Autor Wątek: Combo lub Stack do 2500 zł Metallica Slayer  (Przeczytany 13489 razy)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Piękny kolor:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie wkręcajcie chłopaka. Kup sobie używane combo JCM 900 1X12, albo 2X12. Przetniesz się przez każdą kapelę, piec jest bardzo elastyczny, zagrasz na nim reggae, bluesa, metal i co tam jeszcze chcesz, będziesz miał na dzień dobry rasowe, klasyczne lampowe brzmienie, które da Ci pogląd na sytuację. Jak się w końcu zdecydujesz co chcesz grać, odsprzedaż go bez większego trudu za taką samą kasę jak kupiłeś.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrz, 2010, 22:51:55 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
+1

Combo JCM900 to chyba najlepsza opcja tutaj. 2x12 jest strasznie głośne.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Albo, uwaga, uwaga uwaga ! :

Spoiler

Ostatnio miałem pełnego tranzystora u siebie - RH100 się to nazywa, 100W, 2 kanały +  2 gainy na drugim i metallicę, slayera z początków można machać taką, że ja pierdziu! Creeping Death aż płynie :D Chyba, że chcesz grać St.Anger XD Wzmachy te chodza po 800-900 zł po allegro. Owszem - tranz ale jeżeli 2500 zl ma styknąć na cały stack to na czymś trzeba zaoszczędzić, a przecież ....

... to i 1500 zł zostaje na paczkę! Więc już się można nawet o Labogę 412 V30 pokusić (przy odrobinie szczęścia), Engla na V60 czy inny 'wynalazek' (:D).

Mamy wtedy nieźle gadającą głowę + wypasową paczkę ! Gramy i nie ma kosztów pośrednich w postaci np. wymiany lamp. A chłopak pogra z rok-dwa, dozbiera do lampy, a tak będzie zawracał sobie dupę lampami zamiast grać.

A Marshall MA to porażka - MF są nie złe, ale to już droższe (i też tranzystor), chyba, że się upierasz przy lampie.

Jak dla mnie to przynajmniej JEDNĄ rzecz (głowę / paczkę) dobrze byłoby Ci już kupić 'DOBRĄ' a nie do 'wymiany za rok'. Paczuchę będzie łatwiej złapać.

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Spoiler

Ostatnio miałem pełnego tranzystora u siebie - RH100 się to nazywa, 100W, 2 kanały +  2 gainy na drugim i metallicę, slayera z początków można machać taką, że ja pierdziu! Creeping Death aż płynie :D Chyba, że chcesz grać St.Anger XD
Odradzam grac St. Anger z 2 wzgledow: 1. Jest chujowy ;D 2. Grali na nim na Dual Rectifierach, wiec tania zabawa to to nie jest ;)

JCM900 + 2x12 i tyle

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Nie wkręcajcie chłopaka. Kup sobie używane combo JCM 900 1X12, albo 2X12. Przetniesz się przez każdą kapelę, piec jest bardzo elastyczny, zagrasz na nim reggae, bluesa, metal i co tam jeszcze chcesz, będziesz miał na dzień dobry rasowe, klasyczne lampowe brzmienie, które da Ci pogląd na sytuację. Jak się w końcu zdecydujesz co chcesz grać, odsprzedaż go bez większego trudu za taką samą kasę jak kupiłeś.

Umie czytać?

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Chociażby MG Vulture 2x 50W, na początku byłem zadowolony mimo, że czekałem 3 m-ce, ale później w tej cenie mogłem mieć wiele innych selektywniejszych wzmaków. Wszystko zależy od tego do czego się dąży w brzmieniu zespołu, tak uważam.
Pierdzielenie... chyba nie widziałeś nigdy palącego się siwym dymem 5150 na scenie...

EDIT: W sumie jednak ciężko nazwać to niepowodzeniem :) Efekt był zajebisty a publika oszalała :D
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2010, 22:14:08 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Moze sie przyda ... bo trafilem, mysle ze na ciekawa oferte. Mnie nie stac, a i tak nie mialbym gdzie na tym grac, wiec podrzucam tutaj ...

http://allegro.pl/laney-tf-700-head-kolumna-i1220181776.html ;)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Łezka się w oku kręci :) Miałem kiedyś taki wzmak w użyciu dawno dawno temu.
Stricte tranzystorowa muskularna siara  :headbang:
Dla początkującego jak znalazł.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Zomballo

  • Gość
No to może już lepiej kombiaka TF320. Zawsze to taniej (chodzą w okolicach 1000zł), ma dwa gary, a reszta kasy niech się odkłada na coś przyzwoitego. Z drugiej strony za 2500 można skompletować Laneya GH50L i jakąś niedrogą 2x12. To już sprzęt konkret ;)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Tutaj warto coś dołożyć (kilka stówek) a nie oszczędzać.
2500 tysia, dla takiego zestawu (Head + kol ew Kombo) to
najgorsza granica. dwie stówy mniej kupisz szit, trzy stówy więcej kupisz używane pro.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Bartekbow

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
A czy kolumny dedykowane do jakiegoś heada brzmią źle z innym? Czy to tylko umownie jest dedykowane?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To jest dopasowanie na zasadzie "powinno brzmieć dobrze z tym headem i jest z tej samej półki cenowej".
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bartekbow

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Ale z tą kolumną równie dobrze inne mogą brzmieć?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie kminie ani trochę sensu tego pytania, ale myślę, że tak.
Zdecydowanie tak.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Slayer...

Zaczęty przez Matt-Carnage « 1 2 3 4 » Muzyka

82 Odpowiedzi
34462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2009, 01:05:43
wysłana przez Matt-Carnage
145 Odpowiedzi
53492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2010, 23:08:23
wysłana przez Maciek
9 Odpowiedzi
4774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2011, 01:18:43
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
3880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:23:04
wysłana przez Johnny
19 Odpowiedzi
4131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2020, 17:37:00
wysłana przez Duży Czarny Kogut