Autor Wątek: Co z tym spiskiem? Najbardziej trendy teorie konspiracyjne.  (Przeczytany 90647 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Jako, że widzę, że prawie każdy jest w to wkręcony, ale nie chce z siebie robić idioty, to może ja pierwszy, dla mnie luz jak na rybie.

Z jakimi "conspiracy theories" się zetknęliście i co w ogóle sądzicie o tym, wbrew propagatorom, mainstreamowym już temacie? Ktoś nami steruje? Kto i po co? Włala!...

@Mods

Sugeruję przenieść tutaj wypowiedzi z wątku: http://forum.sevenstring.pl/off-topic/kacik-humoru-wujka-purpla-%29/140/
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2010, 16:49:22 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Man, chodzi o teorie spiskowe funkcjonujące w społeczeństwie, a nie w literaturze, czy generalnie w sztuce, choć czasami te światy mogą się przenikać. 

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Kopernik byl niemcem

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Trudne do obrony. W owym czasie nie istniały państwa narodowe. Używał niemieckiego jako pierwszego języka, lecz dowodził obroną Fromborka służąc pod polską koroną i bijąc się z Krzyżakami. Przyjmując współczesne standardy uznałbym go jednak za obywatela polskiego.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Trudne do obrony.

Nie o to chodzi czy to do obrony czy nie, poprostu jest taka teoria i ideologia dorabiana do tego. Poza tym Kopernik nie byl niemcem, tylko kobieta.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
to może Mieszko I był wikingiem? ;)

Może właśnie był?;) Tu nie chodzi o przekonywanie kogokolwiek, do czegokolwiek, tylko zaprezentowanie różnych idei. Jeśli jakieś argumenty pro/contra przy okazji, to byłoby pysznie, o podaniu źródeł nie wspomnę.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
bardzo się ciesze Piotrek że założyłeś ten wątek, choć jestem blondynką, od kilku lat jestem też domorosłą badaczką teorii spiskowych, w zasadzie to nawet trudno nazwać je spiskowymi. Chodzi mi raczej o ludzi i nazwiska takie jak Ted Gunderson, Garry Null, Alex Collier, Ś.P. Phil Schneider, etc. Czyli nie nawiedzonych buraków, ale ludzi którzy przez wiele lat piastowali wysokie stanowiska w FBI czy CIA, bądź uczestniczyli w tajnych projektach rządowych na szczeblu administracyjnym, których w moim odczuciu do mówienia zmuszają "wyrzuty sumienia", albo fakt że zdali sobie nagle sprawę, że ich wiedza jest fragmentaryczna i zwyczajnie połączyli kropki i budzili się z ręka w nocniku, generalnie ludzi którzy są wybitnymi naukowcami jak wspomniany Garry Null, ludzi którzy są wiarygodni.

Zacznę od strony, z której ja czerpię informacje, gdzie kilkudziesięciu rozgarniętych młodych ludzi, o bardzo otwartych umysłach, zbiera materiały, tłumaczy je na język Polski, generalnie odwala kupę świetnej roboty.
Strona nazywa się David Icke.pl. Nie jest to oficjalna strona David'a Icke, nie jest on też jej patronem, ze stroną sam Icke ma niewiele wspólnego, w zasadzie twórcy strony, użyli nazwiska David Icke jako synonimu słowa teoria spiskowa i myślę że z dobrym skutkiem.
Większość z nas na forum wychowuje już pociechy lub nosi się z takim zamiarem w przyszłości, na początek coś co wywarło na mnie dość silne wrażenie, jako rodzicu... Gary Null-Zabójcze szczepionki Jedziemy:



Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
W Dagome Iudex chyba nigdy nie dojdziemy do prawdy. Nie wiadomo, czy to się kopista jebnął, czy rzeczywiście to było germańskie imię Miśka i czy w ogóle nazwa jest użyta w kontekście imienia.

