Autor Wątek: NGD - Ibanez RGA 7  (Przeczytany 16504 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
NGD - Ibanez RGA 7
« 18 Mar, 2010, 13:00:31 »
Tak oto kolejny raz z łóżka wyrwał mnie kurier, wiozący paczkę prosto z Thomanna. Chyba zacznę się przyzwyczajać do takich poranków ;)

Standardowo: z szybko bijącym sercem rozdarłem opakowanie, by zobaczyć ów cieszący oczy kawał solidnego patyka :)





A oto rodzinka w komplecie :)


Oto i specka:
Neck Material: 5pc Maple/ Walnut
Neck Type: Wizard II-7
Body: Mahogany body
Frets: Jumbo frets
Fingerboard: Bound Rosewood
Inlay: Pearl dot inlay
Bridge: Gibraltar Standard 7 bridge
NeckPU: LZ7-N
BridgePU: LZ7-B
HW Color: BK
Finishes: BK

Pierwsze wrażenie? ZAJEBISTE! W końcu porządne 7 strun w ręku. Przez chwilę się smuciłem, że to jednak nie jest ESP LTD MH-417, ale szybko się przekonalem, że wiosło lezy w łapie dokładnie tak jak trzeba.

Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć jak ten patyk gra na wzmacniaczu, jako iż pozbyłem się swojego Sajda, i czekam na przesyłkę z nową głową. Udało mi się zaś podpiąć wiosełko do preampu TL Audio i pośmigać sobie trochę na Amplitube 2 z odpowiedziami ENGLa na V30.

Spodziewałem się zajebistego mięcha. Owszem, mięsko jest, jednak nie takie jakiego się spodziewałem. Cóż, jest to kwestia stockowych pikapów, które kompletnie mi nie leżą.

Jest na to rada, ponieważ razem z wiosłem zamówiłem ten oto śpiewający duet:



Jak nietrudno zgadnąć, są to EMG 707, oraz EMG 81-7, które w miarę możliwości jeszcze dzisiaj wmontuję w to wiosełko.

Speakin' of the devil, to własnie urodzi kilka problemów, które biorą się z konstrukcji samej gitary. Kilka patentów w tym wiośle odchodzi od ogólnie przyjętych standardów. Są to:

- dziwny aktywny EQ, który po załączeniu robi Ci z sygnału gitary Uśmiech Mariana
- zasilanie owego EQ, które śmiga na dwóch bateriach AA o_O (więc i kieszeń zewnętrzna do takowych jest przystosowana)

W miarę możliwości, będe się starał wmontować nowe pickupy nieinwazyjnie, tak by pominąć EQ, a baterię 9V schować jakoś zręcznie w głownym wycięciu na elektronikę.

Tutaj Ibanez mocno zjebał moim zdaniem. EQ jest kompletnie niepotrzebny, dodatkowo rodząc problemy przy zmianie pickupów.


Pomijając tą kwestię, którą mam nadzieję, bez więszych problemówuda się rozwiązać, gitara jest naprawdę wygodna, lekka i ciesząca oczy. Gryfu opisywac nie trzeba. Toć to Wizard jest w końcu ;)
Niepewnie podszedłem do mostka Gibraltara, który po 5 minutach gry okazał się być bardzo wygodny. Taki przekombinowany stylistycznie Fixed to jest.

W skrócie: gitara jest przeczadowa. Po zmianie pupów mam nadzieję usłyszeć niebiańskie trąby w rytmie DJENT :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #1 18 Mar, 2010, 13:09:58 »
Przede wszystkim to chciałbym pogratulować! To raz.

Dwa? Wszystko ładnie pięknie, sucza jest bardzo zgrabna, ale te kropki są brzydkie. Choć korpusik mnie całkiem jara ... ;]

No i zjebałeś, że nie masz 7 od LTD ... To Twój największy błąd w życiu. Jak teraz wygląda Ibanez wśród LTD? Pomyśl jak się on może teraz czuć? ... :P

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #2 18 Mar, 2010, 13:19:50 »
No i nici z endorsmentu LTD xD
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #3 18 Mar, 2010, 19:08:06 »
Wielkie graty men :headbang: , kurde mam dużego gasa na to wiosło i jestem wielce ciekaw jak pójdzie ci wstawienie tych emg no więc powodzenia życzę z tym. Jakby co to można będzie wpaść z sześciopakiem pifska do ciebie na mały teścik? ;p
Less is more, but more gain is more.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #4 18 Mar, 2010, 19:56:12 »
Jaki fajny komputer! :D

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #5 18 Mar, 2010, 19:58:25 »
gratsy stary. jakbys sprzedawal to ja jestem pierwszy w kolejce(moze chcesz sie wymienic :P :P :P)

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #6 18 Mar, 2010, 20:06:51 »
Nie ma co się rozpisywać -przezajebisty patyk. Gratuluję zakupu.

