Autor Wątek: Nie stroi i jest problem  (Przeczytany 9875 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #25 27 Cze, 2010, 23:31:12 »
hmm... mogły być stare, nie wiem co z technicznego punktu widzenia mogło być nie tak
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #26 27 Cze, 2010, 23:35:26 »
jedyne co mi do głowy przychodzi to to ze przy zakładaniu owinąłem struną kołek, co spowodowało ze struna się skręciła... ale wątpię, żeby to miało jakieś znaczenie.
Rock

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #27 28 Cze, 2010, 02:21:00 »
mi też ostatnio nie stoi... :(

a może kolega kręci nie w tą stronę..? ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #28 28 Cze, 2010, 21:06:51 »
kolega aż tak tepy nie jest :P
Rock

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #29 28 Cze, 2010, 21:55:38 »
cóż, najprostsze rozwiązania często są przełomowe, a w każdym systemie najbardziej zawodnym jest czynnik ludzki.
spróbuj, tak jak radzą starsi koledzy, zmienić struny, jeśli to nic nie da, no to masz zmartwienie...
z głupich rozwiązań - może założyłeś nie te struny..? :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #30 28 Cze, 2010, 22:17:58 »
ale pisalem już ze załozyłem inne i jest wszystko ok:p dziwi mnie tylko z technicznego punktu widzenia jak to mozliwe ze nie stroiło :P
Rock

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #31 28 Cze, 2010, 23:46:05 »
dziwi mnie tylko z technicznego punktu widzenia jak to mozliwe ze nie stroiło :P
A spróbuj coś takiego nastroić *



*to Twoja wadliwa struna pod mikroskopem

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #32 29 Cze, 2010, 00:12:54 »
Ja uzywam 10-52 Ernie Ball. Podoba mi sie ich brzmienie ale czestotliwosc wystepowania wad jest dosc duza.
Co nie mialo miejsca przy DR BTR-10...
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #33 29 Cze, 2010, 00:24:20 »
dziwi mnie tylko z technicznego punktu widzenia jak to mozliwe ze nie stroiło :P
Po prostu jakiś skacowany koleś na trzeciej zmianie nie dopilnował swojej roboty.
Może nie zwrócił uwagi na to, że maszyna nawija drut z nieprawidłową prędkością albo nawija go za luźno itp.
A jak jeszcze nie wywaliłeś tych sznurków to załóż je proszę jeszcze raz i napisz czy mają "dzwon" czy są "głuche" albo czy jesteś w stanie obrócić palcami owijkę na rdzeniu.
Jeśli tak to są po prostu za luźno nawiniętę - znaczy się spier...
Każdemu może się zdarzyć, nawet najlepszym ale pisząc "najlepszym" nie mam na myśli DM.
Pzdr!

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #34 29 Cze, 2010, 06:50:14 »
Właśnie.. ale struna fizycznie wygląda jakby nie miała żadnych wad. Fakt, wiecej DM nie kupię. Jeden komplet mialem 10-46 i bardzo mi sie podobał, ale co to za robota kupować nowy komplet i uzupełniać go przejsciowo starymi bo inaczej nima jak. szkoda 4 dobrych strun :D
Rock

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #35 29 Cze, 2010, 12:24:28 »
Będziesz miał na zapas :)
Wada źle nawiniętej struny nie musi być widoczna gołym okiem, ba - zazwyczaj nie jest widoczna.
Wystarczy, że na jakimś odcinku owijka nie przywiera szczelnie do rdzenia i struna nie wyhyla się tak jak powinna stąd problemy ze strojem.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #36 29 Cze, 2010, 13:55:45 »
No ja się lekko wpieniłem bo ostatnio jechałem na EB w siódemce (można sklecić ładny komplet 12-74 i nie wydać pół wypłaty ;)) i trzy sety były okej, a czwarty ma ewidentnie dwie struny martwe :/
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #37 29 Cze, 2010, 13:58:15 »
Jak widać panowie z FM dużo musieli przeszkód pokonać na drodze do FM Strings. ;)
Niemniej, dobrze wiedzieć, może się ta wiedza przyda w przyszłości (będzie na co lachony zarywać - majster ov triwia).

