Autor Wątek: Modernizacja MOJEJ kolumny.  (Przeczytany 3395 razy)

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Modernizacja MOJEJ kolumny.
« 09 Cze, 2010, 19:00:43 »
Tak mnie natchnął temat "Mod Kolumna", że postanowiłem swoją kolumienkę z MODować.
Wszystko byłoby pięknie, gdybym wszystko wiedział - dlatego tu piszę. :)

Wstęp :
Moja kolumna to bardzo fajna samoróbka. Kupiłem ją wraz z headem. Ktoś tam ją kiedyś zrobił. Wykonana bardzo fajnie, starannie i ogólnie gites. Lite drewno, V30.
Gra ładnie, ale chyba jak każdy z tego forum chcę wyciągnąć ze swojego sprzętu jak najwięcej. :P

Otóż:
Pytanie ( a w zasadzie kilka)
Jak mam zrobić tą całą "duszę"? Wiem, że mam poprowadzić kawałek listewki/drewnienka między frontem, a backiem, aby ściany były bardziej (napięte ? ) ale kurde.
Mam ją rozkręcać całkowicie? i dopiero wtedy ją zmontować od nowa?
Czy ma to sens w moim przypadku, jeśli tył mam odkręcany ? (tak jak widać na zdjęciach)

Pytanie Cwaj.

Jak wygląda sprawa z OHM'ami?

Przerobiłem podłączenie głośników na mono - podłączyłem dwa spikery do jednego gniazda. Wcześniej było tak, że są dwa gniazda i do każdego z nich był podłączony jeden głośnik, ale chciałem zaoszczędzić na kablach i tak zrobiłem.
Ile Ohmów mam teraz ustawiać na wzmaku, jeżeli jeden głośnik ma 8OHM, a jest ich 2 sztuki ?

Wiem, że dużo pytam jak na nowego, ale mam nadzieję, że się zlitujecie :)

FOTKI !( Zajebista siara na ciemnych kolorach  :headbang: )








Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #1 09 Cze, 2010, 22:04:12 »
Najbardziej to mnie zniszczyły te uchwyty od lodówki hahah szacun  ;D  :D
.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #2 10 Cze, 2010, 00:26:55 »
Zdjęcia są raczej kiepskie, ale jak na moje "kulawe" oko to jest sklejka (?) a nie lite drewno / mogę się jednak mylić.  Dusza > http://www.trioda.com/forum/download/file.php?id=20293&mode=view tylko zrób tak z połowę cieńszą. Wystarczy spokojnie. Wklęsła vs wypukła > widzę, że co niektórych poniosło za bardzo. Spokojnie nie ma się czym podniecać. Jest masa lepszych "trików" :) Praktyka czyni mistrza a i tak zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Nie ma sensu w to wnikać.

Możesz kombinować z wytłumieniem po bokach, albo same plecy. Sugerując się zdjęciami to paczka jest bardzo "głęboka" co podobno ma dawać duuużo dołu. Próbowałeś kiedyś jak zachowuje się przy niskim strojeniu gitary?

Rączki faktycznie są... zajebiste :D

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #3 10 Cze, 2010, 07:43:07 »
Tak. Drewno to jakaś sklejka jest. Zajebiście pachnie lasem jak się ją otwiera.

Niskie stroje. No powiem Wam, że na niskich strojach brzmi lepiej - niestety.

A tak swoją drogą, to wczoraj ją zostawiłem z otwartym tyłem i kurde... brzmienie jak dla mnie dużo bardziej kopie dupę. Jest takie bardziej "rozlazłe", więcej basu, mniej muli. Brzmi - rozkurwiasto :D

I tu mnie wzięło, czy nie przerobić jej tyłu, aby zrobić półotwartą, bo nie będę zapierdzielał z otwartym tyłem, bo wygląda jak niedorobiona :P

A co do rączek. To nie są rączki tylko zajebiste podstawki pod wzmaka panowie :)

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #4 10 Cze, 2010, 09:46:28 »
Możesz zrobić zdjęcia w lepszej jakości?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #5 10 Cze, 2010, 10:30:40 »
Pytanie Cwaj.

Jak wygląda sprawa z OHM'ami?

Przerobiłem podłączenie głośników na mono - podłączyłem dwa spikery do jednego gniazda. Wcześniej było tak, że są dwa gniazda i do każdego z nich był podłączony jeden głośnik, ale chciałem zaoszczędzić na kablach i tak zrobiłem.
Ile Ohmów mam teraz ustawiać na wzmaku, jeżeli jeden głośnik ma 8OHM, a jest ich 2 sztuki ?

Jeśli podłączyłeś do każdego ze styków gniazda po jednym kablu z obu głośników, to masz połaczenie równoległe czyli 4Ω.
4string

Offline zibisound

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #6 28 Cze, 2010, 18:22:21 »
Witam. Zajmuje się sprzętem gitarowym i proponuję koledze przeróbkę tej paczki. Paczka zamknięta gra dołem a półotwarta-górą. Wystarczy skrócić tył o ok. 5-6 cm i jak widać, wnętrze jest wytłumione, a da to pełne pasmo. W kolumnie zamknietej ruch membrany do tyłu idzie na straty i dlatego taka z otworem jest sprawniejsza. Jest to tzw."quazi basrefleks i taka konstrukcja zaostała sprawdzona pzrez zaodowych muzyków a opinia jest pozytywna.Jeżeli ktoś robi paczkę od nowa to można tą szparę dać z przodu i w środku półkę. takie konstrukcje robi Fender do basu i klawiszy, ale ze szparą ok 3 cm.Jeżeli koledzy będą zainteresowani to postaram się zamieścić zdjęcia kolumny. Pozdrawiam-Zygmunt.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #7 28 Cze, 2010, 20:52:07 »
Zrobienie bas-reflexu z przodu kolumny gitarowej to nie lada sztuka, a tym bardziej do przesterów i niskich strojów.
Marne szanse na powodzenie, chyba ze ma sie checi do zabawy i duzo czasu na testy. W closed juz jest garb +2dB...
.

Offline zibisound

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Modernizacja MOJEJ kolumny.
« Odpowiedź #8 15 Lip, 2010, 07:21:23 »
Witam. napisałem, że trzeba skrócić o 5-6 cm tył a nie przód i to da pełne pasmo a kolumna nie będzie mulić.
Można zrobić eksperyment z doborem otworu przy pomocy kolegi. Jeden gra a drugi dobiera wysokość otworu, przesuwając tył. Trzeba zrobić kilka prób i dobrać otwór optymalny. Ja nie pisalem o basrefleksie, tylko, że jest to quazibasrefleks i trzeba wytłumić boki i tył kolumny. Pozdrawiam- Zygmunt.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
7751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2009, 21:04:20
wysłana przez oz
15 Odpowiedzi
6775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 15:33:43
wysłana przez harry_manback
8 Odpowiedzi
27402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2016, 18:39:52
wysłana przez Andres
15 Odpowiedzi
9717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2016, 14:10:27
wysłana przez myheaven
8 Odpowiedzi
3080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2017, 07:26:04
wysłana przez Page_Hamilton