Autor Wątek: KOLUMNY GITAROWE ŁAMANE, PROSTE. WRAŻENIA, OPINIE I RÓŻNICE.  (Przeczytany 19383 razy)

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Witam! Jestem na etapie wymiany paczki. Pomóżcie z decyzja ponieważ zdania są podzielone która lepsza, gorsza. Łamana czy prosta. Podsuńcie jakieś sugestie wrażenia, opinie etc.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Prosta lepsza bo łamana wali siarą po uszach.

BTW:Guuuuuuuuuupi temat.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?


BTW:Guuuuuuuuuupi temat.

To powiedz mi mój drogi przyjacielu z boiska co u ciebie robił ten Orange Slope?

Temat? Bardziej proszę o opinie.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163


BTW:Guuuuuuuuuupi temat.

To powiedz mi mój drogi przyjacielu z boiska co u ciebie robił ten Orange Slope?

[troll mode=on] walił siarą po uszach ;) [troll mode=off]
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
czy cos ze mna jest nie tak, czy w tym temacie zawialo forum gitara.pl?:P

a tak na serio... odpowiem czysto w teorii, bo mam doswiadczenia tylko z combami :P ale co za roznica, czy lamana, czy nie? tak na serio. na logike - lamana bedzie bardziej rozpraszac dzwiek, a prosta bedzie go walic prosto przed siebie - co na koncercie, na ktorym zazwyczaj i tak zespol jest dodatkowo naglasniany innym sprzetem, raczej roznicy nie zrobi. a ew roznice w brzmieniu, jesli w ogole ktokolwiek sie jakis doszuka (w co raczej watpie), to podejrzewam, ze sa o wiele mniejsze, niz w pomiedzy innymi cechami jak np ze wzgledu na konstrukcje (i nie chodzi mi tutaj o tp czy jest lamana czy tez prosta, a bardziej rzeczy typu otwarta, zamknieta, BR, pojemnosc pudla itd), zastosowane glosniki i tak dalej...

a teraz...ten temat, to na serio, czy dalem sie sprowokowac? :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Czy temat 'gupi' to nie wiem.
Prawda jest taka, że temat był wielokrotnie poruszany - może nie zawsze wprost, ale też na tym forum.

Według mnie odpowiedź jest prosta - zrobić przegląd ulubionych gitarników i zobaczyć na czym grają.
A swoją drogą prawda jest taka, że w studio wielu muzyków woli bardziej używać proste. Może o większe ciśnienie chodzi? Albo o taką wypadkową charakterystykę kierunkowości, że się lepiej zbiera to mikrofonem?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
...co na koncercie, na ktorym zazwyczaj i tak zespol jest dodatkowo naglasniany innym sprzetem...

