Autor Wątek: Klawiatura komputera jako klawiatura sterująca...  (Przeczytany 10274 razy)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
No więc... Profesjonalnie (nawet pół...) się tym nie zajmuję jeszcze więc nie potrzeba mi żadnego sprzętu za więcej niż 50 zł :D Tak więc jak da się sterować takimi EzDrummerami itd zwykłą klawiaturą to tę opcję wybieram xD

Teraz pytanie :D

Wiadomo, zwykła klawiatura nie ma tylu klawiszy ile trzeba do obsługi takich aplikacji... Także nie obsłuży wszystkich klawiszy na raz ale czy da rady jakby przeskakiwać, że raz klawiatura działa od punktu A do B a przestawiam sobie i działa na B - C... Tak żeby można było wszystkie te elementy np. w DFH uruchamiać klawiaturką...?

Mam nadzieję, że ktoś zajarzył z tego bełkotu o co mi chodzi :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ummmm... chodzi ci o to żeby np. stuknąć "E" na klawiaturze i wyemitować komunikat midi, żeby EZ odegrał np. stopę?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
no właśnie tylko klawiatura od kompa nie ma tylu przycisków? Jak odpalać te które są poza zasięgiem takiej zwykłej klawiatury?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
no właśnie tylko klawiatura od kompa nie ma tylu przycisków? Jak odpalać te które są poza zasięgiem takiej zwykłej klawiatury?
Jak to nie ma tyle przycisków? Tamten keyboard ma pewnie najwyżej 88 klawiszy a standardowa klawiatura ma ponad sto.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
osobiscie nie chodziloby mi raczej o ilosc przyciskow jak o ich ksztalt,wielkosc i DYNAMICZNA klawiature (sila udedrzenia = glosnosc)... to róznica
Do prostych zastosowan wystawczy klawiatura kompa (fruity loops i podobne) jednakze posiadam maudio oxygen8 (mialem jeszce podobna do tej z filmika,ale potrzbowalem konrolerow a i duza klawiatura zajmuje duzo miejsca:P)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
no właśnie tylko klawiatura od kompa nie ma tylu przycisków? Jak odpalać te które są poza zasięgiem takiej zwykłej klawiatury?
Jak to nie ma tyle przycisków? Tamten keyboard ma pewnie najwyżej 88 klawiszy a standardowa klawiatura ma ponad sto.

Przy czym może niecałe 40 jest w użytku przy takich programach... I tak jak mówiłem można taką klawiaturą tylko jeden krótki przedział w takim FL kontrolować... Jak zrobić żeby z tego jednego przedziału przejść w inny? Dajmy na to, że mam przedział od c3 do c4 a chce od c4 do c5...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
moze jest taka mozliwosc jak w oxygenie8 ..czyli +1 -1 oktawy.. szybkie przelaczanie i da sie wszysko zaprogramowac,pewnie tak samo jak na zwyklej klawiaturze
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
No o to mi chodzi... Więc jak ktoś wie jak to zrobić to miło by było gdyby się podzielił tą wiedzą :)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
To moze odrazu mi powiedziec jak zrobic w FL, (urzywam Addictive'a) ze jak nacisne klawisz jaksi tam, to oprocz tego, ze odezwie sie stopa, to zeby to sie pojawilo w piano rollu ? Tak, ze nacisne np 4 razy klawisz e i jak dam play to i odegrac. Denerwujace jest klikanie na kwadraciki :/ I jak zrobic, zebym nie musial celowac, da sie jakos zablokowac, ze jak kilkne w polu kdwadracika, obojetnie gdzie to i tak sie rowno zapelni ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
5463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 23:15:34
wysłana przez PJ_SF
13 Odpowiedzi
10599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
15 Odpowiedzi
11653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2016, 18:51:28
wysłana przez Dun
0 Odpowiedzi
1558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2012, 18:37:49
wysłana przez Terminal
3 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2014, 18:01:46
wysłana przez majkelk