Autor Wątek: Danelectro CoolCat Drive vs. OCD  (Przeczytany 12402 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Danelectro CoolCat Drive vs. OCD
« 16 Mar, 2009, 10:08:13 »
ciekawostka:

z widea mam takie wnioski: generalnie OCD brzmi ladniej w basie, ale roznica jest totalnie kosmetyczna. jak napisal ktos w komentarzach - w miksie roznicy nie bedzie zadnej. oba maja true bypass i metalowe obudowy, OCD ma tylko przelacznik wiecej/mniej gainu (ktory i tak wszyscy bysmy trzymali na pozycji wiecej).

ale teraz najwazniejsza czesc: Dano CC Drive kosztuje w GC.pl... 85,90 zl.

niedlugo na sixstringu pojawi sie tescicho innego Cool Cata, ale nie wiem czy niedlugo nie pojawi sie tez test CC Drive. dobrze ze u nas panuje moda na BB Preamp, moze nikt mi ich nie wykupi :P
Łe tej.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
dobrze ze u nas panuje moda na BB Preamp, moze nikt mi ich nie wykupi :P
Uważaj. Czaję sie na 3 efekty Danelectro w tym CC Drive :)
Jeszcze chce przetestować tremolo i vibe :)
Cena i probki na tyrurze(tak wiem próbki to kupa) zachęcają:)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
cena i konstruktor zachęcają. Sam jestem ciekaw, ale nie drive'ów, tu mam spokój ;)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
A kto jest konstruktorem?

Mnie chyba glownie Vibe interesuje sposrod tych stompow
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2009, 13:00:34 wysłana przez skarhead »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Steve Ridinger, zalozyciel FOXX Electronics, którą założył w wieku lat 19, autor kilku kultowych projektów
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2009, 13:06:25 wysłana przez Sinner »

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
dobrze ze efekty nie graja obudowa ;p danelectro wyglada jak mydelniczka i te kolory.. fu ;_)
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
IMO wygląd mają na + przynajmniej czymś się odróżniają. Zobaczcie kaczke danelectro, ta to ma wygląd! :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
hm, no to zes mnie zajebał tym video :D

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
brzmi nieźle... Ale teraz obroty w GC skoczą :D Musisz się do nich zgłosić po prowizję ;)
Faktycznie różnice kosmetyczne... do tego cena... skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać :D

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
ciekawostka:

z widea mam takie wnioski: generalnie OCD brzmi ladniej w basie, ale roznica jest totalnie kosmetyczna. jak napisal ktos w komentarzach - w miksie roznicy nie bedzie zadnej.
Te fekty brzmia bardzo podobnie, bo Cool Cat Drive to klon OCD z drobnymi zmianami jak brak przelacznika LP/HP i bodajze ma dodany bufor na wyjsciu (szczegolow nie pamietam, mozna znalesc na TGP czy freestompboxes.org).

Cytuj
oba maja true bypass i metalowe obudowy, OCD ma tylko przelacznik wiecej/mniej gainu (ktory i tak wszyscy bysmy trzymali na pozycji wiecej).
LP/HP to nie jest po prostu przelacznik mniej/wiecej gainu. Owszem troche wplyw na ilosc gainu ma, ale duzo wiekszy na sam charakter przesteru: EQ, kompresja, dynamika itp.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Sikor, slonce moje, a sie zastanawialismy z Sinnerem jak okreslic czym sie rozni HP od LP przy okazji pisania tekstow z OCD w roli glownej, czemu nie wpadlem na to, ze moglem Ciebie zapytac! :D ;)
Łe tej.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
gdyby to kogos interesowalo, na konkurencyjnym zaprzyjaznionym ;) portalu ukazal sie test chorusa Danelectro Cool Cat. zez probkami.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
gdyby to kogos interesowalo, na konkurencyjnym zaprzyjaznionym ;) portalu ukazal sie test chorusa Danelectro Cool Cat. zez probkami.

oookkkeeeyyy ;)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
OCD duzo cieplejszy i mniej jazgotliwy. No ale to jutjub.
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki


kupilem Drive od Budzana. no i wnioski sa takie, ze CCD nie jest identyczny z OCD. sa podobne w charakterystyce, odpowiednio ustawione moze nawet graja tak samo, ale nie jest to taki sam przester.

