Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 312547 razy)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Co to ? Ciekawe po ilu km się zepsuje, 100 tys i na złom.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Po prostu producenci chcą zlikwidować drugi obieg :/
Ssiecie.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Fiat Bravo Xtreme.
TSI 1.4 160KM już po 30 tys lubią się wysypać.
O większych prolblemach MA Fiata 1.4 170KM nie słyszałem.
A ten TJet... to już przesada... 180KM na 1L pojemności :o
Inna sprawa, że jazda takimi silnikami nie dostarcza jakiś specjalnych emocji. Owszem, osiągi są przyśpieszenie jest, ale charakterystyka pracy silnika pozostawia wieele do życzenia. Już wolę jeździć turbo dieslem.

Niestety nic nie zastąpi wielkiego silnika V6(albo i więcej) :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

bandit112

  • Gość
Poradzicie jakaś pierdziawke do domu (możliwe małe próby, byle się przez pałkera przebijała).


Planuje Opla Corse, pali tylko 6.5l, kumpel jeszcze polecał jakieś stare Clio, sam nie wiem. Priorytet to jak najmniejsze spalanie :(


Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
golf2, lupo sdi jak masz kasę teraz.

bandit112

  • Gość
Nie wiem ile jeszcze dostanę za starą cytryne xsare combi...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

bandit112

  • Gość
Sprzedaje głównie dlatego, żeby kupić coś co będzie mniej paliło. To co teraz mam pali jakieś 8l, kumpel ma corse i obliczył u niej spalanie 6.5l (miasto).

Stan tego citroena nie jest jakiś najgorszy, ale coś czuje że np. będzie za niedługo sprzęgło do wymiany, parę innych rzeczy też się znajdzie - wózek wiekowy trochę...



Co do ceny to tyle, żebym nie musiał dokładać do auta po sprzedaży tej cytryny :D Ale na starą corsę chyba powinno starczyć.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ibiza albo Polo. Szukaj Ibizy 1.0, pali około 4,5 litra. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

bandit112

  • Gość

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
a nie lepiej wrzucić jakieś lpg do cytryny? Chyba, ze do dizel?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

bandit112

  • Gość
nje, to benzyna. instalacja LPG też kosztuje ponad tysia.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak dużo jeździsz to Ci się zwróci, a jak auto dobre to nie ma co kombinować i kupować syf, do którego możesz zacząć dokładać 2x tyle. Kumpel kupił Golfa II stan igła. Włożył już w niego tyle co zapłacił czyli 2k. Poza tym jak się domyślam to stare auto, więc instalacja jest na pewno tańsza i bardziej niezawodna niż w takim np Clio III. Przemyśl to bo nie ma co się pakować w niepewne auto, do którego możesz dużo dołożyć mimo, że wygląda na idealne.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
nje, to benzyna. instalacja LPG też kosztuje ponad tysia.
A myślisz, ze jak kupisz innego dzionka to nie włożysz w niego ani grosza? Nikt nie sprzedaje dobrych samochodów za bezcen. 
Instalacja zwróci Ci się w rok, jeśli niedużo jeździsz, jeśli dużo to jeszcze szybciej.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

bandit112

  • Gość
Teraz to przydałby mi się znajomy w jakiejś stacji kontroli pojazdów...

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Spalanie ibizy sprawdzone osobiście. Mam też polo 1.9 SDI czyli wolnossący diezel i pali około 6-7l.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

bandit112

  • Gość
ok, dzieki za odpowiedzi, rozejrze sie za tymi autkami. no albo zostane przy tym co mam, tylko dowiem sie ile kosztuje wymiana sprzegla :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jaki silnik? 1.6?
Sprzęgło pewnie poniżej 300zł. Z robotą pewnie 600-700zł by wyszło.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

bandit112

  • Gość

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Taniej kupić drugą Xsarę kombi i zrobić sczepienie ;)
Łe tej.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Plusik dla paru przedmówców - takie oszczędności to pestka. Spalisz na papierze 1,5l mniej, a realnie? Wsiądziesz do Corsy albo Ibizy i żebyś miał taką dynamikę jak w tym 1,6 w Xsarze, będziesz ich silniczki mocniej cisnął = wcale nie zejdziesz ze spalania, zwłaszcza po mieście*
1000 za instalkę to bardzo tanio, ja gdybym chciał zakładać do swojego "głównego pugowoza" (jest jeszcze "zapasowy" patrz niżej :P ) to sekwencja + bak w koszu bo te france tak mają + zawór schowany + od razu kilka rzeczy przy silniku bo i tak trzeba by zrobić = prawie drugie tyle.

1400zł za sprzęgło? Ktoś się upił? Realna cena z wymianą to ok. połowa tego, chyba że jeszcze coś dojdzie przy skrzyni. Olej takich zdzirusów i szybko jedź gdzie indziej.

Spód zakonserwujesz sobie sam, o ile nie masz dziur na wylot ;) Ja nie miałem, a w paru miejscach w pełnoletnim buraku zaraz by się pojawiły, i zabezpieczyłem najprostszym podkładem antykorozyjnym tak że aż mnie gość na przeglądzie pochwalił <LIKE A BOSS> A jak masz parę groszy, to jedź niech ci zrobią profesjonalnie "baranka".

W skrócie - lepiej mieć auto sprawdzone, o znanej historii i którego fochy znasz, niż kupować coś nowego "bo będzie lepiej". Jeżeli problemy z Citroenem dadzą się rozwiązać w garażu,. lub u znajomego mechanika za nieprzerażające kwoty, to lepiej to zrobić i zostawić. Bo żeby było realnie "lepiej" to swoje wybulisz, albo przyoszczędzisz i się wpakujesz na minę. Czego oczywiście nie życzymy ;)

*Ja mam silniki 1,4 w 306 i 1,0 w 106. O dziwo, na trasie różnica wynosi ok. 1,5 litra/100km, ale gęstym w ruchu miejskim prawie się zaciera, bo żeby porażające 50KM w ogóle zebrało auto z miejsca, muszę je mocniej docisnąć.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To ja niniejszym ogłaszam, że w dupie mam śnieg :)


Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.