Autor Wątek: Cennik Mayones  (Przeczytany 14951 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Cennik Mayones
« 30 Lip, 2010, 22:57:31 »

Hej,

Nie wiem gdzie to wrzucić i czy było już omawiane, dla mnie to nowość:

http://www.mayones.pl/bindata/documents/DOCdc16be02a6a6bd56f9dc40b292ec7603.pdf

Kurwa, nie do wiary. To dlatego paru lamerskich resellerów zdjęło setiusy po 3200 - 3900 z ofert (np. na allegro)? Wrócą w nowej, lepszej cenie, jedyne 4500, mega promo??

Zawsze chciałem mieć drugiego setiusa, do E, ale już wiem, że nie zamówię nówki.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #1 30 Lip, 2010, 23:04:36 »
Pamiętam jak kumpel zamawiał Setiusa Lizard za 2,6k(normalnie kosztował 3,1 wtedy)....
A teraz...ożesz w chuj drogo :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #2 30 Lip, 2010, 23:19:47 »
tak odnośnie mayo, to kilka godzin temu mignął mi jakiś festiwal z Giżycka i gitarzysta kolesia od milijona monet miał Mayo Legend. Kurwa, no normalnie ślicznie sie to wiosło prezentuje na żywca. o do brzmienia to trudno powiedzieć bo tam wszystko playback albo półplayback, ale wyglądał zajebiście.
Co do cennika mayo to mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Wiosła maja kozackie, a że się cenią...taki market, gdyby kosztowały tyle co agile to by pewnie nie wypłyneli ponad domowych odgrywaczy master of puppets.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #3 31 Lip, 2010, 00:03:38 »
heh, 2 lata temu jak kupowałem setiusa, to standardowy gtm kosztował 3100 ;) ale były stockowo na shallerach, teraz masz do wyboru dimarzio, seymoury, emg  i te sprawy. nie wiem, ale wydaje mi się, jak byłem w fabryce mayo, że te nowsze wiosła wychodzą im jakieś takie ładniejsze. ładniej dobrane klocki drewna, czy coś, czy może lepiej polakierowane, coś na rzeczy jest chyba, szkoda tylko że teraz jużtylko gigbag w cenie, a kiedys były kejsy.

tak czy siak sprzedaz ciagle rosnie, wejdz sobie na zagraniczne fora, ot chociazby na amerykanska odmiane tego serwisu i poczytaj co ludzie pisza. placza ze nie ma u nich mayonesow i ze nie mozna ich dorwac, czytalem nawet opinie jednego typa, ktory ma caparisona i setiusa i pisał, że setius lepszy i fajniejszy..

jak brałem swojego, jak juz wspominałem, bylo to 2 lata temu, to chwalili sie ze mieli miesiac gdzie setiusów sprzedali 90. samych setiusów. to jest bardzo duzo, do tego dochodza basowki ktore robia furore i inne regiusy.

podsumowujac, jesli cos jest donre, to musi byc drogie bo inaczej nikt w to nie uwierzy ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #4 31 Lip, 2010, 04:40:54 »
Ja, szczere mowiac, przyzwyczaiłem się już do wysokich cen. Podobnie jak z Gibsonem i Fenderem. A, że Mayo robi naprawdę fajne wiosła... cena to tylko odzwierciedla. Mam nadzieje jedynie, ze nie nastanie czas, gdy Setius będzie kosztować 10 000zł.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #5 31 Lip, 2010, 05:08:27 »
podsumowujac, jesli cos jest donre, to musi byc drogie bo inaczej nikt w to nie uwierzy ;)

Nie mam problemów z ogarnięciem tej idei :) W przypadka Mayonesa również uważam, że podnoszenie i ujednolicanie cen na świecie ma ogromne znaczenie dla budowania ich wizerunku (bo że wiosła robią dobre, to nikt mnie nie musi przekonywać). Żal jedynie dupę ściska, że akurat teraz wypadli poza pułap cen, który był dla mnie akceptowalny.

A o co biega z tym gigbagiem? Widzę normalny case, poza niektórymi basami. Jedyna rzecz, która mnie zaskakuje, to że nie walną w setiusach jakiegoś markowego mostu przy tej cenie. No chyba, że to co teraz pchają się nie nazywa, ale mimo wszystko gra.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #6 31 Lip, 2010, 08:19:55 »
a, o kurwa. to jest nowy cennik! ja widziałem niedawno taki co też był z 2010 i setius kosztował 4150 czy 4450 jakoś tak ;D no to ładnie.

to wychodzi na to ze moj setius kosztował by teraz troche ponad 6 klocków :D

edit: swoja droga widze ze to ceny setiusow glownie rosna, a regiusow sa wzglednie stałe, albo nawet nie zmieniaja sie (basowek nie sledze)
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2010, 08:32:09 wysłana przez Budzan »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #7 31 Lip, 2010, 09:46:22 »
Regius Pro 7 :) mniam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #8 31 Lip, 2010, 10:18:44 »
Setius 6 3 miesiące temu był do wzięcia za 3700,- z kejsem :O a teraz 5 klocków no ale aby się rozwijać i mieć co inwestować trzeba podnosić ceny ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #9 31 Lip, 2010, 11:00:35 »
zousiej: setius 3 miesiace temu kosztował 4149 ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #10 31 Lip, 2010, 12:05:02 »
Regius Pro 7 :) mniam

To się musiało kiedyś wreszcie zdarzyć :)

Dla rozrywki, szóstka pro w akcji:

http://www.youtube.com/user/BenRandallGuitar#p/u/1/IIK0EuHyb6w

Jak patrzę na tego Misia Pysia, to mi się robi słabo (łapię kompleks "nachuj mi te gitary, skoro nie umiem na nich grać?") :D