Mnie bardziej jara następujące zagadnienie: od kiedy siedzimy między Wisłą a Odrą? Widziałem już bezpardonowe bójki na sztachety między allo- i autochtonistami. Ciekawe.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Hmm to teraz rozumiem masowo odrywamy się od poręczy i jazda?? :)
Dla mnie teorie spiskowe to fajna zabawa dla znudzonych. Coś jak wiara w Sekret i tego typu pierdółki. Problemem są te "teorie" które mogą nam potencjalnie zaszkodzić bo trafiają na podatny grunt i nie dotyczą linii rodowej Obamy (ponoć wywodzi się od króla Jerozolimy, podobnie jak Clinton i angielska rodzina królewska). Mówię tutaj np o prężnym, rodzicielskim ruchu antyszczepieniowym, wspieranym przez paru "naukowców", którzy nie mają większego problemu z przeinaczaniem faktów, zakłamywaniem wyników badań i innymi typowymi praktykami naukowymi ;) Jak czasem czytam co wypisuje dr. Majewska to zastanawiam się czy ona tak na poważnie czy po prostu biedula ma problemy z przekładaniem tekstów z angielskiego.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Dzisiaj w radio słyszałem, że w angli, dokładniej w zapomnianej mi z nazwy wiosce od około 2 tygodni przylatuje ufo i robi eksperymenty na tamtejszych owcach - gwałty na tych stworzonkach itp.  Podobno mają nas zaatakować, kurwiszony jedne.
I żeby nie było , na prawdę takie coś w radio leci :P. Czek it djud.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Hmm to teraz rozumiem masowo odrywamy się od poręczy i jazda?? :)
Dla mnie teorie spiskowe to fajna zabawa dla znudzonych. Coś jak wiara w Sekret i tego typu pierdółki. Problemem są te "teorie" które mogą nam potencjalnie zaszkodzić bo trafiają na podatny grunt i nie dotyczą linii rodowej Obamy (ponoć wywodzi się od króla Jerozolimy, podobnie jak Clinton i angielska rodzina królewska). Mówię tutaj np o prężnym, rodzicielskim ruchu antyszczepieniowym, wspieranym przez paru "naukowców", którzy nie mają większego problemu z przeinaczaniem faktów, zakłamywaniem wyników badań i innymi typowymi praktykami naukowymi ;) Jak czasem czytam co wypisuje dr. Majewska to zastanawiam się czy ona tak na poważnie czy po prostu biedula ma problemy z przekładaniem tekstów z angielskiego.

Myślę że dla ludzi, których to nudzi, którzy wątpią niemal we wszystko, ten wątek będzie mało interesujący, to w zasadzie tyle, po co angażować swój czas i energię w coś, co na starcie uważamy za bzdurę?? Po to żeby wypowiedzieć się "autorytatywnie" nie zadawszy sobie nawet trudu, przybliżenia danej materii?? Oglądając lub czytając nie ubieraj okularów, spójrz na to przez "lornetkę sceptycyzmu" ale doceń trud, lata badań, i całe to zamieszanie, zobacz czemu to służy? Naukowcy nie poświęcają wielu lat ze swojego życia, na badania, dlatego że nie wiedzą co zrobić z nadmiarem wolnego czasu...

Edek: może być raz na temat? Każdy wrzuca teorię, i trochę materiałów do przeglądnięcia, zostawmy zamierzchłą przeszłość, Mieszko I, Panią Kopernik i Karolingów.

Jeśli chodzi o porwania to fajnym wątkiem będzie hasło: Dulce, Nowy Meksyk

http://www.eioba.pl/a70831/rzad_usa_sprzedal_nas_obcym
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2010, 22:53:20 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Juniu z tego prostego  powodu, że jeśli przez bandę jołopów moje przyszłe i potencjalne dziecko ma okazję złapać jakieś choróbsko które teraz wisi na skraju eradykacji to myślę że warto o tym pisać. Poza tym sama mi pisałaś że nie wolno innym zabraniać wypowiadania swojego zdania :) To jak? Działa w jedną stronę? :) Od jakiegoś roku z wypiekami na twarzy czytuję sobie zarówno to co piszą spiskowcy jak i śledzę blogi scepów. Linkaski słodziaski polecą jutro bo dziś już nie ogarniam za bardzo. Ale już widzę że nie obędzie się bez wskrzeszenia Ducha Barta. Yony, trzymaj się! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Leon, jeśli martwisz się o swoje dzieci to obejrzyj ten film ok? Napisałam że każdy ma prawo do nieskrępowanego wyrażania samego siebie, nie do krytykowania wszystkiego i wszystkich bez zadania sobie trudu zapoznania się z materią ;) Linkaski słodziaski?? Jaśniej proszę ...