Z tych 3 wioseł najbardziej podoba mi się jednak basior :D

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #7 18 Mar, 2010, 20:43:22 »
możliwe, że za kilka miesięcy jednak kupię LTD MH-417, co by być tak TRV ESP :P
Wtedy pewno bym opchnął ;)

Póki co gram i się odkleić nie mogę od tego wiosła :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #8 18 Mar, 2010, 20:48:21 »
Gratulacje, siodemeczka pod postacia RGA prezentuje sie bardzo zacnie ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2010, 20:54:30 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #9 18 Mar, 2010, 21:13:26 »
Graj graj. Gratuluję!

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #10 19 Mar, 2010, 01:27:51 »
Blargh! Wszystko idzie pięknie z montowaniem EMG według diagramu do momentu, kiedy trzeba podpiąć Switcha, oraz okazuje się że Output Jack jest innego typu niż ujęty na schematach (i na dodatek nie daje się zzewnątrz zidentyfikować które bolce są Tip, Ring, Sleeve)

Będzie działało jutro wszystko, jak się przejdę do muzycznego po nowe gniazdo i ustalę w końcu które kable ze switcha do czego służą.

Z drugiej strony:

Udało mi się dosyć sprytnie wymontować EQ. Dziurę na przełącznik poszerzyłem tarnikiem o jakiś 1mm, by potek Tone doń wszedł. Po skręceniu nic nie widać, by cokolwiek było przerabiane ;) Śmiało stwierdzę, że wygląda nawet lepiej :)

Jedynie trochę kicha, że pojemnik na baterie AA 3V pozostanie pusty i niewykorzystany (za mało miejsca na 9V, będzie trzeba chować z elektroniką).


Jutro domontuję wsio i się pochwalę efektem :)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #11 19 Mar, 2010, 02:13:16 »
Mogę się wprosić na jakieś małe macańsko? ;) Względnie zapraszam do siebie.
Wspomnę tylko, że jestem leworęczny, toteż chcę tylko pomacać/pooglądać.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #12 19 Mar, 2010, 08:14:38 »
Mogę się wprosić na jakieś małe macańsko? ;) Względnie zapraszam do siebie.
Wspomnę tylko, że jestem leworęczny, toteż chcę tylko pomacać/pooglądać.

Lewą ręką to Ty możesz kury macać ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #13 19 Mar, 2010, 12:06:30 »
- dziwny aktywny EQ, który po załączeniu robi Ci z sygnału gitary Uśmiech Mariana

Czyli nie jest fajny ten patent?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #14 19 Mar, 2010, 12:09:42 »
No coz, wypada pogratulować, to gratuluję. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #15 19 Mar, 2010, 12:35:18 »
Mogę się wprosić na jakieś małe macańsko? ;) Względnie zapraszam do siebie.
Wspomnę tylko, że jestem leworęczny, toteż chcę tylko pomacać/pooglądać.

Lewą ręką to Ty możesz kury macać ;)
A ja to bym prosił o pewne... wyczucie w żartach. Od pedałów i takich tam to sobie możemy wymyślać, ale Pewne akcje są niesmaczne. W moim mniemaniu ta taka jest. Jeżeli Tolein się nie obrazi to spoko. Ale jeśli poczuje się tym urażony będzie miło jak go publicznie przeprosisz za niestosowne słowa.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #16 19 Mar, 2010, 13:01:09 »
- dziwny aktywny EQ, który po załączeniu robi Ci z sygnału gitary Uśmiech Mariana

Czyli nie jest fajny ten patent?

W sumie już oglądając speckę na stronie Ibaneza nie pasował mi ten patent.
Zresztą co tu się zastanawiać jak się widzi taki obrazek:


Nieważne co ukręcisz na wzmaku, po załączeniu robi się kompletna kupa i muł. Zdecydowanie niefajny patent. Dobrze że otwór na ten eq daje się łatwo poszerzyć na potka tonu. Jego pozycja też jest dosłownie na granicy akceptowalności :P

Już drugi dzień to sobie ogrywam i jestem naprawdę zadowolony z zakupu. Jednak wydaje mi się, że każdy użytkownik tego wiosła będzie myslał o przerobieniu stockowej elektroniki. Po mojej przeróbce z oryginalnych części została tylko kieszeń na baterie AA :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #17 19 Mar, 2010, 13:20:35 »
ło w morde ale masz fajowastego kompa   :o
a gratki za gitarke  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline Mihau

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #18 19 Mar, 2010, 15:09:52 »
Gratuluję, wygląda godnie, chciałbym kiedyś sobie też zafundować ibaneza z arch topem. iMac również zacny:)
BTW. Case ESP wygląda jak ogromny SD Blackouts

Offline Jamnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: NGD - Ibanez RGA 7
« Odpowiedź #19 20 Mar, 2010, 18:30:56 »
wielkie gratsy! jest przecudna. \m/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
16361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 23:04:39
wysłana przez pan mikos
43 Odpowiedzi
24970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2009, 11:38:27
wysłana przez 7th
56 Odpowiedzi
32098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2010, 02:13:32
wysłana przez terrormuzik
13 Odpowiedzi
8821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 23:11:38
wysłana przez tomus
22 Odpowiedzi
16853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 21:24:17
wysłana przez Bjørn