Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1764392 razy)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4650 04 Paź, 2012, 22:19:21 »
Mnie cieszy jak Ola pojechał po lampowych purystach :D



Yony, ja swojego MG15DFX rozmontowałem, dorobiłem wyjście jackowe na kolumnę i sobie czasem podłączam pod moją paczkię bo nawet mi się podoba jak to gada. :P W każdym razie ma ździebko inny sałnd niż Tiny Terror, a jednak nie brzmi źle, tylko trzeba mu dać lepszy głośnik. Albo umieć nagrywać jak Ola :D A najlepiej jedno i drugie ;D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4651 04 Paź, 2012, 23:12:10 »
Akurat w mg15cd głośnik był też nieźle dobrany. Co jest w sumie rzadkością, bo większość lampowych pierdziawek w połączeniu z głośnikiem mniejszym niż 12'' czy tam 10'' brzmi syfiasto. Nie no, również sobie cenię tego pieca, szczególnie preamp. Typowy, prosty analog, łatwo się moduje ale bardziej pod kątem doboru elementów obcinacza niż równowagi tonalnej, bo ta jest całkiem fajnie dobrana i przester chodzi żwawo. Większość narzekaczy i hejterów tego pieca lubi po prostu dużo bardziej zmulone brzmienia nie biorąc pod uwagę tego, co się z nim potem dzieje w miksie. I nie radzą sobie z kontrolą tranzystorowej siarki, która jest bardzo specyficzna :P. Sprawne tłumienie i dynamiczna gra załatwiają praktycznie sprawę brzmienia i normalnie można to do miksów wpierdalać bez najmniejszych kompleksów względem podów czy innego cyfrowego gówna. Żeby w domu pograć wystarcza całkowicie. Gorzej z próbami, ale czego się spodziewać po wzmaku treningowym?
synkopy to guwno

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4652 05 Paź, 2012, 00:42:08 »
ZAPISAŁEM SIĘ DO WYMARZONEGO PROMOTORA!

aż brak mnie słów, aby wyrazić teraz mój zaciesz - miljart textwalli by tego nie wyraził! :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4653 05 Paź, 2012, 00:52:37 »
fajnie sie masz ja mam promotora co ma wszystko w dupie :/
i always go full retard

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4654 05 Paź, 2012, 01:01:30 »
Kurwa, trafiłem do mojego mentora językoznawstwa, który się specjalizuje też w niemalże dokładnie tych samych rejonach lingwistyki, co ja.
I do tego koleś jest nad wyraz spoko.

japierdolekurwa zaciesz! :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4655 05 Paź, 2012, 07:59:08 »
Kurwa, trafiłem do mojego mentora językoznawstwa, który się specjalizuje też w niemalże dokładnie tych samych rejonach lingwistyki, co ja.
I do tego koleś jest nad wyraz spoko.

japierdolekurwa zaciesz! :D

sylkis a gdzie a jakie regiony jezyknoznawstwa?:)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4656 05 Paź, 2012, 08:20:29 »
Fonetyka/fonologia, morfologia, pragmatyka - czyli generalnie sposób tworzenia myśli i ogólnie język od technicznej strony w podejściu opierającym się o takie jakby 'cegiełki', a nie jakieś formalno-gramatyczne jak składnia, albo jakieś nudy typu frazeologia... Oraz jeszcze to, jak język jest używany - ale jak jest używany w rzeczywistości, a nie jak wg jakiś-tam mądrali używany być powinien (podejście tzw. językoznawstwa naturalnego). I dr Jaworski dokładnie w tych rejonach się specjalizuje i jeszcze paru innych co mnie nie do końca jarają (głównie związane z użyciem języka przez ludzi mających jakieś kłopoty z tym, np wszelkie dysleksje, wady słuchu itd.). No i jeszcze z tego, co mnie dodatkowo jara, ale jego już niekoniecznie, to językoznawstwo historyczne - ale i je w miarę ogarnia, więc na pewno się z nim dogadam :))))
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4657 05 Paź, 2012, 08:54:02 »
Fonetyka/fonologia, morfologia, pragmatyka - czyli generalnie sposób tworzenia myśli i ogólnie język od technicznej strony w podejściu opierającym się o takie jakby 'cegiełki', a nie jakieś formalno-gramatyczne jak składnia, albo jakieś nudy typu frazeologia... Oraz jeszcze to, jak język jest używany - ale jak jest używany w rzeczywistości, a nie jak wg jakiś-tam mądrali używany być powinien (podejście tzw. językoznawstwa naturalnego). I dr Jaworski dokładnie w tych rejonach się specjalizuje i jeszcze paru innych co mnie nie do końca jarają (głównie związane z użyciem języka przez ludzi mających jakieś kłopoty z tym, np wszelkie dysleksje, wady słuchu itd.). No i jeszcze z tego, co mnie dodatkowo jara, ale jego już niekoniecznie, to językoznawstwo historyczne - ale i je w miarę ogarnia, więc na pewno się z nim dogadam :))))

