Autor Wątek: Shining (Norwegia) Progressive Black Jazz ?  (Przeczytany 8003 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Shining (Norwegia) Progressive Black Jazz ?
« 11 Cze, 2010, 18:49:59 »

Bardzo dobra płyta, fajne, oryginalne brzmienia, z pewnością nie dla każdego. Oprócz gitar strojonych do B, grania na singlach, są mega brootalne dirty syntezatory i saksofon. Zachwycam się i przestać nie mogę. Jest nawet cover 21st Century Schizoid Man, nawet nawet.

Tu taka mała recenzja wprowadzająca (po hiszpańsku z angielskimi napisami :) ), która w sumie dobrze przedstawia temat, a na pewno lepiej niż ja ;):

A tu już to, co najważniejsze, czyli muzyka: oficjalny klip i występ w jakimś programie:




SUPER MEGA. Polecam.
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2010, 18:53:00 wysłana przez mondomg »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurwa, to brzmi jak soundtrack do chorej wersji Resident Evil  :devil:

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Biorac pod uwage taka kapelke jak NIN to nic nowego...
Leweoczkomisiarysia

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Biorac pod uwage taka kapelke jak NIN to nic nowego...
Tu sie zgodze :)
Ale i tak mi sie podoba :D Ciekawa muza :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Biorac pod uwage taka kapelke jak NIN to nic nowego...
Nie słucham NIN. Słyszałem parę numerów i nie zachęciło mnie do ogarnięcia całości. Zresztą nie ma być to coś nowego, tylko coś, co mi się spodobało na tyle, żeby założyć ten temat ;)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Eee no luz  ;) Wspomniałem o NIM, bo od razu przyszło mi do głowy gdy to usłyszałem.
Swoją drogą ciekawe granie...
Leweoczkomisiarysia

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dobrzy są. Ciekawa muza.
Po przesłuchaniu mam ochotę wyjść na ulicę i komuś zajebać  :-\
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Fajne fajne. Ale znacznie chorsze od NIN :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ostatnio zaczyna mi się podobać ta skandynawska napierdalanka. Kto wie, może zacznę interesować się intensywnym makijażem i odwiedzaniem lasów. Fajne, a ta recenzja jest zajebista - świetnie brzmi hiszpański jak się takim głosem mówi :P

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Pozytywna muzyczka, koi mój umysł, nie znałem i cieszę się, że poznałem dzięki.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ten fisheye na zywo - Tomahawk jak chuj. Chodzi mi o wokal... Beda na Offie, ale ja chyba swoj bilet jednak sprzedaje :/
wearehelp.bandcamp. com

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Rzeczywiście, będą. Zlewałem ten festiwal, ale chyba się zainteresuję tym, kto ma tam jeszcze grać. Tzn. widzę kto, ale kompletnie nie znam muzyki. Dzięki za info.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
słyszałem ich jakis czas temu. Na trzeźwo wykreca ryja...

Online Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Pojawił się singiel z nadchodzącej płytki.

http://www.metalsucks.net/2013/02/15/shining-wont-forget/

Całkiem ciekawie się zapowiada, choć liczyłem na coś jeszcze bardziej zakręconego niż Blackjazz :)

Offline sacredl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Nikt jeszcze nie sluchal One One One? Zajebista plytka, wlasciwie tylko 1 slaby utwor (Off the Hook) a reszta jak zwykle wgniata.

Online Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Słuchał, słuchał :)

Jak na pierwsze dwa przesłuchania, trochę stonowali brzmienie ;) Mam na myśli to, że jest mniej pokręconych aranżacji, chyba mniej eksperymentów. Trochę przeszkadza mi to, że momentami powtarzają się. Niektóre partie klawiszy/wokalu są uderzająco podobne do tych na Blackjazz.

Podoba mi się, że płytka ma dosyć "industrialny" charakter, choć poprzedniej nie przebili.


Offline sacredl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
w koncu musza upraszczac jak nie mogli grac swoich kawalkow na koncertach :D. Blackjazz'u to nie przebilo niestety, ale caly czas trzymaja poziom. A tak w ogole - jest wiecej kapel w takich klimatach?

Online Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Może poniekąd włoski Zu , tyle że bez wokalu i bardziej basowo-trąbkowo ale z zajebistą rytmiką :)
 
A jak podejdzie Ci Zu to Black Engine z albumem "Ku Klux Klowns" (również instrumentalnie).

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jest i teledysk:



Jutro ruszam cały album, a ten numer jest zdecydowanie bardziej stonowany, choć sam w sobie bardzo dobry.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
Mi się ta płyta podoba, nawet pomimo tego, że nie pobiła Blackjazz'u (nie oszukujmy się, ciężko byłoby im przebić ten album ;)). Jest sporo fajnych momentów, jak np. początek How Your Story Ends, albo The One Inside. Niewątpliwie ta płyta zostanie ze mną na długo, razem z poprzednimi. ;D
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Lepiej już posłuchać DsO od Si Monumentum, albo Paracletus. Shining to taka profanacja tego nurtu. Więcej skandali i tanich prowokacji, niż muzyki. Do NiN nie mają nawet startu jakby trochę szerzej się rozejrzeć. A awangardowy bm ma już parę sporo lepszych zespołow, nie szukając daleko np rodzimy Non Opus Dei

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Lepiej już posłuchać DsO od Si Monumentum, albo Paracletus. Shining to taka profanacja tego nurtu. Więcej skandali i tanich prowokacji, niż muzyki. Do NiN nie mają nawet startu jakby trochę szerzej się rozejrzeć. A awangardowy bm ma już parę sporo lepszych zespołow, nie szukając daleko np rodzimy Non Opus Dei

Wydaje mi sie ze myslisz Shining szwedzki z norweskim o którym mowa w temacie..;]

Wracając do głownego watku, bylem ostatnio na ich koncercie na Asymmetry we Wrocławiu i kolesie zmiażdzyli kompletnie, a nowe numery idealnie sie sprawdzaja na żywo - jak dla mnie najlepszy wystep festiwalu.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Momentami "One One One" podlatuje mi Ulverem, a dla mnie to jest na plus.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
I wyszedł kawałek z International Blackjazz Society.
Nie wiem w sumie co o nim sądzić, brzmi to jak Shining, ale nie jest to powiew świeżości, jak choćby Blackjazz. ???
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ależ był już jeden (nie mogę znaleźć wersji z albumu, brzmiała lepiej)



Wciąż dobre

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Shining (Nor)

Zaczęty przez Pronounce Muzyka

4 Odpowiedzi
1034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2013, 15:00:54
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
24731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2015, 07:55:03
wysłana przez escape_artist
0 Odpowiedzi
905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2015, 17:26:36
wysłana przez J.Sapka
105 Odpowiedzi
22432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 22:00:26
wysłana przez wuj Bat
2 Odpowiedzi
1543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2020, 22:32:58
wysłana przez Stivo2005