Autor Wątek: 5150, czyli 25kg szatana :D  (Przeczytany 7538 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
5150, czyli 25kg szatana :D
« 11 Lut, 2008, 01:07:10 »
Po sprzedaniu Sajda (z powodów różnych), zostałem zmuszony do kupna jakiegos wzmaka. Budzet: max 3000 kzł. Na samym początku miał to być jakiś tranzystor. Przy przeszukiwaniach sklepów netowych wpadl mi w oko piłej 6505. I wtedy zaczeło mi świtać, żeby spełnic swoje marzenie i zakupić Peaveya 5150 w wersji I. Nie jest to co prawda wersja block letter, ale (moze to z powódek czystko psychologicznych), nie zauważylem znaczącej różnicy między BL a zwykłym. W grę wchodził jeszcze Engl Fireball (lub powerball, ale ten byl za drogi), ale ostatecznie zostało przy 5150, z czego się ciesze (w koncu to mój wymarzony wzmak ;) ) A zdecydowałem sie na wersję I a nie II, po pierwsze ze wzgledów finansowych, po 2 dlatego, że nie potrzebuje osobnej korekcji (świetnie radze sobie ze wspólna korekcją, a cleanu jednak używam w miare czesto, jak na muze którą gram). Dobra, koniec historii mojego życia, pora na recke własciwą:

Wzmacniacz dotarł do mnie świetnie zapakowany, moje pierwsze wrazenie po odpakowaniu: o kurwa, jaki olbrzym. Wzmak jest raczej stanardowej wagi jak na wzmak lampowy, czyli 23-25kg. Ale jest duży (głównie pod względem glebokości). Od razu chciałem go wypróbowac, ale niestety nie miałem jeszcze transformatora (ale ten przyszedł po 2 dniach). W koncu dotarł, zawiozłem go na salkę, podłączyłem pod paczki (na codzien gram na 2 paczkach Labogi na v30, ale moim nastepnym celem jest engl 412 na v30, wersja PRO). Pierwsze ogrywanie odbyło się na moim Ranie Explorerze CS z jednym HB pod mostem (wtedy był to Merlin, obecnie jest SD Live Wire Metal). Wzmacniacz mnie kopnal w morde i to nie trampkiem tylko porzadnym glanem, tak samo zresztą było w przypadku podłączenia jacksona RR na seryjnych PUpach. Wzmacniacz ma dla mnie cudowna charakterystyke brzmienia, jest selektywny, bardzo sterylny. Gain mam ustawiony na 5,5, ale jestem pewnien że jak będe miał gitare przystosowaną do takiego stroju, to gain zmniejsze :). Jak juz zapewne wszedzie ogłosilem, gram melodeath/BM/Metalcore/Doom (a dokladniej w Lord of Twilight). Prawda jest, że trzeba koniecznie ograć ten wzmak przed kupnem, ale mysle ze każdy znajdzie w nim cos dla siebie :)

Dobra, bede uzupelniał te reckę z czasem, a póki co podsumowanie

plusy:
- jest mój :D
- ogolnie wyglad i wykonanie (sprawia wrazenie i jest to bardzo stabilna konstrukcja)
- jest mój :D
- brzmienie: gainu wystarczajaco duzo dla kazdego i na dodatek zajebiście to to głośne.
- MÓÓÓJ :D

minusy:
w sumie nieczego znaczacego sie nie dopatrzylem, dla niektórych może być to waga i ogolnie nieporęczność (jak w kazdym headzie). Jedyne co mi osobiście troszeczkę przeszkadza, ale to i tak byłoby czepianie się na siłę, to fakt, że kabel jest na stałe a nie doczepiany. Acha, i strasznie badziewny footswitch, który jest zdecydowanie za drogi i za badziewnie wykonany (calość z plastyku, cena 30$-50$ w zalezności czy z diodami czy nie).

