Autor Wątek: Tv Cyfrowa - kilka tv, jeden abonament  (Przeczytany 5828 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Tv Cyfrowa - kilka tv, jeden abonament
« 22 Wrz, 2010, 10:57:58 »
Zgadza się. Nie do końca to forum. Rozglądałem się po google - śmietnik w tym temacie.

Rzecz się rozbija o to, żeby płacić jeden abonament np Cyfra + lub Cyfrowy Polsat (te dwa rozważam) i odbierać niezależnie na kilku telewizorach (docelowo około 6).

Jakie rozwiązanie proponujecie?

Z góry dzięki.
007

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Multi czy jeden sygnał na wszystkie?

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Niezależnie więc raczej multi ;)
007

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
ekhm...więcej jak dwa to się nie spotkałem...co by to musiał być za konwerter? podwunastny?

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
z tego co wiem to musiałbyś mieć kolejne karty abonenckie :) swego czasu może nawet dalej od polsatu można było dostać 2 dekoder.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
do multi room trzeba mieć kolejne dekodery - cyfra tak daje. ale trzeba mieć konwerter twin albo quad - bo po dwa kable. Ale to na dwa dekodery najwyżej. Widziałem na 6 kabli konwerter, ale żeby 6 tv....nie da rady chyba-chyba że byś miał dwie anteny....nie wiem.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Hmm

W takim razie na jakiej zasadzie działają tv cyfrowe w hotelach? Płacą 100 abonamentów odbierając 5% zniżki? ;)

W cyfrze pan chciał mi sprzedać swoje prywatne urządzenie (nazwy nie pamiętam) rozdzielające sygnał niezależnie na przynajmniej 3 telewizory. Mówił, ze próbował podłączyć 5 ale się wieszało. Więc coś takiego raczej istnieje...
007

Online fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Kupujesz urządzenie zwane spliterem. Są przewodowe i bezprzewodowe. Kartę z C+ dajesz do serwera i on (czy to przewodowo czy bezprzewodowo) przesyła uprawnienia na karty umieszczone w dekoderach. Oczywiście do każdego TV musisz mieć osobny dekoder i wtedy oglądasz na każdym TV co sobie chcesz. Co więcej jest to legalne o ile sygnał ze splitera idzie do kart "klonów" w ramach jednego gospodarstwa domowego.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2010, 13:11:54 wysłana przez fireboy »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Hmm

W takim razie na jakiej zasadzie działają tv cyfrowe w hotelach? Płacą 100 abonamentów odbierając 5% zniżki? ;)

W cyfrze pan chciał mi sprzedać swoje prywatne urządzenie (nazwy nie pamiętam) rozdzielające sygnał niezależnie na przynajmniej 3 telewizory. Mówił, ze próbował podłączyć 5 ale się wieszało. Więc coś takiego raczej istnieje...
W profesjonalnych hotelach stawia się stację czołową, a nie bawi się spliterkami :P
Ssiecie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
szczerze nie przeczytalem co napisali koledzy z forum przede mna :P wiec jak cos nie bijcie.

ja u siebie w domu mam wlasne dekodery (globo optibox, bo tanie i z HD) i smart wi (calkiem porzadny splitter, konkurencyjny byl chyab tylko costam z green w nazwie, kiedy to ogarnialismy - nie wiem jak to green, ale smart wi obsluguje do 5 tv niezaleznie i chyab do 8 gdy sie oglada wszedzie to samo, ale nie do konca lapie dlaczego tak jest). do tego jakas wlasna, porzadna, duza antena (z zalozonymi kilkoma konwerterami, zdaje sie, ze dwa poczworne, ale jzu nie pamietam) zezujaca na 16*E i odbieram bez problemu astre ( w tym darmowe kanaly tvp i zagraniczne) i hotbirda (w tym cyfre+) niezaleznie na 3 telewizorach :)  i planujemy w przyszlosci dobic do 5, jak bedzie kasa na ogarniecie salonu i jadalni. aaa i jeszcze po drodze przy antenie jest dodatkowo jakas skrzynka zbierajaca sygnal z konwerterow i wysylajaca go wymieszanego z roznych satelit do pokojow, ale nie wiem jak ona sie nazywa, musialbym na strych wejsc obadac.