edit: aha, że materiały poglądowe jutro wrzucisz? nie zajarzyłam w pierwszym momencie :D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2010, 23:15:31 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Apropo spisków przeróżnych to polecam blog Barta.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Junia.. "Rząd USA sprzedał nas obcym"- ten link był na serio czy dla jaj? To brzmi jak tekst z okładki faktu ;). Kurz złamał mi rękę..

Kiedyś lubiłem od czasu do czasu czytać różne teorie spiskowe ale moje zaangażowanie ogranicza się do przeczytania, jako ciekawostki, jakiegoś artykułu. Nie zgłębiam tych tematów jakoś specjalnie bo po co? Mam inne rzeczy do roboty..

A to moja ulubiona teoria spiskowa (chyba rozmawialiśmy o tym na g-party) dotycząca titanica, czytać raczej z przymrużeniem oka ;)
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=af07
no i obowiązkowo trzeba obejrzeć film który jest pod tym linkiem ;)

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
To jak walenie głową w mur... jeśli tylko trochę otworzysz umysł, przeanalizujesz to, co dzieje się na świecie, kiedy pomyślisz ile form życia jest na ziemi i w oceanach, na prawdę trudno jest wierzyć że jesteśmy sami we wszechświecie. Kiedy pomyślisz że przy tak zaawansowanej technologii, wciąż poruszamy się pojazdami napędzanymi przestarzałymi silnikami spalinowymi (w 1955 r. samochód napędzany silnikiem na wodór przejechał 911 okrążeń na torze w Monako, patent został natychmiast wykupiony przez korporację nafciarską... resztę sobie dopowiedz...), że wystarczy kilka stacji odsalania wody aby rozwiązać problemy głodu i suszy w skali globalnej (dajesz możliwość uprawy roślin i tym samym czynisz ludzi niezależnymi.. CO?? Oni muszą być od NAS zależni, na tym polega system monetarny i ekonomiczny.... ), że Tesla odkrył bezprzewodowy przesył darmowej energii w 1902 r. (zapytany o to gdzie jest licznik, odpowiedział że go nie ma, że ta energia jest za darmo, resztę sobie dopowiedz...) Jeśli połączysz kropki, jeśli po prostu OTWORZYSZ UMYSŁ, zrozumiesz, że jesteś, sterowany, manipulowany, ogłupiany, że dawno odebrano CI możliwość samodzielnego myślenia i przejęcia odpowiedzialności za samego siebie, rozwoju, samorealizacji, ale za nim to wszystko się zmieni musi zmienić się paradygmat...
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Przepisujesz to skądś czy sama z siebie tak lecisz tą płuczką mózgową? Pytam poważnie. Bo zawsze się zastanawiałem czy to jakaś forma prania mózgu jest że wszyscy spiskowcy mówią dokładnie takimi samymi zdaniami czy tylko po prostu uczą się ich na pamięć z własnej woli :) Z Teslą nie wyjeżdżaj bo ta sprawa rozbiła się o bardzo proste problemy technologiczne a nie Wielki Gadzi Wszechrząd Światowy. Pozostałe dwa tematy. Czynisz ludzi niezależnymi? No proszę Cię :D Przeca tu nie chodzi o zależność, niezależnośc. Jedyne co może być interesujące w przykładowej Afryce dla reszty świata to rynek zbytu broni. Oni nie potrzebują wody :)
Ten silnik. Hmm jakieś linki pls? Bo nie znam sprawy.
Co do moich linkasków. Przede wszystkim wspominany już przeze mnie i Dexa Bartu. Niektórym znany jako eksgitarowy ekskapeli naszego eksamdinaehkem pardon. Jedno eks za dużo :)  Tutaj możesz sobie Juniu poczytać o swoim idolu. Chociaż polecam polecieć po całości, bo warto. Lubię tego blogasa bo rozumiem co tam do mnie piszą, a Bartu z reguły robi bardzo pro risercz przed rozgrzebaniem tematu.
Lecąc po linkach można też trafić na (Leon poleca) Modne Bzdury, też coś do rzucenia na ząb :) Czajniczek Pana Russela takoż niezgorszym blogiem jest.
No i na koniec miejscówka z której natchnienie czerpie pewnie nawet Dawkins, czyli Blog Skeptico. Ogarniamy całość i za pół roku odświeżamy dyskusję ;)

