Autor Wątek: Stabilizator napięcia FURMAN vs. SAMSON  (Przeczytany 25075 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Stabilizator napięcia FURMAN vs. SAMSON
« 07 Kwi, 2010, 21:52:32 »
Hej,

Takie szybkie pytanie czy jest różnica (oczywiście poza ceną) pomiędzy tymi 2 kondycjonerami?

FURMAN PL-PLUS CE
SAMSON PB10 PRO

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
sorry za OT, ale moze mi ktos wytlumaczyc co to robi i jakie to ma przelozenie na brzmienie czy co tam.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
wywala syf z prądu, zabezpiecza przed przeciążeniami, spadkami napięć itp itd. na brzmienie nie wpływa

locco

  • Gość
na jakos tam wplywa jednak, tzn wszystko rowniej pracuje i pod odpowiednim napieciem, co raczej zawsze wychodzi na plus

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
no tak ale są to ponoć różnicę tak małe że zdecydowana większość ich nie słyszy.

A tak wracają do tematu może ktoś mi powiedzieć czy jest jakaś różnica?

locco

  • Gość
roznica jest wtedy, gdy masz na miejscu zjebana siec, brak uziemienia, skoki napiecia i inne tego typu atrakcje. ja slysze duza roznice pomiedzy brzmieniem wzmacniaczy w salce wieczorem albo w nocy i salka w dzien, kiedy w budynku duzo pradu ciagna ludzie i kiedy chodzi cala masa roznych urzadzen na paru piertach. generalnie dla koncertujacego muzyka albo czlowieka podpinajacego drogi sprzet do watpliwych zrodel pradu "must have".

swoja droga nie wiem, jak tam wyglada z tymi rackowymi zabawkami, bo po konsultacji u pewnego szefa specjalistow pomorskich od wzmacniaczy wyszlo na to, ze nie ma sensu bawic sie w stabilizatory za 200 czy 300 zl, bo i tak gowno daja, dopiero drozsze robia robote jak trzeba.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
pytanie co rozumie przez pojęcie drogi

bo furmana dostaniemy za 1380zł i za 340 czy 400zł, pytanie jak mają się do siebie, głównie mi chodzi o tego samsona bo wg. tego co pisze niczym się nie różni od tego furmana pytanie jak z jakością. Może ktoś z forumowiczów ma samsona PB10 lub PB10 pro i może coś powiedzieć

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Pan Mikos zdaje się ma, a James Dean miał. Dobrze kombinuję?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Z tego co mi Pan Mikos napisał to i furman i Samson działają jak powinny nic więcej się nie dowiedziałem

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Bo pytałeś o różnicę miedzy jednym a drugim. Nie zauważyłem takowej, a PB10, o którego pytałeś to średnio-niska półka i w zasadzie poza jakimiś zabezpieczeniami przepięciowymi i przetężeniowymi wiele nie robi. Choć może i coś tam robi, ale nie próbowałem porównywać brzmienia "z i bez".
Ja to kupiłem na wypadek gdyby coś mi się miało pojarać, ale że nic mi się jeszcze nie pojarało to nie wiem czy sprzęt działa jak powinien, czy może nie było okazji ku temu...

Jak wolisz dbać o sprzęt i dmuchać na zimne to kup, jak myślisz, że to zapewni Ci jakąś wielką różnicę w brzmieniu to zapomnij.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Tak patrzę i z tego co widzę to to są power conditionery, a nie stabilizatory napięcia (voltage stabilizer) tak jak nieprodukowany już AR-2306 lub P-1400

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
chodzi mi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo i nie ukrywam że samson jest dużo lepszą ofertą dla mnie, parę stówek piechotą nie chodzi :)

Odpowiedź jaką dostałem z Thomann'a

"Różnica, oczywiście prócz ceny, jest niezauważalna"

Więc raczej prawdę mówią w przeciwnym razie naciągali by na droższy produkt lub ten który im nie schodzi.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2010, 18:03:39 wysłana przez daniel.iron »

Offline Mick

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Szybkie pytanie, szybka odpowiedź - trwałością.
Do sporych systemów rackowych,  dużo podróżujących i intensywnie użytkowanych koncertowo - Furman.
Do sali prób, małych koncertów, małego studia - Samson.
Różnicy w brzmieniu nie będzie. W studio mieliśmy Furmana PL-Pro i 2xjakieś T.Racksy po 1 w każdej skrzyni. Wszystko działało bez zarzutu.
A do sali prób albo samego Stacka to polecam dobrą listwę z zabezpieczeniami przepięciowymi i warystorem - koszt 100, max200zł. Wystarczy. Albo UPS ;)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
a właśnie jak ma się np. wg Ciebie T.Rack do samsona?

Offline Mick

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
T.Racks to z jakości wykonania obudowy i designu taki trochę Behringer ;) Mało elegancki jest po prostu. Ale działa i myślę że będzie działał, tam nie ma za bardzo co się zepsuć.

A Samson jak najbardziej ok, bardzo przyzwoite produkty w kategorii low budget studio (polecam DiBoxy).

