Autor Wątek: Set do rocka/metalu  (Przeczytany 15429 razy)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Set do rocka/metalu
« 22 Mar, 2010, 21:56:59 »
Hej
powoli zaczynam rozkręcać jakiś zespól i 15 watowe combo mi nie wystarcza xD
Poszukuje pieca lampowego z paczka do grania w domu/ na próbach i małych klubowych koncertach ale to rzadziej.
Mieszkam na wsi wiec z mocą wielkiego problemu nie ma, sąsiedzi nie przyjdą :D
myślę że 50 watt było by najlepsze ale inne opcje tez rozważę
na całość mam jakieś 4-4,5 k ale im mniej wydam tym lepiej,
Piec ma być w miarę uniwersalny, nie potr5zenuje specjalnych szatanów raczej klimaty hunter, metallica led zeppelin gnr czy black river.
paczka raczej 2x12 mysle ze wystarczy a i transport latwiejszy.
Interesują mnie piece nowe jak i uzywane ale nie na zasadzie teraz na allegro jest gdyz nie spiesze sie z zakupem musze jeszcze dozbierac kase a narazie się rozgladam i ogrywam.
Jak narazie znalazłem coś takiego

Krank rev junior pro - Tu minusem jest mała moc, podwójne eq na cleanie i ogólnie wydaje mi sie bardzo mało różnorodny.

mesa boogie single rectifier - używki są w miarę dobrej cenie, wydaje się fajny ale nie wiem czy nie za bardzo płaci się za nazwę.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje jednak sprzęt muszę być w stanie ugrać prze zakupem.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #1 22 Mar, 2010, 22:08:52 »
ja się zamknąłem w okolicach 4,5k z setem MG Fendmess 50w + NoisyBox 4x12 (nowe wszystko!), więc możesz już konkret sprzęt za to zgarnąć :) a do klimatów co podałeś Fendmess imo dobrze pasuje. ogólnie lubię sobie dobrze ponapierdalać, ale ostatnio właśnie zeppelinowe przyśpiewki na trybie vintage ze skręconym gainem czasem ciągnę i jest miodnie ;) kliny i krancze jeszcze cudniejsze. jeśli nie oczekujesz bardzo nowoczesnego brzmienia to polecałbym coś może na g12-t75, kumpel w kapeli ma Marshalla 1960B (tyż 4x12) na nich i w porównaniu do mojej paki to jest modern-vintage ;) zresztą używki tego chodzą za 1,5k tak swoją drogą, no ale nie wybiegam już dalej, bo szukasz raczej 2x12 :)

no i pytanko - skąd jesteś? ;)
do widzenia.

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #2 22 Mar, 2010, 22:13:52 »
Zależy jak poszukasz ja z moim Triampem i paczką z podpisu zmieściłem się w 4k :)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #3 22 Mar, 2010, 22:18:35 »
Z krakowa
Co do mg to jest problem z ograniem  a na tym mi bardzo zależny

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #4 22 Mar, 2010, 22:25:36 »
Zapraszam zatem do Składu Muzycznego - mało tu popularnego szajsu, a grać możesz do woli.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #5 22 Mar, 2010, 22:42:00 »
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/laney-halfstack/ :) i zostanie nieco jeszcze a sprzęt naprawdę zawodowy
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #6 23 Mar, 2010, 15:20:31 »
A laboga RAD III z działu ogłoszeń?

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #7 23 Mar, 2010, 18:33:31 »
jak już mówiłem nie  interesują mnie rzeczy będące OBECNIE w dziale ogłoszeń czy na allegro :D
Zastanawiam się teraz na jeszcze jednym polskim produktem mianowicie wzmaki Basha.
Z opisu wydaje się idealny 3 kanały, z recenzji mk4 na ss wnioskuje ze da się uzyskać każde wymagane prze zemnie brzmienie a teraz ma wyjść 4 kanałowa wersja :D
Same pozytywy. Do tego możliwość zmniejszania mocy - żyć nie umierać :D
co o nim myślicie i czy ma ktoś w krk do ogrania bo w wawce będę dopiero w czerwcu na mecie :D
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2010, 23:18:39 wysłana przez Maciek »

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #8 24 Mar, 2010, 20:49:36 »
Cytuj
   
Set do rocka/metalu  Nowy!

