Autor Wątek: NAD! Jerzy Engiel Ryszard Więcejczarny, czyli ENGL Blackmore  (Przeczytany 10896 razy)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Zaczęło się od tego, że ogarnął mnie GAS. Nie taki konkretny, nie sprecyzowany, ale GAS polegający na pragnieniu zmiany wzmacniacza. I tu pojawił się pierwszy problem - po co? Fireball brzmi zajebiście, w zasadzie to lepiej byłoby zmienić pakę. Ale nie, ja chcę inny wzmacniacz ;) W takim razie pojawił się drugi problem: trzeba wybrać coś, co będzie brzmiało równie dobrze, ale nieco inaczej. No i jeszcze żebym nie musiał dopłacać za dużo, z wiadomych powodów. Chciałem już wymieniać na różne cuda, ale wciąż nikt nie chciał kupić ode mnie ogniokuli, a co za tym idzie - nikt nie chciał dostarczyć mi funduszy do zakupu nowego cacka. Wreszcie jak Filip z Konopi pojawił się klient, przyjechał z Gniewu, zabrał Fireballa i zostawił gotówkę. Było to w sobotę. Tego samego dnia kończyło się kilka aukcji, na które się czaiłem. W końcu udało się wylicytować ENGLa Blackmore. W poniedziałek wycieczka do banku, w międzyczasie awaria auta, szybki przelew na niemieckie konto sprzedającego i oczekiwanie. W środę wiadomość, że kasa doszła i wzmak wysłany. Dziś rano status przesyłki: przejęta przez kuriera w Gdańsku. Godzina 13 - kurier puka do drzwi i wręcza ciężką przesyłkę z niepozostawiającym wątpliwości napisem na kartonie. Przesyłka wyglądała tak:

Po wykonaniu czynności wstępnych, tak:

Szybko okazało się, że powiedzenie o niemieckiej precyzji i solidności nie jest ani trochę przesadzone, wzmak zapakowany był po prostu wzorowo:

A tak wyglądały elementy pakunku po wyjęciu z kartonu:

Wreszcie ostatni etap, albo martwa natura ze słonecznikiem:

I do tego zabawa: znajdź 1 szczegół, którym różnią się obrazki:

Ogólne wrażenia - wzmacniacz nie jest lekki, cięższy od Fireballa, wygląda ładniej i ma więcej lamp. Footswitch z wyglądu jest zajebisty, konstrukcja raczej pancerna. Zaraz jadę do salki podłączyć, więcej wrażeń po powrocie. Aha, M13 na ostatnim zdjęciu to też nowy nabytek i też przyszedł dzisiaj (przy okazji - został wysłany w poniedziałek z terenu Polski za pomocą poczty polskiej. ENGL w środę z terenu Niemiec za pomocą DPD...). Polecam deale z Niemcami! :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Podwójne gratulacje. Engiel i Em13 - o bardzo podobnym zestawie intensywnie myślę :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
mam szczegół! Na drugim zdjęciu byłeś dalej z aparatem i pod innym kątem  :D Gratzy, nie ma co ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Gratz, ziom! Dobry grat z fajnymi rurkami i się świeci w środku, a to podstawa!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Świetny wzmacniacz, gratsy! :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Gratsy. To jedyny Engl, który mi jakoś podchodzi :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716

Zomballo

  • Gość
Ze słonecznikiem pewnie brzmi jaśniej? ;) Gratulejszyn!

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Ze słonecznikiem cieplejsze brzmienie, bardziej nasłonecznione jakby. A przester ma grubsze ziarno. ;)
Dzięki wszystkim!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gratuluję! Dałoby radę ustawić się na ogrywanko z moim Music Manem? :)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
No ba, jasne ze tak :) Czekałt PW ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kongratulejszynssss! :D

Blekmuhr i Fajerbol przemawiają do mnie najintensywniej.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
również, super wzmak
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Dzięki wszystkim.
A tych, którzy mi jeszcze nie pogratulowali, zapraszam na ogrywanie, coby usłyszeli i uwierzyli ;)

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
a ja polecam ograć, jakoś nie byłem przekonany do tego modelu ale to było na długo przed macaniem ;)
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Jest piękny its bjutifull! :D
Gratki, oby służyło długo i bezboleśnie :)
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ograwszy dzisiaj tego potwora stwierdzam, co następuje:

Duże, grube, tłuste plusy:
+ bardzo ładny kanał czysty i crunch, zwłaszcza z piezo. Cudownie brzmią pełne akordy, o dziwo szczególnie dobrze te pełne dysonansów,
+ kanały lead i heavy lead - genialne do gry rytmicznej, zwłaszcza pojedyncze dźwięki, oktawy i kwinty. Bawiąc się w poetę - nie ma siary i piachu, jest pancz i gruz.
+ mógłbym napiżdżać w basowe struny non fakin stop, świetnie przenosi niziny Drop Gie.

I niestety minusy, choć małe, mizerne i chude, znikome wręcz w porównaniu do plusów:
- BRAK RIWERBA! :[
- a tak na poważnie: nie podobało mi się brzmienie partii prowadzących. O ile typowo metalowo-szrederskie licki brzmiały dobrze, o tyle spokojniejsze, mniej agresywne frazy wołały o więcej ciepła. Skręcanie góry i prezencji jako tako ratowało sprawę, po dodaniu reverbu czy delaya z M13 było już zadowalająco,
- tak jak na kanale czystym i crunch dysonanse były świetnie słyszalne, tak na leadach stawały się mniej czytelne, bardziej rozmyte, zwłaszcza na kanale heavy lead,
- miałem wrażenie, że kręcenie gałkami equalizera nie wprowadza wielkich zmian w brzmieniu, choć potencjometr Presence już tak.