PS. Jeśli Ty dla odmiany otworzysz trochę umysł to może zauważysz jakimi słodkimi bzdurkami czasem rzucasz. I mówię to w przeciwieństwie do Ciebie absolunie wyzuty ze złości :)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2010, 08:30:26 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
New World Order
Nowy porządek świata
poczytajcie o tym
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2010, 08:30:37 wysłana przez felix0 »
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Przepisujesz to skądś czy sama z siebie tak lecisz tą płuczką mózgową? Pytam poważnie. Bo zawsze się zastanawiałem czy to jakaś forma prania mózgu jest że wszyscy spiskowcy mówią dokładnie takimi samymi zdaniami czy tylko po prostu uczą się ich na pamięć z własnej woli :) Z Teslą nie wyjeżdżaj bo ta sprawa rozbiła się o bardzo proste problemy technologiczne a nie Wielki Gadzi Wszechrząd Światowy. Pozostałe dwa tematy. Czynisz ludzi niezależnymi? No proszę Cię :D Przeca tu nie chodzi o zależność, niezależnośc. Jedyne co może być interesujące w przykładowej Afryce dla reszty świata to rynek zbytu broni. Oni nie potrzebują wody :)
Ten silnik. Hmm jakieś linki pls? Bo nie znam sprawy.
Co do moich linkasków. Przede wszystkim wspominany już przeze mnie i Dexa Bartu. Niektórym znany jako eksgitarowy ekskapeli naszego eksamdinaehkem pardon. Jedno eks za dużo :)  Tutaj możesz sobie Juniu poczytać o swoim idolu. Chociaż polecam polecieć po całości, bo warto. Lubię tego blogasa bo rozumiem co tam do mnie piszą, a Bartu z reguły robi bardzo pro risercz przed rozgrzebaniem tematu.
Lecąc po linkach można też trafić na (Leon poleca) Modne Bzdury, też coś do rzucenia na ząb :) Czajniczek Pana Russela takoż niezgorszym blogiem jest.
No i na koniec miejscówka z której natchnienie czerpie pewnie nawet Dawkins, czyli Blog Skeptico. Ogarniamy całość i za pół roku odświeżamy dyskusję ;)

PS. Jeśli Ty dla odmiany otworzysz trochę umysł to może zauważysz jakimi słodkimi bzdurkami czasem rzucasz. I mówię to w przeciwieństwie do Ciebie absolunie wyzuty ze złości :)

Leon ;) Ja jestem wyzuta ze złości tak bardzo jak jest to możliwe, temat brzmi "teorie spiskowe", pozwól dać mi upust moim przemyśleniom na ten temat właśnie tu, wyrażam tylko swoją opinię, nie krytykuję ani nie oceniam postów pozostałych użytkowników. Taki Topic, niech każdy wrzuca co che ;) na litość Boską Leon ;)  bo to co robisz jest cenzurowaniem, lub piętnowaniem wszystkiego co piszę, gdzie mam o tym pisać, w dziale "gitary barytonowe"???

