Autor Wątek: W poszukiwaniu pierwszej siódemki.  (Przeczytany 8492 razy)

Offline Wayne

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
W poszukiwaniu pierwszej siódemki.
« 25 Mar, 2010, 15:37:33 »
Witam! Na wstępie powiem, że jestem zielony jesli chodzi o gitary siedmiostrunowe i proszę o pomoc. :] Sprawa wygląda następująco:
Obecnie gram na Epi Les Paul Standard(od 3 lat), ale prawdę mówiąc, nie jestem do końca zadowolony. Jestem raczej niski, a LP jest dość ciężki i ma strasznie duży korpus(jak dla mnie) - jest więc niezbyt poręczny podczas grania na żywo. Dodatkowo, mój zespół stroi się do drop A#, więc przydałoby się odpowiedniejsze wiosło do takich strojeń.

Poszukuję więc siódemki, a oto moje wymagania:
- coś lżejszego niż LP i o mniejszym korpusie. Koniecznie.
- stały mostek. Nie mam ochoty bawić się w FR
- 24 progi, 2 humbuckery <- chyba ocywiste
- żadnych EMG
- w miarę możliwości nie chcę zbyt jasno-brzmiącej dechy. Jako użytkownik LP, lubię, gdy gitara ma porządny dół.

Kasa jaką moge przeznaczyć: 2500zł. No, chyba że wiosło będzie naprawdę zajebiste to mogę podciągnąć jeszcze ze stówe albo dwie.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
To ja ci polecam Schectera Blackjacka :D
Jest odpowiedzią na wszystkie twoje wymagania ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Hmm to chyba ważniejsze by gitara miała dłuższą skalę, niż to żeby byłą siódemką co? :>
No chyba że się mylę.
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Hmm to chyba ważniejsze by gitara miała dłuższą skalę, niż to żeby byłą siódemką co? :>
No chyba że się mylę.

W okolicach drop A, to raczej juz siódema, chociaż...
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Czym się różni siódemka 25,5 od szóstki 25,5 jeśli chodzi o niskie stroje? :>
Nie da się ich tak samo nisko nastroić? Według mnie da się. I prócz większego zapasu wysokich dźwięków i szerszego gryfu różnicy nie będzie żadnej. Kwestia czy ktoś ciśnie sola.
Czy wciąż się mylę? Jeśli tak, proszę o głębokie uzasadnienie :)
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Kwestia czy ktoś ciśnie sola.
Czy wciąż się mylę? Jeśli tak, proszę o głębokie uzasadnienie :)

O, o, o!
Paczki z głów!

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Jak już Aston napisał, schecter c7 blackjack. Nawet na alledrogo są teraz dwa w przystępnej cenie.
khm...jajo


Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Oczywiście, że da się nastroić 6stkę do takiego stroju i to spokojnie, więc to dobre pytanie czy chcesz mieć

a) taki strój
b) gitarę siedmiostrunową

Jak masz porządny model tego LP to zanieś lutnikowi co kuma sprawę i że chcesz mieć strój Drop A# i po sprawie...

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Jeżeli chcesz spełnić podane przez Ciebie kryteria, to rozwiązań masz 3:

- zwykła 6strunówka - odpowiednio gruby set strun i pociągniesz drop A#. Jedyny minus jest taki, że takie rozwiązanie często tworzy problemy z menzurą i gitara po prostu nie stroi jak trzeba. Przykładowo: kupując set do siódemki będziesz miał tą grubą strunę 60, wywalasz najcieńszą i stroisz co chcesz.

- gitara barytonowa - skala 27" zapewni 100% brak flaka i prawidłową akcję struny. Sam posiadam LTD MHB-401, który jest dosyć jasny, no i ma EMG na stanie, tak więc nie polecę Ci wiosła o bardziej masywnym brzmieniu. Nie moja bajka po prostu, ale myślę że znajdą się tacy co Ci pomogą. Baryton ma jednak ten jeden minus, że faktycznie wyższych dźwięków jest mniej w zapasie.

- gitara siedmiostrunowa - cóż, tutaj sprawa jest oczywista. osiągniesz A# bez najmniejszych problemów, a i zapas wysokich dźwięków jest właściwy. w kategorii do 2500 zł spokojnie kupisz jakiegoś Ibka. Ostatnio namnożylo się modeli 7strunowych ;)


Ja osobiście sugerowałbym zakup siódemy. Ostatnio kupiłem Ibaneza RGA 7 (525 euro), który moim zdaniem bije RG7321 na glowę w kategorii budżetowych wioseł. Sam wymieniłem stockowe przetworniki na EMG, ale po zakupie takiej gitary zostanie Ci jeszcze jakiś hajs na pickupy. Gitarka przy tym ma stosunkowo ciemne i masywne brzmienie (polecam mój ostatni NGD, jeżeliś zainteresowany)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
RGA7 to nadal 25,5", tak więc pozostaje problem z szóstki - grubość strun. I jeśli jest to w istocie problemem, to lepiej wybrać gitarę o choćby minimalnie dłuższej menzurze. Cal w blekdżeku daje dobre pół kilo naciągu więcej przy tym samym rozmiarze struny, czyli feel mniej więcej taki, jaki byś miał przy strunkach o jeden-dwa rozmiary cięższych przy skali standardowej (mówię o strunach basowych).
Koledzy wspominali o tym powyżej.
Biorąc pod uwagę że masz sześć i grasz w tym A# w standardowej menzurze (tak bym wnosił po twojej wypowiedzi) - pytanie - jak strunki? Na czym grasz i jak feeling?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a ten Epi nie ma przypadkiem menzury 24 3/4"? ;)
do widzenia.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 10:01:18
wysłana przez Harvest
15 Odpowiedzi
6164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2012, 18:41:02
wysłana przez crowley
11 Odpowiedzi
3764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2012, 11:57:18
wysłana przez Gveir
2 Odpowiedzi
3455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2013, 15:18:02
wysłana przez xaperfly
7 Odpowiedzi
3583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2018, 20:22:32
wysłana przez culoumb