Autor Wątek: Ktorego poda wybrac?  (Przeczytany 14322 razy)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Ktorego poda wybrac?
« 20 Mar, 2010, 09:18:06 »
Ostatnio planuje zakup jakiegos poda dzieki ktoremu bede mogl nagrac slady gitar na nowy album w domowym zaciszu z przyzwoita jakoscia. Rozwazam GX1, UX1, UX2, Pocket Poda oraz Pod 2.0. Czlonek mojej kapeli ma Poda studio ux2 i troche przesiedzialem na graniu czegos bez sensu na jakichs dziwnych brzmieniach, ale jak zebralo sie na powazne nagrywanie stwierdzilem, ze po godzinie nie ukrecilem brzmienia, ktore by mnie zadowalalo i skorzystalem z kostki digitecha, nawet wydalo mi sie, ze tak brzmi lepiej. Jaka jest roznica miedzy podami studio, dokladniej GX1 a UX2, oraz czy warto brac pod uwage pocket poda oraz pod 2.0 ktory wydaje sie ciekawy, ale nie wiem czy za jego pomoca mozna cos nagrac w dobrej jakosci na kompie. Prosze o nie odsylanie mnie do stronki line6, bo przejrzalem charakterystyke wszystkich tych urzadzen, ale to mi za duzo nie mowi, prosze wiec o opinie osob ktore mialy do czynienia z tym sprzetem. Pozdrawiam i dziekuje!
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 12:20:13 wysłana przez slayer-66669999 »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #1 20 Mar, 2010, 09:39:54 »
Generalnie to wszystko to samo ... takie same brzmienia, z tą różnicą że do toneport'a możesz dokupić pakiety nowych symulacji, do POD'a nie, chyba że to x3 lub xt, no musi mieć USB, ale symulacje to te same kody 010101010  więc zależy od tego czy bedziesz używał tego głównie w domu czy na scenie. toneport (pod studio) działa jako interface USB do komputera, POD 2.0 czy x3 jest poprostu procesorem efektów. Więc trochę nie rozumiem Twojego pytania. Różnice między GX UX1 i UX2 . GX- ma wejście na gitarę i i brak przedwzmacniacza mikrofonowego, jedno wyjście na słuchawki stereo minijack. UX1 ma wejście na gitarę oraz wejście mikrofonowego XLR z przedwzmacniaczem (bez zasilania phatnomowego,pojemności nie podłączysz).
UX2 ma dwa wejscia mikrofonowego z phantomami i dwa instrumentalne. Oba UX 1 i 2 maja wyjścia liniowe mono na LEWY i PRAWY kanał TRS oraz wyjścia słuchawkowe. Więc ? Jeżeli potrzebujesz tylko do zabawy w domu.... za PODA przepłacisz a dostaniesz takie same brzmienie jak na toneporcie.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #2 20 Mar, 2010, 11:26:41 »
czyli jesli dobrze dedukuje, to kupujac najtanszego toneporta bede mogl nagrywac na takiej samej jakosci jak na jego bardziej rozbudowanych wersjach, tak? Wlasnie ten interface do komputera mnie ciagnie, bo nie mam za dobrej karty muzycznej, a interesuje mnie nagrywanie na dosyc dobrym poziomie. Obecnie nie gram koncertow, bo ciezko zagrac jakis gig majac 6 minut materialu, wiec chyba zainwestuje w toneporta. Dziekuje za odpowiedz!
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 12:18:37 wysłana przez slayer-66669999 »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #4 20 Mar, 2010, 22:42:12 »
Generalnie to wszystko to samo ... takie same brzmienia, z tą różnicą że do toneport'a możesz dokupić pakiety nowych symulacji, do POD'a nie, chyba że to x3 lub xt, no musi mieć USB, ale symulacje to te same kody 010101010  więc zależy od tego czy bedziesz używał tego głównie w domu czy na scenie. toneport (pod studio) działa jako interface USB do komputera, POD 2.0 czy x3 jest poprostu procesorem efektów. Więc trochę nie rozumiem Twojego pytania. Różnice między GX UX1 i UX2 . GX- ma wejście na gitarę i i brak przedwzmacniacza mikrofonowego, jedno wyjście na słuchawki stereo minijack. UX1 ma wejście na gitarę oraz wejście mikrofonowego XLR z przedwzmacniaczem (bez zasilania phatnomowego,pojemności nie podłączysz).
UX2 ma dwa wejscia mikrofonowego z phantomami i dwa instrumentalne. Oba UX 1 i 2 maja wyjścia liniowe mono na LEWY i PRAWY kanał TRS oraz wyjścia słuchawkowe. Więc ? Jeżeli potrzebujesz tylko do zabawy w domu.... za PODA przepłacisz a dostaniesz takie same brzmienie jak na toneporcie.


