Autor Wątek: Felix0 - sztacheta i deska do krojenia - custom 7  (Przeczytany 32624 razy)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Umiecie zdołować człowieka na wstępie  :D

Ja nie wiem czego spodziewaliście się po sztachecie i deseczce, to bardzo budżetowy sprzęt będzie a i tak już wyliczyłem około tysiaka  :P

Lepiej mi powiedzcie o sprężynkach, jakie i gdzie
jak jest z wykończeniem naturalnym, czy trzeba bardzo dbać itd
jakie progi lubicie szerokie wysokie niskie trójkątne okrągłe?
ale proszę z opisami co w nich fajnego
tyle
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Umiecie zdołować człowieka na wstępie  :D
Ja nie wiem czego spodziewaliście się po sztachecie i deseczce, to bardzo budżetowy sprzęt będzie a i tak już wyliczyłem około tysiaka  :P

Do usług, a jak umisz grać, to i na sztachecie zagrasz :D

Cytuj
jak jest z wykończeniem naturalnym, czy trzeba bardzo dbać itd
jakie progi lubicie szerokie wysokie niskie trójkątne okrągłe?

Mam teraz gryf full natural i chyba nic z nim nie będę robił, oraz korpus olejowany i chyba za jakiś czas będę szukał jak go tam konserwować, bo chyba się na kantach wyciera.
Progi - globalnie to ludzie lubią jumbo, a ja średnie - milijon razy wygodniej i szybciej się mie gra. Dlatego przynajmniej tu musisz wypracować własne zdanie.
Paczki z głów!

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
odnośnie floyda - miałem w ibanezie rg3120 LoProEdge ... i stroił świetnie, raz ustawiony pracował wYspaNiaaale, tylko jeden problem... niech Ci się zachce zmienić strój... (już nie wspominam o wymianie strun, pęknięciu etc....) - po roku bliskiej znajomości podziękowałem - spyliłem go (mostek dwustronny...) <-to moje narazie jedyne tak piękne doświadczenie i w najbliższych latach nie mam zamiaru go powtórzyć. ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
odnośnie floyda - miałem w ibanezie rg3120 LoProEdge
"Berdlberdl berdl brudlmką kąpęmła żelemepatą!" W ogóle, to witam serdecznie.
Flojdów znam świetnie, a w szczególności Pinków Flojdów. Nie rób tego błędu. Wstaw sobie jakikolwiek stały most i nie tnij Żorżja. Floyd ukradnie Tobie sound i sustain i się będziesz niepotrzebnie wkurwiał na siebie potem. Ale, zasadniczo chuj mi do tego...

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
...  załatw mi autograf Gilmour'a ;) postawię flaszkę :>

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Flaszkę? Spoko łaskawco, zrobię wszystko, co w mojej mocy :D

Offline Px48

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
  • 80% brzmienia to palce...
Co do flojdów to napisałem obszerny artykuł na tonkordzie które niestety padło.
Generalnie przemacało się trochę gitar z flojdami i niestety tyle co mogę powiedzieć, to wyjątkowo ciężko o kompromis bo mostek ma albo stroić albo...szukaj stroju w polu... Markowe, mam na myśli Ibanezowskie, Szalerowoskie i inne markowe generalnie trzymają strój bo tam na materiałach i wykonaniu się nie oszczędza. A czym taniej tym większa loteria niestety. Mając markowy oryginalny wypasiony mostek to połowa sukcesu. Druga to solidna konstrukcja instrumentu. Takowy mostek trzeba dobrze osadzić w korpusie, korpus musi być dobrze połączony z gryfem a blokada na szyjce to już obowiązkowy majstersztyk lutniczy. Wredne to lecz tró. Tu współgra każdy element i jeśli cokolwiek szwankuje to stroimy od nowa.
Aha no i jeszcze sprawa banalna: dobre i dobrze założone struny :)

