Autor Wątek: Line 6 POD HD500  (Przeczytany 360623 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #275 26 Lut, 2011, 13:45:14 »
To czy ludzie wybierają Fractala czy PocketPODa to ich prywatny wybór. I niech robią co chcą.

Tu bardziej chodzi o to, że wiarygodność takich zasłyszanych ogólników jest taka sama jak teorii, że od onanizacji rosną włosy między palcami stóp.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #276 26 Lut, 2011, 13:50:11 »
Cytuj
od onanizacji rosną włosy między palcami stóp

No właśnie. Wszyscy wiemy, że rosną między palcami dłoni :D
mniut i piah

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #277 26 Lut, 2011, 14:13:22 »
Mi tam gdzie indziej rosną :P

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #278 26 Lut, 2011, 14:56:45 »
Jakoś mnie ten Line 6 POD HD500 nie przypadł do gustu

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #279 26 Lut, 2011, 15:14:53 »
A mi Twój nick. I co z tego? Po co ten post?
mniut i piah

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #280 26 Lut, 2011, 15:17:22 »
Spokojnie każdy ma prawo wyrazić opinie.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #281 26 Lut, 2011, 15:17:48 »
Ej no, czil. To przecież tylko wyrażenie swojej opinii ;).

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #282 26 Lut, 2011, 15:20:21 »
Spokojnie każdy ma prawo wyrazić opinie.
No właśnie: Dale Cooper

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #283 26 Lut, 2011, 15:24:54 »
Co to za opinia bez uzasadnienia? 20 postów już masz więc po co to?
mniut i piah

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #284 26 Lut, 2011, 16:32:33 »

Słyszałem też że ludzie sprzedali Axe-Fx i przeszli na PODa  :lol:

A ja słyszałem, że sprzedali BMW 3 i przeszli na Poloneza. Rzeczywiście jest jeden koleś, który był obecny na forum Fractala i Line 6, który wymienił Fractala na HD500, ale on był beta testerem Poda HD500 i miał dość osobistą relację z Line 6, więc to mało miarodajny przykład.

Wkurwia mnie po raz 50 czytany ten sam mit, że ustawienie dobrego brzmienia na Fractalu jest trudniejsze niż na Podzie czy Elevenie. Wierzcie mi, że nie jest. Miałem kilka Podów, w Radkowym HD500 też trochę pogrzebałem, z interfejsem Eleven Racka też miałem już ze 2 spotkania. Powiedziałbym, że po przeczytaniu instrukcji obsługi korzystanie z interfejsu Fractala jest dziecinnie proste. To że można w nim zrobić więcej niż w innych tego typu urządzeniach nie znaczy wcale, że zrobienie prostego presetu wymaga doktoratu z obsługi procesorów gitarowych.

Jedyny racjonalny powód wymiany Fractala na Poda to KASA

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #285 26 Lut, 2011, 17:31:42 »

Słyszałem też że ludzie sprzedali Axe-Fx i przeszli na PODa  :lol:

A ja słyszałem, że sprzedali BMW 3 i przeszli na Poloneza. Rzeczywiście jest jeden koleś, który był obecny na forum Fractala i Line 6, który wymienił Fractala na HD500, ale on był beta testerem Poda HD500 i miał dość osobistą relację z Line 6, więc to mało miarodajny przykład.

Wkurwia mnie po raz 50 czytany ten sam mit, że ustawienie dobrego brzmienia na Fractalu jest trudniejsze niż na Podzie czy Elevenie. Wierzcie mi, że nie jest. Miałem kilka Podów, w Radkowym HD500 też trochę pogrzebałem, z interfejsem Eleven Racka też miałem już ze 2 spotkania. Powiedziałbym, że po przeczytaniu instrukcji obsługi korzystanie z interfejsu Fractala jest dziecinnie proste. To że można w nim zrobić więcej niż w innych tego typu urządzeniach nie znaczy wcale, że zrobienie prostego presetu wymaga doktoratu z obsługi procesorów gitarowych.

Jedyny racjonalny powód wymiany Fractala na Poda to KASA


Zgodzę się w całej rozciągłości. I muszę dodać że gearbox POXDa HD500 mi się znacznie mniej podoba niż program służący do edycji fractala, który w chooy ułatwia wszystko jeżeli idzie o ten procek. Także nie ma co demonizować chłopaki, bo ja nie wiem co wy sobie wyobrażacie na temat fractala. To jesy user frendly urządzenie.

Kiedyś miałem procesor Yamaha fx500 - to cholerstwo dopiero beznadziejnie się ustawiało, albo intellifex'a. Swoją drogą interfejs g-major'a też jest mniej przyjazny według mnie niż HD czy fractala, pomimo że to dużo prostszy procek.


W ogóle widać że HD 500 nawet jeżeli idzie o stronę interfejsu wzoruje się troszkę na fractalu, że nie wspomnę o innych dostępnych "fajerwerkach" jak filtry różnego rodzaju.

