Autor Wątek: Elektronika w muzyce metalowej - jaki program?  (Przeczytany 8306 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Elektronika w muzyce metalowej - jaki program?
« 20 Lut, 2008, 23:02:27 »
yo

Znacie jakiś dobry/popularny program, przy pomocy którego da rade zrobić wstawki elektroniczne, coś jak w in flejmsach, ale moze troszeczke więcej? Przeszukałem google, ale nadal nie wiem co wybrać, a chciałbym cos dobrego

pzdr
g-zs
B ( o ) ( o ) B S

Yony

  • Gość
Ja tam bawiłem się po prostu sequencerami. Ymaha RM1X i Roland MC303. Rewelacyjna zabawa!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wolałbym jednak coś w stylu jeskoli buzz, tylko prostsze w obsłudze ;) no i niekoniecznie darmowego
B ( o ) ( o ) B S

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
ja kiedyś bawiłem się probe
minimum respect!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jeśli nie darmowe to Reason 3. Albo 3,5. W zasadzie wszystko czego można chcieć od programu do robienia muzy :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Już jest nawet 4.0 ;) Podobno jeszcze lepsiejszy...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja się nie wypowiem, moja luba prędzej bo Ona pracuje w rizonie. Mamy 4kę od paru dni i zaraz wyleci bo cholernie zasobożerna jest. I naprawdę nie wiem po co ciągle dopracowują detale grafiki, dożynając tym procesor.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zna ktoś (ma ktoś?) jakąś książkę poradnik triala do obsługi tego Reasona 3? Bo se kurna nie radze :P
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Fruity Loops - Znajdziesz tam całkiem fajny zestaw syntezatorów, generalnie polecam (szczególnie że w demie na dobrą sprawę brakuje tylko save'u i paru drobnych szczegółów).

Buzz w ogóle jest jeszcze aktualizowany? Bo ostatnim razem to ja go używałem 4 lata temu. :)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
zna ktoś (ma ktoś?) jakąś książkę poradnik triala do obsługi tego Reasona 3? Bo se kurna nie radze :P

Tak w ogóle :D ?

Tworzysz nowy plik... Dodajesz jakieś samplery czy co tam... Wybierasz sample... Otwierasz sekwencer (czy jak mu tam)... Przerzucasz się do widoku klawiatury i malujesz sobie po kratkach :D xD To tyle co potrafię zrobić bez siedzenia przy tym godzinami :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tyle to i ja potrafie, ale mimo że mni wychodzi COŚ, to nie umiem zrobić czegoś co ja nchce, raczej wychodzi mi coś tam.
i miałem na myśli tutoriala a nie triala :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Heh... Ale masz problem z samym brzmieniem? Z tym to raczej żaden tutorial nie pomoże... Trzeba próbować i próbować... Tak mi się wydaje...

Raz tym trialem to zrobiłem requiem for a dream :D wyszło prawie idealnie :P zajęło 3h max...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Jeśli chodzi o jakiś darmowy i nieskomplikowany syntezator VSTi, to Rez jest super.
Można go pobrać stąd:
http://www.ugoaudio.com

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
No dobra. Reason 4.0 jest ok. Ja w nim i elektronikę kulam i smyczki i takie tam. Ma przewagę nad fruity pod względem próbek brzmień - każdy lub co drugi dźwięk (dokładnie nie pamiętam) jest wgrywany z osobna a nie podwyższany czy obniżany. W związku z tym "gęstość" dźwięku jest mocno fajna a nie kurde dziwna jak z organków z targu. W reasonie są syntezatory - malstoerm, subtractor i thor (do elektroniki fany). Samplery pomijam bo to wiadomo... (nn19, nn-xt) combinator też jest niezły, można ustawiać ciekawe presety do niby gotowych brzmień (combinator to spięcie paru urządzeń razem w ładniutką całość bez męczenia się z okablowaniem z tyłu racków). Co do okablowania... Tab i sie otwiera sezam ;D zapraszamy do używania wyobraźni oraz odrobiny wiedzy. Można się pokusić o własne kombinowanie - co gorąco polecam. Satysfakcja gwarantowana. Jak nie wierzycie to posłuchajcie www.patrycjakrysik. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
z tym że z reasonem jest taki problem, że ja nic kompletnie nie umiem nawet rozpoczać, przerasta mnie ten program, dlatego póki co jade na FL 7/8 a do reasona wróce jeszcze jak dorwe jakis "how to..."
B ( o ) ( o ) B S

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
w katalogu z reasonem jest dokumentacja w pdfach :P
w 3.0 było getting started, w 4.0 to nie wiem ale pewnie też jest

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
w mojej wersji producent nie przewidzial ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2008, 12:50:01 wysłana przez karaś »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dziękuję :*
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
http://www.reason.pl/od-zera-do-pierwszego-utworu-w-reasonie-instrukcja-vt34.htm tu jest po pl. Przyznam szczerze nie przeczytałam bo nie muszę. Ale może warto oblookać. Jeśli jakieś konkretne pytania do do reasona - jak będę w stanie - to odp.

Offline xaos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Troche spozniony...ale polecam programy firmy Native Instruments.

Absynth, Kontakt (do tego trzeba sciagnac gigabajty sampli) i przede wszystkim Reaktor.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
23669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 11:30:53
wysłana przez Rumak
1 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 23:47:54
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
2827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2012, 21:55:56
wysłana przez mlodysatan
31 Odpowiedzi
10201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2016, 12:58:12
wysłana przez karaś
8 Odpowiedzi
7791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2018, 00:59:49
wysłana przez Yaroo