W wielu kwestiach sie z Toba nie zgodze.

POD 2.0 rozni sie jak cholera od Xt, a ten z kolei rozni sie od x3 pod wzgledem tak brzmienia jak i mozliwosci. W samych PODach 2.0 byly trzy serie z roznymi softami(2.1, 2.2 i 2.3 zdaje sie) a potem moto POD. Roznice czasami byly dosyc znaczne. Nie mowiac juz o roznicach miedzy 2.0 a nowszymi PODami gdzie symulacje zostaly napisane od nowa. zupelnie inna bajka.

Ponad to jezeli chodzi o Tone Porta(a obecnie PODa studio) to maja owego sprzeta odnioslem wrazenie ze i w tym cholerstwie brzmienia mimo wszystko sie roznia wzgledem xt(mesa dr mi tam zupelnie inaczej gadala dla przykladu, zreszta zauwaz ze uzywajac gearbox'a czy POD farma juz mozna uslyszec roznice.). TP mi nie podszedl, a XTL juz tak i wybralem do domu tego ostatniego. A poza tym w chooy duza wada TP jest to ze stock'owy oferuje malo symulacji w porownaniu do PODa 2.0, xt czy X3. I to niestety brakuje tych najfajniejszych w moim mniemaniu.

W X3 poszczegolne symualcje tez brzmial inaczej niz w kazdym innym pozostalnym sprzecie od l6.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2010, 00:50:10 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #5 20 Mar, 2010, 23:10:55 »
IMO to POD Pocket odpusc sobie na wstepnie gralem na nim i inc ciekawego z niego nie ukrecilem (z takich brzmien co chcialem) POD 2.0 bardzo dobra sprawa jesli nie zmieniasz efektow w danym utworze - zawsze mozesz dokupic podloge. Ale jak juz scena i w domciu to albo XT albo X3. Sam mam XTL i jestem zadowolony z tego bydlaka choc jest kilka aspektow ktore sa wkurzajace np: kupowanie dodatkowych model pack'ow, dwa to waga... XTL w porownaniu do X3 to sorki ale jak porownac TIR'a do Vana... W X3 masz juz te paczki wgrane przez to ze nowy sprzecik wiec tez spoko opcja :) To co zauwazylem jeszcze w X3 sa bardziej awaryjne (jest to moje zdanie ktore sam zauwazylem w wielu przypadkach) XTL sa bardziej trwale jednak :P X3 plus wielki w nagrywaniu i symulacji dowch efektow na raz na dwa rozne kanaly ! Czyli do LIVE i Domku polecam X3 i XTL wszystko zalezy od tego co chcemy miec.
LIVE fajnie jest miec POD X3 PRO :P to sprawdza sie najlepiej live i studio :P Tylko znow jak zmiany efektow zainwestuj w footswich :P
OT co moich wypocinek :P

EDIT
Zgadzam sie z Radkiem o czym napisal... Niestety duzo osob mysli ze efekty L6 w innych modelach brzmia tak samo... Tak własnie nie jest... Radek juz napisal o tym ze w Gear Boxie masz juz inna barwe, a w podzie inna dlatego co tu ukrywac Cyfra robi swoje :D
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 23:14:04 wysłana przez mlodysatan »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #6 04 Kwi, 2010, 18:25:02 »
No to panowie jak to jest, że podpinam Toneporta z Gearboxem, a później odpalam PODa XT Live i TEGO SAMEGO Gearboxa, to jak do chuja TO SAMO może się od siebie różnic? Nie mówię o większej liczbie symulacji tylko o tych samych piecach, kolumnach, efektach. W jaki magiczny sposób to jest coś innego i inaczej brzmi? :>

Spoiler
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #7 05 Kwi, 2010, 03:23:44 »
miałem toneporta, mam poda XT i różnicy w brzmieniu nie wyłapałem żadnej..

a co do pytania w temacie- wybierz mojego poda! ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #8 05 Kwi, 2010, 04:05:52 »
No to panowie jak to jest, że podpinam Toneporta z Gearboxem, a później odpalam PODa XT Live i TEGO SAMEGO Gearboxa, to jak do chuja TO SAMO może się od siebie różnic? Nie mówię o większej liczbie symulacji tylko o tych samych piecach, kolumnach, efektach. W jaki magiczny sposób to jest coś innego i inaczej brzmi? :>

Spoiler

Tym postem ewidentnie pijesz do mnie. nie wierzysz, szczerze mowiac , mam to gdzies :* aaaalle...

A pomyslales meen o tym ze to moga byc inne wersje softu? Mialem dokaldnie odwrotne odczucia niz twoje, takze sorka. Wersji softu do XT tez byly conajmniej ze dwie, jak nie ze trzy(a ile bylo do tone portow nawet nie wiem). Przy poprawkach w sofcie nie poprawia sie wszystkiego, tylko niektore symulacje, czesc sie moze nie roznic i czesto nie jest wogole poprawiana, a czesc moze gadac inaczej(czasami ciekawiej, czasami nie).

A wytlumacz mi jak to jest ze symulacja mesy DR w XTL sssie pale, a w vettcie, gdzie teoretycznie algorytmy wedlug producenta byly z XT?(chuja prawda, przynajmniej nie wszystkie) Gadala bardziej jak symulacja Triple recto z metal shopa i gadala calkiem fajowo. nosz kurwa, trzeba bylo byc gluchym zeby nie uslyszec roznicy, a zeby nie bylo , porownywalem face to face do chuja.

Nie wierze w lepszosc butikowych efektow, czy wzmakow, tylko staram sie wierzyc uszom, ale co slysze to moje :)  Nie wiem jak Ty, ale mialem 3 PODy 2.0(w tym wersje 1.0 apgrejdowana do 2.0), 3 x XTL, vette i Tone Porta KB 37, takze uwazam ze material badawczy jakis tam byl.
No pain No gain !

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #9 05 Kwi, 2010, 10:17:06 »
juz sam nie wiem;p kady pisze tutaj cos zupelnie innego, pojawily sie tak jakby dwa fronty, jeden twierdzi ze pody sa takie same, drugi ze kazdy brzmi inaczej....

http://www.e-gitara.net.pl/content/view/7/3/
Co powiecie na to?

Poda mozna uzywac z dowolnym programem do nagrywania, czy jest sie skazanym na soft ktory dolacza producent?

Zastanawiam sie czy brac GX czy UX1... czasami pisza ze ma preamp instrumentalny... to jest jakis walek? bo nie wszedzie to pisza, za to zawsze wspominaja o preampie mikrofonowym... W razie czego bassman z kapeli ma UX2, wiec nie wiem czy jest sens zbierac na inne wersje, skoro zalezy mi tylko na nagrywaniu swoich sciezek.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #10 05 Kwi, 2010, 10:48:15 »
Mam UX-2 i bardzo sobie chwalę, bo w sumie oprócz garów to self made demo można sobie wygodnie nagrać, i jest niezastąpiony do ćwiczeń po cichaczu na jaskini:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #11 05 Kwi, 2010, 11:20:59 »
Radku ja do Ciebie pije, przecież wiesz że Cię kocham :D

Po prostu podałem konkretny przykład, że podpinam dwa różne urządzenia do jednego softu i kosmicznym nieporozumieniem by było, gdyby zagrały inaczej.

Co do Twojego porównania Vetty i XTL, to chyba dość oczywiste, Vetta to POD plus dobrany koniec mocy plus głośnik.
Chyba że podpinałeś XTL do końca mocy Vetty i w ten sposób porównywałeś?

Co do tematu, do grania w domu i nagrywania wystarczy najprostszy Toneport GX, jeżeli chcesz kombinować z wokalami czy drugą gitarą (bo też da się podpiąć) to UX1. Jeżeli chcesz oprócz tego grać próby to XT, a jak chcesz mniej wydać i mieć sterowanie - XT Live.
mniut i piah

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #12 05 Kwi, 2010, 13:02:57 »
poki co to z jedna gitara jest rzez niesamowita, za jakis czas jak bede mial nagrane poprawnie wszystko to wrzuce probki do tworczosci uzyszkodnikow;p

locco

  • Gość
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #13 05 Kwi, 2010, 13:56:45 »
[offtop]co by nie zakladac nowego tematu, ani nie odkopywac starych: line6 toneport gx nie ma wiekszych wad i sie generalnie opyla, tak ?[/offtop]

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #14 05 Kwi, 2010, 14:26:07 »
Tak. Poza tym że na Win7 64-bitowym pojawia mi się od czasu do czasu jakiś krótki trzask czy szum, ale nie wiem czy to tylko GX dotyczy, innych kart na nowym kompie nie sprawdzałem jeszcze.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #15 05 Kwi, 2010, 16:03:43 »
na ux2 tez co jakis czas sie to pojawia, z tego co zauwazylem.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #16 05 Kwi, 2010, 22:38:39 »
Radku ja do Ciebie pije, przecież wiesz że Cię kocham :D

Po prostu podałem konkretny przykład, że podpinam dwa różne urządzenia do jednego softu i kosmicznym nieporozumieniem by było, gdyby zagrały inaczej.