o to fajno:) skladnia i frazeologia jest bleh. Fonologia i fonetyka tam sie najwiecej dzieje i jest najwiecej pola do popisu:) mnie tam zawsze krecily podobienstwa w dialektach w wymowie, albo zmiany w pisowni i wymowie wyrazow ktore zostaly wprowadzone do innego jezyka (dla innych czytajacych ten post : tak jezykoznawcy sa pokreceni...ostatni o zastanawialem sie czemu po angielsku parasolka to umbrella, bo i sama parasolka nie jest polskim slowem ale to tam takie tam i tak od czasu do czasu sie zastanawiam na takim "pierdolami")

Sylkis! Gratuluje, ja mialem nieprzyjemnosc trafic na kiepskich promotorow co sie nie wysilali albo ich nie bylo i jedyne co potrafily powiedziec to "jezeli pan to polaczy..." odnosnie wybranych zagadnien i skonczylo sie na tym ze pisalem prace licencjacka o frazeologizmach...a druga prace robilem o rusycyzmach w jezyku chorwackim plus rys historyczny stosunkow miedzy tymi panstwami...(troche lepiej niz frazeologizmy ale dalej nuuuudyyy)

a o czym chcesz pisac mniej wiecej?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4658 05 Paź, 2012, 09:12:50 »
O, no to widzę, że się dogadamy :D

Co do tematu, to mam kilka pomysłów - np. moim zdaniem obecnie w brytyjskich dialektach (z Estuary na czele) poraz drugi dzieje się Great Vowel Shift (długie samogłoski przemieniają się w dyftongi, /ae/ i /u:/ się rozbijają na dwa, reszta na vowel charcie przesuwa w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara), albo jeszcze ciekawi mnie zależność pomiędzy językiem w pismie i mowie (w sensie - np. w angielskim z ich posraną ortografią to niemalże jakby znać dwa języki - ciekawe jak to w głowie działa), oraz ewolucja języka ogólnie - w pisowni, fonologii, morfologii itp. - co, jak, skąd i dlaczego itd. ;)

p.s.
parasolka - parasol
parasol - umbrella
to są dwie różne rzeczy - pierwsze chroni przed słońcem (takie damskie ustrojstwo), drugie deszczem :p
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 840
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4659 05 Paź, 2012, 09:25:45 »
Mie tam cieszy, że w październiku ujawni się nowy Medal of Honor, nowy Painkiller, Dishonored:



Może nawet w którąś będę miał czas pograć! :D Trzeba dodać jeszcze płytę Widka i Neurosis. Co za miesiąc! ;)
Paczki z głów!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4660 05 Paź, 2012, 10:55:50 »
O, no to widzę, że się dogadamy :D

