Autor Wątek: PRS Private Stock 7 String - Dave Weiner  (Przeczytany 15967 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
PRS Private Stock 7 String - Dave Weiner
« 23 Sie, 2010, 17:29:53 »
Dla ciekawskich nowa siodemka Weinera. Hebanowa podstrunnica, reszty specki nie znam.


Troche chujowo mu top spasowali  :D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
zajebista. czemu PRS nie struga seryjnie takich badyli? czemu kurwa....
No pain No gain !

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Chodza plotki o 7 strunowych CE ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
CE? men, ja bym wolał CU24 z 10topem, hebanowymi główkami kluczy i ptaszkami, a nie CE. No ale dobre i to w sumie. Jak się im zaczną sprzedawać to i CU zrobią.
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
nie CE tylko SE :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
nie CE tylko SE :P

e, to chuj z nimi w takim razie :)

a tak swoja drogą to myślę że znalazła by się większa ilość amatorów na siódemkę Cu. Ibanezowi i ESP chyba całkiem ładnie się te gitarki sprzedają skoro coraz więcej modeli 7-ek czy nawet 8-ek się zaczyna robić.
No pain No gain !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
ale mimo wszystko trochę tego jest. Stefki też się co jakiś czas pojawiają. Albo ibanezy J-custom, modeli siedmiostrunowych zrobili całkiem sporo. Krótkie serie i za sporą kasę, ale są. Gibson też długo się bronił, ale w końcu wypuścił siódemkę mejdinjuesej. Co prawda nie tą co trzeba, ale wypuścił(bo LP 7 zamówił bym pewnie nowego, bo to nie miało by prawa nie gadać dobrze :) )
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2010, 18:50:36 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline lerielu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • go the distance
Gitarka sliczna,ale czad by byl z klonowa podstrunica. Taka emerald green, a reszta designu jak u J. Hillanda.
"something more" Sinch

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Jeśli będzie taka potrzeba rynku, to prędzej czy później Paul wypuści seryjną siódemkę madeinjuesej. Koleś umi liczyć kasę :)

to ja czekam na ten moment

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
[...]nawet taką branżą jak lutnictwo cały czas rządzi klucz "co mi się bardziej opłaca"[...]
przecież to biznes jak każdy inny, chęć bogacenia się to zdrowy odruch. ale wiem co masz na myśli.

A wiosło genialne, główka nie wygląda tak pokracznie jakby można było przypuszczać. Najpiękniejszy kształt korpusu na całym świecie i koniec.

Śliczniutka, choć kopyto wygląda na ogromne[...]
Fakt, nie za ciekawie to wygląda. w ogóle PRS robi jeszcze jakiekolwiek gitary z małym kopytem?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
robił ale przestał :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
robił ale przestał :)
to to ja wiem :D, ale jest jakieś wytłumaczenie dlaczego w prefactory robili małe kopyta, a od 95 już tylko duże? że niby czym to jest podyktowane? Większy sustain?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
tego nie wiem. pewnie muchatek by coś na ten temat napisać bo ma pierdolca na stare PRSy :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Przypuszczalnie zależy to od zautomatyzowanego procesu technologicznego. Odkąd zaczęli napierdalać na CNC wszystkie PRS-y mają przesadzone stopki.

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
piękna :))
r'n'r

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
No, ładna rzeczywiście.


Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 541
    • Toughest Firefighter Alive
Przeczytał ten temat i od razu się chwali:

Swoją drogą szybko się ibka pozbył z tą chujową grafiką i sobie tego PRSa kupił.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2010, 11:21:31 wysłana przez fireboy »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Kopytka takie są, bo tak jest taniej produkować :). Niech żyją duże firmy.