A teraz kończę i pozdrawiam szczerze
strój jest w sercu a nie na papierze
:)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Oprócz tego, że zdanie "dobrze osadzony floyd", to oksymoron, to się zgadzam :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Wczoraj miałem niewątpliwą przyjemność zmierzyć się z takowym "flojdem". Znajomy młodzian kupił gitarę która nazywa się (tadąąą!) Zak (mam nadzieję, że wszyscy czają) i ma dobre 10lat, za to jest od "gitarzysty Rynkowskiego" - łotewa. Po jakichś 30minutach regulowania zaczęło toto wreszcie grać, naprawdę lekkie wajhowanie nie robiło krzywdy, ale nawet wtedy już 25 centów zjeżdżało. A to nie były dajwbomby. Naprawdę trzeba znać te mostki i wiedzieć jak co i od czego zależy, żeby to gadało, bo podkręcasz tu - tam się jebie, więc kręcisz tam z odpowiednim zapasem, żeby zostało do regulowania tu i nazad. Brrr.

Cytuj
Oprócz tego, że zdanie "dobrze osadzony floyd", to oksymoron, to się zgadzam :)

Tuleje były osadzone w korpusie z odchyleniem około 1-1,5mm prostopadle od osi gryfu...
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2010, 09:30:10 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Nie wiem po co sie tak upierac. Przeciez kazdemu moze pasowac co innego. Jeden lubi sobie powajhowac a drugiemu to potrzebne jak plaster na dupie. Zapewne znasz sie na gitarach wroobel bardzo dobrze, masz z nimi do czynienia od wielu lat i kozacko popylasz na wioselku ale nie ma sensu za kazdym razem podkreslac jak to mocno nienawidzisz flojdow. Gdyby byly takie przech..we to nikt by ich nie uzywal a jednak wielu bardzo dobrych gitarzystow uwaza je za ogromny plus w swoich gitarach, bo daja duze mozliwosci, bo moga wyczarowac jakies niesamowite dziwieki i cokolwiek sie jeszcze tam da z tym zrobic.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Słyszę jakiś szum w uchu... Ktoś coś mówił czy pora już na okresową wizytę u laryngologa? :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Felix zrobi z tego co ma i będzie zadowolony. Oświeciło mnie.
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
mnie tylko zastanawia jak bedzie gadać gitara z palisandrem z castoramy i deska do krojenia na korpusie :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a co ma nie brzmieć? :D Ibaneza robią z takich samych materiałów. Po prostu część idzie na wschód na gitary a część do stolarki ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Zapewne znasz sie na gitarach wroobel bardzo dobrze, masz z nimi do czynienia od wielu lat i kozacko popylasz na wioselku ale nie ma sensu za kazdym razem podkreslac jak to mocno nienawidzisz flojdow. Gdyby byly takie przech..we to nikt by ich nie uzywal a jednak wielu bardzo dobrych gitarzystow uwaza je za ogromny plus w swoich gitarach

Oj, chyba masz w gitarze flojda! :D Jasne, to jest zajebiste narzędzie wzbogacające artykulację, ale jestem na nie za cienki, żeby to tolerować w swoich instrumentach. Zresztą mój idol, apologeta i pierwszy znany powszechnie użytkownik Floyda - E. van Halen ma go permanentnie zablokowanego w górę (znaczy, że umi tylko w dół).
Jest to tak skomplikowane i kradnące dźwięk urządzenie, że nigdy więcej w moim przypadku. Tak, jestem hejterem flojda :D (Mam gdzieś w chacie oryginalną wajchę Kahlera, model chyba Spyder, ma ze 25 lat, więc jest zrobiona przez amerykańską czirliderkę zaraz po okresie. Jest to ponoć najlepsza wajcha flojdoska ever, oprócz edżów Ibaneza - chętnie oddam w dobre ręce za symboliczne tysiąc złotych, jeśli ktoś by chciał;)
A poza tym - jasne, grajcie sobie na czym chcecie, o ile sprawia Wam to frajdę.
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2010, 20:46:47 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
no tak sie sklada ze mam:) i jest to moja 3 gitara z floydem, przyznam ze uczy on cierpliwosci jak cholera :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
[...] bo tam na materiałach i wykonaniu się nie oszczędza [...]
A to niestety bulszit okrutny.