btw, mamy zamiar zmienic cyfre na N-ke (bo jest tansza) i dalej to bedzie dzialac bez problemu. jednak to nie zadziala z polsatem - on ma jakies inne standardy kart (CI conax seca nie wiem nie znam sie na tym :P) i raz ze nie wiem, czy polsatowska karte lyknie splitter, dwa, ze chuj wie co z kartami odbierajacymi uprawnienia ze splittera wtedy by bylo zrobic... no i jakies dodaktowe moduly trzaaby w specjalne sloty do dekoderow wlozyc. z N-ka i cyfra nie ma tego problemu.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2010, 00:10:21 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
sory za odkopywanie tematu, pewnie kolega juz dawno sobie proadzil, ale musze cos napisac (sprostowac swoje wczesnijesze wypociny) na wypadek, gdyby ktos to jeszcze czytal.

okazuje sie, ze splittery nie dzialaja z platforma N. tzn dzialaja, ale tylko czesciowo. karty telewizji N sa przypisane jakos konkretnym dekoderom, wiec zarowno posiadanie ich wlasnych, zamiasty tych od N, jak i splitowanie nie ma sensu - poniewaz wiekszosc kanalow odkodowuje sie dopiero przy sparowaniu konkretnych egzemplarzy dekodera i karty.

ponoc te kanaly, ktore daja sie splitowac, to jest generalnie ofera tzw TNK (telewizja na karte), czyli prepaidowa (jak np simplus, czy pop w telefonii komorkowej) wersja N-ki dzialajaca zdaje sie pod marka TVN, choc tego nie jestme pewien.

tak czy siak - o N-ce przy splitterach raczej trzeba zapomniec, a czy TNK bedzie dzialac, napisze niedlugo, bo stwierdzilismy z rodzinka, ze jednak cyfra+ nie grzeje nas az tak bardzo, zeby tyle kasy na nia wywalac, zwlaszcza ze wiekszosc najwazniejszych kanalow i tak jest za darmo dostepna poprzez wlasnie ruszajaca w naszym wojewodztwie naziemna telewizja w DVB-T i/lub nadawana z satelity jako FTA. mamy zamiar do tego dokupic jedynie pakiet kanalow HD za 20zl wlasnie z TNK(jest ich tam okolo 12, w tym mgm HD, filmbox HD, discovery HD, tvn HD itp - czyli da sie ogladac i nawet warte tych 2 dych, ktore w zaden sposob nie sa wiazace zadna umowa jak w przypadku zwyklych platform satelitarnych z racji dzialania jako pre-paid) , o ile bedzie dalo sie ja splitowac :) a jesli nie bedzie dalo sie splitowac, to chuj, stracimy jednorazowo 2 dychy i jakos bedziemy musieli przezyc, ze te kanaly bedzie sie dalo ogladac na max 1 TV na raz.

czyli jesli korzystac ze splitterow: to albo cyfra, albo byc moze TNK (ale tego nie jestem pewien, mam zamiar to stestowac). jesli ktos chce polsat albo zwykla N-ke, to musi korzystac z ich pedalskich, ograniczonych multiroomow.

edit:

nie sprawdzilem tego osobiscie, ale z tego, co sie wywiedzialem, TNK da sie splitowac - ale tylko w ofercie bez HD. karty z HD sa tak samo jak w N-ce parowane z ich wlasnymi dekoderami, czyli dla mnie dupa, bezuzyteczne.

kolejna sprawa jest, ze jesli ktos kupuje teraz jakis wlasny (a nie od platformy, z ktorej korzysta) dekoder, to osobiscie proponuje celowac w tzw comba - czyli z jednoczesnie dwoma tunerami dvb-s2 i dvb-t+ lub dvb-t2. te dvb-t po to, aby moc owym dekoderem odbierac rowniez telewizje naziemna i miec kanaly z radia i satelity w jednym miejscu - oraz zeby nie musiec w ewentualnej przyszlosci dokupowac do telewizora modulow na karty dekodujace, bo calkiem mozliwe, ze wraz z cyfrowa telewizja naziemna moga sie pojawic kodowane kanaly za jej posrednictwem emitowane. po prostu mamy od razu taki all-in-one, a najtansze takowe juz teraz da sie znalezc ponizej 500zl od firm takich jak ferguson, czy globo (lub za chyba 300 od TNK, ale mam na nich focha za te HD, wiec odrzucam ta opcje), pewnie niedlugo beda w ogole tanie jak barszcz.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2010, 21:36:22 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: