Autor Wątek: Frets of fire  (Przeczytany 5459 razy)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Frets of fire
« 01 Mar, 2008, 14:25:02 »
Ha... pewnie kojarzycie numode dzieciakow na guitar hero (czyli to do czego kiedys doprowadza muzke:P przynajmniej ta live dla plebsu)... tak wiec po usmianiu sie dano temu na southparkowkim "guitar queer" i widzac w empiku pudelko gh2 przypadkiem znalalem OPEN SOURCE free game like guitar hero ;]
czyli wlasnie frets of fire.. jesli ktos chce posmiac sie z tego i zobaczyc jak sie gra przy pomocy 5klawiszy i picka to daje bezposredni linki

http://surfnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/fretsonfire/FretsOnFire-1.2.512-win32.exe

(gra jest open source calkiem free wiec chyba nie jest to problem)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #1 01 Mar, 2008, 18:54:37 »
78341 w "this week..." (trzecia kaseta) xD na poziomie łatwym :D Trudne to... Tą pierwszą piosenkę na Harkorowym mam ~54100 :D

Fajne :D Dobre na koordynację ruchów paluchów na klawiaturze :D Dam to staremu buahaha :D Poza tym całkiem nieźle zrobione, czasami się tylko wali ale da się przeżyć bo można szybko włączyć znowu :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #2 01 Mar, 2008, 18:57:54 »
Masz coś do Guitar Hero? :D Powiem Ci że mnie ostatnio kumpel (po dwóch latach braku kontaktu) ściągnął do siebie "bo ma fajną grę". Naprzód się śmiałem. Potem mi się nie udało skończyć grać pierwszego kawałka (publika mnie wygwizdała). A potem cięliśmy we dwóch z 4 godziny :) Ta giera ma gigantyczny potencjał imprezowy. I raczej nie ma co się boczyć że "profanuje" granie na gitarze.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #3 01 Mar, 2008, 19:48:10 »
Update: 144117 na łatwym, na trzecim utworze :D 98% poprawności :P Kto przebije :D

Heh... Mogli by wymyślić takie coś że by się prawdziwą gitarę podłączało z jakimś midi czy coś i normalnie piosenka leci na tabach albo pięciolinii i jedziesz :D Takie karaoke xD To by totalnie zmieniło sposób nauki gry na gitarze... Przynajmniej dla samouków na początku... Tyle, że pewnie za drogie by to było :D

Edit: Próbowałem jakiś utwór zaadaptować do tego programiku ale bardzo nieprecyzyjne jest ustawianie tych kropek... Właściwie jak się nie ma idealnego wyczucia rytmu to jest to niemożliwe bo najlepiej to się robi live jak leci ścieżka... :/ Za trudne...
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2008, 14:43:58 wysłana przez Nitram »
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #4 02 Mar, 2008, 16:39:21 »
Ja zrobiłem na środkowym poziomie trudności 100% we wszystkich trzech podstawowych:P
Swoją drogą czy jest ktoś komu ta gra idealnie płynnie chodzi na PC?

Jakaś firma robi grę, która wykorzystuje jako kontroler zwykła gitarę. Na WP był news niedawno całkiem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #5 02 Mar, 2008, 17:10:19 »
sorry za temat:P ale ogolnie jakos siedze w open source games i tak mi to wpadlo ;]
w necie jest masa utworkow (numetal,heavy itd + mozna uzywac tych z guitar hero).. tak wiec moja siostra oszalala:P
o dziwo gra mi przycina na poczatku jak jest to 5,4,3,2,1... na AMD4k 2gb/gf6gt-256graf +2 karty muzyczne w tym studyjna i sblive.. troche mnie to dziwi (buffer na 2048)... a u siostry na duronie 1,3 512ram radeek 9600pro chodzi plynnie :P dziwadlo
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #6 02 Mar, 2008, 17:24:13 »
Mi chodzi płynnie na max detalach i rozdzielczości 1280xXXXX czy coś takiego...:P

Jak znajdziesz inne utwory do tego to zapodaj ;) A w ogóle podobno jest GH3 w wersji na PCeta :D Może nieoficjalna ale coś tam słyszałem, że jest i że działa... Tylko nie wiem czy trzeba mieć tą gitkę...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #7 02 Mar, 2008, 17:39:02 »
http://www.raveltree.com/fastenmefof.zip
tu jest jeden oficjalny... a do sciagania reszty utworow zapodalem emule:P
a drugi rapsody (proponuje poszalec na amazing:P łohohoohohoho) wrzucilem na svojego serva
Pozatym jesli ktos ma czsa i cwaniakuje to jest song editor... proponuje zrobic na nim jakies potwory mesiusiuggah (chetnie bym zobaczyl w tym bleed albo obzen :P)

