżej jest "dopalanie MG Vintage" i w tym temacie jest kolejny link do tematu "dopalanie ampa", a jak Ci sie nie podoba to dozbieraj i kup mese.

Offline angusyoung23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #2 06 Paź, 2010, 22:13:10 »
i jak tu sie nie wkurwiać, kilka tematów niżej jest "dopalanie MG Vintage" i w tym temacie jest kolejny link do tematu "dopalanie ampa", a jak Ci sie nie podoba to dozbieraj i kup mese.

To zobacz kiedy ja napisałem posta (29 września) a kiedy był dopałka do MG vintage (2 października).

Chyba, że według ciebie najpierw jest październik poźniej wrzesień.
Sprawdź najpierw a nie piszesz i jeszcze wulgaryzmami rzucasz.
Poza tym ja się nie pytam o dopałkę tylko konkretny efekt - BB preamp MB.

Ręce opadają...
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2010, 22:28:07 wysłana przez angusyoung23 »

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #3 06 Paź, 2010, 23:30:35 »
Primo:
http://forum.sevenstring.pl/efekty/xotic-bb-preamp-mid-boost-czy-xotic-bb-preamp/

http://forum.sevenstring.pl/efekty/dopalanie-ampa/

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/dopalanie-wzmacha-czym-jak/20/

secundo:
co chcesz grać?
bo jak punka z początków lat 80-tych to zarąbistą opcją jest stara Koda, taki pełen vintydż.

tertio:
powinieneś swoje pytanie raczej napisać na sixstring , przynajmniej w mojej opinii, tam są bardziej twoje kręgi i tam Ci lepiej pomogą.

po czwarte:
mam wrażenie że żadnego z efektów nie ogrywałeś, wpisałem carvin vintage 16 w googlach i wyskoczył mi identyczny temat z konkurencyjnego forum, w którym podałeś liste 5 efektów, niektóre z nich skrajnie sie różnią.

po piąte:
wiem masz kase ale może okazać się że zadowoli Cię zmodowana kopia tsa, bee od deviltoya lub CC transparent overdrive

po szóste:


po siódme:
ograj coś.

mogę tak w nieskończoność.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #4 07 Paź, 2010, 09:16:35 »
Pieęnie, a teraz chwila przerwy i oddychamy głęboko. Wdech, wydech. Wdech, wydech ;)

Offline angusyoung23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #5 07 Paź, 2010, 16:25:56 »
Czytałem te tematy ale nie dowiedziałem się jednego - czy wersja MB ma to samo co zwykła, czy po prostu ma inny charakter.

Właśnie problem z ograniem jest - nie bardzo jest gdzie - owszem jakies T Rexy były ale te efekty o które pytam są raczej na zamówienie.

Gram blues, blues-rock, classic rock, hard rock rzadko albo wcale.

Pewnie że się różnią te efekty - są trochę podobne ale mają inny charakter. Stąd moje pytanie na tamtym forum.

Jeśli chodzi o filmiki na YT to chyba wszystko co się dało to obejrzałem :)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #6 07 Paź, 2010, 17:51:40 »
Właśnie problem z ograniem jest - nie bardzo jest gdzie - owszem jakies T Rexy były ale te efekty o które pytam są raczej na zamówienie.
Jakie zamówienie?
Złożyłem Ci propozycję z możliwością zwrotu ale ją odrzuciłeś kosztem kupowania w ciemno.
Nie to, że się czepiam - cieszę się, że zakupy zrobiłeś u nas i dziękuję ale Twój post może sugerować innym, że jedyną możliwością dostępu do efektów jest złożenie na nie zamówienia, a to nieprawda.
Pzdr!

Offline angusyoung23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #7 07 Paź, 2010, 19:48:43 »
Właśnie problem z ograniem jest - nie bardzo jest gdzie - owszem jakies T Rexy były ale te efekty o które pytam są raczej na zamówienie.
Jakie zamówienie?
Złożyłem Ci propozycję z możliwością zwrotu ale ją odrzuciłeś kosztem kupowania w ciemno.
Nie to, że się czepiam - cieszę się, że zakupy zrobiłeś u nas i dziękuję ale Twój post może sugerować innym, że jedyną możliwością dostępu do efektów jest złożenie na nie zamówienia, a to nieprawda.
Pzdr!

Nie chodzi mi o to. Akurat tak się składa że np. w Łodzi nie ma Mad Professorów i nie ma możliwości ogrania ich, BB preampu też nie spotkałem nie mówiąc o wersji MB. Mówiąc na zamówienie miałem na myśli to że sklep nie ma tego aktualnie nie stanie.
Oczywiście miałem możliwość przetestowania większej ilości efektów,wybrania jednego i zwrotu reszty, ale musiałbym wyłożyć grubą kasę (ponad 3 tys. - którymi naraz nie dysponuję). Nie dziwię się że boisz się wysłać je jakby bez pokrycia, skoro się nie znamy i nie mam o to pretensji.
Oczywiście mógłbym pojechać z Łodzi do Krakowa ale nie bardzo mam teraz czas.
Aha, i nie twierdzę że jedyną możliwością jest kupowanie w ciemno!
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2010, 19:50:32 wysłana przez angusyoung23 »

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #8 08 Paź, 2010, 11:28:41 »
kombinujesz kombinujesz aż przekombinujesz :P nikt tu Ci nie powie żebyś kupił powiedzmy fulltone, bo w połączeniu z twoim piecem na pewno uzyskasz brzmienie jak "jakiś gitarzysta na jakiejś płytce" są gusta i guściki, jednym podejdzie to innym co innego, i tak większość ludzi tu gra przynajmniej na 5150 (może przesadzam ale chce ująć sedno) wzwyż i to czymś dopala do tego gra strojąc się od C do niskiego E albo jeszcze niżej:D

powiem tyle, kup se jakią kopie tsa, powinna Ci podejść, jak nie to to albo jesteś słaby z gałkologii albo cierpisz na GAS

Offline angusyoung23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Xotic BB preamp Mid Boost
« Odpowiedź #9 08 Paź, 2010, 21:31:36 »
powiem tyle, kup se jakią kopie tsa, powinna Ci podejść, jak nie to to albo jesteś słaby z gałkologii albo cierpisz na GAS

Myślę że to drugie  :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3612 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 23:59:54
wysłana przez Budzan
Boost - overdrive

Zaczęty przez James Dean « 1 2 » Efekty

33 Odpowiedzi
21639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2009, 18:06:52
wysłana przez Radek M
8 Odpowiedzi
8105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 15:58:17
wysłana przez Sikor
0 Odpowiedzi
927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2014, 19:20:47
wysłana przez Aerosmith