Nie, nie, nie. Zazwyczaj, to są tylko przody na stopę i wokal. Wiele osób twierdzi, że paczki proste mają bardziej zwarty sound, mniej rozpraszają = mniej siary, ale dziwnym trafem przez ostatnie miesiące koncertowania nie widziałem kolesia z prostą ;)
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Wiele osób twierdzi, że paczki proste mają bardziej zwarty sound, mniej rozpraszają = mniej siary,
nie wiem czemu, ale wydaje mi sie, ze to na tej samej zasadzie jest, co jak audiofile slysza roznice pomiedzy kablem a kablem. przyznaje, ze nie mialem okazji testowac i porownywac tych dwoch typow ksztaltow paczek, ale jestem przekonany, ze on wplywa jedynie wlansie na dystrybucje dzwieku w powietrzu, a ew zwartosc dzwieku, czy siara, to wlasciwosci zalezne od innych parametrow. no ale moge sie mylic ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
No, a na co ma wpływać, dokładnie po to to jest ;) Jest jeszcze kwestia rezonowania wewnątrz skrzynki równoległobocznej vs ściętej. Są fani obu rozwiązań. Ostatnio stwierdziłem, że na następnym koncercie położę w ogóle mojego łamańca na boku ;)
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ja tam wolę proste. Czy to znaczy, że nie jestem gejem?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Prosta czy łamana zależy też od zastosowanych głośników. Niektóre głośniki lepiej brzmią w prostej a niektóre w łamanej kolumnie 4x12.
Sprawy subiektywne jak ilość górki czy basów należy przełożyć na swoja opcje brzmieniowa czyli ciężkie riffy czy wiecej zagrywek, solówek i ogólnie lepsza przebijalność.
Jak dla mnie to jestem zwolennikiem kolumn łamanych a tzw siary nie posiadam gdyż używam cieplutkich legend v12, które wole od szelestów zwanych vintage30, a na których grałem wcześniej.
.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Czytają opinie ludzi twierdzących że paczki proste są lepsze mam wrażenie że takowe nigdy na scenie nie grały. Grając na scenie-czyli właściwie środowisko pracy dla którego kupuje się kolumnę 4x12, stojący i słuchający ludzie mają głowę/uszy na wysokości dwóch (nie ściętych) dolnych głośników to raz ....a dwa.....nawet w najgorszym klubie mamy nagłośnienie (jak nie mamy to się nie zgadzamy grać bo 'pedalski' klub  ;D ) i jedyne do czego służy paczka to odsłuch dla nas samych. To co słyszą ludzie to przecież dźwięk głośnik kolumny->mikrofon->klubowe nagłośnienie+odsłuchy. Także entuzjazm płynący z zajebistego brzmienia na probie, posiadaczy prostych paczek powinien minąć w momencie koncertu gdzie ustawienie pieca diametralnie zmienia się ze względów na klubową akustykę. Śmiem wysnuć ryzykowną teorię że jako odsłuch dla nas samych, ścieta paczka na scenie, swoją rzekomą siarkowatością przebija się do naszych uszu dużo lepiej. Paczka=Odsłuch. Chyba że się gra na totalnej pipidówie.  ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Chyba że się gra na totalnej pipidówie.  ;D

To 3miasto i okolice też jest pipidówą!
Paczki z głów!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
ja to w ogóle stwierdzam, że jeden ch**. Grałem na ściętych, prostych, 2x12, jak się dopierdoli riffem to zawsze dobrze słychać, a jak nie słychać to graj na pamięć i już.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Jak jest ciasno i sie musi stac blisko paki to na sciętej sie lepiej słyszysz. Jednak zawsze mozna postawic pake na wieko case'a i wtedy jest git
Leweoczkomisiarysia

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
BTW:Guuuuuuuuuupi temat.
To powiedz mi mój drogi przyjacielu z boiska co u ciebie robił ten Orange Slope?
[troll mode=on] walił siarą po uszach ;) [troll mode=off]
Otóż to. Były dwa orendże - ściety i prosty - przez parę miesięcy żeby porównać i w sumie po tygodniu musiałem ściętego przewrócić na bok żeby nie sypał siarą w górę. Nie chcę więcej wracać do tego epizodu w życiu.
I nie jestem twoim przyjacielem z boiska. Wypraszam sobie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Musza, przecież Dex pisał że to tylko po to żeby sobie robić lanserskie foty z fullstackiem ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
walenie siara po uszach nie jest zasluga samej paki. jest suma gitary, przystawek, wzmaka, paki i tak dalej (do zajebania).

Prosta lepsza bo łamana wali siarą po uszach.

dobrze wiem ze mowisz to z lekkim przymruzeniem oka, ale niektorzy czytajacy na pewno tego nie wiedza. prosta paka mniej wali po uszach, wszystkim, siara, dolem, bo generalnie gra mniej w strone uszu i chuj. i tyle mozna powiedziec. jak masz pake ktora nie wali siara, to wtedy dla odmiany gorzej sie slyszysz stojac blizej. a kluby w PL mamy jakie mamy, czasami ciezko sie zmiescic piecioosobowej kapeli na scenie (a jak sie ma pedalboardy to juz w ogole czasem nie masz miejsca zeby zrobic wiecej niz jeden krok).