Temat brzmi jak "adidasy do chodzenia i biegania"

Hmm, za tą kase polecam Ci pakę Orange PPC 212 i head Laney GH 100 lub 50L (jedno kanałowy, w sam raz do rocka/metalu) Head mocno podrasowany marshall, nie brzmi tak nowoczesnie jak peaveye i mesy. Brzmi świetnie na małych głośnościach, super dynamika, przycisk drive z osobną kontrolą aktywuje kolejną lampę i więcej czułości, nie potrzeba żadnych boostów pod nogą. Imho brzmi gorzej na głośnikach Celestion.
Tańsza opcja Gh50l + Laney gs212Ie, podobny zestaw ma Mattias eklundh. Wyjdzie coś jak 3,5 za nowy :D
(sprzedałem Marshalla Dsl-50 i jcm- 900 (byłęm miłośnikiem), zeby grać na tym)

Wpisz na You tube "Laney gh100l demo mayones setius crybaby from hell" a usłyszysz jaką dynamikę prezetuje na vol 1   :angel:
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #9 24 Mar, 2010, 20:53:27 »
nie pisałem ze ma być nowy :D
niestety ale 2 kanały to minimum wiec ten laney odpada

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #10 24 Mar, 2010, 22:58:09 »
Cytuj
nie pisałem ze ma być nowy Chichot
niestety ale 2 kanały to minimum wiec ten laney odpada

A słuchałeś próbki? Mnie czysty Laneya satysfakcjonuje, można płynnie przejść z sparkly clean do porządnego drive'a. Można powiedzieć, że są dwa kanały, footswitchem przełączasz gain. Mając takiego Laney'a zapomniałbyś poza tym o czystym, przester jest śliczny, i masz ten piękny Opethowy clean, z lekkim brudem. Polecam posłuchać jakiś kawałek z płyty Ghost Reveries, Opeth.
Czysty czysty też można ukręcić, ale jakoś nie gustuję. Więcej nie będę namawiał, akurat są na allegro używki, koniecznie ograj na żywo.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #11 24 Mar, 2010, 23:06:58 »
Ten Laney ma gaina jednego zwykłego i drugiego włącz/wyłącz jako dopałka.
Mi się udało na nim ukręcić przester i clean i oba brzmiały świetnie. Zupełnie jak dwa kanały ze wspólną korekcją ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #12 25 Mar, 2010, 22:06:14 »
Próbki laneya przesłuchane. Piec brzmi nawet przyjemni ale ten jeden kanał mnie jakoś odrzuca :D
Ponawiam pytanie w sprawie tego basha

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #13 03 Maj, 2010, 23:15:36 »
Odkopuje ale mam wątpliwości

byłem już zdecydowany na Basha, czekam tylko na premierę MKV a tu wyszedł studio head 20 i zapowiedz 40 które to rozwiały moje plany.

Zastanawiam się teraz czy nie lepiej poczekać i zakupić ta 40  z za resztę kasy która by mi zostało dokupić jakiś przyjemny przesterek i np. kaczkę.

Wydaje mi się że takie rozwiązanie było by bardziej uniwersalne .

Jak uważacie ?
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2010, 23:26:28 wysłana przez Maciek »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #14 03 Maj, 2010, 23:19:55 »
Na cholerę ci przesterek, skoro masz kanał przesterowany w piecu?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #15 04 Maj, 2010, 06:41:14 »
Poza tym kuurde przecież MKV i seria Studio to zupełnie różne konstrukcje. MK V - has it all , a Studio to prosty piec dla prostych ludzi :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #16 04 Maj, 2010, 14:41:17 »
Poza tym kuurde przecież MKV i seria Studio to zupełnie różne konstrukcje. MK V - has it all , a Studio to prosty piec dla prostych ludzi :)
Dokładnie to samo pomyślałem. Zestawiając ten wątek z tematem o pikapach - Maciek to na maksa niezdecydowany koleś, który chyba nic w życiu nie ograł. Nie odbieraj tego jako atak, bo to bardzo fajny stan - jeszcze tyle radości z poznawania nowych rzeczy przed Tobą ;)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #17 04 Maj, 2010, 15:38:20 »
I wkurwu z powodu nietrafionych zakupów ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #18 04 Maj, 2010, 16:25:32 »
Mongomg - spoko, co prawda z tym nic przesadziłeś ale prawda dużo jeszcze przede mną  ;D

Wkurwu jeszcze tez pewnie dużo zaznam ;D i własnie dla tego zastanawiam się czy nie lepszy prosty piec i jakieś efekty które prościej w razie znudzenia czy nie zadowolenia można wymienić .

Mam nadzieje że uda mi się jakoś dostać się do wawki i Bash udostępni mi studio do ogrania ( side już za mną :D) i wtedy pewnie podejmę na żywo decyzje, to będzie dość w moim stylu ;D

i obym po niej był z niej zadowolony :D

Offline Rahl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #19 22 Maj, 2010, 00:41:01 »
witam, jęsli mogę sie wtrącić. sam ogrywałem basha side plus paka engla na v30 i muszę stwierdzić ze mesa single rec więcej kopie. sam zastanawiałem sie nad tym co kupić i wybrałem mese i nie załuje. tylko zaznaczam, paka koniecznie na v30, inne głośniki pod mese i basha nie wchodzą w gre. ja sam uzywam do takiego zestawu pickupów Sd live wire metal i wszystko sieka aż miło, takze polecam :)

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #20 22 Maj, 2010, 12:24:10 »
tylko zaznaczam, paka koniecznie na v30, inne głośniki pod mese i basha nie wchodzą w gre

Taaa? Pstry ma Mese DR i pake VHT Fat Bottom 4x12 na Eminence P-50 i napierdala niemiłosiernie.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #21 22 Maj, 2010, 12:34:13 »
tylko zaznaczam, paka koniecznie na v30, inne głośniki pod mese i basha nie wchodzą w gre

Taaa? Pstry ma Mese DR i pake VHT Fat Bottom 4x12 na Eminence P-50 i napierdala niemiłosiernie.

Ostry ma sound z lapy, glosniki maja tu mniejsze znaczenie.

Offline armkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #22 27 Maj, 2010, 18:32:10 »
Weź sobie rockmastera, leży na allegro, jest bardzo uniwersalnym preampem, końcówkę mocy jakąś lampową - np od basha i pakę. Pozamiatasz...
Premap jest wybitny, końcówkę możesz używać dowolną, lub dowolny return dowolnego pieca.
Wszystko razem wyjdzie cię góra 4000k
preamp 1500
koniec 1500
paka 1000
i zabijasz wszystko co jest do okoła, mrówki, motyle, a kapela przy każdym dźwięku wbija zęby w beton :D
Próbki pre masz na http://www.netmusicians.org/?search=rockmaster, rocka też bez problemu zagrasz, wiem miałem kiedyś podobnego racka ale z inną końcówką, musiałem sprzedać z powodów finansowych :(

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #23 27 Maj, 2010, 19:08:54 »
jakoś tak bardziej do mnie normalny wzmak przemawia ;D
chociaż taki zestaw dość ciekawy ale jednak to chyba nie to ;D
raczej jestem na któregoś z większych bashy zdecydowany chyba ze mese single jakąś ciekawą znajdę ale na razie czekam na MK V. tylko co do paczki się zastanawiam bo to ciężko ograć przed zakupem razem z wybranym wzmacniaczem

Offline armkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Set do rocka/metalu
« Odpowiedź #24 27 Maj, 2010, 22:06:05 »
eee mese to bym sobie odpuścił masa mułu jak się źle paczkę dobierze... a sidewindera czy jakoś mu tam ma kumpel... kanały brzmiące podobnie do mesy dr mulistej i peaveya jsx w brzmieniu jak dla mnie to wyciąga, niektórym się podoba, 2 kumpel który z nim gra w kapeli ma engla invadera i ten morduje basha na każdym kroku. Poleciłem Ci pre bo jest to rozwiązanie dość uniwersalne i świetne urządzenie brzmieniowo, ma dużo w sobie 5150 i jest klarowny, żeby go nagrać w zasadzie nie potrzebujesz mikrofonu, puszczasz przez xlr do pieca, piec też tak można wtedy z senda wpinasz się do pieca, ale rozkręć se piec z paczką na 3\4 w chałupie... Paczka jak paczka, polecam 4x12 jakiegoś marshalla, chociaż to zależy do jakiego pieca... bo do rockmastera polecał bym pakę od 5150, do sinderwinda cholera wie :P kumpel już 3 zmienił a do mesy, mesę jakąś albo orange... ale to już kupa siana...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
12555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2011, 16:54:39
wysłana przez Jesus
5 Odpowiedzi
3455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2011, 19:06:11
wysłana przez Didejek
8 Odpowiedzi
5379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 13:02:13
wysłana przez Musza
12 Odpowiedzi
1610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2012, 23:05:01
wysłana przez eventched
4 Odpowiedzi
879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2014, 23:21:57
wysłana przez Przychlast