Myślę, że jest spora szansa na seryjne 7 i prsy z flojdem, a przyczyna jest bardzo prosta. Widząc jak od kilku lat PRS mota się z coraz to nowymi projektami (wzmacniacze, akustyki, waves GTR), które nie mają wiele wspólnego z tym co firma robiła na początku i z czego słynie wniosek jest prosty - ta formuła, na której się opierają wyczerpuje się i trzeba szukać pieniędzy gdzieś indziej. Taki wysyp nowości świadczy moim zdaniem o tym, że firma właśnie wpierdala własny ogon. Potem drogi są dwie - albo znajdzie się nowy sposób na zarobek, albo się odejdzie w niebyt. Wydaje mie się, że Line 6 miał podobnie, ale wzięli się w garść - i marketingowo i pod względem projektowania produktów.

Czasy dla producentów drogich gitar są teraz bardzo ciężkie, sprzedaż spadła wielokrotnie i wszyscy po kolei usiłują jakoś przebić impas. Aby uzasadnić wprowadzenie 7 PRS potrzebuje jeszcze endorserów, którzy to pociągną - Weiner to za cienki bolek, mam na myśli nazwiska bardziej rozpoznawalne, które będą w stanie sprzedawać instrument - tak jak dla Music Mana robi to Petrucci.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Myślę, że jest spora szansa na seryjne 7 i prsy z flojdem
Tutaj ciekawostka: PRS z floydem John`a Kempainen`a, ex gitarzysty The Black Dahlia Murder


Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Z flojdem było też kilka wioseł zrobionych dla Neila Schona.

Co do samych "heel"ów: osobiście nigdy nie przyzwyczaiłem się do tych dużych, które można spotkać od 92-95 roku, dostęp do wysokich pozycji jest niestety bardzo ograniczony, a gra powyżej 15stego progu - udręką. Pierwsze sztuki z dużym heelem zaczęły powstawać koło 91-92 roku i z tego, co pamiętam, pierwszym modelem zaopatrzonym w coś takiego był Dragon 1, potem w 93 pojawiły inne, budżetowe (w porównaniu do dragona) wiosła z 22 progami - Custom 22 i Ce22, no a trochę później McCarty. PRS ponoć twierdził, że duży heel miał zapewnić większą stabilność gryfu, poprawić intonację i wyeliminować wilki w wyższych pozycjach, no ale chyba chuj z tego wyszedł, bo większość użytkowników gitar tej marki twierdzi, że stare wiosła z małym heelem brzmią dużo lepiej.

Aaaa... heel zawsze można sobie zmniejszyć. Sporo zakładów oferuje taką operację. Czasem można spotkać na aukcjach wiosła po takim zabiegu. Wygląda to tak:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110573522901&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 12:56:09 wysłana przez Muchatek »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 541
    • Toughest Firefighter Alive
ten też jest z flojdem:
http://www.prsguitars.com/setorero/index.php
I to nie jest żaden custom shop czy prajwat stolc tylko SE :)
Zastanawiałem się czy wrzucić tu czy w GASie bo ostatnio nieźle mnie to wiosło gasuje...
Czy to w czerwieni czy w black greju



ostatecznie padło że tu...
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 18:35:39 wysłana przez fireboy »

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
imo to juz ma mało wspólnego z PRSem: płaski korpus, emg, floyd. Jakis taki dziwny potworek wyszedł z tego SE

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
w chwili obecnej na evilbaju sa minimum dwa prsy z flojdem

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 541
    • Toughest Firefighter Alive
imo to juz ma mało wspólnego z PRSem: płaski korpus, emg, floyd. Jakis taki dziwny potworek wyszedł z tego SE
ale chyba wszystkie SE są takie płaskie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
PRS 7-string (copy)

Zaczęty przez zz_top « 1 2 » Custom shop

41 Odpowiedzi
39131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2008, 16:11:18
wysłana przez regret
0 Odpowiedzi
1440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2010, 15:41:07
wysłana przez Page_Hamilton
65 Odpowiedzi
30453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 12:36:36
wysłana przez headcharge
17 Odpowiedzi
9720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2013, 18:38:25
wysłana przez MadYarpen
0 Odpowiedzi
1757 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer