Autor Wątek: Różnica poziomu głośności na różnych kanałach...  (Przeczytany 5949 razy)

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Na starość "dorobiłem" się lampowej głowy (:)), ale jako profan w dziadzinie obsługi takiego sprzętu postanowiłem zadać pytanie radzie starszych:)
Opis objawów:
żeby osiągnąć ten sam poziom głośności muszę ustawić potka volume na kanale czystym na 9, a na przesterowanym na 2, ergo: jak głośność na przesterowanym ustawię na 5 to czysty jest tak cichy że nie istnieje...
Nie wiem czy to normalne zjawisko, ale nie wydaje mi się. Moja licha wiedza podpowiada mi, że to lampa odpowiedzialna za czysty może powoli tracić dech, ale w tym celu chciałbym się skonsultować z szanownym konsylium.
ps. celowo nie podaje co to za wzmak, bo wolałbym uniknąć diagnozy "wyrzuć ten złom na śmietnik i kup ................ (wpisać odpowiednią markę)":)
Hard Rockin' Waffenplatz


Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Pewnie lampa padła.
Zgaduję, że to nie Mesa ;) ale u mnie da się coś takiego osiągnąć nieumiejętnym ustawieniem pętli.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Pętla wyłączona. Mesa też to nie jest (niestety)...
odpowiedź na pytanie "cóż to za głowa" jest tak prosta, że aż w [tiiiiiiii] strzyka, hahaha
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Wymień lampę i będziesz wiedział.
Swoją drogą trochę niepoważne podejście do sprawy masz.
"Coś mi nie działa, ale nie powiem gdzie."
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
TSL jest niefajny. za dużo gałek i ogólnie brzmieniowo mi nie podchodzi... ale ja wole brzmienia typu osiemsety. no i pewnie lampa do wymiany. wstępnie bym pozamieniał lampy na preampie, aby się upewnić.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 17:32:07 wysłana przez Bloo »

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Lampa to jedno, inna sprawa, że niektóre wzmaki tak mają (i wynika to bardziej z charakterystyki danego kanału niż stricte z jego głośności). Ergo - lampy możesz sprawdzić, a jak nie to to albo zmieniamy wzmacniacz albo uczymy się z tym żyć ;)
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Lampa to jedno, inna sprawa, że niektóre wzmaki tak mają (i wynika to bardziej z charakterystyki danego kanału niż stricte z jego głośności). Ergo - lampy możesz sprawdzić, a jak nie to to albo zmieniamy wzmacniacz albo uczymy się z tym żyć ;)
jeszcze opcja EQ w pętle i podbijamy sygnał, ale to dodatkowe deptanie i nie zawsze sprawdzi się tak jak byśmy tego chcieli.

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Zamiana lampek - to jest jakieś rozwiązanie! Czy można zamienić lampy bez jakichś dodatkowych regulacji? (biasy, srasy, itp.) Bo jeśli tak, to za tydzień będę znał odpowiedź i wszystko jasne:)
Dex: chciałem jak najbardziej poważnie! Tylko chodziło mi o "ogólną zasadę działania", czyli czy lampiaki tak mają czy nie, niestety nie mam odniesienia..
A tu się dowiaduję, że są takie co tak mają z natury. i to nie jest dobra wiadomość, bo ja akurat potrzebuję czystego...
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Zamiana lampek - to jest jakieś rozwiązanie! Czy można zamienić lampy bez jakichś dodatkowych regulacji? (biasy, srasy, itp.) Bo jeśli tak, to za tydzień będę znał odpowiedź i wszystko jasne:)
Dex: chciałem jak najbardziej poważnie! Tylko chodziło mi o "ogólną zasadę działania", czyli czy lampiaki tak mają czy nie, niestety nie mam odniesienia..
A tu się dowiaduję, że są takie co tak mają z natury. i to nie jest dobra wiadomość, bo ja akurat potrzebuję czystego...
pozamieniaj lampki miejscami sprawdź czy dalej czysty jest cicho, czy po przełożeniu lampy odpowiadającej za kanał czysty dzieje sie coś niefajnego na przesterze, jeżeli to nie zostanie rozwiązane, to albo wzmacniacz tak po prostu ma, albo problem leży gdzieś indziej. No jeżeli taka będzie jego przypadłość, to sprawdź jeszcze opcję ze wstawieniem EQ i podbiciem sygnału w pętli.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Jeśli master volume jest wspólny dla obu kanałów, to różnica głosności między czystym a przesterowanym jest normą. Przester powstaje w wyniku b. dużego wzmocnienia sygnału co bezpośrednio przekłada sie na głosność. Rada co podmiany na próbę lampy w kanale czystym w sumie dobra, choć zużycie lampy daje oprócz cichego grania także objawy ucięcia pasma, szumów, brumów etc.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 21:05:07 wysłana przez theremin »
4string

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Możesz jeszcze kombinować, żeby lampę odp. za kanał przesterowany wymienić na odpowiednik o mniejszym wzmocnieniu a odp. za kanał czysty - o większym. Ale tu już cała charakterystyka się zmieni i czysty może przestać być czysty, cóż...
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2011, 16:57:53
wysłana przez bieniek0302
23 Odpowiedzi
6016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2011, 21:58:46
wysłana przez skarhead
2 Odpowiedzi
4277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2019, 18:44:27
wysłana przez vastio
22 Odpowiedzi
4265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2021, 00:14:58
wysłana przez ITHMW
0 Odpowiedzi
1215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2022, 19:17:47
wysłana przez dari555