Autor Wątek: Bare Knuckles pickups  (Przeczytany 15516 razy)

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Bare Knuckles pickups
« 02 Sie, 2010, 18:42:15 »
Miał ktoś może doczynienia?? Nasłuchałem sie ostatni Mishy z periphery i naprawdę fajnie to gada. interesuje mnie przedewszystkim jak to gada w mahoniowej desce. Dajcie znać jak ktoś wie co tam w trawie piszczy. Używam szóstki i nisko stroje więc ciekaw jestem czy się nie mulą bo w sumie sprawiają takie lekko oldschoolowe wrażenie.
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2010, 18:51:30 wysłana przez the faulter »
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #1 02 Sie, 2010, 19:03:14 »
czy nie mulą które?

miałem set nailbomb bridge + cold sweat neck w mahoniu. bardzo dobry i nieprzesadzony zestaw. z pazurem choc bez ekstremow, neckowy niezbyt zbasowany (czyli taki jak wole) i bardzo czytelny









Spoiler
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #2 02 Sie, 2010, 19:17:54 »
sory ale muszę wykazać się pewną dozą ignorancji.

nie znam konkretnych modeli, co jest zresztą bez znaczenia. To że mi się podobają to tylko subiektywne odczucie na temat brzmienia Periphery. Fajnie je opisałeś i tu się właśnie w coś takiego kieruję, w brak przesady. A co najbardziej eksponują? Nie rwą zbytnio środkiem?
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #3 02 Sie, 2010, 19:36:01 »
dla mnie były neutralne co mi się w nich bardzo podobało.  sinner grał na nich trochę dłuzej i potem miał zdaje się inny set BKP więc może coś więcej napisać ( jeśli zechce ;) )
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #4 02 Sie, 2010, 20:22:44 »
dzięki i oto mi właśnie chodzi. jeśli ma ktoś jakieś nagrania to byłby czad. Może sinner??( czyt. Help!!)
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #5 03 Sie, 2010, 08:52:11 »
Nailbomba polubilem do tego stopnia, ze mialem go w 2 gitarach z rzedu, w zasadzie Przemek i Artur napisali o nim wszystko, rzeczywiscie output zbalansowany bardzo sprytnie, PUP z kregu higainowych, ale bez przeginki, chrupal dynamicznie i to w nim cenilem najbardziej, siedzial z lipowym MM i Ibku LACS ktory stanowi logo tego portalu, nie pamietam z jakiego byl drewna, ale mahon to nie byl. W porownaniu do riffrafa brzmial ciemniej, ale w rifach siedzial dobrze. Riffraff ktorego przeuwielbiam, to zupelnie inny pikap, jasny, klikajacy, mial IMO duzo z singla, przy zachowaniu charakterystyki humba. W brzmieniu czystym uzywam duzo klejacych delayow i cieplych chorusow, bulkowe (jak to Arturek nazywa) pikapy zwyczajnie mi zawsze rozmywaly barwe, tu sie ladnie gitarka przebijala, zaznaczala akcenty, kazdy dotyk struny byl czytelny, to samo w solach, zdecydowanie wyrazniej (mimo zdecydowanie slabszego outputu) bylo slychac gitare, ponoc brzmienie ma sie w palcach ;) jesli tak jest to ten przetwornik pozwala je uslyszec, zamiast maskowac. Smieszny set w sumie, nekowy byl o wiele jasniejszy, ale dla mnie jest to set idealny. Dzis pewnie nie wzial bym nailbomba (zwlaszcza do gitary mahoniowej) moze przez to, ze raczej ide w strone jasniejszych przetwornikow w ogole, ale riffraff jest swietny, oczywiscie caly czas IMO.

Kolega napisze lepiej czego szuka, przewalilem troche setow tej firmy wiec mam pewne wyobrazenie, moze doradze. Teraz mam VH2 w moscie, ale to w 6, to sie nie wypowiadam ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2010, 08:55:24 wysłana przez Sinner »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #6 03 Sie, 2010, 09:24:39 »
VH2 wsadziłeś do Ibka? Nie chwaliłeś się. Jak gada?

Edi w pigułce, tj., chujowo :D A tak poważnie... Wolałem duncan custom, smieszna sprawa, ale odkad zaczalem sie bawic tymi butikowymi pikapami, staram sie liznac brzmienie jakie mialem na duncanach. Chyba pierdolne to w chuj, zamowie duncany a za reszte kupie sobie troche koksu dla relaxu

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #7 03 Sie, 2010, 09:38:53 »
Raz na jakis czas mam taki kryzys ze wypierdalam wszystkie peryferia i wracam do podstaw, no bo kurwa... a z reszta ;)

Kiedy powiadasz? Teoretycznie jezdze teraz tylko w jednej stacji, a w praktyce mam 2xfunkcje, wiec mam nasrane w grafiku tak, ze ojapierdole. Przedwczoraj przyszedlem do pracy, wychodze w czwartek :/

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #8 03 Sie, 2010, 12:42:21 »
a ktoś ewentualnie ma porównanie do SD Sh4 bo akurat na tym teraz gram i w sumie przyzwyczaiłem się do niego ale nie jest on najbardziej wyrównanym przetwornikiem u mnie ma przykładowo taki nieprzyjemny siarczysty środek.
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #9 10 Lut, 2011, 21:46:32 »
małe porównanie BKP Aftermath vs Painkiller vs Warpig

niezbyt miarodajne ze względu na to iż pickupy siedzą w różnych gitarach, ale ogólny charakter p-upów da się wyłapać, więc może komuś ten filmik pomoże podjąć właściwy wybór :D

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #10 13 Kwi, 2014, 22:16:28 »
Hej, chciałbym w swoim Ibanezie wymienić przystawki na BKP. Aktualnie mam INF1 i INF2 ale chujnie brzmią, chciałbym wrzucić afermath.