Podsumowując:
skala 1-10
wzmacniacz: stosunek cena/jakość: 10, dla mnie nie ma wad
footswitch: stosunek cena/jakość: 2 (nie dałem 1 tylko ze względu na fakt że działa w porzadku)

wbrew temu, co mozna uwazać, myśle że efekt WOW mam juz za sobą, wiec moja opinia jest w miarę obiektywna ;)

Czekam na pytania, i jak coś naturalnei zapraszam na ogranie, dodatkowo 13 marca gramy koncert z Chordatą i Christ Agony, wiec zapraszam, bedzie to jego i mojego nowego wiesla chrzest bojowy
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2008, 09:46:51 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #1 11 Lut, 2008, 08:12:55 »
Fajna recka, gratuluje tez klocka :)

Prawda jest, że trzeba koniecznie ograć ten wzmak przed ograniem

WTF? :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #2 11 Lut, 2008, 09:46:07 »
rotfl, późno bylooo ;)
poprawione :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #3 11 Lut, 2008, 09:52:42 »
Bardzo ladna recka,widze wielkie podniecenie :] niceeeee...
dodam tylko ...
Cytuj
w sumie nieczego znaczacego sie nie dopatrzylem, dla niektórych może być to waga i ogolnie nieporęczność (jak w kazdym headzie)
head... a co dopiero combo.. dizzzzz...
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #4 11 Lut, 2008, 10:08:27 »
Gratuluje zakupu!

Ja sie pisze na to ogrywanie, bo mi ostatnio zaczął chodzić po głowie ten palnik :)


Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #5 19 Lut, 2008, 12:03:30 »
gratuluje!! Sam tez sie chyba znowu przyczaje, bo bardzo milo wspominam ten wzmacniacz a bede musial kupic cos niedlugo :) dynamiczny przekurewnie. Sterylnosc jest, ale ta konstrukcja ma jeszcze jedna duza zalte, ma bardzo dynamiczny dol, wedlug mnie znacznie fajniej tutaj chodzi niz DRka. Moze nie ma az takiego gruzu, ale szybkosc i przejzystosc jest zdecydowanie wieksza.

Co do porecznosci, to mialem combo i tutaj byla porazka, niby mniejsze niz head + kolumna 4x12 ale problemow w transporcie sprawial tyle samo(moze dlatego ze uchwyty sa w niezbyt fortunnym miejscu jak na taka wage i gabaryty) Wynonanie bardzo wpozadku, no i jeszcze jeden plus, zadnych problemow technicznych

No i zdecydowanie bardziej podoba mi sie jak gada head + kolumna na V30 czy nawet g12-t75 niz samo combo.

I na koniec jeszcze jedna zaleta, pivi bardzo fajnie dogaduje sie z PODami, z ta koncowka POD potrafi pokazac na co go stac(a nie zawsze jest bajka z podem i roznymi innymi koncowkami)
No pain No gain !

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2008, 01:38:45 »
O to dla mnie wazne, bo che poda uzywac jako multi efektu w piecu. Chorsy, delaye itp. Narazie biore pod uwage Sajda i tego 5150, tylko trzeba miec 3k :P

Offline xaper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #7 17 Paź, 2012, 23:05:15 »
3k to i tak tanio udało Ci się go wyrwać.
Masakra z footem to jest w 5150II, w polsce prasktycznie niedostępny, sam ściągałem z USA
Dla mnie też bez wad piec

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #8 17 Paź, 2012, 23:28:15 »
Man, nabijasz 50 postów do giełdy? Bo jak inaczej wytłumaczysz że wskrzeszasz temat w którym ostatnia odpowiedź padła 4,5 roku temu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #9 20 Paź, 2012, 23:16:55 »
Kolega xaper jakos tak chyba ma, ale przeca można zrobic jak na orgu, 100 postów i pół roku egzystencji na forum. Komu sie bedzie chciało za leniwe towarzystwo na takie atrakcje.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: 5150, czyli 25kg szatana :D
« Odpowiedź #10 21 Paź, 2012, 21:05:50 »
To już minęły 4,5 roku od kiedy zacząłem się interesować piwim :) Woooshhh...

Necrofil...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
58 Odpowiedzi
38130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 12:11:23
wysłana przez MrJ
45 Odpowiedzi
23820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
5105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 09:47:50
wysłana przez Vin$
0 Odpowiedzi
917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2012, 23:48:25
wysłana przez sinquestsound
21 Odpowiedzi
8679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 13:03:39
wysłana przez Szneka