www.nrv.host247.pl/Rhapsody-Emeraldsword.rar

i zobaczcie tu
http://fof.hellmark.org/files.php
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2008, 17:47:55 wysłana przez dr.evil »
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #8 02 Mar, 2008, 23:19:52 »
Ja testowałem na Duronie 800 + 256 ramu, na Centrino 1,8 + 512MB ramu, na Core2Duo 2Ghz + 2GB ramu, P4 3Ghz+512 MB ramu oraz na iMacu CoreDuo 1,8+512MB ramu tylko na macu śmigało płynnie. Dziwna ta gra jest.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #9 02 Mar, 2008, 23:47:19 »
U mnie na Core2Duo@3Ghz i 2GB ramu... Tylko mi wywala czasami nie wiadomo czemu :D Na szczęście nie podczas gry...

Łooo... Skitrałem pack chyba 50 piosenek :D Bardzo dużo z GH... Heh... Sweet Child 'o Mine na łatwym na 86% :P :D To jest dopiero trudne...

http://fof.hellmark.org/704Van%20Halen-Eruption.rar - WTF?

« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2008, 17:48:03 wysłana przez Nitram »
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #10 04 Mar, 2008, 14:03:29 »
U mnie na Athlonie 1.5 giga i 768 ramu  w 1158 czy joas tak na les tam chodzi normalnie  :P Po co wam takie maszyny :P

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #11 04 Mar, 2008, 14:07:23 »
do innysch zastosowan,np zatykanie cpu vst:P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #12 04 Mar, 2008, 14:40:26 »
U mnie na Athlonie 1.5 giga i 768 ramu  w 1158 czy joas tak na les tam chodzi normalnie  :P Po co wam takie maszyny :P

Ja kupowałem niedawno bardzo i to były jedne ze słabszych komponentów :P Oczywiście... Mogłem wydać na kompa 600 zł ale jakoś mi się to nie kalkulowało przyszłościowo :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #13 18 Mar, 2008, 12:55:16 »
Faktycznie potencjał tej gry jako rozrywka przy piwie z kumplami jest ogroooomny.
Dostałem link do tej gry jakiś miesiąc temu i podobnie jak autor tematu miałem nieco negatywne podejrzenia co do tego czy nie będzie to kolejna bezmyślna gra.

Jakby ktoś miał jakieś 'oficjalne' kawałki do wrzucenia to dawajcie linki-już tu ktoś wcześniej wrzucił 'Fasten Me' i muszę przyznac ze kozacki kawałek do napie... :) Na necie jest dużo znanych utworów ale 3/4 z nich w ogóle sie nie pokrywa z tym co sie dzieje na ekranie :)

no taka troche spóźniona odpowiedz z mojej strony  ::)

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #14 18 Mar, 2008, 15:59:28 »
http://zugus.free.fr/fof/

jakby sie komus znudzily sie originalne kawalki...

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #15 18 Mar, 2008, 17:23:11 »
Mam pack 2GB do tego, między innymi wszystkie z GH3, z czego może 10-15 piosenek jest możliwych do zagrania!! Reszta jest out of timing... Bardzo ciężko o dobrze zrobione piosenki do fof ... :/
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #16 18 Mar, 2008, 18:52:46 »
Mam pack 2GB do tego, między innymi wszystkie z GH3, z czego może 10-15 piosenek jest możliwych do zagrania!! Reszta jest out of timing... Bardzo ciężko o dobrze zrobione piosenki do fof ... :/


No i to jest właśnie największa 'bieda' że tak ciężko o w 100% dobry numer  :(

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Frets of fire
« Odpowiedź #17 26 Mar, 2008, 16:17:07 »
Mam przyjemność właśnie zabawy z GH3 na PC i to jest O NIEBO lepsze niż to frets of fire... Ładna grafika, nic nie przycina, nie ma lagów a jak już by były to łatwo je skalibrować także nie ma mowy o nie trafianiu w nuty, ciekawszy sposób gry (myszka służy za vibrato, a klikając się uderza - tutaj tylko widzę minus przy opcji extreme można nie wyrobić z przyciskaniem :D) już nie mówiąc o ogólnie ciekawszym interfejsie, kilku trybach gry i jakimś celu w grze... Nie chodzi tylko o zrobienie jak największej liczby punktów... Możemy zarobioną kasę na gigach przeznaczyć np. na nową gitarę, strój dla naszej postaci ;) Teledyski czy nowe piosenki do grania - a wszystko to kupujemy w guitarcenter :D

Gra wciąga o wieeelee bardziej niż FoF i o wiele przyjemniej się gra w GH3... Miodzio :D

Ciekawe ile gitarka do kompa kosztuje :D

Edit: http://allegro.pl/item333112378_guitar_hero_3_na_pc_dvd_gitara_nowosc_od_ss.html :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...