Pomożecie mi wybrać odpowiednie ustawienie? Jestem zielony.

https://www.bareknucklepickups.co.uk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_94&products_id=289

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #11 13 Kwi, 2014, 22:25:31 »
Wydaję mi się, że wszystko tak jak jest domyślnie, ew. inna grafika jak se chcesz
.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #12 13 Kwi, 2014, 22:28:15 »
Wydaję mi się, że wszystko tak jak jest domyślnie, ew. inna grafika jak se chcesz
Que? :D

E: Już dzisiaj nie myślę :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2014, 22:33:33 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #13 13 Kwi, 2014, 22:34:42 »
Wydaję mi się, że wszystko tak jak jest domyślnie, ew. inna grafika jak se chcesz
Que? :D
Que, Quoi ?
Spoiler
.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #14 13 Kwi, 2014, 22:36:55 »
XD

no ale tak, mam bridge spacing <przestrzen na hmbucker?>, conductor <stawaim ze to są kabelki odchodzące od przystawki>, Leg <?>


Najlepiej to jakby ktoś <jak debilowi miałby tłumaczyć> powiedzieł jakie ustawienia mam wybrać żeby pasowało? Mam teraz std: INF 1 i 2


Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #16 13 Kwi, 2014, 23:09:55 »
No spoko, a co z leg i conductor?

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #17 13 Kwi, 2014, 23:29:51 »
Leg, czyli czy chcesz pół nogi, czy tylko ćwierć nogi. A Conductor no to proste, albo czterech konduktorów albo dwóch z warkoczami :D

Spoiler

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #18 14 Kwi, 2014, 00:06:02 »
w sumie logiczne xd

ale jeżeli wezme dwa konduktory, to tak jak cztery, tyle że po dwa splatane, a wiec dwa, dobrze to rozkminiłem? Lepiej chyba wziąć cztery nie?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #19 14 Kwi, 2014, 02:14:02 »
w sumie logiczne xd

ale jeżeli wezme dwa konduktory, to tak jak cztery, tyle że po dwa splatane, a wiec dwa, dobrze to rozkminiłem? Lepiej chyba wziąć cztery nie?

Zależy ;D
Jak masz 5-way switcha, to przy dwóch żyłach możesz mieć problem z uzyskaniem niektórych brzmień  :facepalm:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #20 14 Kwi, 2014, 08:30:50 »
Dobra sie kurwa męczycie :P
Masz cos ala żipsą bierzesz długie nuszki i spejcing mostowego ( bridge) 50mm
Masz coś normalnego :P bierzesz krótkie nuszki i spejsing 53mm
Za kazdym razem bierzesz 4 konduktory i masz spokój z wyborem a więcej możliwości.

Zabawa zaczyna sie przy P90 ale to nie aftermath więc masz spokojną głowę ;)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #21 14 Kwi, 2014, 11:50:17 »
Wielkie dzięki, ktoś rzetelny w końcu  ;D

Ale mam jeszcze pytanie odnośnie bridge space, to jest max rozstaw między magnesami <metalowymi srubkami etc>? Jakiś cfaniak wstawił mi zdjęcie max rozstawu między strunami, ale to przecież dwie różne rzeczy!

http://www.bestbassgear.com/ebass/gear/hardware/bridge/how-to-calculate-your-bridge-spacing.html

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #22 14 Kwi, 2014, 12:28:06 »
Wielkie dzięki, ktoś rzetelny w końcu  ;D

Ale mam jeszcze pytanie odnośnie bridge space, to jest max rozstaw między magnesami <metalowymi srubkami etc>? Jakiś cfaniak wstawił mi zdjęcie max rozstawu między strunami, ale to przecież dwie różne rzeczy!

http://www.bestbassgear.com/ebass/gear/hardware/bridge/how-to-calculate-your-bridge-spacing.html

Dokładnie.

Bridge space to rozstaw strun na moście, a jeśli chodzi o string spacing to jest to rozstaw strun nad pickupem. Spacing pickupa = rozstaw strun nad nim :P, a rozstaw strun nad pickupem uzależniony jest od typu mostu w gitarze. Jeśli masz most typu tremolo fendera albo Floyd Rose to wybierasz rozstaw szerszy czyli 53mm. Jeśli masz gitarę ze stałym mostem czyli jakiś Ibek rg321 itp. (są wyjątki np. Ibanez MTM2) albo Les Paul to bierzesz pikap z mniejszym rozstawem czyli 50mm.
power to a being never dies

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #23 14 Kwi, 2014, 12:36:39 »
A niby co on odwrotnie napisał ? może zbyt uogólnił bo na tej teorii sam powinien sobie kupić 50mm do swojego kraszera :P
TOM'y majo rozstaw zazwyczaj 50 bo so ułomne :P
hipshot i cała "normalna reszta" łącznie z flojdem i temu podobnymi ma 53

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Bare Knuckles pickups
« Odpowiedź #24 14 Kwi, 2014, 12:38:15 »
Spoko, juz wsyztsko gra, zbyt ogolnie i to mnie zmylilo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
16405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
41 Odpowiedzi
24209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2011, 20:09:16
wysłana przez mondomg
31 Odpowiedzi
14964 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 23:09:18
wysłana przez Ewolter
0 Odpowiedzi
1449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 08:18:40
wysłana przez matisq
9 Odpowiedzi
4176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 22:59:09
wysłana przez guzie