Co do tematu, to mam kilka pomysłów - np. moim zdaniem obecnie w brytyjskich dialektach (z Estuary na czele) poraz drugi dzieje się Great Vowel Shift (długie samogłoski przemieniają się w dyftongi, /ae/ i /u:/ się rozbijają na dwa, reszta na vowel charcie przesuwa w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara), albo jeszcze ciekawi mnie zależność pomiędzy językiem w pismie i mowie (w sensie - np. w angielskim z ich posraną ortografią to niemalże jakby znać dwa języki - ciekawe jak to w głowie działa), oraz ewolucja języka ogólnie - w pisowni, fonologii, morfologii itp. - co, jak, skąd i dlaczego itd. ;)

to tak jak z francuskim wymowa a pisownia:D

p.s.
parasolka - parasol
parasol - umbrella
to są dwie różne rzeczy - pierwsze chroni przed słońcem (takie damskie ustrojstwo), drugie deszczem :p

akurat nie wiedzialem ze w angielskim funkcjonuje "parasol":D

w hiszpanskim masz "parasol" i "paraguas" - łopatologicznie "na slonce"  i "na wode":D

mi chodzilo akurat o rdzen slowa "umbrella"

a samo "umbrella" mi chodzilo - "umbra" po łacinie to "cień" a więc etymologicznie troszke inaczej:D


Robi sie offtop...sorry gajs
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4661 05 Paź, 2012, 14:35:13 »
I tak nikt nie przestrzega tego rozróżnienia typu parasol-parasolka, ani po polsku, ani angielsku (w którym jest jeszcze sunshade :D) :p

Też lubię takie etymologiczne ciekawostki, podobnie jak i w pisowni różne tego typu rzeczy (np. w polskim przemiana 'k' w 'c' lub 'cz' /co występuje też w innych językach, zwłaszcza przy użyciu litery 'c'/, 'ch' w 'sz', 'g' w 'dz' lub 'ż' itp.)

Filmik obczaję jak będę miał dostęp do kompa, a nie sam telefon :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4662 05 Paź, 2012, 14:38:26 »
KONIEC SESJI KURWA POZYTYW!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4663 05 Paź, 2012, 14:44:57 »
...Great Vowel Shift ...
z okazji Twej szczęśliwej okazji specjalnie dla Ciebie



:D

Popłakałem się :D Nie wszystko udało mi się zrozumieć, ale mimo to się popłakałem :D

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4664 06 Paź, 2012, 00:35:34 »
...Great Vowel Shift ...
z okazji Twej szczęśliwej okazji specjalnie dla Ciebie



:D

Japierdole, miejscami to brzmi jak niemiecki : \ Ale beka przednia :D

A w temacie - cieszy mnie skurwysyńsko mocno, że szykuje mi się zajebiste granie z jednym z moich chyba dwóch przyjaciół :) Ma naprawdę zajebisty materiał, aż się nie mogę doczekać, aż skład pozbieramy. A tak poza tym, to coraz więcej rzeczy mnie cieszy, nawet pierdoły, ZAJEBIŚCIE MNIE TO CIESZY  :) :) :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2012, 00:40:20 wysłana przez mhrok lama »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4665 07 Paź, 2012, 15:36:20 »
akurat nie wiedzialem ze w angielskim funkcjonuje "parasol"

Ja dowiedziałem się stąd:
Spoiler
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4666 07 Paź, 2012, 16:48:04 »
akurat nie wiedzialem ze w angielskim funkcjonuje "parasol"

Ja dowiedziałem się stąd:
Spoiler

same deal here!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 840
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4667 08 Paź, 2012, 11:59:43 »
Paczki z głów!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4668 08 Paź, 2012, 20:19:55 »
Bardzo bardzo cieszy mnie, że dotarł do mnie w końcu wyczekiwany pearl masters i to jak gra rekompensuje całe oczekiwanie(trzy tygodnie od "zakupu"). I z tej okazji wielkie dzięki dla Sinnera i Batmana, bez których byłaby bieda :)
Jaram się jak winda w babilonie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4669 08 Paź, 2012, 20:25:52 »
Japierdole, miejscami to brzmi jak niemiecki : \ Ale beka przednia :D
'tis the point :)
fonetyka scottish english jest stosunkowo nietknięta Great Vowel Shiftem. np. mówią eleven zamiast ileven. dobre skecze się da z tego rzeźbić :D
gratulacje, dobre granie jest dobre :D

Masz coś wspólnego z anglistyką, czy tak w ramach ciekawostek o tym słyszałeś? :D