[...] a blokada na szyjce to już obowiązkowy majstersztyk lutniczy.
Znam pana jednego, a nawet kilku, co wolą bez zabezpieczenia...

[...] markowy oryginalny wypasiony mostek to połowa sukcesu. Druga to solidna konstrukcja instrumentu.
Z tym trudno się nie zgodzić. Jest to truizm przeokropny, który zaaplikować można do bardzo wielu dziedzin życia.
Choć powiem Ci, że na moście jeszcze nie próbowałem...

P.S. Nie słuchaj ich, Filiks, rób flojda!
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
A ja tak zapytam technicznie - jak wy proponujecie kleić ten kawałek tej sztachety? Bo sam posiadając ładną lipowe sezonowane deski chce też takie eksperymenty przeprowadzić :)
Ssiecie.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Jak bym miał pilarkę i grubościówkę to bym na pół przeciął i w środek węgasa wrzucił



.
.
.
Nie wiecie gdzie tanio pręt kupić, bo w sklepmuzyczny 24 już mnie ponad miesiąc zwodzą że: podkoniec przyszłego tygodnia"
« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2010, 11:13:39 wysłana przez felix0 »
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Co do grubościówki, to jak zauważyłem amatorzy ze stanów zastępują ją tzw. "planing jig". Planuje zbudować coś takiego w najbliższym czasie :)
Wie ktoś może skąd zdobyć dobrej jakości drewno orzechowe?
Ssiecie.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Fajnie się ogląda Twoje fotostory. Efekt końcowy zajebisty :) gratulejszyns!

Zomballo

  • Gość
Nie wiecie gdzie tanio pręt kupić, bo w sklepmuzyczny 24 już mnie ponad miesiąc zwodzą że: podkoniec przyszłego tygodnia"
felix0 może w guitarproject.pl będa coś mieli?

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Co do grubościówki, to jak zauważyłem amatorzy ze stanów zastępują ją tzw. "planing jig". Planuje zbudować coś takiego w najbliższym czasie :)

Polecam zamiast grubosciowkami zainteresowac sie szlifierkami plaszczyznowymi. To takie ustrojstwo co wciaga deske i SZLIFUJE ja (czasem nawet dwustronnie) na zadana grubosc. Jest dokladniejsze od grubosciowki i pozbawione wad - na przyklad nie zadziera koncowki desek...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Miło mi  gościć Mistrza w swoim wątku :)

Faktycznie grubościówki nie są doskonałe, szlifierkę taką kiedyś widziałem, jednak czy szlifierka czy grubościówka - to przy moich miernych wypocinach (jedna na 3 lata) to niepotrzebny wydatek
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Co do grubościówki, to jak zauważyłem amatorzy ze stanów zastępują ją tzw. "planing jig". Planuje zbudować coś takiego w najbliższym czasie :)

Polecam zamiast grubosciowkami zainteresowac sie szlifierkami plaszczyznowymi. To takie ustrojstwo co wciaga deske i SZLIFUJE ja (czasem nawet dwustronnie) na zadana grubosc. Jest dokladniejsze od grubosciowki i pozbawione wad - na przyklad nie zadziera koncowki desek...
Chyba ostatnio coś tego typu widziałem na youtube'ie. Taki wałek który przejeżdżał materiałem ciernym po desce przesuwającej się na wałkach pod? Tylko nazwy sobie za cholerę pewnie nie przypomnę :)
Ale z pewnością cenna rada - skorzystam :)
Ssiecie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
65 Odpowiedzi
33090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2008, 21:52:07
wysłana przez zerodead
16 Odpowiedzi
12415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2020, 23:32:39
wysłana przez felix0
13 Odpowiedzi
11816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2011, 09:05:17
wysłana przez wuj Bat
[DIY] Deska FX

Zaczęty przez dromee « 1 2 3 4 5 » Efekty

103 Odpowiedzi
50579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 16:37:36
wysłana przez dromee
22 Odpowiedzi
7017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2015, 23:23:38
wysłana przez Skibodeptak