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A dlaczego by nie zastosować takiego zwykłego UPSa?

http://www.zoneo.pl/opis/36216_UPS_EVER_ECO_PRO_1200_CDS

nie taki drogi, a zabezpieczy sprzęt możliwie najlepiej jak sądzę. Minus jest taki że nie jest  w obudowie rack 19" i waży 10 kg.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Minus jest taki że nie jest  w obudowie rack 19" i waży 10 kg.
Ale co to za problem ;)
Radek chyba ma jakichś czarnych od sprzętu ;P
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Minus jest taki że nie jest  w obudowie rack 19" i waży 10 kg.
Ale co to za problem ;)
Radek chyba ma jakichś czarnych od sprzętu ;P

Dino power kosztuje 1300zl, UPS 700. Różnica jednak jest. Przy czym ten UPS jest znacznie mocniejszy.

Są jakieś inne wady UPSa, coś co sprawia że furmany czy tam inne voltage stabilizer'y kosztujące krocie są lepsze od tego? Serio pytam, bo elektrykiem nie jestem.


A co do wagi, no coż...head - circe 20-30kg + trafo, paka - koło 50kg, rack + kilometry przewodów i sterownik - kolo 10kg, gitara - kilkanaście kg. razem z casem x 2.

W takiej konfiguracji, mi osobiście jest już kompletnie wszystko jedno czy będę miał jeszcze jednego grata który waży 10 kg czy nie. Transportować go wtedy można razem z listwą zasilającą i trafem. I tak wszystko waży w chooy :)

Gdybym chciał mały i lekki zestaw, wtedy może i taki rack'owy t.racks jest poręczniejszy, ale tez pewnie kilka kilo to waży a i tak nosić to trzeba.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jak na mój rozum to taki UPS nawet się lepiej spisze niż kondycjoner, ale na myśl o noszeniu kolejnego ciężkiego gówna aż mnie ciary po plecach śmigają. To co mam obecnie denerwuje mnie niemiłosiernie i gdyby nie fakt, że brzmi przesuper to już dawno grałbym na combie 1x8''.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jak na mój rozum to taki UPS nawet się lepiej spisze niż kondycjoner, ale na myśl o noszeniu kolejnego ciężkiego gówna aż mnie ciary po plecach śmigają. To co mam obecnie denerwuje mnie niemiłosiernie i gdyby nie fakt, że brzmi przesuper to już dawno grałbym na combie 1x8''.


Stary, za KAŻDYM razem kiedy rozkładam sprzęt przed próbą i składam po próbie chuj mnie strzela. Jak przychodzi do przenoszenia, tym bardziej. Ale kurde, niestety coś za coś :)

A co do ciężkiego gówna, jedyny minus tego jest taki że jest osobno.
No pain No gain !

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Szkoda, że u nas na rynku jest taka lipa jeśli chodzi o te stabilizatory...jak iś czas temu szukałem jakiegoś fajnego Furmana, ale nie znalazłem. Problem polega na tym, że u nas najwięcej tych listw jest na napięcie 110V, a na Europe potrzeba 220-230V. Dlatego wyszedłem chwilowo z założenia, że kupię w miarę dobrą listwę rackową w komputerowym. Kupiłem Acera czy też Acara (w sumie mam oba) i wszystko się pięknie spisuje. Zarówno w sali prób, na koncertach czy też w studio. Raz był mały wypadek ze skokiem napięcia i dzięki takiej listwie spaliłem tylko jej bezpiecznik. Wszystkie graty bezpiecznie :) Cena takich listw to jakieś 100 PLN. Naprawdę warto, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to blisko klasy Furmana :)
made of hate

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Crank, mówisz o listwie antyprzepięciowej, a to nie to samo co stabilizator napięcia.

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Oczywiście, że nie to samo.
made of hate

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Może mi ktoś z punktu widzenia technicznego powiedzieć czy kondycjoner Furmana PL-8 posiada kondensatory ? Czy powiedzmy odpinając kondycjoner od pradu urządzenie będzie sie wyłączac wolniej przez co będzie mniej narażone na skutek nagłego odłączenia ? Czy to bullszit i furman to zwyczajny filtr brudów

EDIT: Interesują mnie spadki napięcia....bo przed nagłymi wzrostami Furmany mają, o ile się nie myle, Warystory...ale z tego co wyczytałem to warystory nie chronią przed spadkami...
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2010, 00:11:30 wysłana przez lokibalboa »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
UPS'y są relatywnie proste w konstrukcji. Bateria nie potrzebuje czystego prądu żeby być ładowana. Rozbebeszaliśmy w pracy często UPS'y i nic specjalnego oprócz przetwornicy tam raczej nie ma i służy ona do tego, żeby przerobić stały prąd z baterii na zmienny przy wyjściu.

Zasilanie wzmacniacza UPSem pewnie zadziała (a może nawet będzie w miarę czyste, skoro idzie z przetwornicy), tylko że może się okazać niepraktyczne.

UPS 1700VA wytrzymuje jakieś 15-20 min. oddając 600W. Potem trzeba go ładować kilkanaście godzin. Trochę niepraktyczne szczerze powiedziawszy. :)

Loki, prądu przemiennego się tak nie filtruje, więc mała szansa żeby coś takiego wystąpiło.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2012, 23:33:57
wysłana przez zerotolerance
8 Odpowiedzi
5781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 11:08:40
wysłana przez Grzgrz
3 Odpowiedzi
4042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 01:44:33
wysłana przez grz_ost
4 Odpowiedzi
1580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 13:23:24
wysłana przez qqryq
14 Odpowiedzi
6140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 15:29:01
wysłana przez Radek M