Według mnie odpowiedź jest prosta - zrobić przegląd ulubionych gitarników i zobaczyć na czym grają.

jak ktos ma ulubionego Kerrego Kinga to przejebane, bo musi kupic sciane Marshalli ;)

ze stawianiem na boku moze chodzic o rezonans, bo paka na kolkach mniej sie styka z ziemia niz lezaca na boku.

Chyba że się gra na totalnej pipidówie.  ;D

To 3miasto i okolice też jest pipidówą!

Poznan takoz.
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Poznan takoz.

O, o! Zgadza się! Prawda czasu, prawda ekranu.

Ale np. dziury pt. Wejherowo, Ustka, Janowo, Wilkowo czy Koszalin - to się potrafiły dla odmiany postarać.
Weź tu bądź mądry ;)

Ja zamawiam ściętą paczkie, bez siary, poproszę.
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
No stary "noł ofens" ale pierwsze co powinno się załatwić grając metalowy koncert to triggery=porządne nagłośnienie bębnów oraz do gitar mikrofonoy-jak klub nie ma 2 mikrofonów no to pardon ale zajebisty szoł będzie hehe . Jak nie ma nagłośnienia gitar to chuj to walisz z paczki  I WTEDY FAKTYCZNIE JEST KUPA SIARA I NIE SŁYSZAŁEM DOBREGO SETU JESZCZE.  Bat graliście w Mechaniku...trójmia sto to nie mechanik...mechanik jest jednym z  najmniejszych klubów studenckich w trójmieście a nie klubem w którym się gra duże gigi. ;) Druga sprawa-czy załatwiliście dźwiękowca? Oczywiście nie wszędzie się da ale np. teraz w Olsztynie dopłaciliśmy trochę pieniędzy na dźwiękowców i bardzo mały klub Bohema przerodził się w piekielne otchłanie z przekozackim nagłośnieniem.

Nam też się zbliża koncert w trójmiejskim Rockzie gdzie najprawdopodobniej nie będzie nagłośnienia gitar ale działamy w tym kierunku już dzisiaj mimo że koncert jest za 1,5 miesiąca. Mamy na dzień dzisiejszy już zaklepane triggery czyli połowę sukcesu hehehe.


Zgadzam się z pstrym -jeden c..uj jaka paczka na zywo. Ja różnice na korzyść prostych czuje tylko na probie.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2010, 14:49:30 wysłana przez lokibalboa »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
No stary "noł ofens" ale pierwsze co powinno się załatwić grając metalowy koncert to triggery=porządne nagłośnienie bębnów oraz do gitar mikrofonoy-jak klub nie ma 2 mikrofonów no to pardon ale zajebisty szoł będzie hehe .

hehe

Cytuj
Jak nie ma nagłośnienia gitar to chuj to walisz z paczki  I WTEDY FAKTYCZNIE JEST KUPA SIARA I NIE SŁYSZAŁEM DOBREGO SETU JESZCZE

a ja slyszalem pare ale nie byly metalkorowe  :(

a tak w ogole, to slyszeliscie to? podobno to jest temat o kolumnach!
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Loki, grałem już koncerty z nawet profi nagłośnieniem (Frontside, UK Subs, Lipali, czeka mnie IRA, Turbo i Mech, Estrada w Bydgoszczy), ale najczęściej nie gram dużych koncertów i nie ma znanego headlinera. Dlatego nie bierzemy dodatkowego akustyka za kilkaset zł, bo co mi nagłośni, jak gitary i bas jadą z paczek, a ludzi przyjdzie tyle, że najczęściej styka na siekę i browara dla kapel? Możesz przygotować mega szoł, ale to musi się sprzedać! Ilu było w Bohemie? Myślę, że nie setki, a jechaliście w chuj km. Wiesz, że nawet Lady Gaga jest jeszcze na trasie ciągle w plecy? Mówię o rzeczywistości, nie moich, Waszych ambicjach. Chętnie zagram w Uchu, Kwadratowej, itd., z Wami, choć jednak gramy co innego. ;)