Akurat chyba raczej większość Brytoli powie əlevən* ;) chyba, że gadają w RP lub near-RP, czyli w praktyce mało kto**. Na północy Anglii, w Walii i cockneye też się opierali dość mocno Great Vowel Shiftowi i teraz kiedy popularny się robi Estuary (a więc jest zderzenie między zakonserwowanymi elementami z cockney i zmienionymi w RP), to to znowu wywołuje kolejną przemianę działającą na podobnej zasadzie, co poprzedni Great Vowel Shift***. Tak samo mam wrażenie, że większość z nich by powiedziała raczej prəpeə zamiast prɪpeə (dla nieczytających IPA - chodzi o słowo "prepare") itp. :P ale za to z kolei szybciej powiedzą fɒrɪst, niż fɒrəst ("forest"), czyli ogólnie celują ze 'schwa' i 'krótkim i' odwrotnie jak amerykańce :D Ale i tak są indywidualne wariacje nawet w ramach jednego dialektu takie, że w sumie cały ten paragraf jest o kant chuja rozbić... :D

No i tego, Standard Scottish English akurat wbrew pozorom aż tak bardzo się nie wyróżnia (choć brzmi przecudnie) na tle ogółu dialektów z UK - za to dobra jazda jest, jak ktoś zaczyna napierdalać w Scots**** lub Gaelic (celtycki język) i tak naprawdę większość skeczy opiera się nie tyle o Standard Scottish, a o mieszankę Standard Scottish ze Scots, albo rzadziej z Gaelic (wśród ichnich górali).

* a przynajmniej z taką wymową najczęściej się spotykam we współczesnych produkcjach BBC (włącznie z programami dla dzieci!)...

** głównie rodzina królewska, ludzie z innych krajów uczących się angielskiego (najczystszym RP w świecie posługują się powszechnie Skandynawowie :D), niektóre snoby, niektórzy uczeni i niektórzy prezenterzy w TV i radiu - choć poza rodziną królewską i obcokrajowcami RP jest mocno wypierane przez Estuary, a i nawet mowa królowej wyraźnie ulega pewnym wpływom, gdy porównać nagrania jej dawnych i obecnych przemówień...

***a przynajmniej taką mam teorię, chętnie bym właśnie o tym napisał magisterkę - ale boję się, że to by wymagało pracy badawczej, która by mnie przerosła i promotor się nie zgodzi... i będzie miał rację :D

****w pewnym sensie coś jak dla nas Śląski, tylko bardziej hardkorowo - tak jak kiedyś Śląski i Polski były jednym językiem, a później rozdzieliły i już teraz są wzajemnie niezrozumiałe (przynajmniej w znaczącej części), tak samo Scots i angielski się jakoś pod koniec średniowiecza(!) rozdzieliły i ewoluowały w innym kierunku
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2012, 21:34:50 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4670 08 Paź, 2012, 21:00:58 »
Tak, ilewen, grejt łowel szift, priper, forest, skotisz, gelik tak tak. 

Cieszy mnie, że jak jestem chory to se przygotowałem gryf i jutro (w końcu) wyszlifuję sobie progi :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4671 08 Paź, 2012, 21:03:01 »
Bardzo ciekawe, kontynuuj proszę.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4672 09 Paź, 2012, 00:09:13 »
Bardzo ciekawe, kontynuuj proszę.
Serio? To nie trolololo? :D No to jedziemy! :D

* Używam raczej anglojęzycznej nomenklatury i na bieżąco ją sobie tłumaczę na polski po swojemu, jak coś ;) i zapisy też będą nie spełniały formalnych wymogów, bo piszę tutaj w dużym uproszczeniu, także teges. *

Jakby ktoś nie ogarnął, to w ogromnym, ogromnym skrócie:
Spoiler

Krótkie wprowadzenie do kilku podstawowych zagadnień z fonetyki:
Spoiler

Dobra. To teraz do rzeczy co się stało podczas GVS.
Spoiler

Moja teoria odnoście dzisiejszego BrE:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2012, 02:17:15 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4673 09 Paź, 2012, 00:16:00 »
Twoi uczniowie mają przejebane.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #4674 09 Paź, 2012, 00:20:45 »