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #11 31 Lip, 2010, 12:10:49 »
zousiej: setius 3 miesiace temu kosztował 4149 ;)
podobno :D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #12 02 Sie, 2010, 01:23:17 »
O kurwa ... to mój setius pro7 który miał być ok. 5.400 w customie teraz pewnie wyjdzie mnie ze 8 koła O.o Wow.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #13 02 Sie, 2010, 09:27:30 »
O zesz kurwa ja pierdole... a ja chcialem zmienic mojego wysluzonego disco-ibka 1570 na setiusa pro... ale za 6K zl?!?!?!?! :(
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #14 02 Sie, 2010, 10:47:08 »
Wkurwić was jeszcze bardziej? Katalog z 2009, który obowiązywał jeszcze gdzieś do tej wiosny bo wtedy go ściągałem, mówi jasno że:

Setius GTM - 3290,00 zł
Setius GTM 7 - 3 990,00 zł
Setius PRO - 3 890,00 zł
Setius PRO 7 - 4 590,00 zł
Setius GTM Lizard - 3 349,00 zł
Setius PRO Lizard - 3 949,00 zł
Setius GTM Baritone - 3 490,00 zł

Regius 6 - 7 949,00 zł
Regius 7 - 8 349,00 zł
Regius PRO - 8 549,00 zł

:zuo: :zuo: :zuo:

PS. To chyba cykliczne, bo był już temat pt. "Mayonesa pojebało".

PS2. Żeby tylko nagle używane Setiusy GTM nie skoczyły na allegro do 3,5-4k :-X
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2010, 10:50:06 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #15 02 Sie, 2010, 10:47:42 »
Tego za 290zł to bym wziął;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #16 02 Sie, 2010, 11:19:36 »
MrJ ten cennik to dośc szybko przestał obowiązywać, na początku roku setiusy ksoztowąły już jakoś 3800 chyba, a potem 4149. mowie o zwykłych gtmkach

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #17 02 Sie, 2010, 11:35:44 »
zobaczcie sygnowane modele - kurwać ceny jak CS Jacksona albo ESP - sorry ale Mayo jeszcze sporo do nich brakuje :)

W tamtym tygodniu byłem w Gdańsku w siedzibie firmy, posucha wakacyjna, na kołkach 3 wiosła na krzyż, ogrywałem Regiusa 6 (wersja z floydem 10k, łot de fak???), Setiusy 6 i 7 i jak dla mnie wszystkie gitary są zdecydowanie przecenione, cennik z 2009 roku już był mocno wyśrubowany ale teraz dali niezły popis, właścicielom chyba się trochę miejsce w szeregu pojebało :)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #18 02 Sie, 2010, 11:37:23 »
To czemu wisiał do tej wiosny na stronie Mayo? Bo stamtąd go ściągałem.

Zresztą... do wiosny, czy do zimy, czy nawet zeszłorocznej jesieni, nieważne, nie w tym rzecz. I tak mamy na samym tylko GTM 6 + 1500-1800PLN.

Jeśli, jak mówicie, jakość się polepsza, to w porządku, przynajmniej ma to uzasadnienie. Albo po prostu taką mają politykę cenową żeby konkurować z firmami ze średnio-wyższej półki, to oki, ich decyzja nie moja. Już kiedyś bardziej dosadnie to wyraziłem i było na mnie, więc kończę ;)
Tylko jednocześnie Mayo samo zamyka sobie krajowy rynek, przynajmniej ten średnio-budżetowy. Wiem że niby mają Flame, ale... widzicie sami za ile Wuj sprzedaje swojego i sprzedać nie może. Niby lewus więc wiadomo trudniej, ale wystarczy poszukać za ile idą Mayo/Flame, nawet >50% ceny przy odsprzedaży się traci.

Dobra, naprawdę kończę. Tylko ciekawe ile osób teraz zamówi sobie nowego Setiusa 7, i stracić potem połowę przy sprzedaży, skoro w tej bez większego problemu można prawie-nowe wiosło klasy MM JP7, który trzyma i będzie trzymać wartość.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #19 02 Sie, 2010, 18:25:52 »
No to poszedł się jebać mój plan zrealizowania GASu na Setiusa 7. :-\

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #20 02 Sie, 2010, 18:58:24 »
a gdzie w Was ten element żydowskiej duszy ktora nakazuje Wam się targować? :D

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #21 02 Sie, 2010, 20:58:37 »
a gdzie w Was ten element żydowskiej duszy ktora nakazuje Wam się targować? :D
ja jak jakiegoś rabatu nie dostane to nie kupuje :D

Offline Wesoły Szatan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #22 02 Sie, 2010, 21:30:36 »
Cytuj
No to poszedł się jebać mój plan zrealizowania GASu na Setiusa 7.

a mój na regiusa 7... choć swoją drogą (KURWA JEGO MAĆ!!!) miałem okazję kupna regiusa 7 skawińskiego, natural, albo żółty, top z klonu płomienistego, 22 progi, singiel w poz. gryfowej, za bodajże 4,5 k

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #23 02 Sie, 2010, 21:59:47 »
Wesoły Szatan: kazdy miał ta okazje bo długo sie kisił na allegro :D ale to było troche co innego od obecnie robionych regiusów...

a co do allegro, to dla mnie nie byłoby to zdziwieniem jakby skoczyły o tysiaka uzywki. normalne prawo rynku ;)

to tak jakby mesy miały dalej chodzić po 1500 zł jak za czasów kiedy dolar stał 2 ziko..

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Cennik Mayones
« Odpowiedź #24 02 Sie, 2010, 22:02:49 »
Ja nawet miałem okazję wymienić go na Axisa ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"