Możecie się skupić już teraz na tym Rockz, ale zobacz ile my mamy koncertów w planie. Poza tym: nasza bratnia kapela niedawno tam grała, a mają wydaną płytę, teledyski, nagrody, Woodstocki - i ludzi nie było... ;) Osobiście bym się tam nie pchał, ale życzę Wam tłumów! Ostatnio widzę taki trend: ludzie są jak jest znana kapela, albo jesteśmy w średnim mieście. W dużych ludzie są zblazowani, nawet jak przyjdą, to nie chce im się ruszyć dupy. A zagraliśmy w "Fantomasie", to cały klub był nabity po brzegi i wszyscy szaleli, mosh był taki, że ludzie łby do krwi porozbijali.
Paczki z głów!

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
lokibalboa -> granie koncertów na tyłach świadczy o zespole. Słyszałem mase dobrych kapel które świetnie brzmiały na tyłach na własnym sprzęcie majac rozne paczki lamane i proste :) niekoniecznie zawodowe.
Ta kwestia to sprawa tego czy zespół/muzyk potrafi sie przystosować do panujących warunków i to świadczy o jego warsztacie muzycznym, umiejętności słuchania i wykręcenia dobrego soundu.
.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Oczywiście że tak, co nie zmienia faktu ze granie na tyłach zawsze brzmi jak kupa ;d Jedno jest pewne- za bardzo my gitarzyści przejmujemy się brzmieniem. Toczymy teraz rozmowę czy paka ścięta czy prosta gdy przeciętny słuchacz ma , nie oszukujmy się wyjebane na to czy wzmak ma trochę mniej lub więcej siarczystej górki....no chyba ze są obecni inni gitarzyści na sali którzy walą pod nochalem komentarze-"mój marshal 15W brzmi lepiej i ma więcej mięska z exarem kamikaze".

I oczywiście masz rację- dodatkowe koszty w stylu dźwiękowcy, sprawiają że wychodzi się na 0 albo na minusie z sianem...ale nie zgodzę się że w trójmieście nie znajdziesz klubu w którym nie nagłośnią Ci gitary...chyba ze zabukujesz koncert na zasadzie-"-gramy za tydzień w "X"?.....-spoko możemy grać....telefon :no my bedziemy za tydzien-bedzie wolne? -Będzie, możecie grać" i przyjeżdżasz na 2godziny przed koncertem. Wtedy nie ma się co dziwić że nie ma nagłośnienia jak się nic wcześniej nie ustaliło....ba...ni e ma prawa narzekać na małą frekwencję jeżeli koncert nie został solidnie, odpowiednio wcześniej wypromowany.

Nie umiem nie oftopować ;d;d;d

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
(...)umiejętności słuchania i wykręcenia dobrego soundu.

Może, jak ktoś nie rusza gałami we wzmaku, to i brzmi jak pizda. My co klub - to jednak pierwej kombinujemy z gałkologią, co prowadzi do nieraz zaskakujących kombinacji ustawień, ale wiemy jak ma być.
A tak w ogóle, to maciekcalm dozbieraj i kup lampę, idź na parę koncertów, gdzie zagrają różne paczki - i wróć. I tak kupisz ściętą :D

Loki - przeca piszę o Uchu, Kwadratowej. Cokolwiek tam jeszcze takiego macie? Chętnie zaatakuję ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2010, 15:46:56 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2012, 13:48:58
wysłana przez Orzech
5 Odpowiedzi
3071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2015, 02:10:11
wysłana przez OMSON
7 Odpowiedzi
5168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 13:26:02
wysłana przez rockstarzzz2
18 Odpowiedzi
17261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2019, 17:49:26
wysłana przez Tarrant
8 Odpowiedzi
2312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2021, 21:19:00
wysłana przez mwczesniak