Autor Wątek: MXR ZW-44 jako dopała do Marshalla ???  (Przeczytany 8423 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
MXR ZW-44 jako dopała do Marshalla ???
« 22 Sie, 2010, 21:18:30 »
Hej
Na wstępie najlepiej napiszę, że nie jestem wielkim fanem Zakka :)
Czy ktos z Was dopalał osiemsete tym pedałem ? Obecnie rozważam kilka propozycji, od klasycznego OD808, przez GT-OD aż po Mad Professora LGW. Sporo tych kości ostatnio sie szlaja po giełdzie, co może byćtego powodem ? Brak posiadania Marshalla (bo chyba pod to jest zrobiona kość), czy może kupiastość tego urządzenia ?
Jeśli chodzi o brzmienia, to wiele napisać nie mogę, bo nie wiem jak. Chcę, żeby po dopaleniu wzmak stracił troche trzasku w górze i dostał pierdolnięcia. Ma się też dobrze sciszać na clean. Tony gainu też nie potrzebuję, bo mam mocny pickup (500t) i sam Marshall też ma trochę przesteru. Obecnie dopalam SD-1, ale on ucina dołu przy samych "jajcach". W sumie to urywa mosznę... ale nie w tym znaczeniu :D
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2010, 21:27:24 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Grałem na tym, tylko nie pamiętam na jakim wzmaku. Jest grubszy niż sd1, więc jeśli z sd1 nie masz takiego dołu i w ogóle soundu, to może będziesz miał z ZW.
W ogóle to przygarnij i obadaj, najwyżej opchniesz potem.

(edit) No ale jak ściszasz na clean to chyba dopałę wyłączasz, prawda?
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2010, 22:51:58 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Nie. SD-1 mam ustawiony Volume full, tone północ, distortion zero. Clean załączam przełączając na neckowy pickup, który jest ustawiony na 3 (SH-2).
wearehelp.bandcamp. com

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Bardzo fajna kostka, grałem na niej na tr00 zestawie, czyli JCM 2203ZW z dedykowaną paczką i LP na EMG. Wszystko się zgadzało, tłuszcz jak chuj. Sama kostka podobna może trochę do TS-a, żadnych naleciałości metal zołna nie stwierdziłem.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
OK jestem po teście. Porównanie z SD-1. ZW jest tłustszy, grubszy, mniej kompresuje, mniej scina dołu (ale scina, tylko przyjemniej), mniej selektywny (albo bardziej wymagający...), latwiej się wyciska harmoniczne. Ogólnie fajna, tsopodobna kość. Taki agresywniejszy, mniej kluskowaty 808, tak mi się zdaje. Niniejszym zastępuje on mojego SD-1, który leci pod młot.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
a ja bylem pewien ze zw44 to sd1... nadal jestem. Zakk cale zycie dopalal sie sd-1 do poki nie podpisal dealu z dunlopem

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
No na pewno SD-1 bardziej przypomina ZW, niż TS'a. Ale to taki ulepszony SD-1.
wearehelp.bandcamp. com

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Sinner, aż na schematy patrzę, bo mnie zaciekawiłeś. Nie mam schematu sd1, ale jak porównuję tsa z zw to niby topologia ta sama, ale inne wartości poszczególnych elementów (kilkanaście różnic) i brak wtórnika emiterowego na wyjściu w przypadku zw.

edit: Dobra, dzisiaj nie myślę. Między sd1 a zw są małe różnice - bufor wyjściowy w sd, inne tranzystory i opamp, inna wartość rezystora na emiterze tranzystora na wejściu. Oraz inne diody obcinające.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 20:30:28 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Opamp jako pierwszy wbil mi sie w oczy, przejzalem buffer wejsciowy i w zasadzie - z moim schemo sd1 zero roznic, klipink asymetryczny.. Oba do zalaczania uzywaja flipflopa - jutro poogladam sobie dokladniej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Kurzesz mać, to pewnie łatwiej i taniej zmodować sd-1 do zw ? :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Już kupiłeś? :D

Sinner, u mnie zw ma 22k, sd1 10k, może to się zmieniało przez lata, w końcu sd1 chyba od '81 robią.
flipflopa w sensie fet-switching?

właśnie, przypomniałem sobie, że mam klona ZW do odpalenia, leży polutowany bez obudowy.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Tak, mam oba. ZW kupiłem dość tanio i przecież zawsze mogę sprzedać. SD-1 jest po prostu tańszy o połowę i może przy nim podłubać ? Szkoda, że nie wiedziałem.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Już kupiłeś? :D

Sinner, u mnie zw ma 22k, sd1 10k, może to się zmieniało przez lata, w końcu sd1 chyba od '81 robią.
flipflopa w sensie fet-switching?

właśnie, przypomniałem sobie, że mam klona ZW do odpalenia, leży polutowany bez obudowy.
  nie wiem men na schemo patrzylem 10 sekund.

Tak flipflop to fet switching, gdziec mam na laptopie schemo flipflopa z bossow, zw'go mam razem z reszta ukladu.

Pejdzy, zrobie mod sheet na moja strone sd1 do zw44. Mam tu sd1 ktory kupilem z mysla o modyfikacjach wlasnie. Troche ryzykownie jest korzystac ze schematow z sieci, czesto bywaja mylne, dobry przyklad to slynne schematy z fuzzcentral, ale dobre i to. No chyba, ze chcesz mi wyslac swojego zw44 na inspekcje, lub chociaz dac pelno fotek w makro ;)

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Warto spróbować, o ile wyprowadzenia opampów są takie same, inaczej to nie wiem czy jest sens, potrzebna byłaby podstawka, a i tak wisiałaby na kabelkach/przelotce z kawałku laminatu.

Ta, albo schemat drki o ile dobrze kojarzę ze sporym elektrolitem wstawionym odwrotnie ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Mozna stosowac je zamiennie, masz tu datasheet dla MC33178P http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/12024/ONSEMI/MC33178P.html

Porownaj sobie do serii JRC4885D(DD), TA75558P, JRC2043DD... wszystkie maja ten sam pinout

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 08:08:16
wysłana przez Unlimited
0 Odpowiedzi
1864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2011, 17:01:07
wysłana przez Thoth
0 Odpowiedzi
1639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 23:44:17
wysłana przez Art
39 Odpowiedzi
6866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2021, 10:50:37
wysłana przez Chomick
21 Odpowiedzi
2155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2023, 21:21:06
wysłana przez Zomballo