OCD jest bardziej organiczny, cieplejszy i ciemniejszy. ma wiecej harmonicznych, ktore sa zajebiste jak sie gra solo ale z zespolem w ogole ich nie slychac ;) cieplejszosc i ciemniejszosc to akurat fajna rzecz w OCD, troche mnie ten CCDrive denerwuje bo nie da sie go ustawic na muł, nawet z Tone skreconym na zero (!). daje mu jeszcze troche czasu, ale generalnie nie jestem zachwycony jakos straszliwie. OCD zreszta tez juz nie jestem zachwycony ;)

ale i tak fajnie daje rade jako przester do lekko brudnego kanalu, do neutralnego boostowania zupelnie sie nie nadaje, jako samodzielny przester tez jest ok. dobra kostka za takie psie pieniadze, w kategoriach cena/jakosc NIE MA I CHUJ nic lepszego.
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ano, to jest fakt, w pewnym zakresie on ptorafi gadać jak OCD ale moim zdaniem nie ma tyle aż gainu co OCD, przynajmniej swojego ocd zapamietałem ze miał sporo gainu, no i miał taki fajny dołek, o którym w CC można pomarzyć, niemniej jednak fajny efekt i tani, z true bypassem i metalową obudową. podejrzewam, że można go łatwo zmodowac zeby tak dołu nie przycinał.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Domin, miales jakies problemy z tymi Danio? Mi wlasnie przysylaja trzyeci Chicken Salad, dwa sie zjebaly. Pierwszy nie pyknal w ogole, drugi sie wypalil po godzinie. Kupilem to gowno na arcik na moja stronke, bo sie ludzie paluja, ze taki zajebisty i tani, chcialem go stubajpasowac, zrobic bias na wierzchu i takie tam, a poki co mega wkurw!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
To już nie to samo, inna seria. CoolCaty są mocniejsze i mają trubajpas, są generalnie lepsze od tych tańszych danio.
Ja tam nie spotkałem zjebanego Danelectro CC.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No ja juz tym panstwu dziekuje. Nawet nie jestem w stanie tego naprawic, bo polowa jest na komponentach powierzchniowych

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
komponentach powierzchniowych
Krytyczna sprawa, nie do zrobienia -.-
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie wiem, nigdy nie probowalem ;) w sumie nawet nie mam ochoty, oczoskretu bym dostal takie to male

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Domin, miales jakies problemy z tymi Danio? Mi wlasnie przysylaja trzyeci Chicken Salad, dwa sie zjebaly. Pierwszy nie pyknal w ogole, drugi sie wypalil po godzinie. Kupilem to gowno na arcik na moja stronke, bo sie ludzie paluja, ze taki zajebisty i tani, chcialem go stubajpasowac, zrobic bias na wierzchu i takie tam, a poki co mega wkurw!

Nie miałem ani pół problemu z Kulkatami, ale miałem każdego mniej niż pół roku (tak wyszło, mimo że były świetne). A Purpul już powiedział - Cziken Salad, jak i cała reszta tych wieeeelkich kostek z malutkimi gałami, to wcześniejsze wypusty i chujwi. Jedyne co wiem, to że ponoć symulator Sitaru nie był zły :)
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2007, 15:50:23
wysłana przez Pan Sinner
2 Odpowiedzi
3730 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2008, 21:47:02
wysłana przez g-zs
6 Odpowiedzi
3881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 20:46:38
wysłana przez dom?n
11 Odpowiedzi
9623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2009, 20:26:45
wysłana przez jaca2303
4 Odpowiedzi
3660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 18:42:28
wysłana przez Tomek Martyniak