Autor Wątek: Rider/Raider Techniczny  (Przeczytany 76609 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #25 30 Maj, 2010, 11:16:38 »
ta, jak gralismy w wegorzewie, to przyjechal riverside.
pierwsze zdziwienie jak chlopaki wbili na scene z gratami, to to ze maja klawiszowca :D
druga sprawa, rozgladaja rig Grudnia, mial w pisane w riderze ze gitara gra w stereo- naglosnienie dwoma mikrofonami dla lewej i prawej strony po jednym. no i mieli po 1 majku na kazda strone.. tylko ze rozmieszczoen po dwoch przeciwległych krancach sceny.
tak samo sie zdziwili ze chlopaki wyjmuja swoj wypierdolisty zestaw perkusyjny.

sprawa sie skonczyla tak, ze wszystko ze sceny trzeba bylo rozpruc, perke gdizes zmiescic, dodatkowy zestaw naglosnienia, wykombinowac cos z klawiszowcem, no i efekt byl taki ze wszystko co bylo ustawione przed proba riverside sie popierdoliło i wszystko strzelił chuj, a riverside w gruncie rzeczy tez mial np odsluchy i naczej niz chcieli :)

wiec jak widać, rider może i musi byc dostarczony, ale na pewno nie musi byc przecyztany przez organizatora ;)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #26 09 Cze, 2010, 21:49:58 »
Chuj, jak podpisujesz umowę na sztukę, to w takiej sytuacji - teoretycznie - możesz powiedzieć, że pierdolisz i nie grasz, a kasę i tak muszą Ci zapłacić...

Ale tak jak napisałem teoretycznie...

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #27 10 Sie, 2010, 02:17:50 »
Sory, że trochę odsmażę ale ...

kurwa mać, jak mnie to wkurwia, że zawsze jak gdzieś przyjeżdżamy to PIERWSZE co robię (pomimo, że ZAWSZE przesyłamy rider) to mówię akustykowi wielkimi literami, powoli, wyraźnie i dwa razy  - HELLO, mamy KLAWISZOWCA - 2x DIBOX bo ma stereo. 2 x MIC dla gitary bo Stereo, Bass z lini bo ma separowane DI Out. I co? i przysłowiowy staropolski HUJ!

My się wnosimy, a akustyk szuka... diboxów ... zasilaczy ... mikrofonów... kabelków... a potem seryjne "mirek, ten mikrofon z dwójki to będzie drugi na tej paczce ok? Mirek słyszysz? drugi na paczce na dwójce... o jesteś. klawisze, diboxy gdzie są? gdzie?" a czas ucieka. Z basu wypuścili nam raz z wyjścia DI kabel do ... DIBoxa ... po czym dopiero do stołu. po huj? Nie mam pojęcia.

Na 2011 dopisuję do ridera - "bezwzględnie wymagane wcześniejsze przygotowanie sceny pod występ w wypadku sztuki ograniczonej czasem rozłożenia i poskładania gratów..."

Cholera jasna, od czego jest rider? Sam czasami staję za gałkami czy brat stoi, ale staramy się mieć wszystko od strzału przygotowane - każemy bandom przyjeżdżać wcześniej, robimy próby, zapisujemy ustawienia poszczególnych instrumentów... heh.

Swoją drogą nasz rider aktualny :

www.sklepmuzyczny.4 nt.pl/poisonwords/files/rider_poisonwords.rtf oraz
www.sklepmuzyczny.4 nt.pl/poisonwords/files/rider_poisonwords_en.rtf

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #28 11 Sie, 2010, 09:31:30 »
mniej bys sie wkurwial jak bys tego ridera w ogole nie mial :D na jedno wychodzi