Co do Twojego porównania Vetty i XTL, to chyba dość oczywiste, Vetta to POD plus dobrany koniec mocy plus głośnik.
Chyba że podpinałeś XTL do końca mocy Vetty i w ten sposób porównywałeś?


ja Ciebie tez, ale nie chcialem tego pisac publicznie ;)

wiesz, ja nie wiem gdzie w TP jest przetwarzany sygnal, (tzn czy algorytmy symulacji siedza w urzadzeniu, czy sa realizowane tylko softowo, ale chyba to drugie) ale jezeli chodzi o PODa i GearBoxa, to wtedy ten program jest tylko i wylacznie interfejsem, bo sygnal jest przetwarzany w PODzie skad sie biora brzmienia, w ktorym to wersje softu moga byc rozne. Takze GearBox nie ma nic wspolnego z softem jaki siedzi w PODzie. Tyle. W TP jak sadze soft tez moze sie roznic(jezeli symulacje sa realizowane w GB, to tego tez bylo kilka wersji przeca). Na Tone Portach malo sie znam, wiec nie wiem.

A co do prownan, to uzywalem wyjsc z vetty oraz PODa i spradwdzalem na sluchawkach i innym naglosnieniu(niz to w vettcie), coby to bylo wmiare miarodajne.

Zreszta wiem jedno. L6 lubi nieco oszukiwac klijentow. wedlug nich floor pod plus, to taki troche inny POD 2.0. problem w tym ze to nijak nie gada jak POD 2.0. No ale nic.

Takze konczac. Nie upieram sie ze to czy tamto jest gorsze, ale dalej sadze ze roznice moga, wieksze lub mniejsze wystepowac. Moze czasami mi sie wydawalo, bo urzadzenia mialem w wiekszych odstepach czasu, ale bywalo ze porownywalem je sobie i roznice byly zdecydowanie slyszalne. Tak czy siak, na poczatku nie ma  sie tym co przejmowac ;) kupuj co chcesz, w sumie i TP i wiekszosc PODow jest w pozadku.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #17 05 Kwi, 2010, 22:56:42 »
TonePort po ustawieniu symulacji w kompie gra tak długo symulacją, aż nie odetniesz mu zasilania w USB.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #18 06 Kwi, 2010, 01:56:04 »
TonePort po ustawieniu symulacji w kompie gra tak długo symulacją, aż nie odetniesz mu zasilania w USB.
chyba raczej tak długo aż wyłączysz podfarma albo gearboxa.

a tak z innej parafii- testował ktoś podfarma 2? Na stronie L6 widziałem ostatnio że jest coś takiego (za darmo jak spełnia się niektóre warunki)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #19 06 Kwi, 2010, 13:18:40 »
TonePort po ustawieniu symulacji w kompie gra tak długo symulacją, aż nie odetniesz mu zasilania w USB.
chyba raczej tak długo aż wyłączysz podfarma albo gearboxa.
Jeżeli mu softowo każesz przestać to naturalnie że przestanie grać ?
Spróbuj przy włączonym gearboxie wyłączyć komputer.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #20 06 Kwi, 2010, 17:23:24 »
Właśnie zasysam pod farm 2, zobaczymy z czym się to je:D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #21 06 Kwi, 2010, 19:45:19 »
teraz nie sprawdzę bo nie mam już toneporta ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #22 06 Kwi, 2010, 20:25:16 »
To ci powiem: gra dalej ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Odp: Ktorego poda wybrac?
« Odpowiedź #23 23 Maj, 2010, 17:32:34 »
Właśnie zasysam pod farm 2, zobaczymy z czym się to je:D
A masz I locka?
Kto kupi u niemca ten pedał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
12166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 16:26:42
wysłana przez Zapek
54 Odpowiedzi
23312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 15:58:17
wysłana przez Stivo2005
33 Odpowiedzi
6595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2015, 15:33:36
wysłana przez Mother Puncher
10 Odpowiedzi
5697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2016, 23:17:18
wysłana przez Tadeo
24 Odpowiedzi
4696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2017, 17:27:23
wysłana przez Amal_68