HD 500 to bardzo zaawansowany procesor, który TRZEBA poznać żeby coś z niego wycisnąć. Nad głupim XTL musiałem posiedzieć jakiś czas żeby wycisnąć z niego to co najlepsze. Ograć w najróżniejszych konfiguracjach, których jest cała masa. Tutaj widzę że im dalej w las tym bardziej zadowolony jestem z zakupu. Nie mam czasu siedzieć i rozkminiać tego urządzenia, więc mi zajmie to pół roku, komuś innemu kilka dni.

Ogrywanie w sklepie niestety w tym przypadku nic nie daje. Presety "firmowe" jeżeli idzie o ciężary to kał na maxa. Inne brzmienia bywają użyteczne.
No pain No gain !

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #286 26 Lut, 2011, 18:53:41 »
Ogrywanie w sklepie niestety w tym przypadku nic nie daje. Presety "firmowe" jeżeli idzie o ciężary to kał na maxa. Inne brzmienia bywają użyteczne.

Z tym się muszę zgodzić. Żeby wykręcić fajne brzmienie z POD HD trzeba trochę z nim posiedzieć i się na nim poznać, a w sklepie to wiadomo jak jest.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #287 26 Lut, 2011, 18:55:16 »
Ogrywanie w sklepie niestety w tym przypadku nic nie daje. Presety "firmowe" jeżeli idzie o ciężary to kał na maxa. Inne brzmienia bywają użyteczne.
Po 10 min ogrywania w sklepie nie miałem ochoty więcej tego urządzenia widzieć na oczy. Coś w tym co mówisz musi być :)

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #288 26 Lut, 2011, 19:17:22 »
Ogrywanie w sklepie niestety w tym przypadku nic nie daje. Presety "firmowe" jeżeli idzie o ciężary to kał na maxa. Inne brzmienia bywają użyteczne.
Po 10 min ogrywania w sklepie nie miałem ochoty więcej tego urządzenia widzieć na oczy. Coś w tym co mówisz musi być :)
Zgadzam się z Tobą w 100%

Offline Owczar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #289 26 Lut, 2011, 19:57:00 »
A ja tam twierdzę że potencjał symulatora wzmacniacza można określić bez godzinnego kręcenia. Takich rzeczy jak dynamika, podatność na artykulację etc się nie wykręca gałkami. Albo są albo nie i tyle.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #290 27 Lut, 2011, 21:49:51 »
To czy ludzie wybierają Fractala czy PocketPODa to ich prywatny wybór
Najczęściej podyktowany zasobnością portfela. Nie ma w tym nic złego i nienormalnego, każdy kupuje to na go stać, ale dziwne jest to, że niektórzy próbują wmówić sobie i innym, że jest inaczej. Najczęściej gdy ktoś ma kasę na Volvo to nie kupuje Daewoo, tak samo jak ktoś ma kasę na Fractala to nie kupi Line6.


Słyszałem też że ludzie sprzedali Axe-Fx i przeszli na PODa  :lol:

A ja słyszałem, że sprzedali BMW 3 i przeszli na Poloneza. Rzeczywiście jest jeden koleś, który był obecny na forum Fractala i Line 6, który wymienił Fractala na HD500, ale on był beta testerem Poda HD500 i miał dość osobistą relację z Line 6, więc to mało miarodajny przykład.

Wkurwia mnie po raz 50 czytany ten sam mit, że ustawienie dobrego brzmienia na Fractalu jest trudniejsze niż na Podzie czy Elevenie. Wierzcie mi, że nie jest. Miałem kilka Podów, w Radkowym HD500 też trochę pogrzebałem, z interfejsem Eleven Racka też miałem już ze 2 spotkania. Powiedziałbym, że po przeczytaniu instrukcji obsługi korzystanie z interfejsu Fractala jest dziecinnie proste. To że można w nim zrobić więcej niż w innych tego typu urządzeniach nie znaczy wcale, że zrobienie prostego presetu wymaga doktoratu z obsługi procesorów gitarowych.

Jedyny racjonalny powód wymiany Fractala na Poda to KASA
Pełna zgoda.

A ja tam twierdzę że potencjał symulatora wzmacniacza można określić bez godzinnego kręcenia. Takich rzeczy jak dynamika, podatność na artykulację etc się nie wykręca gałkami. Albo są albo nie i tyle.
I tak jest z Fractalem, że wpinasz kabel i grasz na ustawieniach fabrycznych z bananem na twarzy, przy PODzie kręcisz i kręcisz gałami w poszukiwaniu brzmienia.
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2011, 22:03:53 wysłana przez Aerosmith »

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #291 01 Mar, 2011, 08:42:34 »
GC na tej zasadzie pracuje na co dzień, duża część towarów i cen to fikcja.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #292 01 Mar, 2011, 09:32:19 »
To czy ludzie wybierają Fractala czy PocketPODa to ich prywatny wybór
Najczęściej podyktowany zasobnością portfela. Nie ma w tym nic złego i nienormalnego, każdy kupuje to na go stać, ale dziwne jest to, że niektórzy próbują wmówić sobie i innym, że jest inaczej. Najczęściej gdy ktoś ma kasę na Volvo to nie kupuje Daewoo, tak samo jak ktoś ma kasę na Fractala to nie kupi Line6.