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #29 12 Sie, 2010, 16:32:48 »
pozwole sie udzielic, zdazylo mi sie pracować jako techniczny seceny, rider jest zajebiscie pomocny dla technikow i nie chodzi nawet o konkretne mikrofony ale o to ile czego jest i gdzie sa rozmieszczone, i ile razy dostawalem od szefa rider to za kazdym razem go chociaz przegladalem. A co do podchodzenia do zespolu i pytanie co maja to moze wynikac rowniez z tego ze raidery czesto nie sa aktualizowane i nie zgadzaja sie z rzeczywistoscia, ile razy sie zdazylo ze w raiderze byla np 1 gitara bas perkusja, a przyjezdzal zespol z 2 gitarami i klawiszami. Generalnie rider ma ulatwic wspolprace muzykow z akustykami, wiec moim zdaniem warto taki posiadac. Ja np zawsze sie wkurwialem jak nie mialem riderow, bo wtedy zupelnie nie wiadomo co to za zespol wchodzi na scene i co trzeba przygotowac.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #30 12 Sie, 2010, 19:44:54 »
rozgladaja rig Grudnia, mial w pisane w riderze ze gitara gra w stereo- naglosnienie dwoma mikrofonami dla lewej i prawej strony po jednym. no i mieli po 1 majku na kazda strone.. tylko ze rozmieszczoen po dwoch przeciwległych krancach sceny.
Ja to jak gdzieś przyjeżdżamy to od razu mówię, że gra 3 gitarzystów, bo tak szybciej i prościej się dogadać...
A i tak w Hydrozagadce ostatnio zapierdalałem stereo na scenie bo z przodów to już przerosło... mimo, że ogólnie pan akustyk nad wyraz ogarnięty.
Mech też ma raider na dwóch gitarzystów. Kiedyś Pablo mi mówił, że się mimo to typ kłocił na jakiejś sztuce, bo "przecież na scenie jest czterech to na chuja mikrofon na lewą stronę?!"

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #31 16 Wrz, 2010, 13:01:44 »
Odkopuje wątek bo znalazlem link do naszego rider'a :D

Moze troche pojechalismy po bandzie, ale czasami sie zdarza ze zalozenia ridera sa w 150% spelnione...

A bywa tak ze jedyne naglosnienie to 2 kolumny i powermixer ldm'a i tez jakos nie marudzimy, aczkolwiek komfort grania bez odsluchow jest dyskusyjny. Jak to mawiaja, this is hardcore (albo metalcore ;)


http://theaesthetic.neostrada.pl/Angelreich_TechRider.pdf

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #32 08 Lut, 2012, 14:48:31 »


;)
Paczki z głów!

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #33 08 Lut, 2012, 15:32:20 »
Hah, to ja się pochwalę naszym raiderem  :lol:
http://www.itnog.pl/pliki/Rider.pdf

Ogólnie rzecz biorąc to tylko raz był brany pod uwagę przez akustyka, kiedy to podszedł do nas i spytał czy ustawiamy się tak jak na schemacie. Ot taki sens istnienia raidera. :P Co do spraw bardziej "technicznych" to wygląda to następująco (szczególnie na różnego rodzaju przeglądach):
- mamy tak w raiderze...
- jak się coś nie podoba to nie musicie grać
- aha... :-X

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #34 08 Lut, 2012, 23:16:32 »
Hehe, my ostatnio w Poznaniu tez mieliśmy rozmowę z akustykiem:

- Nic nie poradzę, musicie się zmieścić, nie nagłaśniam gitar i robię tylko stopę i werbel.
- Chyba sobie żarty robisz
- Nooo... nie.
- Acha. Wiesz, kurwa, my NAPRAWDĘ NIE MUSIMY tu grać. Ale te 100 osób, które kupiły bilety przyślę do Ciebie na rozmowę. Pasi, kurwa?!

I to mój bębniarz był taki elokwentny! A taki się miły chłopak wydawał być... :P

Jak dobrze być gwiazdom :D

Dla ilustracji, plik w załączeniu :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #35 09 Lut, 2012, 13:39:37 »
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #36 09 Lut, 2012, 18:55:59 »
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:

Dragon Ball Z? :D fajna nazwa na kapele :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #37 10 Lut, 2012, 08:10:19 »
Yony, brakuje mi w Waszym riderze słowa "rozumiecie kurwa?!?"  ;D , jak i we wszystkich zresztą.