Podsumowując moje ledwie godzinne zmagania z nim: wzmacniacz bardzo ciekawy, oferujący niesamowite brzmienia, ale nie do końca dla mnie. Może to, co napisałem to dla niektórych oczywiste oczywistości, ale po prostu chciałem opisać moje wrażenia z perspektywy kogoś, kto z ENGLami nie miał nigdy nic wspólnego. Skutek? Nie kupię Blackmora, ale konkretnie rozochocił mnie on, by ograć inne modele tej firmy.

Przy okazji, wielkie dzięki Janku za gościnę i możliwość ogrania tak wspaniałego pieca oraz Kubańczyku za towarzystwo, było mi niezmiernie miło i mam nadzieję, że kiedyś to powtórzymy, tudzież ja Was ugoszczę, miejmy nadzieję równie smakowitym kąskiem ;)

pozdro

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
I ja trochę pograłem:)

Zaletą największą, która w uszy rzuciła się od razu jest to, że ten wzmacniacz jest bardzo dynamiczny, czuć, że trzeba mocniej napierdzielać w struny i wtedy jest ogień. Głośny jak cholera, przy masterze gdzieś 1-2/10 było super głośno. Charakter przesteru jest wg mnie trochę zbliżony do E530 choć nie grałem nigdy jeszcze z dobrą lampową końcówką więc myślę, że mógłbym się zbliżyć jeszcze bardziej do Blackmore'a. Ja akurat nie kręciłem gałami przy swojej gitarze i mogę powiedzieć, że przy wszystkich gałach na godzinę 12 (a presence na maxa) i dużo gainu na moich aktywnych pickupach leciało górką, aczkolwiek ewidentnie wina to gitary, gdyż po podłączeniu gitary Janka albo monda było zupełnie inaczej - co potwierdza też że piec gra zupełnie inaczej z każdą gitarą. Najlepiej grał wg mnie z barytonem Janka na pickupach prs'a, potem musicman na linach cumowniczych ;) i bareknuckle i na koniec mój ibanez na blackoutsach - ewidentnie lepiej chodzi na pasywnych, choć nie wiem co by było jakbym trochę więcej pokręcił, czego dzisiaj żałuję delikatnie:)

Co do brzmienia na solo to ja prawie nie gram solowo, ale mi pasuje, bo siedzę właśnie w bardziej oldschoolowym typie brzmienia, nie musi być ciepło, raczej thrashowa jazda i to w tym wzmaku jest. Przebija się też fajnie, contour działa na tej samej zasadzie jak w E530 i pewnie innych englach, podbija środek, fajna rzecz, trochę bardziej subtelnie to działa niż u mnie, przy cichym graniu miałbym to cały czas włączone:)

Podsumowując: ja ten piec bym kupił!:) Wspólna korekcja mi nie przeszkadza, czysty i crunch mnie nie interesuje, na trzecim kanale można już spokojnie grać metal a czwarty ustawić sobie jako solowy, do tego dwa mastery i w zasadzie można napierdalać. Jestem na tak, zdecydowanie lubię engle:)

Dzięki sei.tahn i mondo za spotkanie, było mi bardzo miło i mam nadzieję, że niedługo będzie trzeba czekać na powtórkę, może w większym trójmiejskim gronie:D

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...a ja gratuluję i...   ... zazdraszczam  :D

Offline fzero

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
zeby nie zakladac nowego tematu - jak sprawuje sie Z-5 w przypadku Blackmore'a?

Chodzi mi o szybkosc zmiany kanalow - zeby szybko zmienic z kanalu 4 na 1 wystarczy po prostu bedac na kanale 4 wcisnac przycisk nr 1? I zeby wrocic na 4 to przycisk nr 4? Bo slyszalem ze trzeba wciskac oba (co by bylo raczej nie wygodne...)

Poki co nie mam FS i nie wiem czy wchodzic w Z-5, troche cena mnie odstrasza...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Mnie to się tam zdawało, że contour to akurat z 'normalnego' brzmienia środek wycina i wypycha trochę góry i środkowy dół w 500Hz czyli englowski potencjometr LoMid z E530, ale ja mam uszy w jelitach to co ja tam wiem :) Na blackmorze grałem już dawno dawno, i szczerze powiem tylko tyle : jakby mnie kiedyś z kasą przycisło na tyle, że musiałbym przesiąść się na tańszy wzmach to jest to ABSOLUTNY numer jeden zaraz po Savage'u od którego imo pochodzi :) Nie wiem czy nie ma nawet większego Punchu niż sam Savage :)

@fzero : wystarczy kliknąć na to co potrzebujesz i ciach - masz :) poszukaj używek, pojawia się ich trochę od czasu do czasu, a jak masz podłogę midi to kup switcher i steruj z Midi.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2011, 23:55:49 wysłana przez Vertigo »

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
a ja powiem tylko tyle ze robisz gasy ludziom a to nieladnie :P
kupie pasywny pickup brige do 7

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
17954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2008, 16:26:55
wysłana przez regret
21 Odpowiedzi
5717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2010, 17:12:49
wysłana przez domas
164 Odpowiedzi
56858 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2010, 02:10:31
wysłana przez harry_manback
32 Odpowiedzi
6763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2012, 21:04:06
wysłana przez Vertigo
22 Odpowiedzi
7245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2023, 12:44:59
wysłana przez Filun