Autor Wątek: Ultra Genesis - Najniżej strojony kawałek w historii sevenstring.pl!  (Przeczytany 3523 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Dzień dobry,

Przedstawiam nowy utwór wymyślony dzisiaj, a dokładnie wczoraj w kilka godzinek :D
Klimaty lekko Djentowe, specjalnie do utworu założyłem grube struny 10-52 (ostatnio 10-46)

Kawałek jest w stroju Dropped F(uck)  :headbang:

Wzmak: Peavey 6505 Sim - modowany, tonestock 6505+ oraz wymienione lampy na 12AX7 / ECC83 Triode (Sovtek)

Mikrofon: 5150-Sheffield1200s-421-CapEdgeOffAxis
Bas: Trilogy
Perkusje: Steven Slate EX 3.5

Mp3:

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=280133

Video:


Miłego słuchania.  8)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 22:40:24 wysłana przez Widek »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty

Coraz bardziej żałuję że nie umiem grać... :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jak zobaczyłem słowo "najniżej" i "Dropped F(uck)" to wiedziałem, że przyjdzie se7en i zaprotestuje :D Swoją drogą to jak Ty takie makarony do dropped F nastrajasz? Takie strunki byłyby dla mnie za cienkie do E standard :P Do tego zwykłego E :)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Jeszcze może na tej swojej skali 24 3/4? :headbang:

Kawałek jak kawałek, troszkę nie mój styl, chociaż kilka fragmentów kojarzy mi się tak z mooocno obniżoną Metą (szybkie riffy), czy Guano Apes (te bardziej "klimatyczne" fragmenty). Aha, i nie słyszę za bardzo basu - leci w oktawie w dół czy unisono?

Nie nie - tera zaszalałem - Schecter demon na skali 25.5  ;D Basu nie słychać, ale jest - ciężko niestety w takim stroju zrobić go słyszalnym, robi za tło i dół  ;)

Najniżej? Żart? :)


Niestarczyło już w temacie miejsca - chodzi mi oczywiscie o gitary niebarytonowe 6 strunowe - chyba nikt nizej nie zszedł niz F :D

Jak zobaczyłem słowo "najniżej" i "Dropped F(uck)" to wiedziałem, że przyjdzie se7en i zaprotestuje :D Swoją drogą to jak Ty takie makarony do dropped F nastrajasz? Takie strunki byłyby dla mnie za cienkie do E standard :P Do tego zwykłego E :)

Co 3-5 minut dostrajałem lekko, ale jakimś cudem utwór udało się nagrać  :D

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
heheh, wiedziałem, że Yony się odezwie :)

co do utworu - niby całkiem spoko, gitarki gadają milusio, ale tylko w ułamkach sekund kiedy słychać co grają. przez resztę słyszę tylko trochę taki niezrozumiały bełkot... :P
sam niedawno zestroiłem wiosło do D# w oktawie na strunach .60 i i bodajże .44 do nagrania pewnej partii i niżej kompletnie się nie dao... tyle, że ta partia opierała się o powolne uderzanie zer :P

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
heheh, wiedziałem, że Yony się odezwie :)

co do utworu - niby całkiem spoko, gitarki gadają milusio, ale tylko w ułamkach sekund kiedy słychać co grają. przez resztę słyszę tylko trochę taki niezrozumiały bełkot... :P
sam niedawno zestroiłem wiosło do D# w oktawie na strunach .60 i i bodajże .44 do nagrania pewnej partii i niżej kompletnie się nie dao... tyle, że ta partia opierała się o powolne uderzanie zer :P

No właśnie przy tłumieniach zer była masakra - szczególnie power chordy chodziły jak gówno, no ale te nagranie to bardziej jako ciekawostka, bo wiadomo ze takie coś nagrywa się na 7/8 strunowej gitarze. :) Jak czasami słucham kolejny raz kawałka to mam wrażenie, że nagrałem coś innego niż słyszę, no ale takie uroki grania na 6stce w F :D

Następnym razem założę dla zabawy 8-38 i pojadę 2 półtony niżej - w D :D
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2010, 15:09:59 wysłana przez Widek »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Eeeetam. Ja w moim Witkowskim mam założony set baritone light (13-62) tylko zamiast 062 wpakowałem 090 i w F działa bezproblemowo. Nawet chyba minimalnie za twardo jest.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Wzmak: Peavey 6505 Sim - modowany, tonestock 6505+ oraz wymienione lampy na 12AX7 / ECC83 Triode (Sovtek)

Kurka, to jest największy czad w Revalverze... Lubię EL34 na końcówce mocy 6505+ :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Miazga, ale na tym setupie - już za nisko. Albo brakuje cali, albo więcej drutu ;)
Paczki z głów!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
LOG!! :D
Ale to musiały być makarony, podziwiam.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 11:02:48
wysłana przez knoteek
LINE 6 POD HD na Sevenstring.org

Zaczęty przez ITHMW « 1 2 ... 5 6 » Efekty

126 Odpowiedzi
41577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2014, 17:23:29
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
3410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2013, 22:09:59
wysłana przez kempas
4 Odpowiedzi
813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 12:03:54
wysłana przez Aremenius
6 Odpowiedzi
1485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2021, 01:20:08
wysłana przez Zomballo