Właśnie , "kurwa" , muszę zacząć klecić rider dla DBZ powolutku  :lambanan:

Dragon Ball Z? :D fajna nazwa na kapele :D


eee, niee, Dziewczyny Bedom ZNiemiec , nie wiesz?:)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #38 21 Maj, 2012, 02:33:35 »
Tak sobie znalazłem przed chwilką ten temat i tez wtrącę swoje 5 groszy.
Mając w planach w zeszłym roku jakieś koncerty, też postanowiliśmy z kapelą zrobić rider.
Nie będę go nawet zamieszczał bo jest dokładnie taki jak wiele tu wrzuconych wcześniej - czyli rozkład sceny z backlainem, perkusją, mikrofonami, odsłuchami oraz spis ile mikrofonów danych firm lub odpowiedników. Do tego nasz ogromny kaprys co może świadczyć o gwiazdorstwie ale trudno - woda mineralna na scenie. Dobrze mieć czego się napić jak w ryj napierdala światło i na scenie jest 50 stopni a klub zamiast płacić jeszcze chce od nas kasy.
Jedno jest pewne - rider nie przydał się praktycznie nigdy bo akustycy głównie pytali o to ile mamy instrumentalistów i wokali. KONIEC.
Pisanie niestworzonych rzeczy w riderze i tak nie miałoby sensu bo 80% (w tym przypadku warszawskich) klubów nie spełniłoby tych wymagań.  Często nawet o byle kanciapie do zrzucenia gratów można zapomnieć nie wspominając o garderobie w której można by się przebrać. Kluby często nie są w stanie zapewnić tego minimum jakie fajnie byłoby dostać nawet jako młody, raczkujący band. Macie scenę to grajcie a jak nie to do domu dobranockę oglądać. Sad but true.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #39 21 Maj, 2012, 08:45:23 »
Eeeeetam... :)
Ale jedna uwaga. Jak się ma już jakąś tam pozycję to niestety czasem trzeba być chujem. Ostatnio usłyszełem "że nie ma sensu robić sounchecku bo jest tu analogowy stół i i tak wszystko poprzestawiam a nie będę zapisywać 25 torów na kartce"
"Co za co w końcu bierzesz dzisiaj kasę, przypomnij mi?"

Zaktualizowany raider w załączeniu. Trudny do wyegzekwowania... :)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #40 21 Maj, 2012, 09:18:17 »
Trudny ale niewymyślny. W sumie oczekujecie tego co każdy zespół, który chce dobrze wypaść na scenie. Może z tą wielkością i wysokością sceny bym nie przesadzał bo jak będzie miała 28cm wys. to już moglibyście nie zagrać a to troszkę głupie :) Ale prawda jest taka że to zespół ma prawo do wybrzydzania i kręcenia nosem a nie akustyk któremu nie pasuje że kapela ma 2 gitarzystów bo on ma dziś tylko jeden mikrofon. Najgorsze jest to, że w większości stołecznych klubów żeby w ogóle zagrać trzeba zapłacić min 200 zł a i do ok. 600 dochodzi jak zliczyć akustyka, świetlika, biletera, ochronę, obsługę baru i panią Jadzie na szatni. Niestety na scenie dostajemy wielkie G. Odechciewa się grać w takich miejscach bo tłumaczenie potem że nic się nie słyszało na scenie dlatego poszło kiepsko jest żenujące. Rider dobrze mieć bo nie wiadomo kiedy może się przydać a rezolutnemu akustykowi ułatwi pracę ale nie można w nim przesadzać. Jednak myślę że pewnego minimum powinniśmy wymagać, żeby nie przyzwyczajać klubów do tego że młode kapele zagrają na gołej scenie z dostępem do prądu bo i tak nie są pro wiec po chuj im odsłuchy.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2012, 09:27:44 wysłana przez hawran »
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #41 21 Maj, 2012, 09:54:24 »
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #42 21 Maj, 2012, 10:01:07 »
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #43 21 Maj, 2012, 10:08:24 »
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :



Ja jebie, ile tam jest tomów ;]
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #44 21 Maj, 2012, 10:15:07 »
fajny ogródek nie?:) I na wszystkim nadupca :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #45 21 Maj, 2012, 10:23:16 »
Mieliśmy ostatnio gości na naszym XXX leciu. Była to Armia. Najpierw przysłali rzeczony rajder :facepalm: Najebane 24 ślady na stole dla 5 muzyków. No nic myślimy, trzeba...przyjeżdża ją, zwykłe bębny ba, mniejsze od moich no i zmieścili się na 14...gadałem z technicznym to powiedział, że to na wyrost, ale najczęściej nie mają nawet 10 śladów do dyspozycji, bo kluby nie mają takiego sprzętu, a swojego stołu nie wożą. Owszem dobrze jest mieć komfort psychiczny i mieć zapewniony układ jaki się chce, ale dobry muzyk zapierdoli z samego pieca i też będzie dobrze. W całej mojej "karierze" może za 3-4 razy wysyłaliśmy rajder, ale to na większe imprezy, gdzie trzeba było szybko zmieniać kapele i było w chuj sprzętu. W małych klubach nie zawracamy sobie nawet dupy.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #46 22 Maj, 2012, 08:50:35 »
A to ciekawostka , wczoraj skończyłem rider DBZ. 2 czerwca będzie test wytrzymałości :)

dla ciekawych :

widać żeś po nocach robił, bo zrobione na odpierdol... : P  :-*
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #47 19 Gru, 2012, 16:56:14 »
Eeeeetam... :)
Ale jedna uwaga. Jak się ma już jakąś tam pozycję to niestety czasem trzeba być chujem. Ostatnio usłyszełem "że nie ma sensu robić sounchecku bo jest tu analogowy stół i i tak wszystko poprzestawiam a nie będę zapisywać 25 torów na kartce"
"Co za co w końcu bierzesz dzisiaj kasę, przypomnij mi?"

Zaktualizowany raider w załączeniu. Trudny do wyegzekwowania... :)

Hehe, jak to był Szczecin to zapewne byłem to ja, i podpisuje sie pod tymi slowami, z utesknieniem czekam az w rzeczonym przybytku stanie stol cyfrowy.

anyway, sa dwa scenariusze...

a.) "gwiazda" robi soundcheck, reszta gra na ich korekcji bo naprawde nie ma za bardzo czasu spisywac gałkologii ( 20 kanalow x 11 potow, + 6 bramko kompresorow) bo za chwile montuje sie nastepna kapela i trzeba dzialac dalej, podejscie troche nie fair dla supportu moim zdaniem
b.) robimy szybki linecheck przed kazda kapela, a zespoly maja jakiestam minimalne zaufanie ze wiem co robie i pod koniec pierwszego kawalka wszysto trybi...

najwyrazniej granie w otwarte karty nie poplaca
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2012, 16:58:16 wysłana przez fk »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #48 20 Lip, 2016, 21:23:51 »
Wielkie sorry za odkop, ale wydaje mi się że moje pytanie jest jakże na miejscu :)

Mam zrobić raider techniczny, niemniej jednak zdaję sobie sprawę z tego,że gramy w takich miejscach gdzie nie ma sie co spodziewać fenomenu. Nie mam pojęcia co wypisywać w gratach, bo generalnie wzmaki chcemy mieć nagłasniane standardowo SM57 czy E906, ale równie dobrze mogę je nagłośnić czymś "tańszym", co do perkusji to sytuacja wygląda tak że.. mogą być to jakiekolwiek mikrofony, a nie chuj wie jak wysoka półka. Wokal to SM58 no ale jak będą oferować w pubie tylko dajmy na to AKG P5 to nie będziemy wybrzydzać. To samo z nagłośnieniem na strone, no ma być okej, nie chce kolmn za 10k jedna, tylko coś co się sprawdzi. Gramy koncerty w małych klubikach, w Rzeszowskim Vinylu natomiast nagłaśniają nam tym co mają, właśnie sm57,e906 i zwykle nie mamy potrzeby dostarczać im raidera. No ale są miejsca w które prestiżem nie pałają, a jednak chcą od nas wiedzieć co potrzebujemy.

Bawić się w raider typu : Gitara1 : sm57,e906,inny... czy po prostu zrobić stageplan i nie wymagać cudów?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Rider/Raider Techniczny
« Odpowiedź #49 20 Lip, 2016, 21:36:29 »
Stawiam (na) dwójeczkę ;). Zdecydowanie.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2010, 04:21:36
wysłana przez Widek
0 Odpowiedzi
2544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 22:53:41
wysłana przez KrupniQ
3 Odpowiedzi
5818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2018, 14:16:13
wysłana przez krzy1125