Autor Wątek: Nuendo + EzDrummer  (Przeczytany 8700 razy)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Nuendo + EzDrummer
« 02 Lut, 2008, 20:47:46 »
Hmmm... Mam mały problem. W FL jak odpalam ezdrummer to wszystko śmiga jak trzeba. Odpalam nuendo i wtyczka ma jakby... laga. jak 'uderzam' w jakikolwiek z bębnów, talerzy to program reaguje po paru sekundach... To samo zresztą zauważyłem jeśli chodzi o odtwarzanie nagrań... Co może być tego przyczyną?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #1 03 Lut, 2008, 00:11:46 »
podaj jaka masz karte muzyczna,jaki komp,jaka konfiguracja,czy wdm czy asio itd... bez tego ani róż.... i sprobuj uzywac REAPERA (zarazilem sie tym :P)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #2 03 Lut, 2008, 00:19:14 »
xD karta w kompie na płycie Asus p5k (realtek hd-lepsze to niż sb live! :D), 2gb ramu, intel c2d@3.0ghz, chyba starczy... Asio...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #3 03 Lut, 2008, 01:57:41 »
xD karta w kompie na płycie Asus p5k (realtek hd-lepsze to niż sb live! :D), 2gb ramu, intel c2d@3.0ghz, chyba starczy... Asio...
klucilbym sie.. karta na plycie  nie bedzie lepsza niz karta sblive (jakikolwiek no moze jakies tanie LE LS czy inne audigy syffy)na pci.. tak wiec pewnie ta karta chodzi ci na wdm obsluga jest przez procka i woogle wydajnosc takiej karty do dupy... w sumie to sam sobie odpowiedziles na pytanie :P

W sumie producenci plyt oraz firma relatek chyba nie jest zbyt ustawiona do zastosowan PRODUKCJI muzycznej a co najwyzej na odtwarzanie w 18.70 kanalach i migajacymi diodkami ,ułądnianiem dziwieku i bajerami w grach,filmach i internecie ...czyli tym do czego 90% uzytkownikow uzywa komputera;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #4 03 Lut, 2008, 11:37:39 »
Nie wiem o co cho z jakimiś wdm (jak to sprawdzić?) i co tam jeszcze :D Ale wg. moich obserwacji to ta karta o wiele lepiej radzi sobie z asio i o wiele lepiej obsługuje np. takie programy jak guitar rig :D można na niej o wiele mniejszą latencję uzyskać niż na tej sb live!5.1 dodatkowo można na niej wyższe próbkowanie osiągnąć i w ogóle jakieś tam takie pierdoły... Ja nie mam w sumie pojęcia czy to się liczy ale tak mi się wydaje, że po prostu ta karta jest w użytkowaniu chyba lepsza :) I ma EQ globalny :P a nawet wyjście spdif...

Tak czy siak... Ta karta zła nie jest... A nawet jakby... To przecież nie w tym chyba leży problem skoro w FL studio wszystko śmiga cacy a w nuendo się pieprzy? Coś może tam trzeba ustawić czy coś :) ? Czy to są totalnie inne bajki i do jednego wystarczy taki realtek a do drugiego trzeba już mieć hardware za > XXX$ ?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #5 03 Lut, 2008, 11:49:49 »
Widzisz... ja od poczatku istnienia kart muzycznych na plycie ich nie znosze... wszyskie mi szumia... moze mam/mialem takie sluchawki,moze mam taki sluch co na szum reaguje alergicznie.. nie podobaja mi sie.
Złacze spdif ma prawie kazda karta na pci :P wiec to nie jest jaka revolucja...probowa konie wieksze niz 44khz na kartach onboard to pomylka..to wlasciwie tylko ładny text reklamowy ale jakos tego probkowania jest tragiczna...
Sblive ma napewno lepsze przetwrniki ac/ca niz taka karta do tego mniej obciaza kompa...
wdm to Windows Driver Model i ogolnie jest dosyc krytykowany...mozna powiedziec tak ze jesli ci dobrze dziala to sie ciesz...:P
Btw.. zeby znow nie gloryfikowac sblive nad innymi TANIMI kartami trzba zaznaczyc ze rodzai sblive jest wiele + jakies badziewia wiec roznie mogles trafic...
Problem w tym ze karta onboard czesto dziala softwarowo czyli komp robi cala zabawe nawet ten globalny equalizer... a karty na pci maja czesto wbudowany hardware co sam mozesz chyba stwierdzic jaka jest roznica;]

wiesz.. Fl... zalezy co na nim robisz... bo jesli uzywasz sytrusa na 20 kanalow do tego jakies vst i rozne bajery i nie krzyczy ci ze jest 90-100% to sie ciesz... pozatym nie napisales (a przydaloby ci sie) jakie masz opoznienia na fl (faktycznie znam ludzi ktorzy pracuja na nim z opoznieniem 800ms i mowia ze dziala dobrze... bo nigdy nic nie nagrwyali:P)
ja osobiscie z latencja mialem mega problemy,zreszta dalem tez temat... siedzialem na 3 "studyjnych kartach muzycznych" ale ostatatecznie przeszedlem na tania.. i taka ktorej potrzebowalem bo delta 1010 z tą mnogoscia wejsc jest mi zbedna...tak wiec teraz siedzie na 6ms latencji na 44khz/32bit

Nuendo sie pieprzy bo jest programem znacznie wiecej wymagajacym niz fl...
Zrob screenshoty ustawien z nuendo czy cos :P

Fl to fajna zabawka.. ale raczej nie do gitarowej muzy ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #6 03 Lut, 2008, 11:50:45 »
Pieprzenie...
Lepsze są już "audigy syfy" z 96 niż karta zintegrowana, czy nawet taka na odwrotnym pci, patent asusa. To jest dopiero syf i trzoda.
Tego typu karta, do zastosowań 18.70 też się nie nadaje, do migania diodkami też średnio, a poprawiania dźwięku to ja w niej nie widziałem. Nadawać to się ona nadaje, a i owszem, do obsługi głośników manty za 50 czy 100 zł. Lepiej to nawet brzmi niż jakby wymienić jedną z tych rzeczy (głośniki lub dźwięk) na coś pro.
Co do samej sprawy to ja nie używam fl więc nie powiem, dla mnie szczytem zaawansowania jest audacity i obróbka tego w cubase. :P
Ale generalnie na takim szicie, asio jest emulowane z procesora. I nawet jak osiągasz na tym latencję 2ms a na jakiejś audigy 50ms, to bardziej się opłaca mieć 50ms i wolny procek, niż obciążenie rzędu 20% przy samym emulowanym asio włączonym, po czym po włączeniu efektów się nagle robi 200% i cóż... jakby to powiedzieć, cpu nie nadąża, bufor się przepełnia i napełnia od nowa... kupa.
Zainwestuj sobie w x-fi albo lepszą ponoć do nagrywania kartę asusa, jakieś 600 pln. Najtańsze emu (w sumie to to samo co konkurencja, nawet znaczek emu nie poprawia jakości :lol:)są po 300 pln zdaje się.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline awake7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #7 11 Lut, 2008, 14:59:11 »
nie kupuj x-fi bo to kaszana. ja mam emu i zapierdala jak młoda koza zadnej latencji i nie ma 96khz tylko 192 ma pokładowy procesor efektów wyjscia na monitory wejscia midi optyczne spidif i liniowe. polecam. nie jest to swiatowy standard studyjny ale nic nie bedzie pierdziało i opozniało. pracuje na flu gdzie zapinam sporo dupereli i jedzie z koksem równo:)

swoją drogą to bez sensu zeby nagrywac w audacity i obrabiac w cubase:) to tak jak bys mial w garazu mercedesa a jezdził maluchem :))
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2008, 13:12:28 wysłana przez Sinner »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #8 11 Lut, 2008, 15:04:18 »
x-fi to syf... trzba pamietac ze karty creative "blaster,audigy" robione sa raczej dla konsumentow słuchajacych muzyke,a to ze pisza ze dla "muzykow" to oczywiscie rodzaj reklamy podnoszacy prestige.. btw.. muze mozna robic nawet na sid z c64 wiec w sumie nie ma co wybrzydzac;]

w sumie awake7 to tak jakbys mial kombajn a kosil kosa i wrzucal na kombajn zeby ci wozil stuff ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline awake7

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #9 12 Lut, 2008, 02:35:48 »
no dokładnie tak jak powiedziales:)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #10 12 Lut, 2008, 07:07:38 »
Na Audacity nie narzekałem w życiu jeszcze. A i mogę go używać wszędzie, nawet tam gdzie nie mam możliwości instalacji aplikacji. Cóż, mi się to czasem przydaje. A poza tym cubase nie lubię, może to dlatego.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #11 06 Kwi, 2008, 21:16:01 »
Bez "normalnej" karty muz. nie ruszysz. Też nagrywam na Nuendo i zapinam EZdrummera, czasem Addictive Drums. Polecam E-MU 0404, którą sam mam i spisuje się na 5. Trzeba tylko dokupić kabel z mono do stereo bo ma niesymetryczne wyjścia i wejścia. Zawsze możesz kupić też coś z M Audio w podobnej cenie słyszałem że to niezłe karty.
power to a being never dies

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Nuendo + EzDrummer
« Odpowiedź #12 20 Kwi, 2008, 18:43:33 »
Buahahaha... Problem był bardziej banalny niż ułożenie puzzli bambi z 20 elementów :D Po prostu trzeba było ustawić jakie stery mają być używane do obsługi vst :D Wybrałem ASIO i już wszystko śmiga jak w każdym innym programie :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 16:32:29
wysłana przez KykuPL
9 Odpowiedzi
5935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2013, 20:18:06
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
3824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2012, 19:49:14
wysłana przez Intruz_PL
EzDrummer 2

Zaczęty przez Mat Software

4 Odpowiedzi
3155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2014, 23:04:03
wysłana przez Mat
22 Odpowiedzi
10345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2016, 13:45:08
wysłana przez OMSON