Edit: Załóż czysto hpotetycznie że nazywam się Venasea, że jestem z rasy Andromedan, i że starasz mi się wytłumaczyć, czym jest system monetarny?? Ja po Twoim wykładzie, patrzę na Ciebie zdziwiona i zadaję Ci jedno proste pytanie. Muszisz płacić za to, że żyjesz na planecie, na której się urodziłeś??? Założę się o mojego Nexus'a że to pytanie już zawsze będzie dźwięczało Ci w głowie... Masz coś ciekawego do powiedzenia?? Chcesz komuś coś przekazać?? Zrób to śmiało, nikt nie będzie Ciebie krytykował :) Nie piętnuj tego co piszę, po to jest ten topic, w przeciwnym razie , będę pisała tylko o NGD, wrzucała próbki nagrań, itd. Jestem Matką dwojga dzieci, jestem przeciętną osobą, mam swoje pasje, nie żyje teoriami spiskowymi, nie jestem chora na schizofrenię, po prostu przekazuję tu to, co rzuca mi się w oczy, bądź to co mocno rezonuje w z moim wewnętrznym poczuciem prawdy. Nikt nie ma się z tym zgadzać lub nie, nie dbam o to prawdę mówiąc, to tylko moje spostrzeżenia, wrzuć je do katalogu, bzdury i spal, jeśli tego nie czujesz ;) Pzdr .
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2010, 09:24:11 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Ejjj.... No bez jaj.... :D :D Przewertowałem tylko posty, długo piszecie, ale jak się pojawiają niektóre nazwiska i hasło szczepionki to mi się od razu lampka ostrzegawcza w piecu zapala :D

A jak samoloty latają i zostawiają białe ślady, to wiecie co to jest?? Chemitrailsy!!

I generalnie czekajmy na ujawnienie wielkich-ludzi-jaszczurów.

Generalnie polecam: http://blogdebart.pl
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2010, 09:31:53 wysłana przez el-biczel »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Chemtrailsy to oddzielny temat. Też cudny :) Biczel już dałem linka dwa posty wyżej :)
Juniu przecież ja nic nie cenzuruję. Tylko coś mi się odkleja jak widzę ten zapał ewangelizacyjny. Pisanie postów pogrubioną czcionką i dramatyczne apele o otwarcie umysłu mi nie pomagają w grokowaniu tego co piszesz. At all. Po prostu lekko mijamy się chyba w koncepcji zrozumienia :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
A widzisz, nie zauważyłem słowa klucz: "Bartu" a urla nie było :)

A tak po za tym, od lat w prawie panuje domniemanie nie winności, coś na rzeczy musi być - jest to kwestia statystyki, ale nie chcę się na ten temat rozwodzić. Dlatego też, jeśli nie ma się na coś dowodów, to moim zdaniem cała teoria jest o kant pupy potłuc.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Chemtrailsy to oddzielny temat. Też cudny :) Biczel już dałem linka dwa posty wyżej :)
Juniu przecież ja nic nie cenzuruję. Tylko coś mi się odkleja jak widzę ten zapał ewangelizacyjny. Pisanie postów pogrubioną czcionką i dramatyczne apele o otwarcie umysłu mi nie pomagają w grokowaniu tego co piszesz. At all. Po prostu lekko mijamy się chyba w koncepcji zrozumienia :)

no stary to pojechałeś :D

Konkretnie chodzi mi o to zdanie ;); Przepisujesz to skądś czy sama z siebie tak lecisz tą płuczką mózgową?

Edit: Gdybyś żył 2000 lat temu, pewnie jako pierwszy przybił byś Jezusa do krzyża, co?
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2010, 11:40:46 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755

Edit: Gdybyś żył 2000 lat temu, pewnie jako pierwszy przybił byś Jezusa do krzyża, co?

brum, brum! Ale jedziecie! ;)

Bardzo mnie takie tematy kiedyś interesowały, śledziłem je, a teraz np. ciągle nie mogę się zmobilizować i obejrzeć Zeitgeist'a: http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937#

Dziwnym trafem nie uważam, żeby możliwość kontaktu z obcą cywilizacją była niemożliwa - a jeśli już - to właśnie ten fakt byłby tajny do bólu. Te wszystkie Hangary Eighteen itd. Żeby nie było smutno - piosenkaaaa!!!:
Paczki z głów!