Autor Wątek: NAD - ENGL Powerball II  (Przeczytany 9743 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
NAD - ENGL Powerball II
« 25 Mar, 2010, 13:30:09 »
Dla takich dni jak ten własnie żyję, drodzy Forumowicze :)

Tradycyjnym już zwyczajem, kurier wyciągnął mnie z wyra by przekazać (ciężkie tym razem) pudło z wielkim napisem ENGL.

Cieszyłem się z niedawno zakupionych wioseł, ale z powodu tej przesyłki miałem ochotę wybiec na pobliskie skrzyżowanie i zacząć tańczyć czaczę ^^

Po rozdarciu solidnej paczki, moim oczom ukazał się własnie on:






Jest to świeżutki, jeszcze ciepły model Powerballa o odświeżonej konstrukcji.
Specyfikacja właściwie nie różni się niczym od swojego poprzednika:

- 100 W
- 4 kanały: Clean/Crunch, Lead 1/Lead 2
- 2 EQ, grupujące odpowiednio kanały 1+2 oraz 3+4
- 4 niezależne pokrętła Gain
- 4 niezależne pokrętła Volume
- Mid Boost (przestrajany środek) dla kanałów 3 i 4
- Pokrętła głośności globalnej Master A i Master B
- Pokrętło Depth Punch (odpowiednik Resonance)
- Pokrętło Presence
- pętla efektów zarówno równoległa jak i szeregowa
- wbudowany noise gate, który w tej wersji DZIAŁA jak trzeba :)
- system monitorujący lampy

Po podłączeniu tego potwora do ENGLa 412 SS (na Celestionach V60), nie wiedziałem za co się zabrać w pierwszej kolejności. Poodkręcałem wszystko na godzinę 12 i zacząlem przełączać pomiędzy kanałami. Do pierwszych testów posłużyły mi:

- barytonowy ESP Ltd MHB-401
- 7strunowy Ibanez RGA 7 z EMG 81-7 i EMG 707

Etap 1 - CLEAN:
Piękny, śpiewny kanał, z którego ukręcimy i szkalnkę i tluste nasycone bluesowe tony. Spodziewałem się dokładnie tego. Przyciski Bright i Bottom dodają odpowiednio góry i mięsa na dole.

Etap 2 - CRUNCH:
Tutaj wielkie zaskoczenie. Pozytywne! W podobnych konstrukcjach, gdzie eq był wspóldzielony z cleanem, zazwyczaj powstawał problem na niedopasowaniu eq między nimi. Tutaj mamy świetnie zdający egzamin potek Crunch Treble, którym niezależnie od cleana sobie kręcimy. Kanał trzyma właściwe brzmienie. Można zrobić z niego dynamicznego cleana, przechodzącego w delikatny nasycony przester. Odkręcając gain możemy swobodnie przejść do drobnoziarnistego, nie kłującego w uszy rytmicznego crunchu. Bardzo udany kanał!

Etap 3 - LEAD 1:
Na to czekałem! Własnie ten sound miał za zadanie burzyć ściany. I udało się. Totalnie uniwersalny przester, z którego zrobimy i solidnie brzmiącą podstawę hard rockową, jak i totalną deathmetalową siekę. Wszystko to okraszone zajebiście zwartym tonem. EQ jest bardzo czuły, tak więc możliwości krecenia jest wiele. Bardzo ciekawie reaguje ten kanał na zmiany tak i EQ, jak i globalnego Depth Punch. Duży zapas gainu i dodatkowy przycisk Bottom dodają tylko elastyczności.

Etap 4 - LEAD 2:
Nieco inna charakterystyka niż Lead 1. Zdecydowanie niszczący kanał. Jeszcze więcej gainu i więcej wszystkiego właściwie. Na samym poczatku ciężko wybrać pomiędzy kanałami 3 i 4 jako ten główny, którego będziemy używać. Lead 2 ma spory zapas gainu, który świetnie sprawdzi się przy solówkach.

Etap 5 - Podpinanie efektów:
Zapiąłem w tylni panel G-Majora, dostawiłem Behringera FCB 1010 i jazda. Pierwszy duży plus pod tym względem - poszło gładko. Żadnych krzaków, kręcenia itp. Na tylnim panelu jest tylko i wyłącznie to co trzeba. Po kilku minutach kręcenia uderzyło mnie, jak wzmacniacz świetnie przechodzi przez ten procek. Transparentne brzmienie (ale to też zasługa Majora), zero spadku dynamiki. I co najlepsze ZERO SZUMÓW! Przy okazji pokręciłem wbudowaną bramką szumów.

Efekt jak najbardziej rozwalający :D jestem wprost zachwycony ;)

Udało mi się na razie pograć na tym około 30 minut. Wieczorem próba z kapelą, więc zobaczymy jak to grzmi! :)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #1 25 Mar, 2010, 13:59:41 »
gratuluje wzmaka, niech ci sluzy :-*

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #2 25 Mar, 2010, 14:57:02 »
Gratuluję i zazdroszczę. Bardzo. Nagrasz coś na ybku?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #3 25 Mar, 2010, 17:08:59 »
Gratuluje! Mógłbym to pomylić ze swoim rigiem, ale u mnie major na zeszytach stoi ;). BTW. Bramka szumów została poprawiona już w PB1 V2.

 
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2010, 02:12:08 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #4 25 Mar, 2010, 17:12:29 »
ja mam pytanie odnośnie thomanna - w jaki sposób przeliczają kurs euro ? z danego dnia czy jak ? tzn. np. kupie sobie w poniedziałek gitarę gdy euro jest po załóżmy 3.90, przyjedzie ona do mnie w piątek gdy euro jest po 4.00 to płace wg. kursu z piątku ?  

oczywiście pogratulować pałerkulki nowej, po ograniu na jutubie robi wrażenie ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2010, 17:24:00 wysłana przez zuosiej »

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #5 25 Mar, 2010, 21:12:32 »
Cenę stawiają Ci tego dnia, którego złożyłeś zamówienie. Kwota w złotówkach jest stała od momentu kliknięcia "Kup"
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Wachu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #6 26 Mar, 2010, 18:56:17 »
gad damn!

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #7 26 Mar, 2010, 21:22:43 »
Wzmak popracował już na próbie z kapelą. W skrócie mozna opisać to tak:

Czysty zajebizm! :D

W kwietniu/maju wzmak zostanie dodatkowo rozdziewiczony w studio, więc i konkretnych próbek się spodziewajcie :)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: NAD - ENGL Powerball II
« Odpowiedź #8 26 Mar, 2010, 22:47:35 »
Nienawidzę Cię!! :( To ja chciałem zrobić NAD w wakacje ;((
Co, ofc, nie zmienia tego że gratzy jak chuj.
I nagraj coś, naaagraaaaj! :D
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2010, 23:10:19 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
16367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2010, 11:54:15
wysłana przez immortal-king
30 Odpowiedzi
7959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 08:37:33
wysłana przez vysnafca75
38 Odpowiedzi
16692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2015, 20:28:26
wysłana przez pringles50g
2 Odpowiedzi
2696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2014, 11:25:13
wysłana przez Dubrawski
4 Odpowiedzi
2575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2022, 03:05:46
wysłana przez blendamed