Co ciekawe, nie miałem nigdy tego problemu, a kilka zestawów EB już w życiu przerobiłem.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #38 29 Cze, 2010, 14:53:14 »
No ja się lekko wpieniłem bo ostatnio jechałem na EB w siódemce (można sklecić ładny komplet 12-74 i nie wydać pół wypłaty ;)) i trzy sety były okej, a czwarty ma ewidentnie dwie struny martwe :/
też miałem tak w EB za czasów Music Mana. Wszystkie struny prócz E grały ok, a tamta brzmiała dosłownie jak kołek.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #39 29 Cze, 2010, 15:25:52 »
Doczepię się do tematu.
A moje pytanie brzmi. Czy możliwe jest, nie wiem, złe wykonanie jednej sztuki gitary? Wadliwe w sensie wykonania co w konsekwencji uniemożliwia wyregulowanie menzury. Większość wioseł robiona jest pewnie maszynowo więc cała seria musiałaby być walnięta. Ale czy takie rzeczy się zdarzają?
Pytam bo miałem juz kilka instrumentów i w każdym większe lub mniejsze problemy z regulacją. Ale zawsze do rozwiązania w jakiś sposób, czy to zmiana kompletu strun na inną firmę, bądź skrupulatniejsza regulacja.
I mam na myśli instrumenty ze średniej półki (2000 - 3000zł), takie o których kupujący raczej myśli "w tej powinno juz wszystko cykać jak należy".
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #40 29 Cze, 2010, 17:20:55 »
Nie chcę Cię zmartwić, ale to może być związane z nieprawidłowym użytkowaniem i konserwacją, w sumie to głównie konserwacją. Instrumenty czaskane są maszynowo, ale w sumie to wszystko zależy od materiałów. Projekt może być ok, wykonanie w porządku, ale jeśli zawodzi jakiś element, dajmy na to posypie się napinacz, to potem sypie się cały instrument. To samo może być przy jakiejś niewłaściwej pracy drewna. Wielkim specem w tym temacie nie jestem, musiałbyś więc uderzyć do "starszych" kolegów. Taki np. Sinner czy Wró na pewno sporo wiedzą i z chęcią* Ci pomogą, czy to dobrą radą, czy fizycznie.
Niemniej dziwnym mi się wydaje, że jedna struna nagle gubi menzurę, podczas gdy pozostałe na przestrzeni kilku zmian się nie zmieniają (zakładając, że zmiana jest na taki sam set).
Nie wiem jakie masz doświadczenie z instrumentem, może trochę mniej skrupulatnie ją reguluj. Daj jej dzień-dwa, żeby się ułożyło wszystko, zanim zaczniesz męczyć na nowo.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2010, 17:24:20 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: Nie stroi i jest problem
« Odpowiedź #41 29 Cze, 2010, 18:52:54 »
Dzięki za odpowiedź.
Na myśli miałem raczej nowe gitary, ze sklepu. Używaną kupiłem dopiero teraz ale w tej problemu z menzurą nie ma. Męczyłem sie troche, bo floyd rose, ale w ostatecznym rozrachunku jam jest zwycięzcą. Dwa dni mi to zajęło ;) I może właśnie dlatego wygrałem i do swojej roboty zastrzeżeń nie mam.
Co masz na myśli odnośnie konserwacji? Możesz troszkę rozwinąć?
Z gitarami obcuje od kilkunastu lat, z muzyka generalnie od gówniarza. Ale technicznie nigdy w temat się nie zagłębiałem mimo iż przejadłem kilka sprzętów. U mnie konserwacja kończyła się na czyszczeniu politury, podstrunnicy, progów i strun. Odpowiednimi środkami do tego przeznaczonymi. Pewno jest jeszcze coś czego nie wiem..?
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
25981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2009, 13:57:18
wysłana przez nickos
58 Odpowiedzi
17546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 15:40:15
wysłana przez niedziak
24 Odpowiedzi
8215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 16:26:38
wysłana przez pele
33 Odpowiedzi
7955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 21:23:36
wysłana przez zerotolerance
10 Odpowiedzi
3052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2013, 08:07:09
wysłana przez Piotrucci