Autor Wątek: Carvin Vl vs. Laboga Mr. Hector vs. Blackstar ht100  (Przeczytany 7654 razy)

Offline logan v.2.0

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Witam forumowiczów!
Przymierzam się do "nowego" heda, rozważam zakup któregoś z powyższych.Jednak jak większość wie polska to taki mały zapyziały Czarnobyl :facepalm: i praktycznie niemożliwym jest ogranie tych 3 wzmaków w jednym miejscu i czasie...w związku z powyższym proszę o wypowiedzenie się osób które miały lub maja przyjemność ogrywać ww cacka.Gram szeroko rozumiany metal(ostatnio wolniejszy i mniej progresywny)...zależy mi na ładnym, zwartym, NIEZAPIASZCZONYM, trzęsącym nogawkami przesterze;)Ewentualnie podajcie jakieś inne propozycje do rozważenia budżet to max 3300-3400zl...Jeśli byłaby opcja opykania któregoś ze wzmaków gdzieś pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem to byłoby przezajebiscie;)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2010, 14:57:39 wysłana przez logan v.2.0 »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Laboge mam ograną do znudzenia. Dobry wzmak do "nowoczesnego metalu", mocno ugładzone brzmienie. Piasku tam nie odkryłem. Dynamiczny na dużym gainie i ma wystarczająco zwarty dół.
Blackstara ht100 nie ogrywałem (tylko series one). Byłem za to posiadaczem preampu ht-dual.Z tego co wiem to głowa ht-100 jest oparta na podobnym i niestety po przesluchaniu próbek wydaje mi się że i preamp i głowa mulą tak samo. Brzmienie mocno marshallowe.
Carvina wogóle nie znam. Gdyby co to gitarzysta z Aurory ma na sprzedaż Laboge w casie wtakim przedziale więc jak co to na priv do ogrania w Luboniu.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl


Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
miałem hectora mam vulture i mg gra lepiej.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
a ja znam Hektora i jest spoko. Blackstara niet, Carvina niet (ale o nim słyszałem tylko złe opinie).
Łe tej.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Widzę że muszę się wypowiedzieć.
Byłem właścicielem Mg Vulture'a Stereo i sporo grałem też na Hectorze. Każda gitara którą podłączałem do obojętniej jakiej paczki nastrojona nie niżej niż C brzmiała na Mg bardzo fajnie dynamicznie ale każde niższe strojenie dusiło ten piec. Hectro sobie radzi z każdym rejestrem.

Jeżeli do łojenia...ŁOJENIA to hector. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej od życia to MG.


Wszystko zalezy od tego jakie masz inne klocki...
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline logan v.2.0

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Główna cecha jaka powinien posiadać nabywany prze zemnie head to możliwość szatkowania nogawek właśnie w C;) Kanał clean dobrze jak jest, dobrze jak jest fajny.Dobrze jak będzie miał 2 kanały a nawet 3-4. A tak poważnie to niezależny mi szczególnie na piecu "do wszystkiego" który sprawdzi się rewelacyjnie w każdej muzie.Na ta chwile ma porostu dobrze nap...ć.Z tego co udało mi się dowiedzieć wyczytać wydaje się ze Laboga to dość bezpieczny wybór w moim przypadku...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Hector stał swego czasu w Ragtime we Wrocławiu.
Grałem kilka razy na nim, byłem na koncercie Katatonii, chłopaki piknie na nich pykają, ale wg mnie w ich brzmieniu jest dość nieprzyjemny bzyczek, który mi bardzo przeszkadza.
Także ograj :)
mniut i piah

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Jeśli VL to legacy to odradzam do metalu. To bardzo bardzo fajny wzmacniacz rockowy, który niemiłosiernie pierdzi z siódemkami w niskich pasmach.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
ja bym niesmialo zaproponowal laneya gh100l/gh50l
nie drogie to i chyba calkiem niezgorsze

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja grałem bardzo wiele na hektorze, jednak nie zanotowałem tego bzyczka o którym pisze Dale (grałem na swoim barytonie, strojenie G/A, pup to merlin hellfire). Ale ten wzmak był bardzo nijaki. Nie przyczepiłbym sie do niczego, ale pochwalic zbytnio tez nie ma czego
B ( o ) ( o ) B S

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Ja grałem bardzo wiele na hektorze, jednak nie zanotowałem tego bzyczka o którym pisze Dale (grałem na swoim barytonie, strojenie G/A, pup to merlin hellfire). Ale ten wzmak był bardzo nijaki. Nie przyczepiłbym sie do niczego, ale pochwalic zbytnio tez nie ma czego
Dokładnie. Całkiem nieźle leży w mixie taki jego plus ;)) Raczej jest to wzmacniacz bez jaj i charakteru...taki tam uniwersalny rzeźniczek. Nagrywałem na MG i na Hectorze i zdecydowanie lepiej sobie Hector radził.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Wszystko zależy od tego co grasz, ja gram death i laboga była mułowata,  jak sie kreciło tak zeby była szybsza to  troche siarą jechało, natomiast w wolniejszych klimatach była bardzo ok. Bardzo dużo zalezy od paki.

Offline logan v.2.0

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Coś z zupełnie innej beczki- Line 6 spider valve...jak brzmi to akurat wiem bo miałem. na schecterze hellriser i sygnowanej pace 4x12 na v30 naprawdę daje rade.tylko ze gdy kupiłem head po jakiejś 1h-2 grania zaczynał gasnąć...wymienili mi na nowy który wytrzymywał aż 1h grania, po tym incydencie(ze 2-3 lata temu) oddali mi kasę.Zastanawiam się czy to nie był przypadkiem jakiś jeb...y rzut i jestem ciekaw czy obecnie ktoś miał więcej do czynienia z tymże hedem..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2010, 16:46:15
wysłana przez dan777
7 Odpowiedzi
1831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 15:05:39
wysłana przez pshemo
18 Odpowiedzi
3266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2014, 00:57:58
wysłana przez pshemo
26 Odpowiedzi
5568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2015, 08:25:39
wysłana przez Stivo2005
7 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2022, 09:05:13
wysłana przez ITHMW