Autor Wątek: Wymiana potencjometru na jaki?  (Przeczytany 9440 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Wymiana potencjometru na jaki?
« 12 Maj, 2010, 16:54:11 »
Siema ;D

Niewiem czy taki topic już gdzieś był i niewiem jak to dokładnie nazwać...

Chodzi mi oto, że w mojej 6tce (MTM2 z SD Blackout AHB1 pod mostem) jest 1 potencjometr- Volume . Przy czym jak w większości gitar za tą kasę działa na zasadzie albo on albo off a tego płynnego i stopniowego wzrostu głośności nie słychać.
Jednak grając na Ibanezie Prestige kumpla było to samo. Niby japan ale też nie ma tego ładnego płynnego, stopniowego działania Volume. W ogóle w większości gitar słyszę, że działa to na podobnej zasadzie.

Stąd moje pytanie. Na jaki można wymienić ten potencjometr lub całą tamtą elektronikę aby uzyskiwać ładny i płynny efekt przekręcając gałke Volume a nie tak, że kręcę i w pewnym momencie następuje gwałtowny wzrost.

Może to wina czegoś innego?
Sorry, że tak wiejsko o tym pisze ale w sumie jestem noobem jeśli oto chodzi  :-\

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Jak tak się dzieje na przesterach, to tak powinno być, bo wtedy volume w gitarze reguluje gain, chyba że masz go totalnie w cholerę.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak na cleanie to trzeba wymienić potencjometry z logarytmicznych na liniowe zapewne :)
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2010, 20:10:04 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Raczej odwrotnie. :)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
O przester chodzi :D

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
No to już napisałem - normalne. Głośność regulujesz albo kręcąc master volume wzmaka, albo deptając pedał głośności w pętli wzmaka.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a to nie jest tak, że głośności przy potencjometrze liniowym wzrasta liniowo (eureka ;) ), czyli w miarę jednakowo dla każdej pozycji potka?
do widzenia.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Opór maleje liniowo, ale Twoje i nie tylko Twoje ucho ma charakterystykę logarytmiczną. Sorry :)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No to że master volume na wzmaku służy do głośności to jeszcze wiem :D

Ale o co chodzi... Grając na 2 gitary, fajny jest efekt że jeden gra jakiś lead, a 2 wioślarz robi takie stopniowe podłaszanie...
I dlatego się zastanawiam czy to chodzi o potencjometr czy własnie o pedał volume  w pętli? xD

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
volume pedal w pętli.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
IMO lepiej robi przed preampem
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A jeszcze lepiej jak opłacony techniczny kręci gałką we wzmaku. Odżałuj i wsadź potki dimarzio 500k, Jak to nie będzie spełniało oczekiwań, to wtedy volume pedal ernie balla, albo coś w ten deseń.

P.S.

A poza tym pierdolicie przez 15 postów o teorii kwantowej potków gitarowych zamiast dać prostą odpowiedź na proste pytanie.

No, ta - wymądrzam się, a sam pizdy dałem. Nie doczytałem, że to aktywny pikap,więc wsadź 25k do tego. 500k do pasywnych hambakierów. I pytanie za sto punktów: miałeś pasywa, wymieniłeś na Blackout i zostawiłeś pot?
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2010, 18:55:02 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No thx za konkret answer  8)

Nie to bylo tak, że mi to taki ziom robił. Wsadził pot który był w zestawie od blackouta i reszte elektroniki od tego pickupa.

Pozdro ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2011, 06:52:35
wysłana przez Drozd
7 Odpowiedzi
3496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2012, 01:31:05
wysłana przez fraunos
4 Odpowiedzi
2121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 16:55:13
wysłana przez GuitarProject
8 Odpowiedzi
4017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2014, 11:51:11
wysłana przez Grzechotnik
2 Odpowiedzi
1396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2016, 16:14:30
wysłana przez Piotr_