Autor Wątek: Homerecording sprzęt na start  (Przeczytany 9888 razy)

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Homerecording sprzęt na start
« 08 Cze, 2010, 22:56:13 »
W skrócie co bym chciał móc robić:
  • nagrywanie gitary przez mic'a
  • nagrywanie basi (jakoś line in i potem symulacja czy coś)
  • nagrywanie midi z keyboarda (mam jakiś stary Casio), głównie do perkusji ale też jakieś keyboardowo pianionowe rzeczy
i pytanie co kupić :) myślałem głównie nad M-Audio Fast Track Pro, z tego co czytam dobre opinie ma, do tego jakiś mic, nie wiem SM57 pewnie, chyba że coś fajnego jeszcze by się znalazło. Fajnie też móc kiedyś tam Pro Tools'ów używać :P z podobnego powodu myślałem też nad Mbox 2 ale tu już dużo droższa zabawa..

jak napisałem gdzieś jakąś fatalna gafe to sorry :) dopiero od niedawna zacząłem się interesować homerecordingiem

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #1 08 Cze, 2010, 23:41:12 »
Ja bym pomyslal o nagrywaniu gitki juz ine przez mic tylko np USB walnac sobie tone port gx i jeden problem masz z glowy, od razu dostaje dostajesz programik z efektami :)
Dalej sie nie wypowiadam :D bo sam noobek jestem :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #2 08 Cze, 2010, 23:50:25 »
Fajnie też móc kiedyś tam Pro Tools'ów używać :P z podobnego powodu myślałem też nad Mbox 2 ale tu już dużo droższa zabawa..

Jeżeli myślisz o modelu MBox 2 Mini to stanowczo odradzam. Okropny szmelc. Z Pro Toolsem warto poczekać odrobinę bo niedawno został złamany (w sensie napisano emulator który uniezależnia go od sprzętu Avid/Digi), więc następny ruch Avid może być ciekawy.

edit:
Dodam jeszcze, że PT jest bardzo mało wydajny w porównaniu z Cubendo czy Reperem pod Windows.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze, 2010, 00:11:35 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #3 08 Cze, 2010, 23:50:37 »
Proponuję odwiedzić forum Estrada i Studio http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum Ja, zaczynając zabawę z HR od kupna sprzętu, właśnie tam dowiedziałem się, czego mi trzeba.

Ale odpiszę Ci, co sam wiem:

1. odradzam bawienie się mikrofonem na początku, lepiej pójść w symulacje i na nich nauczyć się tego i owego

2. jaki to CASIO? sprawdź czy w ogóle do czegokolwiek się nadaje, a zwłaszcza do kontroli MIDI. Poza tym perkusja na pianinie? Wiem, wiem, da się, ale bądźmy szczerzy - nie każdy jest nim

3. Pro Tools? radzę póki co zapomnieć. o tym.

pozdrawiam

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #4 09 Cze, 2010, 00:33:52 »
@mlodysatan myślałem przedtem o TP ale jednak chce coś innego ;)
@lord_awesomeguy MBox 2 Mini raczej nie, myślałem o zwykłej 2, ale tak jak mówię cena spora, a to co mówisz o Pro Toolsach też ciekawe, będę obserwował sytuację :)
@mondomg dzięki za linka, poczytam :) jeśli chodzi o nagrywanie mic/symulacja to po prostu przez mic'a wydawało mi sie więcej zabawy, satysfakcji itp, ogólnie ciekawsze to mi się wydaje, no i ponoć nadal (jeśli zrobione dobrze) daje lepszy efekt od symulacji (czego pewnie długo bym nie osiągnął ale też nie planuje zarobić na tym nagrywaniu czy coś, czysto hobbystycznie :P). Casio sprawdziłem i jest to model CTK 531, nie wiem czy się nadaje, nie znam się i nawet nie wiem co mógłbym sprawdzić, ma midi w każdym razie to pomyślałem że można coś na tym nagrywać i puszczać przez jakiś VST czy coś. A że to nie to samo co prawdziwa perkusja to wiadomo :D z tym że na perke nie mam kasy ani miejsca więc cóż.. :p co do 3, to dlaczego? czysto z ciekawości pytam, nie dla początkujących czy że drogie czy co?
pozdro ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #5 09 Cze, 2010, 00:39:03 »
też wychodze z założenia że lepiej jakimś TP czy GP. No i w domowych warunkach raczej niezastapiony. Żeby fajnie nagrać majkiem, oprócz dobrego majka, przydałby się dobry wzmak chociazby. Ale ogólnie z mikrofonem jest masa pierdzielenia się ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #6 09 Cze, 2010, 00:40:45 »
co do 3, to dlaczego? czysto z ciekawości pytam, nie dla początkujących czy że drogie czy co?
Sam sobie odpowiedziałeś. Jedno i drugie. Poza tym mi się osobiście nie podoba, choć ma swoje atuty i możliwości.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #7 09 Cze, 2010, 08:41:24 »
W skrócie co bym chciał móc robić:
  • nagrywanie gitary przez mic'a
  • nagrywanie basi (jakoś line in i potem symulacja czy coś)
  • nagrywanie midi z keyboarda (mam jakiś stary Casio), głównie do perkusji ale też jakieś keyboardowo pianionowe rzeczy
i pytanie co kupić :) myślałem głównie nad M-Audio Fast Track Pro, z tego co czytam dobre opinie ma, do tego jakiś mic, nie wiem SM57 pewnie, chyba że coś fajnego jeszcze by się znalazło. Fajnie też móc kiedyś tam Pro Tools'ów używać :P z podobnego powodu myślałem też nad Mbox 2 ale tu już dużo droższa zabawa..