Do "Cytatów..." z tym! Ludziki, czy Wam takie rzeczy naprawdę trzeba tłumaczyć? Podrośliście, nie wypada już się spierać o konsole, to - pacz pan! - akurat Fractal się trafił... ;)

Gdybym kasę miał, to bym go brał.   .   Ludzie to spędzają godziny, a nawet lata, na uzasadnianiu swoich braków.
Paczki z głów!

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #293 01 Mar, 2011, 09:59:49 »
Mnie natomiast ciekawi, że zwykle w dyskusjach na temat wyższości jednego wzmacniacza nad innym od razu pojawiają się głosy, że aby go ocenić to trzeba to i tamto, zwykle parę miesięcy kręcenia wszystkimi 4 dostępnymi gałkami, inna paczka, jakiś BBE w pętli, itp.

A w przypadku multi no to w zasadzie podobno w 10 minut wiadomo co i jak... ;-]

Inna rzecz, która mnie ciekawi, to czy oceniający np. HD500 słyszeli modelowane wzmacniacze w naturze? Wiedzą z czym porównują? Może te wzmacniacze faktycznie do dupy grają :D
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #294 01 Mar, 2011, 10:16:19 »
Inna rzecz, która mnie ciekawi, to czy oceniający np. HD500 słyszeli modelowane wzmacniacze w naturze? Wiedzą z czym porównują? Może te wzmacniacze faktycznie do dupy grają :D



Coś jak:

Paczki z głów!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #295 01 Mar, 2011, 10:45:19 »
Ja nie mówię że nie chcę fraktala - mnie na niego nie stać po prostu i jakoś się muszę pocieszyć :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #296 01 Mar, 2011, 12:15:22 »
Powtarzam - dla mnie osobiście HD jest lepszym rozwiązaniem niż 11r, natomiast Fractal go wyprzedza pod wieloma względami i jak bym chciał wydać tyle kabony na to to bym brał. Ale zważywszy na to co daje mi POD mi się nie chce oszczędzać.

Dynamika, podatność na artykulacje itp. w nowym PODzie jest bardzo fajna i chłopaki z L6 zrobili kawał dobrej roboty tym razem(a bywało różnie) moim zdaniem.

W chooy fajnych efektów, ogromne możliwości edycyjne, bardzo fajnie brzmiące symulacje, sterownik, interfejs do nagrywania. za tą kasę dla mnie bomba i tyle. I nie ma co pierdolić bo to są fakty.\

Tajemnicą dla mnie jest to, dlaczego presety firmowe z dziedziny "metal" są tak beznadziejne i odstraszające. Kiedyś jak miałem variax'a i xtl, to okazało się że z variax'em presety firmowe całkiem nieźle brzmią. Może tak jest i w tym przypadku.Ale z normalną gitką jest kał i z tym się zgodzę. Natomiast w tym procku leży ogromny potencjał, który jest do naszej dyspozycji. Nie chcecie wierzyć to nie wierzcie, ale jakieś tam porównania po necie już krążą.

A nauczony obcowaniem z XTL, po prostu wiem jak jest z urządzeniami od L6. Trzeba swoje ukręcić żeby zagadało. Ale to trudne nie jest, ot robimy swój własny preset od początku i tyle.
No pain No gain !

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #297 01 Mar, 2011, 12:31:04 »
No proste. Ja tam się nie znam i generalnie jestem nikim, ale ukręciłem sobie parę takich brzmień Mesy i ENGLa ze rwię mosznę i okręca ją wokół szyi jak krawat :)

Zajebiste rozwiązanie dla biedaków i potwierdzam - dynamika jest o 3 nieba lepsza niż choćby w POD FARM (czyli generalnie poprzednich podach), a brzmienia są bardziej naturalne, ekspresyjne i fajne.

Wiadomo że chciało by się jeszcze mieć możliwość wgrywania impulsów paczek i jakiegoś reampingu ale to już nie w tej cenie.

A pamiętam czasy jak chodziłem do kumpla, pożyczaliśmy MT-2 wpinaliśmy do gitarki z 3 singlami i radia marki UNITRA. I jak to grało :) A radochy tyle było! Takie brzmienie jak teraz na PODach to był taki kosmos że aż marzenie o takich wynalazkach nie było w naszym marnym, młodzieńczym guście.

Zomballo

  • Gość
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #298 01 Mar, 2011, 13:23:05 »
Czekałem na nowego PODa i się doczekałem a czy ktoś już coś wie o tym "fractalu dla ubogich" co miał tam, kiedyś, niedawno, za niedługo, zaraz wyjść?

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Line 6 POD HD500
« Odpowiedź #299 03 Mar, 2011, 13:13:49 »
nie mogłem się doczytać
czy seria HD ma bramkę szumów ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
6492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2010, 10:34:33
wysłana przez spooky_head
18 Odpowiedzi
16896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2011, 11:41:55
wysłana przez Donnie
1 Odpowiedzi
4716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 16:13:45
wysłana przez vysnafca75
1 Odpowiedzi
2082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2012, 22:53:25
wysłana przez rufin
5 Odpowiedzi
3196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2014, 11:49:25
wysłana przez Lechu_