jak napisałem gdzieś jakąś fatalna gafe to sorry :) dopiero od niedawna zacząłem się interesować homerecordingiem

1. Gitara przez mikrofon. Niestety bez dobrego pomieszczenia i wiedzy będzie niefajnie, będziesz się wkurwiał, że wywaliłeś 300-400PLN na majka, no chyba, że masz już doświadczenie w tej materii.
2. Z basem jest mniejszy problem, bo większość basów nagrywana jest w linię (tu przydałby się di-box). Robi się tak dlatego, że bas z pieca wymaga zajebistego pomieszczenia, dobrych mikrofonów i gościa, który to wszystko umie ustawić.
3. MIDI, tu nie wiem czy nie lepiej kupić jakąś klawiaturę sterującą za 400PLN i mieć święty spokój z działaniem. Ja mam M-Key i wystarcza w zupełności.

Oprócz karty musisz zainwestować w odsłuchy i zrobić chociażby minimalną adaptację pomieszczenia dla niskich częstotliwości. To bardzo pomaga później w miksie. Co do karty. Tu każdy bierze to, co lubi, albo chciałby lubić. Ja kiedyś zdecydowałem się na E-MU 1212m i nie żałuję. Z tym PT to dziwna sprawa, bo niby jest okrzyknięty najlepszym DAW jeżeli chodzi o ergonomię pracy, a z drugiej strony ma od pyty niedoróbek, które skutecznie wkurwiają użytkowników. Generalnie poszukaj złotego środka i do roboty.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #8 09 Cze, 2010, 13:09:44 »
+1 do tego co napisał Semedi. W pełni to popieram. Miałem dopisać parę kwestii, a tu widzę, że już wszystkie poruszył :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Homerecording sprzęt na start
« Odpowiedź #9 01 Kwi, 2011, 15:02:33 »
Odkopuję. Chce ponagrywać moje pomysły, ale nie wiem do końca jak. Opcją jest GX od L6, ale nie chcę spędzać godzin przed komputerem, kręcić brzmień itp. Po to też kupiłem lampę, żeby było to słychać : ). Mam we wzmacniaczu wyjście line out. Ważne jest dla mnie, aby przy komputerze spędzać jak najmniej czasu, z resztą nie ma tam karty dźwiękowej odpowiedniej ani nic. Fajnie by też była, jeśli obsługa była by mało kłopotliwa, czyli naciskam przycisk, gram, zgrywam, wysyłam. Myślałem o jakimś rejestratorze Bossa, bo w sumie automat perkusyjny też by siadł. Nie chce dużo wydać.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nie kombinuj, bierz GXa, ukręcenie czegokolwiek jest banalne, tak samo nagrywanie. Jak nie masz przyzwoitej karty dźwiekowej to każde inne budzetowe rozwiązanie siada w porównaniu do GXa
B ( o ) ( o ) B S

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Jak masz we wzmaku line-out to powinno dać radę to sensownie nagrać - tylko to pewnie nagrywa sygnał bez symulacji paczki, zatem trzeba by coś jeszcze do łańcucha VST dołożyć pewnie:)

Na tym się nie znam, ale powiem Ci że jak nauczysz się obsługiwać TonePorta/PODa Studio GX od Line6 w połączeniu z darmowymi symulacjami wzmacniaczy i odpowiedziami impulsowymi to cuda wykręcisz - amatorskie zbieranie mikrofonem się nie umywa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
8499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 12:56:46
wysłana przez Guitar Spot
12 Odpowiedzi
9464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 18:26:51
wysłana przez mlodysatan
1 Odpowiedzi
1397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 13:34:42
wysłana przez wojwyk
6 Odpowiedzi
4847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2014, 12:16:07
wysłana przez Mat
12 Odpowiedzi
4143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2021, 00:16:09
wysłana przez Omlet